Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi. Yahu ne ara o kadar km yaptın? Sende Levend84 hocada. Birde kendimi motor sürüyor sanırdım ben. Hergün 85km kemiksiz yol yapmama rağmen sizden az km yaptım.
    Abicim haftasonu evden kaçıp geziler yapıyoruz, o nedenle km artıyor. Her haftasonu 300-500 km arası yol yapsak km o seviyelere geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yok abi ben 85x5= 425km max yapıyorum haftada. Maşallahınız var sizin. Ayrıca arabanında gözünü seveyim. Biraz masraflı ama gram ıslanmadım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar 19000'e geldik, geçen 18000 bakımında yağ,yağ filtresi,hava filtresi ve bujiyi kendim aldım (250 TL), ustama gittim 50 TL de işçilik verdim. 21000'de zincir ve dişli setini, ön arka fren balatalarını değiştirteceğim. Şimdiden zincir dişli setini aldım. Malum bizim yedek parçaları Motopit'ten alabiliyoruz. Ancak Zincir dişli setinin maliyeti 1358 TL. Ben de muadil parça arayışına girdim. Ön dişlimiz 13T ve Pulsar'ın standart 14T ön dişlisi bize uyumlu ancak tork kaybı olmakta, ben de Pulsar için üretilmiş 13T performans dişlisi aldım. Arka dişlimiz 35T ama ben bizim Wolf grubundan bir arkadaştan 36T satınaldım. Kendileri ürettirmişler, birkaç motorda kullanılıyor bir sıkıntı yaşayan yok. Torkum küçük bir miktar artarken son hızım küçük bir miktar düşecek. (%2,8) Zinciri de Karaköy Dinamik Zincir'den CZ marka 520 oringli zincir alarak hallettim. Bu zinciri kullanan birkaç kullanıcıdan iyi referans aldım. Forumlarda da araştırdığımda iyi şeyler yazılmış. Bizim zincir 102 bakla, ben arka dişliyi bir diş büyüttüğümden 104 bakla kullanacağım. Böylelikle zincir dişli maliyetim 463 TL'ye düştü. Ön arka balataların fiyatı Motopit'te 320 TL. Ben Brenta'dan 210 TL.ye buldum ama henüz almadım. Muadil parça kullanımından sonra görüşlerimi tekrar yazacağım iyi mi oldu kötü mü oldu diye.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 19000'e geldik, geçen 18000 bakımında yağ,yağ filtresi,hava filtresi ve bujiyi kendim aldım (250 TL), ustama gittim 50 TL de işçilik verdim. 21000'de zincir ve dişli setini, ön arka fren balatalarını değiştirteceğim. Şimdiden zincir dişli setini aldım. Malum bizim yedek parçaları Motopit'ten alabiliyoruz. Ancak Zincir dişli setinin maliyeti 1358 TL. Ben de muadil parça arayışına girdim. Ön dişlimiz 13T ve Pulsar'ın standart 14T ön dişlisi bize uyumlu ancak tork kaybı olmakta, ben de Pulsar için üretilmiş 13T performans dişlisi aldım. Arka dişlimiz 35T ama ben bizim Wolf grubundan bir arkadaştan 36T satınaldım. Kendileri ürettirmişler, birkaç motorda kullanılıyor bir sıkıntı yaşayan yok. Torkum küçük bir miktar artarken son hızım küçük bir miktar düşecek. (%2,8) Zinciri de Karaköy Dinamik Zincir'den CZ marka 520 oringli zincir alarak hallettim. Bu zinciri kullanan birkaç kullanıcıdan iyi referans aldım. Forumlarda da araştırdığımda iyi şeyler yazılmış. Bizim zincir 102 bakla, ben arka dişliyi bir diş büyüttüğümden 104 bakla kullanacağım. Böylelikle zincir dişli maliyetim 463 TL'ye düştü. Ön arka balataların fiyatı Motopit'te 320 TL. Ben Brenta'dan 210 TL.ye buldum ama henüz almadım. Muadil parça kullanımından sonra görüşlerimi tekrar yazacağım iyi mi oldu kötü mü oldu diye.
    Reis,daha hesapli balata bulabilirdin.mesela inazuma yan sanayii balata gibi,muşterek parcalari illaki vardir.olmadi sanayide balata çaktir.

Fiyatlar biraz tuzluymuş.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis,daha hesapli balata bulabilirdin.mesela inazuma yan sanayii balata gibi,muşterek parcalari illaki vardir.olmadi sanayide balata çaktir.

Fiyatlar biraz tuzluymuş.
    Dediğim gibi balataları daha almadım, balata çaktırma konusuna çok hakim değilim. Bakalım yapacağız birşeyler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi. Yahu ne ara o kadar km yaptın? Sende Levend84 hocada. Birde kendimi motor sürüyor sanırdım ben. Hergün 85km kemiksiz yol yapmama rağmen sizden az km yaptım.
    Hacı,hafta sonu çamurda yılıkta 200km yol yaptik sadece mangal icin ama maksat yol yapmak iki arkadas arabayla onden gittiler bizde iki motor arkadan agir agir vardigimizda kanat,kelebek,kofteler hazirdi...hemen yumulduk..yolda kaskin vizoru bile camur oldu..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hacı,hafta sonu çamurda yılıkta 200km yol yaptik sadece mangal icin ama maksat yol yapmak iki arkadas arabayla onden gittiler bizde iki motor arkadan agir agir vardigimizda kanat,kelebek,kofteler hazirdi...hemen yumulduk..kaskin vizoru bile camur oldu..
    Afiyet olsun, biz de Ctesi Şile'den girdik Darlık-Teke derken İstanbul Park'ın oradan çıktık. Mangal yapmadık ama heryerimiz çamur oldu. Bu haftasonu hava güzeldi aynı rota bile olsa 2 gün güzel gezdik. Mangal olayına biz de girişelim bak aklıma getirdin.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Dediğim gibi balataları daha almadım, balata çaktırma konusuna çok hakim değilim. Bakalım yapacağız birşeyler.
    Bitik disk balatasini goturcen sanayideki ustaya,uzerinden tek paso alacak,sonra et payina gore papuç çakacak.onemli olan durum servis manuelinde balata kalinligini ogren ona gore ama standart olcu 6-8mm
    tommygun bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Balata konusunda yazayım. 5000 km de arka balata bitince balata aradım buldum aşağıda ki balata wolf ile bire bir uyumlu. Berbat servisleri yüzünden şikayet ettim ve arka amortisör ve balata garantiden değişti. Aldığım balata yedek kaldı. Bu motorun muadil parçasını wolfün facebook grubunda paylaştım. Çoğu parçanın muadili var
    https://urun.n11.com/fren-ve-ekipman...isi-P253738241
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata konusunda yazayım. 5000 km de arka balata bitince balata aradım buldum aşağıda ki balata wolf ile bire bir uyumlu. Berbat servisleri yüzünden şikayet ettim ve arka amortisör ve balata garantiden değişti. Aldığım balata yedek kaldı. Bu motorun muadil parçasını wolfün facebook grubunda paylaştım. Çoğu parçanın muadili var
    Ahmet genelde arka balatalar marka ayirmadan birbirine uyuyor,ornek,benim tvs arka disk balatasi suzuki scooterlerle uyumlu.

Ama ön balata bazen uymuyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat çok teşekkürler, bunu da araştırayım.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Üstat çok teşekkürler, bunu da araştırayım.
    Rica ederim. Üstünden çıkan balataya eskilerini söktürüp çaktırıp kullanabilirsin ama iyi bir yerde bu işi yaptırmak daha iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Ahmet genelde arka balatalar marka ayirmadan birbirine uyuyor,ornek,benim tvs arka disk balatasi suzuki scooterlerle uyumlu.

Ama ön balata bazen uymuyor.
    ön balata biraz pahalı muadil olarak aliexpresste olması lazım. Gruptan biri almıştı diye hatırlıyorum bulursam link atarım
    not ölçülerini kontrol edin https://tr.aliexpress.com/item/Front...82573c007g31jQ
    tommygun bunu beğendi.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    ......
    Afiyet olsun, biz de Ctesi Şile'den girdik Darlık-Teke derken İstanbul Park'ın oradan çıktık. Mangal yapmadık ama heryerimiz çamur oldu. Bu haftasonu hava güzeldi aynı rota bile olsa 2 gün güzel gezdik. Mangal olayına biz de girişelim bak aklıma getirdin.
    Sagol abi,mangaldan sonra semaverde çay demleyince tam oluyor..yol yorgunlugu kalmiyor..zımba gibi...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sagol abi,mangaldan sonra semaverde çay demleyince tam oluyor..yol yorgunlugu kalmiyor..zımba gibi...
    Biz de orman yollarında aç sefil oluyoruz, meğer siz yaptığınız daha doğruymuş
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Biz de orman yollarında aç sefil oluyoruz, meğer siz yaptığınız daha doğruymuş
    Kafa adamlar olacak..yoksa zor..uyan adamla herturlu ortam olur..

Hee bizde ac kaldigimiz oldu,bir ara sucuklari evde unutmustum aceleyle ciktik..o gun artik ekmek sogan peynirle idare ettik.

Motosikleti
    MT-07
    Vay arkadaş!!! Garipliğin gözü kör olsun. Bende motora binmek isteyince, havayı güzel görünce basıp işe geliyorum. Dayanamadım işe gittim dün. Şimdi gene soğuk ve sıkıntı var kalktım erkenden, servisimin yolunu gözlüyorum. Horultular eşiğinde gideceğim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar dün eve geldiğimde 19.995 km.deydim. Sırf düzleyelim, 20.000'e tamamlayalım diye sabah çıktım bu yağmurda, yalandan gezdim.Artık içim rahat.

levend84 ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Arkadaşlar dün eve geldiğimde 19.995 km.deydim. Sırf düzleyelim, 20.000'e tamamlayalım diye sabah çıktım bu yağmurda, yalandan gezdim.Artık içim rahat.

https://i.hizliresim.com/qdMVLD.jpg
    Benim makinada 12.850 km de

Maçam yemiyor bu havada(-1) 150km yapip düzlemeye..

Ulen yoksa orta sehpaya alip,ön tekeri boşta döndürsem mi?..neyse bu sefer gereksiz km yapar,tripten benzin hesabim yanilir..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim makinada 12.850 km de

Maçam yemiyor bu havada(-1) 150km yapip düzlemeye..

Ulen yoksa orta sehpaya alip,ön tekeri boşta döndürsem mi?..neyse bu sefer gereksiz km yapar,tripten benzin hesabim yanilir..
    Zaten paramız, benzine,yağa,bakıma gidiyor. Boşver hocam bugün ev ideal

Motosikleti
    MT-07
    Yaw ben arabadan arabaya biniyorum. Sizin gibi ruhum da genç değil
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler