Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, o dediğiniz tetik atma olayını yaşadım evet yarın fulleyeceğim ve kabaca bir ölçüm yapacagım. Şuan tek dişe düştü ve 320 km yol yaptım, rahatlıkla 400 km'yi belki 450 km'yi görecek gibi duruyor. Ekonomi gibi bir amacım asla yok geldiğim motorların yakıt ortalamarı 7 8 litrelerdeydi her gün yüzüm gülüyor binerken. İlk motorum hyosung gd250n namı değer x5'ti o sanki daha az titriyordu sonra yağ gibi 4 silindir Suzukilere geçince unutmuşuz titreşimi alıştım ama bugün itibarıyla. Evet yol bilgisayarı olsa güzel olurdu özellikle range çok iyi oluyor ama gayet memnunum motorumdan. Bugün mat maviyi korumak için Putoline wax ile cila yaptım mat boyalara özel olanından baya güzelleşti rengi.
    Ben bir ara seramik kaplama düşündüm ama normal seramik kaplamalı mat mavi Wolf'ün rengi değişmiş,kötü olmuştu. Yıkama yaptıktan sonra Ipone Cleaner polish ile mavi yerlerin üzerinden geçiyorum, güzel görünüyor tavsiye ederim. Benim motorda km arttıkça şaşırtıcı biçimde yakıt tüketimi düştü. İlk 10.000 km.de neredeyse 4 lt.nin altına inemiyorken şu an 40.000'deyim 3-3,4 lt/100 km yaktırıyorum karma kullanımda. Bayram öncesi de zincir dişli seti, hava filtresi, yağ filtresi, buji, ön fren balatası, furş setini değiştirteceğim. Malzemeleri toparladım.
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Putoline Mat Wax'da o ürünün muadili, evet gerçekten değiyor ve mat boyaya bu tip ürünlerle bakmak gerekli yoksa çabucak çiziliyor ve kalıcı lekeler oluşuyor. Bugün 400 km'lik gezi yaptım eve girmeye yakın tek diş benzine düştü gösterge ki buda rahatlıkla 450-500 km bandının yakalanabileceğini gösterdi.

Yalnız şöyle bir sorun yaşadım dün motoru yıkadıktan sonra korna kesik kesik önce alçak sesli sonra gür şekilde ses veriyordu. Bugünde yağış altında kaldı motor ve kornadan baya az ses geliyordu biraz üst üste basınca da ses tamamen kesildi. Sanırım korna bozuldu şuan hiç ses gelmiyor. Başına böyle bir durum gelen oldu mu ? Motor hala garanti kapsamında sanırım garantiden değiştirirler ?
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Putoline Mat Wax'da o ürünün muadili, evet gerçekten değiyor ve mat boyaya bu tip ürünlerle bakmak gerekli yoksa çabucak çiziliyor ve kalıcı lekeler oluşuyor. Bugün 400 km'lik gezi yaptım eve girmeye yakın tek diş benzine düştü gösterge ki buda rahatlıkla 450-500 km bandının yakalanabileceğini gösterdi.

Yalnız şöyle bir sorun yaşadım dün motoru yıkadıktan sonra korna kesik kesik önce alçak sesli sonra gür şekilde ses veriyordu. Bugünde yağış altında kaldı motor ve kornadan baya az ses geliyordu biraz üst üste basınca da ses tamamen kesildi. Sanırım korna bozuldu şuan hiç ses gelmiyor. Başına böyle bir durum gelen oldu mu ? Motor hala garanti kapsamında sanırım garantiden değiştirirler ?
    Geçen ay da benim kornamın başına aynı şey geldi. çok cılız bir ses veriyordu. Parça siparişi verip kargoyla uğraşmadım, gittim Renault Master kornası taktırdım. Orijinal kornamızdan daha büyük, ses de daha yüksek çıkıyor, soketi de bizimkine uyumlu. Sen yine de servisinle görüş, garantiden değiştirmiyorlarsa da 50 TL.lik bir masrafın olur.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ay da benim kornamın başına aynı şey geldi. çok cılız bir ses veriyordu. Parça siparişi verip kargoyla uğraşmadım, gittim Renault Master kornası taktırdım. Orijinal kornamızdan daha büyük, ses de daha yüksek çıkıyor, soketi de bizimkine uyumlu. Sen yine de servisinle görüş, garantiden değiştirmiyorlarsa da 50 TL.lik bir masrafın olur.
    Sağolasın abi. 50 TL için garanti ile uğraşamam o zamana değmez yok onay gelsin bekle vs. Önerini dikkate alıp bende o kornadan alayım bende dün gece Seger bakmıştım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sağolasın abi. 50 TL için garanti ile uğraşamam o zamana değmez yok onay gelsin bekle vs. Önerini dikkate alıp bende o kornadan alayım bende dün gece Seger bakmıştım.
    Lakin Renault Master kornasının kullandığı amper yüksekmiş, bizim Wolf Türkiye grubunda dikkatli olmamı, mümkünse araya röle koymamı tavsiye ettiler bilgin olsun.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Seger iyidir,başka arama,

15 tl ye aldım,parçaci arkadaşimdan.

Eski motorum xmax da takmiştm.

480Hz olanini kullaniyorum,orjinal kornasini söktüm.

Ses daha tok oldu.

tommygun ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu motora keşke benzin göstergesi koymasalarmış. Ben ilk çubuklar düşünce gitmez diye düşündüm 500'leri ama ışık yandıktan sonra nerdeyse 100 km yaptım ve doldurdum depoyu 410 km'de iken hala 2 litre benzin varmış içinde :D. Acayip mutlu ediyor bu durum gerçekten.

Bu arada tavsiye ettiğiniz Seger kornayı aldım takacağım kısmetse müsait olunca.
    tommygun bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bu motora keşke benzin göstergesi koymasalarmış. Ben ilk çubuklar düşünce gitmez diye düşündüm 500'leri ama ışık yandıktan sonra nerdeyse 100 km yaptım ve doldurdum depoyu 410 km'de iken hala 2 litre benzin varmış içinde :D. Acayip mutlu ediyor bu durum gerçekten.

Bu arada tavsiye ettiğiniz Seger kornayı aldım takacağım kısmetse müsait olunca.
    Benzini son damlasına kadar bitirmeden doldurun depoyu. benzin pompasını yakmayın
    tommygun ve Green Arrow bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzini son damlasına kadar bitirmeden doldurun depoyu. benzin pompasını yakmayın
    Evet kesinlikle, 2 diş kalınca alıyorum riske gerek yok.

Motosikleti
    Benzin pompasında bir hassasiyet mi var yoksa genel manada mı söylediniz ? Birde Seger'in kornası geldi motosiklet için olan ancak bizim motorların orjinal kornası soketli ve izolasyonlu gelen korna ise açık bağlantı şeklinde. O nokta su almaya çok müsait direk bağlantı oldukça riskli o yüzden takmadım, bir çözüm bulmaya çalışacağım bakalım.

Motosikleti
    ......
    Benzin pompasında bir hassasiyet mi var yoksa genel manada mı söylediniz ? Birde Seger'in kornası geldi motosiklet için olan ancak bizim motorların orjinal kornası soketli ve izolasyonlu gelen korna ise açık bağlantı şeklinde. O nokta su almaya çok müsait direk bağlantı oldukça riskli o yüzden takmadım, bir çözüm bulmaya çalışacağım bakalım.
    Açik bağlanti olacak tabi,iki adet erkek fiş var.

Nasil bir bağlanti olmasi gerekiyordu?

Motor uzerindeki soketleri(dişi)

Direk kornaya bağlayacaksin

Etrafini 3M siyah elektrik bantiyla dola.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Herkese hayırlı sürüşler dilerim. Sym wolf250 bi hayli dikkatimi çekiyor. İlanlarda bi motosiklet buldum 9 bin lira 11 k köşe resimlerde bi hayli temiz duruyor ama piyasa fiyatlarına göre kuşkulandırıyor. İlân bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-2018-cikisli-tertemiz-bakimli-wolf250-714927776/detay
    Siz ne dersiniz?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı KayaEmre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı sürüşler dilerim. Sym wolf250 bi hayli dikkatimi çekiyor. İlanlarda bi motosiklet buldum 9 bin lira 11 k köşe resimlerde bi hayli temiz duruyor ama piyasa fiyatlarına göre kuşkulandırıyor. İlân bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-2018-cikisli-tertemiz-bakimli-wolf250-714927776/detay
    Siz ne dersiniz?
    Neden kuşkulanıyorsunuz? Resimlerden tertemiz görünüyor. Kasımpaşa'da Artı Motor'da ekspertiz yaptırın içiniz rahat etsin. 9000 TL.ye Çinli motor kalmadı. İlanda belirtildiği gibi motor temizse, bence bedava.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Neden kuşkulanıyorsunuz? Resimlerden tertemiz görünüyor. Kasımpaşa'da Artı Motor'da ekspertiz yaptırın içiniz rahat etsin. 9000 TL.ye Çinli motor kalmadı. İlanda belirtildiği gibi motor temizse, bence bedava.
    Teşekkür ederim kendi motosikletimi satar satmaz iletişime geçicem.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar Angrypower'dan aldığım gazla cc yükseltmeye karar verdim. Öyle çok uçuk kaçık hedeflerim yok, 2014-2015 eski kasa Cb500F ya da 2012-2013 Nc700s bana yeter diye düşünüyorum. O nedenle motorumu satılığa çıkardım. Malum sitede 744760490 ilan koduyla yayına girdi. İlan resimlerini ve açıklamasını da aşağıya paylaşıyorum. Belki yeni başlayan ya da şehir içi az tüketen,kıvrak bir motora ihtiyacı olan dar bütçeli bir kardeşimin işine yarar.

Motor 2015 model olup 2017 sonu trafiğe çıkmıştır. Ben motoru Nisan.2018'de 367 km.de Güngören Motopunto'dan satın aldım. 1,5 senede bakımlarını aksatmadan 46.000 km.ye getirdim. Satma amacım Cb500 F, Nc 700 S gibi çift silindir,daha kuvvetli motora geçmek istememdir. Bu nedenle üstünü vermek şartıyla Cb500F,Nc700S gibi motorlarla takas önerisine açığım. Motorda Gp Kompozit spor cam, gidon yükseltme (3,5 cm) ve koruma demirleri mevcuttur. Motora 1,5 senede yapılan bakım işlemlerini aşağıda sıralıyorum.

1000 km - Yağ, yağ filtresi değişti.

2780 km - Yağ, yağ filtresi değişti. Soğutma sıvısı değişimi, ön ve arka fren hidrolik değişimi yapıldı. (Mayıs.2018)

5630 km - Yağ, hava filtresi değişti, soğutma sıvısı ilave edildi.

8500 km - Yağ,yağ filtresi değişti.

9700 km - Benzin filtresi değişti.

11.250 km - Yağ,buji değişti.Hava filtresi temizlendi.

14.850 km - Yağ, yağ filtresi değişti. Balatalar temizlendi.

16.150 km - Depodan park halindeyken benzin sızıyordu. Nereden kaynaklandığını bulamadık, o nedenle depo garanti kapsamında değişti.

17.850 km - Yağ,yağ filtresi, hava filtresi, buji değişti.

21.010 km - Yağ, zincir dişli seti, ön fren balatası, arka tekerlek rulmanları değişti. Hava filtresi temizlendi.

23.335 km - Ön tekerlek rulmanları değişti.

24.190 km - Yağ,Yağ filtresi, Yağ filtresi oringi değişti.

26.980 km - Yağ, buji değişti. Hava filtresi temizlendi.

29.600 km - Yağ,yağ filtresi,hava filtresi,benzin filtresi değişti.

31.300 km - Ön fren balatası değişti.

32.860 km - Yağ değişti, ön takımdaki boşluk alındı.

35.550 km - Arka amortisör tamir edildi.

35.700 km - Yağ,yağ filtresi değişti.

38.132 km - Arka göbek rulmanı değişti.

38.760 km - Yağ değişti.

40.700 km - Yağ, yağ filtresi,buji,ön balata, motor yağ tapası ve oringi, hava filtresi,furş takımı,zincir dişli seti değişti.

44.600 km - Yağ değişti.

Aldığımdan beri haftaiçi her gün işe gitmek amaçlı günlük 30-40 km ve haftasonları da 500-600 km uzun yolda kullanılmıştır. Motor sağlığından şüpheniz olmasın, seramik silindirli ve uzun ömürlü bir bloğa sahiptir. Performansı ilk alındığı günkü gibidir. Yakıt tüketimi kullanıma bağlı olarak 2,8 lt - 3,4 lt/100 km arasındadır. Subap ayarı ve debriyaj balatası değişimi için servise gittim, gerek görmediler. Aküsü sağlamdır, tek marşta alır. Üzerindeki Anlaş Tournée Sport lastikler, 34.900 km.de takmıştım. Kışın kullanmak üzere 6025 km.de Anlaş Winter Grip lastik takımını, motorun orijinal mavi rüzgar siperliğini de alıcıya hediye edeceğim. Zincir dişli seti henüz 5300 km.dedir. Motorda tramere işlemiş kaza,hasar kaydı yoktur. Ancak motor 3 kere sola yatmıştır. Her ne kadar koruma demirleri görevini yapmış olsa da ön çamurluk, sol yan panel, sol kuyruk, kuyruk üstü tutamaç, sol gidon denge topuzu, debriyaj maneti, sol elcik orijinal parçalarla değişmiştir. Kendi cebimden karşıladığım bu değişimler yetkili servis kayıtlarına ve tramere işlenmemiştir. Motordaki kozmetik kusurlar aşağıda sıralanmıştır.

*Kuyruk üstü tutamaçta küçük bir çizik vardır.

*Sağ yan panelde küçük bir çizik vardır.

*Sağ alt sakalda çizik vardır.

*Sol alt sakalda benzin lekesi vardır. (10000 - 16000 km.ler arası depodan benzin sızıyordu aşağı, depo garanti kapsamında değişti, sorun çözüldü ama lekeler sol alt sakalda kaldı.)

*Ön farın sol üst kısmında çizik vardır.

*Vites pedalında kaynak vardır.

*Sağ arka kuyrukta yazan "Sb 250 Ni" yazısındaki "5" harfi düşmüştür.

*Sol arka sinyal kırılmıştır. Japon yapıştırıcısı ve karbonat kullanılarak yapıştırılmıştır. Kötü gözükmesin diye de üzeri siyah elektrik bandıyla sarılmıştır. Sağ sinyal kolu da sağlam olmasına rağmen görüntüdeki uyumu bozmamak adına elektrik bandıyla sarılmıştır.

İsteyene resimleri atarım. Motor hakkında Göztepe Yakup Moto ve FB.daki SYM Wolf Sb250Ni Türkiye grubundan da bilgi alınabilir. Motor haftaiçi gündüz saatlerinde Mecidiyeköy'de, haftaiçi akşam ya da haftasonları Acıbadem ya da yakın yerlerde görebilirsiniz.

Motosikleti
    ......
    Aga senden 2.el motor almayan adam anca 0km alir.

Rastgele..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga senden 2.el motor almayan adam anca 0km alir.

Rastgele..
    Hayırlısı başkan, sağolasın
    levend84 bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Arkadaşlar Angrypower'dan aldığım gazla cc yükseltmeye karar verdim. Öyle çok uçuk kaçık hedeflerim yok, 2014-2015 eski kasa Cb500F ya da 2012-2013 Nc700s bana yeter diye düşünüyorum. O nedenle motorumu satılığa çıkardım. Malum sitede 744760490 ilan koduyla yayına girdi. İlan resimlerini ve açıklamasını da aşağıya paylaşıyorum. Belki yeni başlayan ya da şehir içi az tüketen,kıvrak bir motora ihtiyacı olan dar bütçeli bir kardeşimin işine yarar.

https://i.hizliresim.com/r0vv2V.jpg
    https://i.hizliresim.com/QPGG7v.jpg
    https://i.hizliresim.com/dLEEG7.jpg
    https://i.hizliresim.com/yG9939.jpg
    https://i.hizliresim.com/NLJJ1Q.jpg
    https://i.hizliresim.com/mXZZkY.jpg
    https://i.hizliresim.com/Z5RROg.jpg
    https://i.hizliresim.com/1p00GY.jpg

Motor 2015 model olup 2017 sonu trafiğe çıkmıştır. Ben motoru Nisan.2018'de 367 km.de Güngören Motopunto'dan satın aldım. 1,5 senede bakımlarını aksatmadan 46.000 km.ye getirdim. Satma amacım Cb500 F, Nc 700 S gibi çift silindir,daha kuvvetli motora geçmek istememdir. Bu nedenle üstünü vermek şartıyla Cb500F,Nc700S gibi motorlarla takas önerisine açığım. Motorda Gp Kompozit spor cam, gidon yükseltme (3,5 cm) ve koruma demirleri mevcuttur. Motora 1,5 senede yapılan bakım işlemlerini aşağıda sıralıyorum.

1000 km - Yağ, yağ filtresi değişti.

2780 km - Yağ, yağ filtresi değişti. Soğutma sıvısı değişimi, ön ve arka fren hidrolik değişimi yapıldı. (Mayıs.2018)

5630 km - Yağ, hava filtresi değişti, soğutma sıvısı ilave edildi.

8500 km - Yağ,yağ filtresi değişti.

9700 km - Benzin filtresi değişti.

11.250 km - Yağ,buji değişti.Hava filtresi temizlendi.

14.850 km - Yağ, yağ filtresi değişti. Balatalar temizlendi.

16.150 km - Depodan park halindeyken benzin sızıyordu. Nereden kaynaklandığını bulamadık, o nedenle depo garanti kapsamında değişti.

17.850 km - Yağ,yağ filtresi, hava filtresi, buji değişti.

21.010 km - Yağ, zincir dişli seti, ön fren balatası, arka tekerlek rulmanları değişti. Hava filtresi temizlendi.

23.335 km - Ön tekerlek rulmanları değişti.

24.190 km - Yağ,Yağ filtresi, Yağ filtresi oringi değişti.

26.980 km - Yağ, buji değişti. Hava filtresi temizlendi.

29.600 km - Yağ,yağ filtresi,hava filtresi,benzin filtresi değişti.

31.300 km - Ön fren balatası değişti.

32.860 km - Yağ değişti, ön takımdaki boşluk alındı.

35.550 km - Arka amortisör tamir edildi.

35.700 km - Yağ,yağ filtresi değişti.

38.132 km - Arka göbek rulmanı değişti.

38.760 km - Yağ değişti.

40.700 km - Yağ, yağ filtresi,buji,ön balata, motor yağ tapası ve oringi, hava filtresi,furş takımı,zincir dişli seti değişti.

44.600 km - Yağ değişti.

Aldığımdan beri haftaiçi her gün işe gitmek amaçlı günlük 30-40 km ve haftasonları da 500-600 km uzun yolda kullanılmıştır. Motor sağlığından şüpheniz olmasın, seramik silindirli ve uzun ömürlü bir bloğa sahiptir. Performansı ilk alındığı günkü gibidir. Yakıt tüketimi kullanıma bağlı olarak 2,8 lt - 3,4 lt/100 km arasındadır. Subap ayarı ve debriyaj balatası değişimi için servise gittim, gerek görmediler. Aküsü sağlamdır, tek marşta alır. Üzerindeki Anlaş Tournée Sport lastikler, 34.900 km.de takmıştım. Kışın kullanmak üzere 6025 km.de Anlaş Winter Grip lastik takımını, motorun orijinal mavi rüzgar siperliğini de alıcıya hediye edeceğim. Zincir dişli seti henüz 5300 km.dedir. Motorda tramere işlemiş kaza,hasar kaydı yoktur. Ancak motor 3 kere sola yatmıştır. Her ne kadar koruma demirleri görevini yapmış olsa da ön çamurluk, sol yan panel, sol kuyruk, kuyruk üstü tutamaç, sol gidon denge topuzu, debriyaj maneti, sol elcik orijinal parçalarla değişmiştir. Kendi cebimden karşıladığım bu değişimler yetkili servis kayıtlarına ve tramere işlenmemiştir. Motordaki kozmetik kusurlar aşağıda sıralanmıştır.

*Kuyruk üstü tutamaçta küçük bir çizik vardır.

*Sağ yan panelde küçük bir çizik vardır.

*Sağ alt sakalda çizik vardır.

*Sol alt sakalda benzin lekesi vardır. (10000 - 16000 km.ler arası depodan benzin sızıyordu aşağı, depo garanti kapsamında değişti, sorun çözüldü ama lekeler sol alt sakalda kaldı.)

*Ön farın sol üst kısmında çizik vardır.

*Vites pedalında kaynak vardır.

*Sağ arka kuyrukta yazan "Sb 250 Ni" yazısındaki "5" harfi düşmüştür.

*Sol arka sinyal kırılmıştır. Japon yapıştırıcısı ve karbonat kullanılarak yapıştırılmıştır. Kötü gözükmesin diye de üzeri siyah elektrik bandıyla sarılmıştır. Sağ sinyal kolu da sağlam olmasına rağmen görüntüdeki uyumu bozmamak adına elektrik bandıyla sarılmıştır.

İsteyene resimleri atarım. Motor hakkında Göztepe Yakup Moto ve FB.daki SYM Wolf Sb250Ni Türkiye grubundan da bilgi alınabilir. Motor haftaiçi gündüz saatlerinde Mecidiyeköy'de, haftaiçi akşam ya da haftasonları Acıbadem ya da yakın yerlerde görebilirsiniz.
    Hayırlısı olsun başkan, çiçek gibi motorun maşallah. inşallah bir an önce satılır. Allah gönlüne göre versin.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun başkan, çiçek gibi motorun maşallah. inşallah bir an önce satılır. Allah gönlüne göre versin.
    Amin, çok teşekkür ederim. Daha daha iyileri senin olsun üstat, sen nasılsın? memnun musun kurttan?

Motosikleti
    MT-07
    Bugün benim motoru yıkatmaya Motowash’a götürdük. Sohbet muhabbet Wolf’ün 46000km’de olduğunu söyledik. İnanmadı Motowash’ın sahibi Buraya ne motorlar geliyor. Böylesi temiz tutulanı görmedim dedi.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler