Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, zevkle kullanın.

Renk meselesi zevk konusu, lakin Kawasaki' nin yeşili markanın simgesi gibi... pek yakışırdı.

Yağ eksiltme konusuna gelince, eğer eksiltiyorsa erken değiştirmektense seviyeyi tamamlayarak devam etmek çok daha doğru olur. Hem ekonomik yönden ciddi avantaj sağlar, hem de gereksiz yere çok erken yağ değişiminden kurtulmuş olursunuz. Zaten genellikle motor yağını kullanım ömrünü bitmeden değiştiriyoruz, daha da erkene çekmek çok gereksiz bir masraf olur. Değişim ile ekleme arasında reelde 20 TL' lik dahi yağ masrafı farketse bu size 20 TL' lik fazladan benzin, gazlama ve yol olarak dönebilir unutmayın
    Çok teşekkür ederim üstadım, geçenlerde kulağınızı çınlattık Angrypower ile. Yeşili ben de çok seviyorum ama bir yandan da kırmızı olsa nasıl olurdu diye de merak etmiyor değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim üstadım, geçenlerde kulağınızı çınlattık Angrypower ile. Yeşili ben de çok seviyorum ama bir yandan da kırmızı olsa nasıl olurdu diye de merak etmiyor değilim.
    Şöyle birşey olur

tommygun bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi ve jantlar gri bende, o nedenle yakışmaz ama yeşil daha tatlıymış.

Motosikleti
    SYM WOLF SB 250 NI
    Bugün bende bir sym wolf alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Kısmetse yarın sabah satışını alacağım. Açıkçası çok tereddüt ederek yaklaştığım bir motosikletti. Fakat, aşk laftan anlamıyor ne yazık ki. Kendisi ilk motosikletim olacak ve daha görür görmez, "aradığım motor bu" dedirtti. Umarım pişmanlık yaşatmaz. Sonuçta minareyi çalan kılıfını uydurur derler. Verdiğim para çok bir para değil ama ilk motosikletim de soğumak istemiyorum. Pulsar ve wolf arasında kalmıştım. Fakat pulsar ve sym'yi yan yana koyduğumda, sym açık ara önde bir motosiklet. Bu sayfa pek canlı değil göründüğü kadarıyla ama en azından sorunlarla dolu bir sayfa da değil.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun,pişman etmez wolf.

Memnun kalirsiniz..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürmen dileğiyle..

Motosikleti
    SYM WOLF SB 250 NI
    Çok teşekkürler. Motosikletimi 1 ay kadar kapalı binamın girişinde muhafaza edeceğim. Aküsünü söktüm. Ekstra bir öneride bulunabileceğiniz bir konu var mıdır?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Eren374 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler. Motosikletimi 1 ay kadar kapalı binamın girişinde muhafaza edeceğim. Aküsünü söktüm. Ekstra bir öneride bulunabileceğiniz bir konu var mıdır?
    Kapalı yer bile olsa yine de motoru sabit bir yere kilitlemen faydalı olur, sabit bir yer yoksa da bir zincir kilidi arka tekerden yukarı doğru geçirip sele hizasında kilitlemen faydalı olur. Üzerinde branda da olursa daha az dikkat çeker, çocuklar falan üstüne oturmaya kalkmaz.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Bugün bende bir sym wolf alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Kısmetse yarın sabah satışını alacağım. Açıkçası çok tereddüt ederek yaklaştığım bir motosikletti. Fakat, aşk laftan anlamıyor ne yazık ki. Kendisi ilk motosikletim olacak ve daha görür görmez, "aradığım motor bu" dedirtti. Umarım pişmanlık yaşatmaz. Sonuçta minareyi çalan kılıfını uydurur derler. Verdiğim para çok bir para değil ama ilk motosikletim de soğumak istemiyorum. Pulsar ve wolf arasında kalmıştım. Fakat pulsar ve sym'yi yan yana koyduğumda, sym açık ara önde bir motosiklet. Bu sayfa pek canlı değil göründüğü kadarıyla ama en azından sorunlarla dolu bir sayfa da değil.
    Hayırlı olsun, gülerek kullanın. Motorunuz temizve bakımlıysa hiç korkmanıza gerek yok kaliteli, sağlam, ekonomik ve taş gibi makinalar. Güzel insanların olduğu ilkeli, seviyeli bir Facebook kullanıcı grubu var orası daha aktif.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM WOLF SB 250 NI
    Haftaya ufak bir uğursuzluk ile başladım. Motosikletimin durduğu yerde aküsü bitti. İlk önce şarj etmeyi deneyeceğim, olmazsa bir akü ayarlamam şart gibi görünüyor. Ortalama bütçeli Akü tavsiyelerine açığım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Haftaya ufak bir uğursuzluk ile başladım. Motosikletimin durduğu yerde aküsü bitti. İlk önce şarj etmeyi deneyeceğim, olmazsa bir akü ayarlamam şart gibi görünüyor. Ortalama bütçeli Akü tavsiyelerine açığım.
    Motor üzerinde alarm, gps takip gibi durduğu yerde aküden yiyen bir aparat mi var? Şarj ettireceksen de 8-10 saat şarj ettirmeni tavsiye ederim. Akü alacaksan da 12 volt 10 amper bir akü işini görür. Daha düşük amperli akü almamanı tavsiye ederim, benzin pompasında ileride problem çıkartabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ben de 8-10 gündür kullanmıyorum motosikleti dün marşa bastım almadı aküdür deyip şarj ettim ama yine almadı. Aküyle alakalı değilmiş demekki 3-4 kez basınca aldı ve şimdi stop ettikten sonra yada soğukken rahat çalışıyor. Neden böyle birşey yapar araştırıyorum 😊

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 8-10 gündür kullanmıyorum motosikleti dün marşa bastım almadı aküdür deyip şarj ettim ama yine almadı. Aküyle alakalı değilmiş demekki 3-4 kez basınca aldı ve şimdi stop ettikten sonra yada soğukken rahat çalışıyor. Neden böyle birşey yapar araştırıyorum 😊
    Bujiyi ne zaman değiştirmiştiniz ve de orjinal
    mi? (NGK CR8E) Bir de benzin fitreniz yakında değişti mi? Benim kapalı garajım yok branda altında duruyor 5-6 günden fazla kullanmazsam kontağı açıp enjeksiyon sesi kesilene kadar bekliyorum.

Motosikleti
    SYM WOLF SB 250 NI
    Evet, üzerinde alarm var. Ancak ben motosikletin aküsünün + kutbunu sökerek bıraktım. Ancak 2 gün kullanmadım hiç ve bir kaç kere kontrol amaçlı marş bastım. Sanırım akünün bitmesinin sebebi bu. Şuan motosikletin voltaj göstergesinde 9.7 volt yazıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi ne zaman değiştirmiştiniz ve de orjinal
    mi? (NGK CR8E) Bir de benzin fitreniz yakında değişti mi? Benim kapalı garajım yok branda altında duruyor 5-6 günden fazla kullanmazsam kontağı açıp enjeksiyon sesi kesilene kadar bekliyorum.
    Benim motosiklet wr250r hocam, buji yeni değişti benzin filtresi yok diye biliyorum. Aküyü söktüm şarja taktığımda zaten olması gereken değerdeydi, tekrar taktım aküyü yine çalışmadı.

Biraz kafa yorduktan sonra arazide de motosikleti yatırıp tekrar kaldırdığımda zor çalıştığı aklıma geldi.

Ben de motosikletin zincirini sökmüştüm 10 gün önce, n11 de kurnaz bi satıcı 520 zincirin içine 428 bağlantı baklası koyup göndermiş iade süreci yeni zincir alma vs derken motosiklet üzerinde zincirsiz 10 gün yattı.. Tek başıma enduro sehbasına ancak vitesteyken alabiliyorum motosikleti, zinciride sökmüş bulundum sehpaya alamadım tek başıma.
    Ulan nasılsa arazide her gün 10 kere yatırıyoruz diyip şu şekil zincir taktım 😀

Depoda da benzin azdı büyük ihtimal bundan sebeptir diyorum.

Motosikleti
    SYM WOLF SB 250 NI
    Merhaba, motosikletimde yağ değişimi yapmayı düşünüyorum. Fakat hangi yağı kullanacağımı bilmiyorum. 10w 30 yağ öneriliyor. Bir tavsiyeniz var mı?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    10-30 hiç kullanmadım ama Liqui Moly Street (Basic olan değil) 10-40 işini görür, memnun eder.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosiklet wr250r hocam, buji yeni değişti benzin filtresi yok diye biliyorum. Aküyü söktüm şarja taktığımda zaten olması gereken değerdeydi, tekrar taktım aküyü yine çalışmadı.

Biraz kafa yorduktan sonra arazide de motosikleti yatırıp tekrar kaldırdığımda zor çalıştığı aklıma geldi.

Ben de motosikletin zincirini sökmüştüm 10 gün önce, n11 de kurnaz bi satıcı 520 zincirin içine 428 bağlantı baklası koyup göndermiş iade süreci yeni zincir alma vs derken motosiklet üzerinde zincirsiz 10 gün yattı.. Tek başıma enduro sehbasına ancak vitesteyken alabiliyorum motosikleti, zinciride sökmüş bulundum sehpaya alamadım tek başıma.
    Ulan nasılsa arazide her gün 10 kere yatırıyoruz diyip şu şekil zincir taktım 😀

https://resmim.net/f/02UPWZ.jpg

Depoda da benzin azdı büyük ihtimal bundan sebeptir diyorum.
    Biraz geç cevap oldu ama kusura bakmayın. Ben de wolf sandım😀Nasıl oldu çalıştırabildiniz mi canavarı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Merhaba, motosikletimde yağ değişimi yapmayı düşünüyorum. Fakat hangi yağı kullanacağımı bilmiyorum. 10w 30 yağ öneriliyor. Bir tavsiyeniz var mı?
    Genelde wolfçü arkadaşlar 10w40 viskozitede yağ kullanıyor.Liqui-moly street , Motul 5100 ya da 5000, iponers4000, castrol power release gibi alternatiflerden 10w40 olanını kullanabilirsiniz. Ben 3 kez Liqui-molly street kullandım, sonra castrol power release denkgeldi onu kullandım ama motor daha fazla ısındı vitesler de daha sert geçmeye başlayınca 1500 km de castrolü boşalttım.Şimdi bir arkadaşımın önerisiyle yine alman menşeili Lubratech Motorrad synth 10w40 diye bir yağ deniyorum. Daha çok yeni 300 km oldu koyalı ilk izlenimlerim gayet iyi bakalım zaman ne gösterecek

Arkadaşlar selam. Yan çanta demiri ne takabiliriz wolf e. IRF demeyin ama bana.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz geç cevap oldu ama kusura bakmayın. Ben de wolf sandım��Nasıl oldu çalıştırabildiniz mi canavarı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Genelde wolfçü arkadaşlar 10w40 viskozitede yağ kullanıyor.Liqui-moly street , Motul 5100 ya da 5000, iponers4000, castrol power release gibi alternatiflerden 10w40 olanını kullanabilirsiniz. Ben 3 kez Liqui-molly street kullandım, sonra castrol power release denkgeldi onu kullandım ama motor daha fazla ısındı vitesler de daha sert geçmeye başlayınca 1500 km de castrolü boşalttım.Şimdi bir arkadaşımın önerisiyle yine alman menşeili Lubratech Motorrad synth 10w40 diye bir yağ deniyorum. Daha çok yeni 300 km oldu koyalı ilk izlenimlerim gayet iyi bakalım zaman ne gösterecek
    lubratech seriside bir müddet sonra vites geçişleri sertleşiyor.5100 ve 7100'deki ester katkısı bu amaçla mevcut 5000 km kullanımda dahi vites geçişleri değişmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler