Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün az da olsa wolf test etme imkanı buldum.Eski motoruma kıyaslarsam boy olarak aynı oturuş pozisyonu tam bir ss tarzında ayak pegleri geride tasarımı hoşmuş.Yalnız acayip bir durum var gidon açısı fazla içe doğru sanki bir caferacer tarzı bir gidon gibi fazla içe eğik U dönüşünde çok zorlandım elim elcik ile depo arasına sıkıştı resmen.Vites geçişleri harika.Gaz tepkisi bir acayip ama 1.ci viteste pek tork yok 2.ci viteste yarım gazdan sonra birden fırmala gibi bir tepki gördüm ilginç güç birden geliyor yavaş yavaş değil insanı hıza teşvik edebilir.Benim kullandığım motorda ufak ufak arka maşada paslanmalar başladığını gördüm belki dışarda durmuştur motor ama gözümden kaçmadı değil daha 1500km de olmasına karşın.
    Torku yüksek bir motordur, kalkışta gücünü hissetmişsindir zaten, virajlarda dengelidir, aks mesafesi kısa olduğu için dönüşlerde çok sorun çekmemen gerek, alışmayla ilgili gidonu garipsemen belki oturuş pozisyonunla ilgili olabilir, kollar yere paralel tuttuğunda kontrolü daha kolay olacaktır, biraz geriye doğru oturmanda fayda var, agresif süreceksen öne doğru gelebilirsin, paslanma bende yok 45 bin km oldu, sadece egzosda sararma yapıyor, onun da çaresi var, beğendiğine sevindim
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Malzemeden çalmışlardır, normalde çalmamaları lazım, kendisi gibi yedek parçası da pahalı, egzoz ne kadardı acaba ya en son indirim gelmişti ama malum piyasa yukarı yönlü tekrar bir geçirmasyon yapabilirler, ne diyelim gurtcuklara acıtmıyor sevdan diyelim.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzemeden çalmışlardır, normalde çalmamaları lazım, kendisi gibi yedek parçası da pahalı, egzoz ne kadardı acaba ya en son indirim gelmişti ama malum piyasa yukarı yönlü tekrar bir geçirmasyon yapabilirler, ne diyelim gurtcuklara acıtmıyor sevdan diyelim.
    Ooo hoşgeldin sayfamıza :D egzos pahalı harbiden, 4 tanesi bi pulsar parası
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Allah bereket versin, şu egzoza verdiğiniz parayı bana verinde bir sorunlu pulsarda ben alayım beya, insanlık ölmemiştir inşallah yoksa gurtcuklar hakkında hiç iyi izlenim edinmemiş olacağım.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bereket versin, şu egzoza verdiğiniz parayı bana verinde bir sorunlu pulsarda ben alayım beya, insanlık ölmemiştir inşallah yoksa gurtcuklar hakkında hiç iyi izlenim edinmemiş olacağım.
    İnsanlık ölmez elbette yoldayken her türlü karşimsiniz
    Bir emektar yaşlı kurt atasözü derki, size -cuk eki taksalar bile onları sevin, sarmalayın.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    🐩 seviliyorsunuz bunun kıymetini bilin. Ama bir yere kadar. Kalın sağlıcakla dikkat edin yolda öküz çok.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Güncel tüketimim, 24930 kmde depoyu doldurmuştum, 25460 km de tekrar doldurdum, 530 km, 65 TL, 14.26 LT. 100 km de 2.69 Lt, km de 12 kuruş

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Bu arada her kademeyi ayrı ayrı hesapladım, benim gibi ne kadar gideceğini bilmeyenlere faydası olur inşallah.
    4. kademe 50 km
    3. kademe 130.km
    2. kademe 300. km
    1. kademe 400.km
    yedeğe 485. km de düştü
    Yedek ile de 45 km yol yaptım.
    polo34 ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    şu motorun sistemiyle birazdaha oynasalarmış benzin buharıyla bile yürür vaziyete glirmiş herhalde . maşallahı var makinanın, bende düşünüyorum bi 2.el, temiz az kilometre yapmış bulabilirsem inşallah alıcam
    Sepetçioğlu ve abeciMotoru bunu beğendiler.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Kullanım şeklini de yazar mısınız? Yakıt sarfiyatmnaı kullanıma göre bakmak lazım.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Kullanım ise Bajaj boxer 150 si olan arkadaşla gittik 100-110 civarında seyrettik, Boxer 2.9Lt/100 km yaktı.
    selimcu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Nasıl bir motor bu hem 250cc performans veriyor yakıttada 125cc kadar yakıyor çok başarılı bu wolf.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    3 litrenin altına düşeceğini bende beklemiyordum, bunun yanında 125-150 cc yaktığı yakıt haram valla, tekrar ölçüm yapıyorum bakalım ne çıkacak. Tahminim 2,7-3,2 arasında bir değer çıkacak ama göreceğiz. Eğer bu motor sakin kullanan birinin elind e2,5 lireyi görür gibi geliyor.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 litrenin altına düşeceğini bende beklemiyordum, bunun yanında 125-150 cc yaktığı yakıt haram valla, tekrar ölçüm yapıyorum bakalım ne çıkacak. Tahminim 2,7-3,2 arasında bir değer çıkacak ama göreceğiz. Eğer bu motor sakin kullanan birinin elind e2,5 lireyi görür gibi geliyor.
    sattıracaksın motoru
    Sepetçioğlu ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sattıracaksın motoru
    Kimle bir yere gidipte benzinliğe uğradıktan sonra aynı şeyi söylüyorlar
    Boxer 150 si olan arkadaşında dedi cbf 250 si olanda, hem daha iyi gidiyor hemde daha az yakıyor

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    kafaya koydum bende alıcam bakalım, inşallah temiz bitane 2. el denk gelir

Motosikleti
    Güncel tüketimim, 24930 kmde depoyu doldurmuştum, 25460 km de tekrar doldurdum, 530 km, 65 TL, 14.26 LT. 100 km de 2.69 Lt, km de 12 kuruş

http://i.hizliresim.com/5kW4Pd.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Bu arada her kademeyi ayrı ayrı hesapladım, benim gibi ne kadar gideceğini bilmeyenlere faydası olur inşallah.
    4. kademe 50 km
    3. kademe 130.km
    2. kademe 300. km
    1. kademe 400.km
    yedeğe 485. km de düştü
    Yedek ile de 45 km yol yaptım.
    Valla tebrikler ben 450 km yaptırabildim en çok :D Yakıtı az yakmasının sebebi püskürtmesiyle ilgili, farklı bir mekanizma var,
    @slyman_b, motoru devirli kullanırsanız yine benzin uyarısını görene kadar 330-360 km'den aşağı yapmaz.
    hiç bir şekilde 4 litreyi geçiremedim yokuş yukarı tapa gaz son devir çıksan bile 4 litreyi geçmiyor.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tebrikler ben 450 km yaptırabildim en çok :D Yakıtı az yakmasının sebebi püskürtmesiyle ilgili, farklı bir mekanizma var,
    @slyman_b, motoru devirli kullanırsanız yine benzin uyarısını görene kadar 330-360 km'den aşağı yapmaz.
    hiç bir şekilde 4 litreyi geçiremedim yokuş yukarı tapa gaz son devir çıksan bile 4 litreyi geçmiyor.
    Bir depo ile ne kadar gidiyor diye denememiştim hiç ayrıca hangi dişte ne kadar gidiyor diye öğrenmek istedim.
    İki gün peş peşe geziye forumdan iki ayrı arkadaşla çıktık, az yakacağım diye bir çabamda olmadı, sadece her seferinden ölçüyorum ne tüketiyorum diye.
    Bence yakıtı on numara
    Yapmayı düşündüğüm bir kaç değişiklik var.
    Gidonu yükseltmek istiyorum, çin sitelerinde 22 mm gidona göre güzel bir yükseltme aparatı bulamadım. Daha yüksek bir gidonla değiştirmeyi düşünüyorum.
    Zinciri de değiştirmem gerekiyor, netten bir araştırma yaptım ama ne çoğunun stoğunda var ne de fiyatlar güncel . Sfr altın rengi alacaktım bir tane.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu motorun en düşük ve en yüksek yakıt tüketimi nedir, motorun beğenip beğenmediğiniz yönlerini , yani artılarını ve eksilerini yazabilirmisiniz , bu aralar 250cc motor arayaşındayım listeme bu motoruda ekleyebilirim o yüzden sordum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Motorun titreşimi falan nasıl vites geçişleri iyimi debriyajın sorunlu olduğunu söylüyorlar debriyaj tası mı ne ötüyormuş sizde bu tür sorunlar varmı.

Motosikleti
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun en düşük ve en yüksek yakıt tüketimi nedir, motorun beğenip beğenmediğiniz yönlerini , yani artılarını ve eksilerini yazabilirmisiniz , bu aralar 250cc motor arayaşındayım listeme bu motoruda ekleyebilirim o yüzden sordum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Motorun titreşimi falan nasıl vites geçişleri iyimi debriyajın sorunlu olduğunu söylüyorlar debriyaj tası mı ne ötüyormuş sizde bu tür sorunlar varmı.
    Bi debriaj sorunu der dururlar, öle bişey yok, varsa bile 1-2 kişiden duymuşsundur o kişilerin de motoruna nasıl baktıklarını sorgularsın, bu motorla yola en çok çıkan kişilerden biriyimdir, titreşim yok değil, tek silindir alet, ha uyuşturacak kadar mı? değil tabiki,
    artıları;
    sınıfında en az yakan, en düşük 3 litrenin altında yaktıran var, ben 4 litreyi hiç görmedim
    konfor olarak inazumadan sonra en rahatı, seleye minder koymadan günde 800 km yapıldı
    torku yüksek, çekişte sıkıntı yaşamassın,
    şehir içinde kıvrak ve kalkışları seri,
    uzun yolda hararet sorunu yada şişme gibi durumlara rastlamadım,
    viraj seviyosan tam viraj motoru,
    tipi şekli şemali bana göre heybetli, 600'lük mü diye soran çok
    egzos sesi var motorda, trafikte farkediliyorsun,
    düşük devirde stabil hızı tatmin edici, 100km/h 5500 devir/dk
    46 bin km'de henüz motor aksamından hiç bir arıza çıkarmadı,
    vites geçişleri rahat hiç bir sıkıntı yok,
    çelik fren hortumları standart olarak geliyo,

eksileri;
    parça temini ve fiyat politikası zorlayıcı olsa da, muadil parçaları bulabilirsin zincir, balata gibi,
    artçıyla birlikte çok uzun yollara gidilmez bana göre,
    yaşadığın yere göre servis ağı çok yaygın değil,
    sıfır fiyatı 13 bine geldi ucuz bi motor değil, uygun fiyata temiz 2. el bulabilirsin
    orijinal maxis lastikleri çöp

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Bir depo ile ne kadar gidiyor diye denememiştim hiç ayrıca hangi dişte ne kadar gidiyor diye öğrenmek istedim.
    İki gün peş peşe geziye forumdan iki ayrı arkadaşla çıktık, az yakacağım diye bir çabamda olmadı, sadece her seferinden ölçüyorum ne tüketiyorum diye.
    Bence yakıtı on numara
    Yapmayı düşündüğüm bir kaç değişiklik var.
    Gidonu yükseltmek istiyorum, çin sitelerinde 22 mm gidona göre güzel bir yükseltme aparatı bulamadım. Daha yüksek bir gidonla değiştirmeyi düşünüyorum.
    Zinciri de değiştirmem gerekiyor, netten bir araştırma yaptım ama ne çoğunun stoğunda var ne de fiyatlar güncel . Sfr altın rengi alacaktım bir tane.
    Zinciri bulamassan burdan sordururum istersen, kargoyla gönderimleri var mı yok mu bilmiyorum,
    İzmir'de 90 tl'ye satıyor levent motor.
    TR_96 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bilgilerin için teşekkür ederim Abeci motoru.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler