Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nickmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    İki arada bir derede kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Çeşitli cc lerde küçük, büyük motorlarım oldu ve artık 250 cc nin yeterli olduğunu düşünüyorum. Aklımda sym wolf ve Benelli tnt 25 var. Sym sorunsuz görünüyor ama parça fiyatları çok yüksek. Tnt 25 de ise kronik bir kaç sorun var. Bu ikisini kiyaslayabilecek kullanıcılar varsa memnun olurum. Sym nin arka kuyruk ile lastik arasındaki mesafe çok mu yakın, iki kişiyle sıkıntı olur mu? Yine fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla alt sakal ile yer arası da çok yakın gibi sanki. Kasislerde ya da kaldırım çıkarken altı çarpıyor mu (Sakalı sökerim gerçi bu o kadar sorun değil) Şimdiden teşekkür ederim
    Tnt 25'lerde ilk gelen partide sargı problemi vardı ama sonraki serilerde giderildi. Ben Wolf kullanıyorum, artçıyla bir problem yaşamadım. Kasiste alt sakalı da hiç vurmadım. 2 motorun da 2. elleri 250'lik bir motora göre uygun fiyatlara satılıyor. 4 ay ve 9000 km.dir SYM Wolf kullanmaktayım bir problem yaşamadım, defalarca da İstanbul dışına çıktım. Çok devirli kullanmadığında 100 km.de 3 lt gibi sınıfına göre düşük değerlerde yakıt tüketimi var, daha az yaktıran da biliyorum, tapagaz gitsen de 4 lt.nin çok üzerine çıkmıyorsun genelde. Tek silindir motor her ne kadar millet titreşim yaşamasa da peg.ler, artçı selesi ve gidonda titreşim var. Gidon titreşiminden ellerim eski motorumdaki gibi uyuşmuyor ama aynalarda görüş azalıyor. Malzeme kalitesi olarak ben Wolf'ü daha kaliteli bulmaktayım ama Tnt 25 de kötü değil. Wolf'ün yedek parçası pahalı deniyor ama yağ filtresinden amortisöre , fren balatalarından zincir dişliye kullanabileceğin birçok muadil ürün var. Ha depoyu falan parçalarsan elbet yeni bir depo siparişi vermen maliyetli olacaktır. 2 motorun da epey kullancısı var her ne kadar Sym'ciler burada değil Facebook gruplarında aktifler. Soracağın bir soru olursa çekinme. Tnt 25'e Kuba servisleri baktığından servisleri daha yaygın ama İstanbuldaysan Sym'nin de burada iyi servisleri var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt 25'lerde ilk gelen partide sargı problemi vardı ama sonraki serilerde giderildi. Ben Wolf kullanıyorum, artçıyla bir problem yaşamadım. Kasiste alt sakalı da hiç vurmadım. 2 motorun da 2. elleri 250'lik bir motora göre uygun fiyatlara satılıyor. 4 ay ve 9000 km.dir SYM Wolf kullanmaktayım bir problem yaşamadım, defalarca da İstanbul dışına çıktım. Çok devirli kullanmadığında 100 km.de 3 lt gibi sınıfına göre düşük değerlerde yakıt tüketimi var, daha az yaktıran da biliyorum, tapagaz gitsen de 4 lt.nin çok üzerine çıkmıyorsun genelde. Tek silindir motor her ne kadar millet titreşim yaşamasa da peg.ler, artçı selesi ve gidonda titreşim var. Gidon titreşiminden ellerim eski motorumdaki gibi uyuşmuyor ama aynalarda görüş azalıyor. Malzeme kalitesi olarak ben Wolf'ü daha kaliteli bulmaktayım ama Tnt 25 de kötü değil. Wolf'ün yedek parçası pahalı deniyor ama yağ filtresinden amortisöre , fren balatalarından zincir dişliye kullanabileceğin birçok muadil ürün var. Ha depoyu falan parçalarsan elbet yeni bir depo siparişi vermen maliyetli olacaktır. 2 motorun da epey kullancısı var her ne kadar Sym'ciler burada değil Facebook gruplarında aktifler. Soracağın bir soru olursa çekinme. Tnt 25'e Kuba servisleri baktığından servisleri daha yaygın ama İstanbuldaysan Sym'nin de burada iyi servisleri var.
    Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim. İstanbul'dayım o yüzden servis sıkıntısı olmaz sanırım. Titreşime bir miktar olduktan sonra razıyım. Sonuçta tek silindir motor. Boyum 1,88 olduğu için altımda küçük de kalmazsa tercihim sym olacak kısmetse. Gerçi tnt 25 i de canlı görmedim. Fotoğraflarda küçük durmuyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nickmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim. İstanbul'dayım o yüzden servis sıkıntısı olmaz sanırım. Titreşime bir miktar olduktan sonra razıyım. Sonuçta tek silindir motor. Boyum 1,88 olduğu için altımda küçük de kalmazsa tercihim sym olacak kısmetse. Gerçi tnt 25 i de canlı görmedim. Fotoğraflarda küçük durmuyor.
    İstanbul 2 yakada da hem Benelli hem Sym bayileri var, (Tnt 25 değişti Bn251 oldu) bence bir gidip 2 motora da yakından bakın.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    İstanbul 2 yakada da hem Benelli hem Sym bayileri var, (Tnt 25 değişti Bn251 oldu) bence bir gidip 2 motora da yakından bakın.
    Sym yi kullanma imkanım oldu. İlk vitesi çok atik sayılmaz, yalnız kullanıșı oldukça kolay diyebilirim. Ve kesinlikle tnt 25 den daha kaliteli. Temiz ve makul fiyata bir wolf bulursam aranıza katılacağım inşallah

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bugün katıldığım kapalı alan hakimiyet eğitiminden bazı kareler paylaşıyorum. Maksat hem eğitimin önemi hem de Wolf sayfamızın canlı tutulması

buteo, levend84, bursagsli ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ya şu sym wolf cidden yakışıklı motor gücü de fena değil yakıt tüketimi falan da iyi niye tutmadı ki piyasada, Tommygun siz bayadır kullanıyorsunuz nasıl memnun musunuz var mı herhangi bir problemi ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya şu sym wolf cidden yakışıklı motor gücü de fena değil yakıt tüketimi falan da iyi niye tutmadı ki piyasada, Tommygun siz bayadır kullanıyorsunuz nasıl memnun musunuz var mı herhangi bir problemi ?
    Ben de yeniyim aslında Nisan ayında aldım, 9000 km oldu. Benim şehiriçi beklentimi karşılıyor, az yakıyor güzel kaçıyor. 250 cc sınıfında en kuvvetli makine değil, en hafif makine değil, en konforlu makine değil ama en az yakan makinelerden biri. Birkaç problemi var;

1)Egzozu çelik ve egzoz ucundan itibaren 20 cm.lik kısım her Wolf.te sararıktır, ben her hafta metal cilasıyla temizleyerek görüntüyü normale çeviriyorum.
    2)Yüksek devirde artçı selesinde, peglerde ve gidonda yoğun titreşim var.
    3)Benzin şamandırasının konumunda sıkıntı var, motor yatıkken çalıştığında depo eksik gösteriyor ve ancak 10 dk sonra normale dönüyor.
    4)Yedek parça ve servis problemi var, orijinal parçaları pahalı ama sarf malzemeleri için muadil parçalar var. İstanbul'da motoru tanıyan iyi servisleri var ama İstanbul dışını bilemem.
    5)Motor ağır (173 kg kuru ağırlık)

Distribütörde problem var ve de zamanında bu motor Türkiye'ye geldiğinde İnazuma ile aynı fiyattan satılıyormuş. Fiyatlama hatası da tutulmamasında bir etken ama şu an 2015 model sıfır Wolf.leri 13-14'e bulmak mümkün, 2. eller de 8-11.000 TL arasında. Bence bu fiyatlara pek 250lik kalmadı.

Benelli var gerçi bn 251 17 civarı sanırım ama gayet iyi bir motor , bu kadar ağır olup bu kadar az yakması gayet iyi aslında ama sanırım diğer özellikler özellikle parça ve servis konusu yüzünden benelli almak daha mantıklı gibi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ben de yeniyim aslında Nisan ayında aldım, 9000 km oldu. Benim şehiriçi beklentimi karşılıyor, az yakıyor güzel kaçıyor. 250 cc sınıfında en kuvvetli makine değil, en hafif makine değil, en konforlu makine değil ama en az yakan makinelerden biri. Birkaç problemi var;

1)Egzozu çelik ve egzoz ucundan itibaren 20 cm.lik kısım her Wolf.te sararıktır, ben her hafta metal cilasıyla temizleyerek görüntüyü normale çeviriyorum.
    2)Yüksek devirde artçı selesinde, peglerde ve gidonda yoğun titreşim var.
    3)Benzin şamandırasının konumunda sıkıntı var, motor yatıkken çalıştığında depo eksik gösteriyor ve ancak 10 dk sonra normale dönüyor.
    4)Yedek parça ve servis problemi var, orijinal parçaları pahalı ama sarf malzemeleri için muadil parçalar var. İstanbul'da motoru tanıyan iyi servisleri var ama İstanbul dışını bilemem.
    5)Motor ağır (173 kg kuru ağırlık)

Distribütörde problem var ve de zamanında bu motor Türkiye'ye geldiğinde İnazuma ile aynı fiyattan satılıyormuş. Fiyatlama hatası da tutulmamasında bir etken ama şu an 2015 model sıfır Wolf.leri 13-14'e bulmak mümkün, 2. eller de 8-11.000 TL arasında. Bence bu fiyatlara pek 250lik kalmadı.
    Bende wolf kullandim,daha oncede bahsetmistim

Gidonda yuksek devirde titresim hissetmedim.

Gidon ust mesnet ve bogaz somununa baktirsana gerekirse sıkıla az bir bosluk bile olsa yolda ciddi yansir,veya tekerlek rulmanlarina.

Peglerin birleşim yerine şamrel lastik parcasi yerlestir pimle kanal boslugu arasina.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende wolf kullandim,daha oncede bahsetmistim

Gidonda yuksek devirde titresim hissetmedim.

Gidon ust mesnet ve bogaz somununa baktirsana gerekirse sıkıla az bir bosluk bile olsa yolda ciddi yansir,veya tekerlek rulmanlarina.

Peglerin birleşim yerine şamrel lastik parcasi yerlestir pimle kanal boslugu arasina.
    Gidonu tutan 4 saplama var, ben de 2-3 defa ciddi gevşedi ve yolda gidonun pozisyonu değişti ve sıktırdım. Motor botu giydiğimde peg.lerdeki titreşimi çok anlamıyorum ama ince tabanlı spor ayakkabı giydiğimde farkediyorum titreşimi. Rulmanlara da bir baktırayım.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bugün bakkala gidiyorum diye evden çıktım, Şile'ye gözleme yemeye geldim, gözleme faslından sonra madem Şile'deyim dağ yollarından Ağva yapayım dedim. Ağva'ya geldikten sonra o kadar yol tepmişiz Kandıra'yı da bir görelim dedim. Kandıra'ya geldikten sonra Kefken'e gidecektim ama yolu karıştırdım, Alikahya Fatih/İzmit üzerinden çevreyoluna girdim, ardından otobana çıkarak eve geri döndüm. Eve geldiğimde de rahat durmadım, Kurt'un zincirine giriştim, gazyağı+Motul C4 ile fıstık gibi oldu. Egzoza da giriştik, cilaladık, parlattık.

Zinciri temizlerken yerleri b.k ettik ama olsun.

levend84 ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Arkadaşlar bugün bakkala gidiyorum diye evden çıktım, Şile'ye gözleme yemeye geldim, gözleme faslından sonra madem Şile'deyim dağ yollarından Ağva yapayım dedim. Ağva'ya geldikten sonra o kadar yol tepmişiz Kandıra'yı da bir görelim dedim. Kandıra'ya geldikten sonra Kefken'e gidecektim ama yolu karıştırdım, Alikahya Fatih/İzmit üzerinden çevreyoluna girdim, ardından otobana çıkarak eve geri döndüm. Eve geldiğimde de rahat durmadım, Kurt'un zincirine giriştim, gazyağı+Motul C4 ile fıstık gibi oldu. Egzoza da giriştik, cilaladık, parlattık.

https://i.hizliresim.com/3zJo7A.jpg

Zinciri temizlerken yerleri b.k ettik ama olsun.

https://i.hizliresim.com/nlorR0.jpg
    Mat mavi

Şu motorun kiymeti bilinmedi ya ona yanarim..

Yedek parcalarin,yan sanayi urunleri ekomomik olarak piyasada yayginlaşmıs olsa daha guzel olacakti.

Yeni wolf cr300i tam retro olmuş...

Motosikleti
    MT-07
    Bende bugün uyandım. Köpeğimi bahçeye indirdim. Koştu oynadı, eve geldim biraz pc oyunu oynadım. Sonra pizza söyledim ve gene bahçeye çıkardım kızımı. Sonuç altımda şuan hem araba hem motor var ama evde bırakacak kimse olmadığı için bayram tatilinin kalan kısmını böyle geçireceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Ha bide 12saatten fazladır dolar takipliyorum. Tam yatırımlık zamanında...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mat mavi

Şu motorun kiymeti bilinmedi ya ona yanarim..

Yedek parcalarin,yan sanayi urunleri ekomomik olarak piyasada yayginlaşmıs olsa daha guzel olacakti.

Yeni wolf cr300i tam retro olmuş...
    Cr 300'ü bir ben mi Bajaj V15'e benzetiyorum? Kıymeti bilinmesin daha iyi bence, 6 ay önce sıfırı 11.000 TL idi şu an 14.000 TL istiyorlar. Bu paralara sıfır 250'lik kalmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün uyandım. Köpeğimi bahçeye indirdim. Koştu oynadı, eve geldim biraz pc oyunu oynadım. Sonra pizza söyledim ve gene bahçeye çıkardım kızımı. Sonuç altımda şuan hem araba hem motor var ama evde bırakacak kimse olmadığı için bayram tatilinin kalan kısmını böyle geçireceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Ha bide 12saatten fazladır dolar takipliyorum. Tam yatırımlık zamanında...
    Bende 2 köpek var evde ama ikisi de 2,5 kg.lik Yorkshire Terrieri olduğu için pek dışarı çıkalım, kakamızı çişimizi yapalım, biraz da yürüyüş yaparız dertleri yok. Evde bırakıyorum, mamalarını önlerine koyuyorum, 1 gün rahatım ama ertesi gün eve gelmek durumundayım.

Motosikleti
    ......
    Cr 300'ü bir ben mi Bajaj V15'e benzetiyorum? Kıymeti bilinmesin daha iyi bence, 6 ay önce sıfırı 11.000 TL idi şu an 14.000 TL istiyorlar. Bu paralara sıfır 250'lik kalmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Bende 2 köpek var evde ama ikisi de 2,5 kg.lik Yorkshire Terrieri olduğu için pek dışarı çıkalım, kakamızı çişimizi yapalım, biraz da yürüyüş yaparız dertleri yok. Evde bırakıyorum, mamalarını önlerine koyuyorum, 1 gün rahatım ama ertesi gün eve gelmek durumundayım.
    Tam agzimdan aldin.V15 e baya benziyor

Wolf te benim tvs180 baya benziyor aslinda tasarim olarak

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tam agzimdan aldin.V15 e baya benziyor

Wolf te benim tvs180 baya benziyor aslinda tasarim olarak
    Cruisym de Nmax'e benziyor. Bu bağlamda Sym tasarımcıları esinlenme konusunu azıcık abartmışlar

Motosikleti
    MT-07
    Bendeki de King Charles Cavalier kendisi 6kg geliyor ama dışarı çıkmazsa evi fena durumlara sokuyor

V15'i ben sürdüm 2gün. Efsane makine. En büyük hatası CB125F ile aynı fiyata satılmaması oldu makinenin. Ptesi istanbul'da yağmur varmış. Yağmurluğumu kaybettim. Decathlon'a bile gidemiyorum yağmurluk almak için -.-

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki de King Charles Cavalier kendisi 6kg geliyor ama dışarı çıkmazsa evi fena durumlara sokuyor

V15'i ben sürdüm 2gün. Efsane makine. En büyük hatası CB125F ile aynı fiyata satılmaması oldu makinenin. Ptesi istanbul'da yağmur varmış. Yağmurluğumu kaybettim. Decathlon'a bile gidemiyorum yağmurluk almak için -.-
    Ben de 1 hafta arkadaşın Pug.a baktım. Havlayamayan köpek mi olur? Oluyormuş. Bir de benim köpekler minnak minnak s.çıyorken Pug.ınkiler insan b.ku gibi. Baktım başa çıkamıyorum günde 2 defa yürüyüşe çıkardım.

Motosikleti
    MT-07
    Benim köpekte havlamıyor. Alışkanlık meselesi. 1 yaşında havlamasını ben öğrettim. Ancak dışarıdaki arsız köpekler havlarsa evden bir slm çakıyor. Sevgi arsızı. Yazlıkta gece evde uyurken gitmişler galiba. Şimdi gece ayağa kalkınca korkuyla arkamdan havlıyor tek kalmamak için. Tek kalmaya gelmiyor bu hayvan. Resmen işten çıkınca yardıra yardıra eve geliyorum mutlu olsun die

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ayaklıklar arkada kalıyor, dizlerim katlanmış oturuyorum... Bugün bir denedim de ...

Ha, 2. viteste 60'ı gördüm, o ayrı ...

Commuter tarzından gelenler için ayaklıkların arkada olmasına alışmak sorun olmayacaksa; güzel motor ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler