Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da gezecek olursan haber ver tanışalım hocam. Yol yaparız ��
    İnşallah hocam, çok da güzel olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz grup olarak, forumlara şenlendirme ekibi gönderme hizmeti veriyoruz. İlham kaynağımızda şudur;

https://www.google.com.tr/imgres?img...act=mrc&uact=8

https://www.google.com.tr/imgres?img...act=mrc&uact=8

Ne olur ne olmaz die linkinide koydum :3
    Wolf forumunu ilk defa böyle kalabalık görüyorum ya ağlamak istiyorum şu an evde sevinçten haka dansı yapıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    8-10 bin bandinda alinacak tek motor Wolf tür ötesi boş.

Nokta..
    abeciMotoru bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha XCITY motorumu sattıktan sonra gidip bayiye baktım. Beğendim. Fakat yedek parça fiyatları anormal. Örneğin Krank mili fiyatı. Tam 3 adet XCITY krankı parasına. Bu garip yedek parça fiyatları beni vazgeçirdi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    20 bin TL altında 250 cc makina kalmadı. Geçen sene 10.500 TL ye aldım. Parca kalitesi japon kalitesine yakın. Tek sorunu parça fiyatları pahalı ve distribitörü motorun tanıtımını yapsa bu fiyattan satılmaz

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    sym 250 wolf candır, diğer modellerin fiyatları çok uçuk olmasına rağmen bu motor sanırım 2016 da gelen motorlardan ve 2018 modeli de tr getirilmiyor, bu yüzden sıfırı bu kadar uygun .
    kaliteli bir model. tek teker yapıp veya bakım yaptırmayı unutup motorun yağsız kalmasına sebep olmadığınız müddetçe de çok uzun seneler sizleri sıkıntısız bir şekilde taşımaya devam eder.
    bu arada sym ile uzaktan yakından hiç bir bağım yok, sadece etrafımda bu modelini kullananlar var.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha XCITY motorumu sattıktan sonra gidip bayiye baktım. Beğendim. Fakat yedek parça fiyatları anormal. Örneğin Krank mili fiyatı. Tam 3 adet XCITY krankı parasına. Bu garip yedek parça fiyatları beni vazgeçirdi.
    Yedek parça fiyatları biraz geçirmece farkındayım ama bazı parçalar için muadil ürün çok var. Yağ filtresini TVS Apacheninkini, amortisörleri Cbf amortisörü kullanmak gibi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar dün Z-Garaj'da 6000 bakımına soktum motoru. Daha önceki bakımlarda Eni marka 10-40 yağ konulmuştu, dün Motul 5100 10-40 koyuldu. Elektrik aksamı ve frenler kontrol edildi, soğutma sıvısı ilave edildi. Zincir gerildi ve yağlandı. Buarada zincirim ilk defa gerildi 6000 km'dir, çünkü şaşırtıcı bir şekilde bollaşma olmamıştı. Hava filtresi değişti. Ön sağ sinyal ile ön kafa arasında boşluk vardı, bu olay düzeltildi. Hareketli parçalar yağlandı. Tüm civatalar kontrol edildi, bollaşma olanlar sıkıldı. 200 TL ödedim bakıma, pek ekonomik değil kabul ediyorum ama servisin işçiliği, muamelesi, bilgisi, tecrübesi iyi, içim rahat ayrıldım.
    KendoUSTA bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar malum, bizim kurtların egzozlarda ısıdan dolayı sararma oluşuyor ve her hafta motor yıkayan biri olarak bu görüntü beni çok rahatsız ediyordu. Reklam olarak algılanabilir ama güzel iş yapan yerli üreticinin her zaman korunmasından yanayım. N11'den Yıldız Cila diye bir ürün aldım (15 TL) ve egzoza giriştim. Sonucu aşağıda göreceksiniz.

levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar, Allah razı olsun, SYM Wolf SB250Nİ Kullanıcı Bilgi Paylaşım Platformunda Ahmet Şen adlı arkadaş paylaşmış, belki oradan göremeyip de muadil yedek parça ihtiyacı olanlar için ben de buradan paylaşıyorum.

buteo, levend84 ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Allah razı olsun, SYM Wolf SB250Nİ Kullanıcı Bilgi Paylaşım Platformunda Ahmet Şen adlı arkadaş paylaşmış, belki oradan göremeyip de muadil yedek parça ihtiyacı olanlar için ben de buradan paylaşıyorum.

https://i.hizliresim.com/b6LmXd.jpg
    inazumanin debriyaj balatasida uyuyor.ayni şekilde supap,piyano ve eksantrik mili.

Benim tvs ile yag filtreleri ayni.

Uzun zaman once bir sitede wolf ve tvs180 nin motor ve yuruyen aksam teknolojisi ve muhendisliginin ayni oldugu yaziyordu.

tekrar rastlarsam paylasirim linki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

edit:
    supap sistemi inazuma ile ayni ustten çift egzantrikli 4 supapli doch motor.tek fark inazuma cift silindir.
    tommygun bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250

https://i.hizliresim.com/b6LmXd.jpg
    Burdayım listeye inazuma debriyaj balatası da ekliyelim
    tommygun ve levend84 bunu beğendiler.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]edit:
    supap sistemi inazuma ile ayni ustten çift egzantrikli 4 supapli doch motor.tek fark inazuma cift silindir.
    sym 4 subaplı olsa da ,inazuma çift silindir olsa da çift değil tek ekzantriklidir ikisi de... yani doch değil soch tipi motorlardır ikiside...
    tommygun ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Bayilerde şu an var mı Wolf?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2015 sıfır modeller var İstanbul'da bazı bayilerde
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar 9000 bakımından çıktık. Yağ, yağ filtresi değişti, zincir yağlandı ve gerildi, genel kontrol yapıldı.180 TL ödedim, yemişim garantisini artık kendi bakımımı kendim yapacağım. 700 TL para ödemişim bakımlara aldığımdan beri 4 aydır.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Arkadaşlar 9000 bakımından çıktık. Yağ, yağ filtresi değişti, zincir yağlandı ve gerildi, genel kontrol yapıldı.180 TL ödedim, yemişim garantisini artık kendi bakımımı kendim yapacağım. 700 TL para ödemişim bakımlara aldığımdan beri 4 aydır.
    0 km Tvs180 ni 8.000 aldim.

750
    3500
    7000
    10.500
    14.000
    17.500
    21.000
    24.500
    28.000
    30.000

Km bakimlarininin servis maliyetini topladim neredeyse 3500-4000tl yapiyor motorun yari parasi.

Kendim yaparsam Max 2.000tl yari yariya..

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Garanti işi hikaye kardeşim. Boşver servisi falan . Kendin yap bakımını hemde bedavaya.
    tommygun bunu beğendi.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Sevgili forum arkadaşlarım malum sitede bir ilan var 2015 model 13.000 km'de bol aksesuarlı 12.400 TL fiyat yazmışlar. Kredi kartına tamamına 12 taksitte yapıyorlarmış. Sizce bu fiyatı eder mi? Aksesuarsız daha uygun fiyatlı olanlara mı bakmalı yoksa 14.000 TL ye sıfırını mı almalı siz ne düşünüyorsunuz.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili forum arkadaşlarım malum sitede bir ilan var 2015 model 13.000 km'de bol aksesuarlı 12.400 TL fiyat yazmışlar. Kredi kartına tamamına 12 taksitte yapıyorlarmış. Sizce bu fiyatı eder mi? Aksesuarsız daha uygun fiyatlı olanlara mı bakmalı yoksa 14.000 TL ye sıfırını mı almalı siz ne düşünüyorsunuz.
    Nisan ortası 367 km.de 2015 model, 2017 Kasım çıkışlı Wolf'ü 10.500 TL.ye aldım, gerisini sen hesap et. Aksesuar derken koruma demiri, topcase demiri ve topcase, tur camından başka ne olabilir ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km Tvs180 ni 8.000 aldim.

750
    3500
    7000
    10.500
    14.000
    17.500
    21.000
    24.500
    28.000
    30.000

Km bakimlarininin servis maliyetini topladim neredeyse 3500-4000tl yapiyor motorun yari parasi.

Kendim yaparsam Max 2.000tl yari yariya..
    Bakım işinden çok geçiriyor servisler, bir de ben çok gezdiğimden neredeyse ayda bir bakıma sokuyorum. Valla Allah daha yüksek cc, çift silindir, 4 silindir kullananların yardımcısı olsun..

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Arkadaşlar merhaba
    İki arada bir derede kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Çeşitli cc lerde küçük, büyük motorlarım oldu ve artık 250 cc nin yeterli olduğunu düşünüyorum. Aklımda sym wolf ve Benelli tnt 25 var. Sym sorunsuz görünüyor ama parça fiyatları çok yüksek. Tnt 25 de ise kronik bir kaç sorun var. Bu ikisini kiyaslayabilecek kullanıcılar varsa memnun olurum. Sym nin arka kuyruk ile lastik arasındaki mesafe çok mu yakın, iki kişiyle sıkıntı olur mu? Yine fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla alt sakal ile yer arası da çok yakın gibi sanki. Kasislerde ya da kaldırım çıkarken altı çarpıyor mu (Sakalı sökerim gerçi bu o kadar sorun değil) Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler