Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende bugün 2014 model 3bin Km ,
    Düz vites NC 750 s ile aranıza katıldım.
    dogansc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tolgakızılgü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar 50,000km aşkın 250cc tecrübem var cbr 250r ve r25. Daha rahat bir kullanım sunacağı için NC serisi yada İntegra düşünüyorum ve bu motorlarla alakalı hiç bir bilgim yok kullanan arkadaşlar varsa biraz yönlendirebilirlermi. Şimdiden teşekkürler.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tolgakızılgü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 50,000km aşkın 250cc tecrübem var cbr 250r ve r25. Daha rahat bir kullanım sunacağı için NC serisi yada İntegra düşünüyorum ve bu motorlarla alakalı hiç bir bilgim yok kullanan arkadaşlar varsa biraz yönlendirebilirlermi. Şimdiden teşekkürler.
    Cbr250r ile karşılaştırdığımızda 40kg daha ağır, 2 kat beygir gücü, 3 kat tork veren ve bunları çok daha düşük devirde veren makinelerdir NC serisi.

750S çıplak motor diye geçiyor ama daha çok tur motoru hissi veriyor.
    Oturaklı motorlardır yani.
    Amacınız buysa sizi tatmin eder.
    Ama biraz çıplak birazda spor motor havası alayım derseniz MT-7 size daha çok hitap eder.

Amacınız trafik konforu ise DCT şanzımanlı bir NC serisinden daha çok konfor bulabileceğiniz bir motor daha yok.

Hosgeldiniz

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Merhaba. 250 cc ile yaklaşık 30.000 km yaptıktan sonra NC 750x aldım. En önemli değiştirme sebebim bel ağrısı ve 250 cc'de olmayan ABS idi.

Arada elbette çok farklar var ama deneyimli birisi için baş edilemeyecek şeyler değil. En büyük farkı şöyle özetleyebilirim;

Cbr sanki vücudunun bir uzvu gibi, ne yapmak gerektiğini düşünmeden kullanılıyor. Örneğin Cbr'ın "ağırlığı" gibi bir kavramı hiç düşünmemiştim.
    Ama NC'ye binince durum değişiyor, bir alet kullanım becerisi devreye giriyor. Özetle bir uzuv gibi değil.

Torkun yüksekliği ve dağılımı çok farklı.
    Örneğin asfaltta gazı açtı iseniz ve önünüzdeki sert viraja hazır değilseniz gazı kesince 250 CC kadar hızlı yavaşlamıyor.
    Ve düşük devirlerdeki yüksek tork baş edilebilir gibi değil.

Eğer boy sınırda ise (170 altı), dar alanlarda (otopark gibi), durmak gereken yerlerde (trafik ışıkları gibi) bir strateji gerektirebiliyor.
    Ağırlık fazla, oturuş pozisyonu yüksek.
    Durunca ayak yere sağlam basamaz ise ya da iki ayak birden yetişmiyor ve sağlam taraf terste kaldı ise düşmemek mümkün değil gibi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. 250 cc ile yaklaşık 30.000 km yaptıktan sonra NC 750x aldım. En önemli değiştirme sebebim bel ağrısı ve 250 cc'de olmayan ABS idi.

Arada elbette çok farklar var ama deneyimli birisi için baş edilemeyecek şeyler değil. En büyük farkı şöyle özetleyebilirim;

Cbr sanki vücudunun bir uzvu gibi, ne yapmak gerektiğini düşünmeden kullanılıyor. Örneğin Cbr'ın "ağırlığı" gibi bir kavramı hiç düşünmemiştim.
    Ama NC'ye binince durum değişiyor, bir alet kullanım becerisi devreye giriyor. Özetle bir uzuv gibi değil.

Torkun yüksekliği ve dağılımı çok farklı.
    Örneğin asfaltta gazı açtı iseniz ve önünüzdeki sert viraja hazır değilseniz gazı kesince 250 CC kadar hızlı yavaşlamıyor.
    Ve düşük devirlerdeki yüksek tork baş edilebilir gibi değil.

Eğer boy sınırda ise (170 altı), dar alanlarda (otopark gibi), durmak gereken yerlerde (trafik ışıkları gibi) bir strateji gerektirebiliyor.
    Ağırlık fazla, oturuş pozisyonu yüksek.
    Durunca ayak yere sağlam basamaz ise ya da iki ayak birden yetişmiyor ve sağlam taraf terste kaldı ise düşmemek mümkün değil gibi.
    Yorumlar için çok teşekkürler. Boy 185 güç ağırık konusunda sıkıntım yok. NC - İntegra tarzı tercih etme sebebim işyerine olan uzaklığım ve o yolu yaz kış motorla gidip geliyor olmam. cbr da yada r25de bel ağrısı da yaşamadım açıkçası tek eksiği abs diyebilirim. Yağmurda çamurda daha rahat olsun bagaj hacmi daha geniş en azından kask ve mont sığsın bir şekilde. Yakıt ta çok önemli ki zaten çok yakan motorlar değil diye duydum. İntegra daha yaz kış kullanılabilecek bir scooter(ki hiç scooter sevmem ve kullanmadım) araba işimegelmiyor trafik zaman kaybı derdim var. NC güzel ama kışın önceki motorlarımdan bir farkı olacağını düşünmüyorum aksini düşünen varsa cevapları bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250r ile karşılaştırdığımızda 40kg daha ağır, 2 kat beygir gücü, 3 kat tork veren ve bunları çok daha düşük devirde veren makinelerdir NC serisi.

750S çıplak motor diye geçiyor ama daha çok tur motoru hissi veriyor.
    Oturaklı motorlardır yani.
    Amacınız buysa sizi tatmin eder.
    Ama biraz çıplak birazda spor motor havası alayım derseniz MT-7 size daha çok hitap eder.

Amacınız trafik konforu ise DCT şanzımanlı bir NC serisinden daha çok konfor bulabileceğiniz bir motor daha yok.
    Trafik bir şekilde dert olmaktan çıkıyor motor kullanabiliyorsan , ancak motorun kış performansı daha önemli nazarımda senelerdir yağmur kar çamur buz hep yollardaydım ve sıkıldım o rezillikten. en azından biraz daha az kirlenmek istiyorum:D MT7 konusuna gelirsek hiç hoşlandığım bir motor değil tarz olarak naked severim ancak mt7 asla. Hem yakıtı hemde hırsız motoru gibi oldu artık ben öyle düşünüyorum.

Motosikleti
    Bisiklet
    Yakıt ta çok önemli ki zaten çok yakan motorlar değil diye duydum. İntegra daha yaz kış kullanılabilecek bir scooter(ki hiç scooter sevmem ve kullanmadım) araba işimegelmiyor trafik zaman kaybı derdim var. NC güzel ama kışın önceki motorlarımdan bir farkı olacağını düşünmüyorum aksini düşünen varsa cevapları bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    NC Yakıt konusunda CBR dan bir tık fazla ama tabi sürüş şekline bağlı.
    Kıştan kasıt yağmur, çamur, rüzgar vs ise bir avantajı yok gibi hatta cbr bence daha başarılı idi.
    Dolayısı ile kullanım amacına ve beklentiye göre Integra ideal gibi.

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC Yakıt konusunda CBR dan bir tık fazla ama tabi sürüş şekline bağlı.
    Kıştan kasıt yağmur, çamur, rüzgar vs ise bir avantajı yok gibi hatta cbr bence daha başarılı idi.
    Dolayısı ile kullanım amacına ve beklentiye göre Integra ideal gibi.
    Kafam çok karıştı... Az önce Aea tanıtım videolarını izledim integra da bagaj yokmuş x de en azından kask sığıyor ve oda otomatık ve manuel modu da var... İntegra da bacaklar ve vücut içeride olduğu için dışarıdan gelen etkenlere daha az temas olur gibi duruyor. Tecrübedir saygı duyarım ama cbr dan çok fark olması lazım integrada ayakların ıslanması imkansız bu 1 ve ön konsul cam falan en azından öndeki arabanın çamurunu pisliğini atmaz sana bu 2 ve sırtına hatta kafana kadar da çamur gelmez bu da 3 Sonuç olarak integrada bagaj yok ama x le arasındaki kullanım farkları neler kullanan arkadaşlarıma abilerime sesleniyorum fikirlerini bekliyorum. Teşekkürler.
    Kızıl pars bunu beğendi.

dogansc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750S 2016
    hayırlı olsun.

Motosikleti
    Bisiklet
    İntegra da bacaklar ve vücut içeride olduğu için dışarıdan gelen etkenlere daha az temas olur gibi duruyor.
    Kafa karışmasın Tolga, ben NC derken hep kendi motorumu (NC750X) kastediyorum, Integrayı değil.
    Integra kullanmadım, kullananlara sormak lazım.

Motosikleti
    Tolga, hem integra hemde 750X arasında kaldıysan, her ikisinden de birşeyler sunan Honda X-ADV modelini bir incele derim

Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga, hem integra hemde 750X arasında kaldıysan, her ikisinden de birşeyler sunan Honda X-ADV modelini bir incele derim
    Farklı bir konsept hoşuma gitmedi değil. Yakıt ve fiyat performansına bir bakmak lazım.

NC 750x bir enduro motor gibi arkadaşlar, endurolar yüksek olur, ağırlık merkezide yüksektedir, çoğunda ayağınız yere zor değer, ben 1.77 boyundayım ve africa twinde ayaklarım parmak ucuna yakın değiyor, bu tarz enduro motorlar farklıdır, beceri deneyim ister, bu motorlarda sizin bir uzvunuz gibi olur merak etmeyin, kurye gibi kullanırsınız bunlarıda, ama dediğim gibi, alışmak deneyim için uzun zaman lazım, ayrıca yetenekte olacak, ağır yüksek motorlar sonuçta, cbr gibi bir motorla kıyaslamak yanlış aslında, ha bu arada karda kışta özelliklede zemin bozuksa NC açık ara fark atar cbr ye, 750x tam enduro olmasada ona yakın bir alet, ona göre düşünün, uzun yolda çok rahat kalır cbr ye göre, 600 km. yol yaptığınızda anlarsınız ne demek istediğimi, bence Nc750x kullanacağım, sonrasıdirek enduro, işin sonuda Gs 1200 ADV bu işin varacağı son nokta bu, neyse, enduro motor kullanacaksanız bunların olayı başkadır, uzun yolda çok rahat ve güçlü makinalar, yüke gelir dengelidirler, ss ler naked lar başka, bunlarla kıyaslamayın...
    Stormy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Motorum (NC750S) hafta içi gelmişti, işlemleri ancak bitti ve bugün ilk sürüşümü yaptım. İlk motorum olduğu için kıyaslama yapamayacağım ama ilk izlenimlerim şöyle.
    - Yeni başlayanlar için DCT bir nimet
    - Motor aşırı dengeli, çok düşük hızlarda bile dengesini koruyor. Şimdi deviricem hissi hiç vermedi. Ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış.
    - İvmelenmesi iyi,yeterli yani korkutmuyor.
    - Kullanımı ve hakimiyet göreceli kolay. Çünkü biraz ağır, yavaş manevralarda ve şehir içinde alışana kadar bu ağırlık azıcık sıkıntı olabilir.
    - Sağlam rüzgar alıyor. Bugün bayağa rüzgarlıydı belki ondan ama beni rahatsız etti. Cam gerekecek.

Ayrıca ekipmanı tam kullanmak istediğimden hepsini de giymiştim ancak motosiklet çizmesi (TCX Airtech Evo) çok rahatsız etti, yüksek olmasından ve korumalarından dolayı galiba ayağımı bilekten rahat hareket ettiremiyorum gibi hissettim. Bahçe kapısından sağlı şekilde çıkarırken ayağı tam basamadım bu sebepten hafif sağa yatırdım motoru. Sonra korumasız normal botu giyince çok rahat ettim ama bu şekilde sürülmeyeceğinin de farkındayım.

Özetle motor çiçek, iyi ki dct almışım
    dogansc bunu beğendi.

dogansc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750S 2016
    Alıntı loremipsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum (NC750S) hafta içi gelmişti, işlemleri ancak bitti ve bugün ilk sürüşümü yaptım. İlk motorum olduğu için kıyaslama yapamayacağım ama ilk izlenimlerim şöyle.
    - Yeni başlayanlar için DCT bir nimet
    - Motor aşırı dengeli, çok düşük hızlarda bile dengesini koruyor. Şimdi deviricem hissi hiç vermedi. Ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış.
    - İvmelenmesi iyi,yeterli yani korkutmuyor.
    - Kullanımı ve hakimiyet göreceli kolay. Çünkü biraz ağır, yavaş manevralarda ve şehir içinde alışana kadar bu ağırlık azıcık sıkıntı olabilir.
    - Sağlam rüzgar alıyor. Bugün bayağa rüzgarlıydı belki ondan ama beni rahatsız etti. Cam gerekecek.

Ayrıca ekipmanı tam kullanmak istediğimden hepsini de giymiştim ancak motosiklet çizmesi (TCX Airtech Evo) çok rahatsız etti, yüksek olmasından ve korumalarından dolayı galiba ayağımı bilekten rahat hareket ettiremiyorum gibi hissettim. Bahçe kapısından sağlı şekilde çıkarırken ayağı tam basamadım bu sebepten hafif sağa yatırdım motoru. Sonra korumasız normal botu giyince çok rahat ettim ama bu şekilde sürülmeyeceğinin de farkındayım.

Özetle motor çiçek, iyi ki dct almışım
    Kardesim tekrar hayirli olsun. Tcx biraz daha israrla kullan bence, ayagina alisina kadar biraz rahatsiz eder ama alistiktan sonra varligini unutursun. Ayrica, nc nin gostergesinde ufak bir operasyon yaptim isntagrama videosunu attim, sende yapmak istersen beni takip et ve oradaki videoya bir goz at derim . Profil: dogansrf
    loremipsum bunu beğendi.

Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. 6 aylık nc750x dct kullanıcısıyım. Daha önce shadow vt600, xmax 250 vd. motorlar kullanmıştım. Şimdiye kadar motordan genel olarak memnun kaldım. İşe gidip gelirken ve haftasonu gezmek için kullanıyorum. En hoşuma giden özelliği şehir içinde rahat ve sıkışık trafikte (düşük hızda) gayet dengeli oluşu.

Birkaç konuda yardıma ihtiyacım var.
    Buraya yazmadan önce site ve konu içerisinde arama yapmaya çalıştım ama istediğim yanıtları bulamadım. Sorularım daha önce sorulup cevaplanmışsa, ilgili linkleri paylaşırsanız memnun olurum; sorulmadıysa da yorumlarınızı almak isterim.
    1- Boyum 1,84. Seleyi ortalayarak oturduğumda bir süre sonra el bileklerimin ağrıdığını hissediyorum. Öne yaklaşırsam bu ağrı azalıyor ama bu sefer de çok büktüğüm için dizlerim bir süre sonra rahatsız oluyor. Daha dik oturabilmek için gidon yükseltme aparatı aldım (hem yükseltip hem yakınlaştıranlardan); ancak, iki farklı servis de bu aparatın kullanılmasını tavsiye etmemiş (servise kardeşim götürmüştü). Gidon ile birlikte hareket eden telleri zorladığını söylemişler. Yani henüz takmadım. Hem yükseltip hem yakınlaştıran aparattan (isterseniz foto yüklemeye çalışırım) kullanan var mı? Bahsedilen sorunu yaşadı mı yaşadıysa nasıl üstesinden geldi? Başka öneriniz olur mu?
    2- Motor 2015 model ve 12000 km'de. Üzerindeki orjinal lastikleri değiştirmek istiyorum. Ortalama %95 asfalt ve kuru zeminde kullanım için lastik öneriniz ne olurdu? Anlaş CAPRA RD kullanan varsa değerlendirme yapabilir mi? Satıcısı Michelin Pilot Road 4'e göre daha hızlı ısınıp yol tutuşunun arttığını söylemişti.

Şimdiden teşekkürler!

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı cahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. 6 aylık nc750x dct kullanıcısıyım. Daha önce shadow vt600, xmax 250 vd. motorlar kullanmıştım. Şimdiye kadar motordan genel olarak memnun kaldım. İşe gidip gelirken ve haftasonu gezmek için kullanıyorum. En hoşuma giden özelliği şehir içinde rahat ve sıkışık trafikte (düşük hızda) gayet dengeli oluşu.

Buraya yazmadan önce site ve konu içerisinde arama yapmaya çalıştım ama istediğim yanıtları bulamadım. Sorularım daha önce sorulup cevaplanmışsa, ilgili linkleri paylaşırsanız memnun olurum; sorulmadıysa da yorumlarınızı almak isterim.
    1- Boyum 1,84. Seleyi ortalayarak oturduğumda bir süre sonra el bileklerimin ağrıdığını hissediyorum. Öne yaklaşırsam bu ağrı azalıyor ama bu sefer de çok büktüğüm için dizlerim bir süre sonra rahatsız oluyor. Daha dik oturabilmek için gidon yükseltme aparatı aldım (hem yükseltip hem yakınlaştıranlardan); ancak, iki farklı servis de bu aparatın kullanılmasını tavsiye etmemiş (servise kardeşim götürmüştü). Gidon ile birlikte hareket eden telleri zorladığını söylemişler. Yani henüz takmadım. Hem yükseltip hem yakınlaştıran aparattan (isterseniz foto yüklemeye çalışırım) kullanan var mı? Bahsedilen sorunu yaşadı mı yaşadıysa nasıl üstesinden geldi? Başka öneriniz olur mu?
    2- Motor 2015 model ve 12000 km'de. Üzerindeki orjinal lastikleri değiştirmek istiyorum. Ortalama %95 asfalt ve kuru zeminde kullanım için lastik öneriniz ne olurdu? Anlaş CAPRA RD kullanan varsa değerlendirme yapabilir mi? Satıcısı Michelin Pilot Road 4'e göre daha hızlı ısınıp yol tutuşunun arttığını söylemişti.

Şimdiden teşekkürler!
    1. Ben kullanıyorum yükseltme ve yakınlaştırma aparatını. Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Evet, tel ve kabloları zorluyor denebilir. Teller ve Kablolar daha gergin duruyor diyelim, aslında büyük bir zorlanma yok. 5 aydır bir sıkıntı yaşamadım ben.

Merhaba arkadaşlar,

Akü alan oldu mu acaba?
    4 senelik yuasalar son 1 senedir beni değiştir diyor. Ama arada sarj ederek idare edebildim fakat artık akü öldü.
    Yuasalar pahalı. Unibatlar var alternatif olarak.

Yeni akü alıp tavsiye eden var mıdır?

Teşekkürler

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Şimdiden teşekkürler!
    Merhaba,

1. Boyum 1.94 ve bir yıldan fazla yükseltme ve yakınlaştırma aparatı takılı, benim motorda gerilme olmadı, sorunsuz çalışıyor.

2. Anlaş Capra RD yi çok yeni taktırdım, ilk günlerde biraz kayma vardı, rodaj için 200km henüz olmadı bile, ama artık yere sakız gibi yapışıyor, çok güvenli yer tutuşu var. Öneririm. Onun haricinde alacaksanız, Michelin değil de, Pirelli den ürün seçin derim. Daha önce de Pirelli Scorpion Trail II kullanmıştım. Oda çok iyi yer tutuşa sahipti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Her ne kadar pek çadırda kalmak hiç düşünmediğim konu olsada, bu çadırı almayı düşünüyorum, çok işlevsel, bu konuda sizlerin düşünceleriniz nelerdir. Olmazsa toplanarak bir kerede bir den çok getirtelim ki, kargo parası düşmüş olsun.
    The MotoTent WORLD MAP Limited Edition.
    Murat Ustaoğlu, DreamTheater ve Stormy bunu beğendiler.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Yanıtlarınız için teşekkürler.

@fdiver, anlaş capra'yı nerde ve ne kadara taktırdın acaba? Sitelerinden bulduğum birkaç bayiyi aradım ellerinde olmadığını söylediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler