Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun en düşük ve en yüksek yakıt tüketimi nedir, motorun beğenip beğenmediğiniz yönlerini , yani artılarını ve eksilerini yazabilirmisiniz , bu aralar 250cc motor arayaşındayım listeme bu motoruda ekleyebilirim o yüzden sordum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Motorun titreşimi falan nasıl vites geçişleri iyimi debriyajın sorunlu olduğunu söylüyorlar debriyaj tası mı ne ötüyormuş sizde bu tür sorunlar varmı.
    Abecimotoru her şeyi anlatmış bir kaç şeyde ben ekleyeyim.
    Ben 3000 km dir kullanıyorum. Daha önce 14000 km ybr esd kullandım.
    Titreşim ve konfor ile ilgili şu örneği vereyim. Ybr ile de wolf ile de Sinop Konya arası gidip geldim, titreşimden veya selesinden şikayetim olmadı sadece yakıt almak için ve fotoğraf için durdum, hep üzerindeydim yani. Rahatsız olduğum konular ise 120 den sonra ayna da ki titreşim ve artçı selesi konforu iyi değil.

Bence her şeyiyle çok güzel bir motor, ikinci el fiyatlarına göre bence bedava veriliyor. (O yüzden aldım )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi debriaj sorunu der dururlar, öle bişey yok, varsa bile 1-2 kişiden duymuşsundur o kişilerin de motoruna nasıl baktıklarını sorgularsın, bu motorla yola en çok çıkan kişilerden biriyimdir, titreşim yok değil, tek silindir alet, ha uyuşturacak kadar mı? değil tabiki,
    artıları;
    sınıfında en az yakan, en düşük 3 litrenin altında yaktıran var, ben 4 litreyi hiç görmedim
    konfor olarak inazumadan sonra en rahatı, seleye minder koymadan günde 800 km yapıldı
    torku yüksek, çekişte sıkıntı yaşamassın,
    şehir içinde kıvrak ve kalkışları seri,
    uzun yolda hararet sorunu yada şişme gibi durumlara rastlamadım,
    viraj seviyosan tam viraj motoru,
    tipi şekli şemali bana göre heybetli, 600'lük mü diye soran çok
    egzos sesi var motorda, trafikte farkediliyorsun,
    düşük devirde stabil hızı tatmin edici, 100km/h 5500 devir/dk
    46 bin km'de henüz motor aksamından hiç bir arıza çıkarmadı,
    vites geçişleri rahat hiç bir sıkıntı yok,
    çelik fren hortumları standart olarak geliyo,

eksileri;
    parça temini ve fiyat politikası zorlayıcı olsa da, muadil parçaları bulabilirsin zincir, balata gibi,
    artçıyla birlikte çok uzun yollara gidilmez bana göre,
    yaşadığın yere göre servis ağı çok yaygın değil,
    sıfır fiyatı 13 bine geldi ucuz bi motor değil, uygun fiyata temiz 2. el bulabilirsin
    orijinal maxis lastikleri çöp

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Zinciri bulamassan burdan sordururum istersen, kargoyla gönderimleri var mı yok mu bilmiyorum,
    İzmir'de 90 tl'ye satıyor levent motor.

Valla aklımdan geçmedi değil dostum Teşekkürler.
    Buradaki parçacılarda bulamazsam seni rahatsız ederim.
    Zinciri değiştirdiğinde dişlileri değiştirmişmiydin veya uyan bir marka var mı? Uygun bulursam komple değiştireceğim.
    TR_96 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    daha fazla anlatmayın motoru sattıracaksınız bana

Arkadaş rx3i ve Wolf arasında gidip geliyorum içim içimi yedi valla. Wolf çok tarz bi motosiklet hele o mavisi varya yerim ben onu. Ciddiye alabilirsiniz 1.78 boy 110kilo olunca kız arkadaşıma yerim seni dediğimde ciddiye almıştı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bilgilerin için teşekkür ederim Sepetçioğlu.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha fazla anlatmayın motoru sattıracaksınız bana
    Bir kere bir yerden bul bin, zaten alırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Alıntı bensen001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş rx3i ve Wolf arasında gidip geliyorum içim içimi yedi valla. Wolf çok tarz bi motosiklet hele o mavisi varya yerim ben onu. Ciddiye alabilirsiniz 1.78 boy 110kilo olunca kız arkadaşıma yerim seni dediğimde ciddiye almıştı
    İkisi çok farklı tarz karşılaştırmak yersiz. Sadece senin asfaltta mı kullanacaksın yoksa hafif araziye mi gireceksin buna karar vermen gerekiyor

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    bence pulsarıda düşün

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    dostum sym motorun duruyormu daha

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

ben kullanıyorum harika motor 100 km de 2.5 3 lt yakıt malzeme kalitesi çok iyi japon markalar ayarında .ağırlık merkezi harika dengeli. beni pişman etmedi severek kullanıyorum.tavsiye ederim.
    kara_kule bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abecimotoru her şeyi anlatmış bir kaç şeyde ben ekleyeyim.
    Ben 3000 km dir kullanıyorum. Daha önce 14000 km ybr esd kullandım.
    Titreşim ve konfor ile ilgili şu örneği vereyim. Ybr ile de wolf ile de Sinop Konya arası gidip geldim, titreşimden veya selesinden şikayetim olmadı sadece yakıt almak için ve fotoğraf için durdum, hep üzerindeydim yani. Rahatsız olduğum konular ise 120 den sonra ayna da ki titreşim ve artçı selesi konforu iyi değil.

Bence her şeyiyle çok güzel bir motor, ikinci el fiyatlarına göre bence bedava veriliyor. (O yüzden aldım )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Valla aklımdan geçmedi değil dostum Teşekkürler.
    Buradaki parçacılarda bulamazsam seni rahatsız ederim.
    Zinciri değiştirdiğinde dişlileri değiştirmişmiydin veya uyan bir marka var mı? Uygun bulursam komple değiştireceğim.
    Dişlileri değiştirmedim henüz, bir deformasyon yok şuanda, dişli zincir set değiştirilmesi tavsiye edilir ama bence gerek yoktu yani
    Arka dişli fiyatı da biraz pahalı zaten şuan açıkçası, ama sorun çıkarmadı henüz gayet iyi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Dişlileri değiştirmedim henüz, bir deformasyon yok şuanda, dişli zincir set değiştirilmesi tavsiye edilir ama bence gerek yoktu yani
    Arka dişli fiyatı da biraz pahalı zaten şuan açıkçası, ama sorun çıkarmadı henüz gayet iyi.
    Aynen dişleler çok pahalı muadil bulursam değiştiririm diye düşünmüştüm. Bende şimdilik sadece zincir değiştireceğim

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    nasipse temiz 2.el almak istiyorum, garantisinin devam edip etmemesi hususuna özen göstermelimiyiz,malum 2012-2013 model cok temiz motorlar var fakat onlarında garanti süreleri bitik vaziyette

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben almayı düşünüyorum bu motoru ikinci el bulursam alayımmı.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bir kaç fotoğraf atalım da forum şenlensin.
    Bunlar Sinop-Konya yolculuğumdan

Bunlarda Göksu şelalesinden bir kaç kare. uçankaplumbağa ile beraber.

Burada da m4try ilr Beyşehir gezimiz

TR_96, abeciMotoru, nzm75 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Vay fotolar harika ben de hemen bir gezi yapayım bari :p
    Düşünen arkadaşlar 2. el motor almak için en iyi zamandır, temiz motor bulmanız çok zor değil zira Wolf sürüp çok apaçilikle haşır neşir insan bulamazsınız, benim dışımda :D
    Garanti'nin devam etmesi durumu 10bin km'ye kadar önemli olabilir, kronik bir sorun o km'leri görmeden çıkar ortaya zaten.
    Sepetçioğlu ve kara_kule bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Vay fotolar harika ben de hemen bir gezi yapayım bari :p
    Düşünen arkadaşlar 2. el motor almak için en iyi zamandır, temiz motor bulmanız çok zor değil zira Wolf sürüp çok apaçilikle haşır neşir insan bulamazsınız, benim dışımda :D
    Garanti'nin devam etmesi durumu 10bin km'ye kadar önemli olabilir, kronik bir sorun o km'leri görmeden çıkar ortaya zaten.
    Sağol dostum, denk geldiğinde kaçıyoruz bir taraflara
    Aynen 2. el almak için çok iyi bir zaman şu an.

Hep supermoto hayalim vardı, hala da var. Şu ilan tam istediğim gibi isteğinde süpermoto istersen cros lastikleri tak araziye

Wolf olmasa alırdım valla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29895434/detay
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Sağol dostum, denk geldiğinde kaçıyoruz bir taraflara
    Aynen 2. el almak için çok iyi bir zaman şu an.

Hep supermoto hayalim vardı, hala da var. Şu ilan tam istediğim gibi isteğinde süpermoto istersen cros lastikleri tak araziye

Wolf olmasa alırdım valla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29895434/detay
    Bende Crf250 denedim dün, çok tatlı ivmelenmesi falan rahatlık o biçim bilmiyorum tarzı değiştirmek şimdilik yok aklımda, belki bi gün, çok zevkli olduğu belli.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bende Crf250 denedim dün, çok tatlı ivmelenmesi falan rahatlık o biçim bilmiyorum tarzı değiştirmek şimdilik yok aklımda, belki bi gün, çok zevkli olduğu belli.
    Tecrübe ve sürüşü iyileştirmek için arazi bence olmazsa olmaz, bu nedenle hem cros hem supermoto çok mantıklı geliyor bana. İstediğin lastiği takip istediğin yere gidersin
    Hatta şu anda aklımda ucuz yollu bir cros almak bile var.
    abeciMotoru bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Alıntı bensen001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ikisinede sahip olmuş ve bursada olan biri olarak detayları konuşmak istersen bana özelden ulaşabilirsin. haa sonuç istiyorsan kesinlikle wolf. arazi yapıcam dersen wolf elenir. ama kalite, gidiş vs. kesinlikle ve kesinlikle wolf.
    abeciMotoru ve nzm75 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dün izmir ulukent tarafında Er6N'li bi eleman önüme geçti, eliyle durdur yapıyo, kaskı da yok çocuuun neyse polis falan var galiba paniklemiş sandım, sonra geçtim, yanıma gelince abi bu Xj6'mı dedi yok dedim, ben ondan almak istiyorum dedi, dışardan hayvanat bi ifade veriyoz galiba neyse sakin gidelim
    kara_kule bunu beğendi.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    sepetçioğlu dostum radyatör suyunu değiştirmenin pratik bir yolunu biliyor musun

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sepetçioğlu dostum radyatör suyunu değiştirmenin pratik bir yolunu biliyor musun
    Valla onunla ilgili bir araştırma yapmadım hiç ama bir yerde nasıl değiştirildiği ile ilgili bir şey okumuştum, bulursan haber veririm sana.

Aslında fren hidroliği değiştirir gibi değiştirilebilir, su haznesinde hiç suyu bitirmeden tahliyeden boşaltılırken üstten ekleyerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler