Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar 3000 km.yi devirdik ve haftasonu motoru bakıma soktuk. Rutin yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, elektrik aksamı konrolü, zincir yağlama, hareketli parçaların kontrol ve yağlanması harici içim rahat etsin diye soğutma sıvısını ve fren hidroliklerini de değiştirttim. Motor 2015 model ve bugüne kadar değiştiğirildiğini sanmıyorum.Toplam 230 TL ödedim. Motor da bence açılmaya başladı, önceki haftalarda ıkına sıkına 140'a çıkabilen motor ile pazar sabahı 152 gördüm ki daha da gidiyordu motor. Haliyle rüzgar delisi oldum. İlk başlarda yaşadığım gidon titreşimi de ya ben alıştım motora ya da titreşim kesildi, artık hissetmiyorum. Motor virajlarda çok güven veriyor, yatırabildiğim kadar yatırıyorum. Baktığım yerden geçebiliyorum ve de şehir içi sıkışık trafikte bile Cbf, Ybr sürüyormuş gibi kıvrak ilerliyorum. 1 ay içinde 3000 km yol yaptığımdan 3-5 günde bir nerdeyse zinciri temizleyip yağlıyorum, önceki motorumda her 1000 km.de bir zincir gerdirme istiyordu, Wolf'te ise her ne kadar seri kullanmama rağmen zincirde henüz bollaşma, gerdirme ihtiyacı duymadım. Yaz sonuna kadar sağlıklı sıhhatli, sıkıntısız sorunsuz acaba 10.000 km.yi devirir miyim onu düşünüyorum.
    emremm ve demirfirtina bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 3000 km.yi devirdik ve haftasonu motoru bakıma soktuk. Rutin yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, elektrik aksamı konrolü, zincir yağlama, hareketli parçaların kontrol ve yağlanması harici içim rahat etsin diye soğutma sıvısını ve fren hidroliklerini de değiştirttim. Motor 2015 model ve bugüne kadar değiştiğirildiğini sanmıyorum.Toplam 230 TL ödedim. Motor da bence açılmaya başladı, önceki haftalarda ıkına sıkına 140'a çıkabilen motor ile pazar sabahı 152 gördüm ki daha da gidiyordu motor. Haliyle rüzgar delisi oldum. İlk başlarda yaşadığım gidon titreşimi de ya ben alıştım motora ya da titreşim kesildi, artık hissetmiyorum. Motor virajlarda çok güven veriyor, yatırabildiğim kadar yatırıyorum. Baktığım yerden geçebiliyorum ve de şehir içi sıkışık trafikte bile Cbf, Ybr sürüyormuş gibi kıvrak ilerliyorum. 1 ay içinde 3000 km yol yaptığımdan 3-5 günde bir nerdeyse zinciri temizleyip yağlıyorum, önceki motorumda her 1000 km.de bir zincir gerdirme istiyordu, Wolf'te ise her ne kadar seri kullanmama rağmen zincirde henüz bollaşma, gerdirme ihtiyacı duymadım. Yaz sonuna kadar sağlıklı sıhhatli, sıkıntısız sorunsuz acaba 10.000 km.yi devirir miyim onu düşünüyorum.
    Merhabalar,
    Bu motosikleti almayı düşünüyorum. Ancak büyük bir problemim var. Boyum 1.96
    Bana uygun olup olmayacağından emin değilim. Sizin boy uzunluğunuz nedir?
    Bir de artçılı uzun yol yapılır mı bu motosikletle? Görüşünüz benim için değerli.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bu motosikleti almayı düşünüyorum. Ancak büyük bir problemim var. Boyum 1.96
    Bana uygun olup olmayacağından emin değilim. Sizin boy uzunluğunuz nedir?
    Bir de artçılı uzun yol yapılır mı bu motosikletle? Görüşünüz benim için değerli.
    Sevgili Yokon benim boy 1.72 çok rahatım motorla. Bayide motoru denemen daha sağlıklı olur ama motor küçük bir motor değil. Bugün motordan düştüm sol omzumda zedelenme var eğer düzelirse uzun yola Ctesi çıkmayı planlıyorum 250 km gidiş aynı gün 250 km dönüş. Artçı selesi kütük gibi ve yüksek devirde arkada titreşim var. Sık mola vererek uzun yol yaparsın ama artçın biraz rahatsız olacaktır.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Yokon benim boy 1.72 çok rahatım motorla. Bayide motoru denemen daha sağlıklı olur ama motor küçük bir motor değil. Bugün motordan düştüm sol omzumda zedelenme var eğer düzelirse uzun yola Ctesi çıkmayı planlıyorum 250 km gidiş aynı gün 250 km dönüş. Artçı selesi kütük gibi ve yüksek devirde arkada titreşim var. Sık mola vererek uzun yol yaparsın ama artçın biraz rahatsız olacaktır.
    Geçmiş olsun.
    Yol deneyiminizi bekliyorum. Teşekkürler.

tahag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,

bende aranıza yeni katıldım bir wolf 250 aldım bir kaç sorum var

Önerebileceğiniz fiyat/performans lastiği var mı ?
    USB bağlantısı yaptıran oldu mu bir zararı olur mu ?
    Telefon bağlamak için aparat tavsiyesi olan var mı ?

Motorun tipini bozmayan ön cam ve eşya taşımalık bir çözüm var mı kurye gibi gözükmek istemiyorum ama bunlarıda istiyorum nasıl olacak

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tahag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

bende aranıza yeni katıldım bir wolf 250 aldım bir kaç sorum var

Önerebileceğiniz fiyat/performans lastiği var mı ?
    USB bağlantısı yaptıran oldu mu bir zararı olur mu ?
    Telefon bağlamak için aparat tavsiyesi olan var mı ?

Motorun tipini bozmayan ön cam ve eşya taşımalık bir çözüm var mı kurye gibi gözükmek istemiyorum ama bunlarıda istiyorum nasıl olacak
    Hayırlı olsun, Ben yaz için Mitas Mc50 M-Racer aldım,kullanıyorum memnunum, tavsiye ederim. Kış için de Anlaş Winter Grip 2 alacağım. Haftaya ben de navigasyon bağlatacağım ama kabloyu direk aküye bağlatmayacağım, sadece motor çalışırken kullanabileceğim gösterge paneline, kontağa vs bağlatmayı düşünüyorum. Wolf'ün Facebook grubunda 1 arkadaş Yuki Yıldız 100 motorunun ön camını takmış (20 TL) görsel olarak hoş duruyor ama pek işlevi yok. Başka bir arkadaş da Bajaj Pulsar As 150 modelinin ön camını takmış ve göğse kadar rüzgarı kestiğini ama rüzgarın olduğu gibi kaska geldiğini yazmıştı. Universal pek çok tur camını internette araştırıp bulabilirsin ama seçeceğin camın gidona bağlantı aparatının olması daha iyi olur.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    motorunuzu hayırlı güzel günlerde kullanın.
    kurye gibi gözükmek istemiyorsan kaskını, eldivenini, ıvır zıvırını elde taşımak istemiyorsan seyyar arka çantalar var genişleyebildiği gibi durduğunda sırt çantası veya elde taşınabilir bağlantıları var. ben kullanıyorum 100 120 tl gibi fiyatlardan sitelerde bolca var, ben fuardan almıştım tavsiye ederim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurye gibi gözükmek istemiyorsan kaskını, eldivenini, ıvır zıvırını elde taşımak istemiyorsan seyyar arka çantalar var genişleyebildiği gibi durduğunda sırt çantası veya elde taşınabilir bağlantıları var. ben kullanıyorum 100 120 tl gibi fiyatlardan sitelerde bolca var, ben fuardan almıştım tavsiye ederim.

http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1kcjRRF...Xq6xXFXXXs.jpg
    Üstat bu ürünün montajı arka seleyi çıkararak mı yapılıyor yoksa kuyruk altından mı? Bir de arka kuyruğun boyasında çizik yapıyor mu?

http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1kcjRRF...Xq6xXFXXXs.jpg
    süpermiş bu baya iyi çok teşekkür ederim

yalnız şimdi aklıma geldi kuyruk çantasınında çalınma riski var fermuar kilidini çok kolay kırarlar

bir de bu çanta gibi bulamadım çok pahalı Türkiye'de siz yurt dışından mı aldınız ?

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    fuardan alt katta motor ekipmanı üreten yerli bir firmadan 100 tl ye almıştım.
    çantayı motordan indiğimde kaskımı eldivenlerimi ıvır zıvırımı koyup yanıma alıyorum, motor üzerinde bırakmıyorum.
    arka yolcunun oturduğu lastik üzerindeki sele üzerine takıyorum tokalar ile sıkıştırmak yöntemi ile takılıyor.
    bahçelievler de parça satan caddenin giriş kısmının arkasında motor yıkayan yerin yanındaki yerde de satılıyor internet sitesi var mı bilmiyorum.
    googlemaptan street görünümünde baktım adı moto dc telefonu 02124416392 konumuda şöyle kocasinan cd. no 11
    https://goo.gl/maps/6JZWPMWVGpS2

fuardan alt katta motor ekipmanı üreten yerli bir firmadan 100 tl ye almıştım.
    çantayı motordan indiğimde kaskımı eldivenlerimi ıvır zıvırımı koyup yanıma alıyorum, motor üzerinde bırakmıyorum.
    arka yolcunun oturduğu lastik üzerindeki sele üzerine takıyorum tokalar ile sıkıştırmak yöntemi ile takılıyor.
    bahçelievler de parça satan caddenin giriş kısmının arkasında motor yıkayan yerin yanındaki yerde de satılıyor internet sitesi var mı bilmiyorum.
    googlemaptan street görünümünde baktım adı moto dc telefonu 02124416392 konumuda şöyle kocasinan cd. no 11
    https://goo.gl/maps/6JZWPMWVGpS2
    Merhaba,
    Motorun üstünde takılıyken bir resmini paylaşabilir misiniz buradan?

Arkadaşlar anadolu yakasında önerebileceğiniz uygun fiyatlı usta var mı ? Bakımlar vs için ?

Bir de kesinlikle sym resmi servisine mi götürmemi önerirsiniz yoksa çokta farketmez mi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar anadolu yakasında önerebileceğiniz uygun fiyatlı usta var mı ? Bakımlar vs için ?

Bir de kesinlikle sym resmi servisine mi götürmemi önerirsiniz yoksa çokta farketmez mi
    Ataşehir Z-Garaj Sym yetkili servisidir ve Wolf.leri çok iyi tanıyorlar. Ben de 1,5 ay önce aldım 1000 ve 3000 km bakımlarını orada yaptırdım. Bakımları sisteme işlediler. Fiyatları da şöyle anlatayım. 1000 bakımında 100 TL ödedim. 3000 bakımında rutin bakımın dışında soğutma sıvısı, ön ve arka fren hidrolikleri de değişti 230 TL ödedim. İşçilikleri de temiz.

Bir de Kartal'da Altan Motor varmış Sym yetkili servisi. Kendim hiç gitmedim ama onlar için de iyi diyorlar.

Arkadaşlar,

İstanbulda ön cam için seçenekler olan farklı modelleri wolf'e uyarlayan yerler var mı bildiğiniz ?

Bir de yazın rüzgarı kesecek, korumalı ama terletmeyecek ürün var mı bu konuda tavsiyeleirniz var mı ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar,

İstanbulda ön cam için seçenekler olan farklı modelleri wolf'e uyarlayan yerler var mı bildiğiniz ?

Bir de yazın rüzgarı kesecek, korumalı ama terletmeyecek ürün var mı bu konuda tavsiyeleirniz var mı ?
    Ön siperliğe matkapla delik açılarak tur camı takılabiliyor, herkes yapabilir. Tüm montlar durduğun müddetçe terletir,gittiğin müddetçe serinlersin. Fileli montlar yazın epey iyi ama rüzgarı kesmez, rüzgarı kesmek için fileli mont üzerine yağmurluk giyebilirsin ama o zaman da pişersin. Wolf'ün Facebook sayfasında yazdığın gibi konu böbrekleri korumaksa fileli mont içine bellik giymeni tavsiye ederim. Ayrıca uygun açılı bir tur camı ve de kask içindeki rüzgar uğultusunu azaltmak için de Alpine Motosafe kulak tıkacı tavsiye ederim.

Motosikleti
    MT-07
    Senin istediğin tarzdaki montlar 4 mevsim die geçen touring montları. Bende onlardan kullanıyorum. Venom protex 2 bendeki mont. Yazın sadece en üst tabakasını kullanıp havalandırma pencerelerini açıyorum. Sonuç terliyorsun fileli montlara göre ama çok üşüdüğünde pencereyi kapatıp devam da edebiliyorsun

Lakin çok sıcaklarda çok bunaltıyor. Benim mont gibi siyah giyersende daha çok bunaltıyor.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    konu buraya gelmişken burada sorayım, benim montta iyi fakat bel kısmından rüzgar alıyor ve bağırsaklarımı üşütüyorum sanırım. Çünkü gümrük çıkışları garipleşti

bana daha çok ön koruma lazım, bu bel korumaları önden cırtlamalı sanırım işe yarar mı ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar dün sabah Ankara'ya gitmek için yola çıktım, bugün de döndüm. Yolculuk sırasında nadiren 120'nin altına düştüm. Her 100 km.de bir mutlaka mola verdim. Toplam 885 km yol yapmışım, toplam 31,6 lt benzin almışım ki 87 kg ben ve arkada çantamla ortalama 3,6 lt/100 km yakmışız diyebiliriz. Yolculuğum genel anlamda sorunsuz geçti sadece yolculuğa çıkarken gidon vidalarının gevşediğini farkettim, eve dönerek alyan anahtarıyla sıktım ve gidonu eski pozisyonuna ayarladım. Far ampulüm patlamış, o nedenle kısalar çalışmıyor, dönerken uzunları yakarak geldim İstanbul'a. İnanılmaz bir rüzgar ve uğultu vardı, uzun yola çıkan arkadaşlara kulak tıkacı kullanımını mutlaka tavsiye ediyorum. Bir de uzun yol için bu motora tur camı şart.

Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Şu motorun bu rengi çok güzel yahu. Neden diğer firmalarda böyle mat renklere bakmazki?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorun bu rengi çok güzel yahu. Neden diğer firmalarda böyle mat renklere bakmazki?
    Güzel de rötuş yapmam gereken 1-2 bölge var, boya kodunu aldım ama koddan boyaya ulaşamıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler