Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, hem de kesinlikle katılıyorum(GP500-1st'e). Suzukiye baktıkça tekme tokat girişesim geliyor, hiç yeni bişey göremiyorum. Sanki yıllardır piyasada olan bir motora bakıyomuşum gibi. Hadi tipi hoşuna gitti diyelim, öyle ahım şahım, özel bir tasarımı yok. Ha Gladius modelinin biraz daha küçük bir şeklini yapmayı akıl etselermiş çok daha güzel olurmuş. Şahsen Wofun nin tasarımı Suzukiye, Inzumanın tasarımı da SYM ye ait olsa, millet Suzukiyi öve öve bitiremez, 40 gün 40 gece suzuki diye okurduk buraya yazılan övgüleri. SYM yi de bir okadar eleştirirlerdi. Bence Inzumanın bukadar çok beğenilmesinin asıl sebebi, markanın adı ve bu tarz markaların 250cc de uzun süredir bıraktığı boşluk. İnsanlar şartlanmış yeni 250cc bir motoru beğenmeye, hele ki adı Suzuki ise...
    Aklımdakinin büyük bir kısmını özetlemişsiniz..

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz hayırlı olsun, bu güzel bilgilendirme içinde teşekkürler...

bunu tekrar düşünmenizi öneririm
    Şimdi hangisinin güzel olduğu göreceli olmakla beraber bence inazuma nın dizaynı ciddi anlamda naked bir motorun görüntüsünüo beklentileri veremiyor. Bu özensiz ve silik dizaynların bir sebebi var yoksa inazumada daha kalıplı ve kişilikli olurdu kavasaki ninj ve cbr 250 de.

Bu japon markalırının amacı daha üst segmente iddialı motorları olduğundan ve müşteriyi max 1-2 sezonda bunları tüketmeye zorladıklarından 250 cc ye kadar olan modelleri bilerek silik eksik ve minyon yapıyorlar. Yoksa 250 cc motorun performansı yaklaşık 2 litre arabaya denk ve yeterli olduğundan bu birçok kişi için fuzuli ve fazla olan güce sahip üst modelleri satmasına engel teskil ediyor.

Son 15 yıldır zaten 250 ve 400 cc segmentinde model çıkmamasıda olanlarının sa yüzde 90 ının(onada razıydık bu benzin fiyatlarıyla)üretimden kalkması bu yüzden. Sadece kar odaklı hareket eden markalar yüzünden.

SYM ise vitesli olarak daha üst modeli bulunmadığından dolayı daha cürretkar keskin ve iddialı hatlara sahip.. İnazumanın çift silindir bloğu ve egzozunu görmesem neredeyse comuter dicem. Ve dışarıdan emin olun birçok kişi böyle algılıcak. SYM wolf un ise biraz kopya bile olsa Yamaha XJ-6 yavrusu gibi ses ve silindir bloğu haricinde
    beyaz atlı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @thai bizim buralarda 110 un ustu biraz zor zaten ))) ya cidden bikez oturdum motorun üstüne sanki yıllardır kullandığım kendi motorummuş gibi hissettim.... deneme surusu yapma sansım olmadı ancak çok kullanıslı olduğunu düşünüyorum hala.... gelmedi mayıs gelmedi offf

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

ara ara paylaş bişeyler merakta bırakma bizi

Sevgili Aykut,
    Bursa taraflarına giderken genelde CBF 600 ile çıkıyorum ama eğer o taraflara SYM ile gelirsem mutlaka uğrar bir denemeni sağlarım.

Neyse burası paylaşım başlığı ama herkes şumu iyi bu mu, bu paraya bunu almak lazım gibi polemiklere giriyor, herkesin bir fikri var tabi ama, bu başlık altında bence artıları eksileri gördüklerimizi paylaşmamız gerekiyor.

SYM'nin klasik şamandıra benzin göstergesi sorunu bu modelde de kendini gösteriyor. Motorun kontağını açıp kapattığınızda benzinin seviyesi yükselebiliyor veya düşebiliyor. Bu motorda rezerv kolu da olmadığından dikkatli olmakta fayda var.

Human Riders Wanted.!

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    thai verdiğin bilgiler ve ilgin için çok teşekkür ederim gercekten... ben aslında kafaya koydum bu motoru alıcam iş yerimi kendi üzerime aldığım için gelir belgesi alamıyorum su an mayısın ilk haftası kısmetse hallolacak... kredi işi dolayısıyla mayısı bekliyorum... ufak tefek kronik sorunlar (benzin şamandırası gibi) çok sıkıntı olucağını sanmıyorum kendi açımdan... benim onemsediğim aslında değermi kısmı diyebilirim... kendi açımdan değer diye düşünüyorum tabiiki... kullanıcı olarak o yuzden yorumlarını almak istedim... bu motoru ozellikle istememin nedeni naked olarak türkiyede benim gözümde rakipsiz olması... 250 cc bence gayet yeterli uzun sure kullanmayı planlıyorum çünkü ve en önemlisi 1,70 boyumla ayaklarım tam olarak yere basıyor... dediğim gibi bir defa oturdum seleye ama hiç yadırgamadım... sende genel olarak diye düşünüyorsundur motoru aldığına göre bu arada cbf lede gelsen otobüslede gelsen ziyarete beklerim herzaman...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    500 km yapmış 8750 ye bırakıyor,biraz zorlarsam 8500 e bırakır herhalde.Thai arkadaşımız motoruyla alakalı + ları - leri nelerdir bahsedermisiniz biraz..topcase takılabilirmi,koruma demiri takmaya uygunmu şase,bazı kişiler modifikasyona uygun değil demişler...
    aklımı karıştıran sıfır km alıp 500 km yapıp neden satsın adam...bir memnuniyetsizlikmi mevcut acaba.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Aykut,
    Bursa taraflarına giderken genelde CBF 600 ile çıkıyorum ama eğer o taraflara SYM ile gelirsem mutlaka uğrar bir denemeni sağlarım.

Neyse burası paylaşım başlığı ama herkes şumu iyi bu mu, bu paraya bunu almak lazım gibi polemiklere giriyor, herkesin bir fikri var tabi ama, bu başlık altında bence artıları eksileri gördüklerimizi paylaşmamız gerekiyor.

SYM'nin klasik şamandıra benzin göstergesi sorunu bu modelde de kendini gösteriyor. Motorun kontağını açıp kapattığınızda benzinin seviyesi yükselebiliyor veya düşebiliyor. Bu motorda rezerv kolu da olmadığından dikkatli olmakta fayda var.
    Yeni motorunuz hayırlı olsun güle güle kullanın bu arada...

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    bugün bu motoru deneme fırsatım oldu baya bir torklu titreşim söylendiği gibi sıfır değil selesi sert oturuş pozisyonu rahat (yzf r125 den inip bindim) göstergeler göze hoş geliyor aynaların işlevselliği harika hele sesi
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bu motoru deneme fırsatım oldu baya bir torklu titreşim söylendiği gibi sıfır değil selesi sert oturuş pozisyonu rahat (yzf r125 den inip bindim) göstergeler göze hoş geliyor aynaların işlevselliği harika hele sesi
    aferin

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    abi gaza bi dokundum 9 bine gitti ben ne yapayım

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi gaza bi dokundum 9 bine gitti ben ne yapayım
    gidip onuda muratın yanında söylüyon... adam delirdi

şaka bi yana harbiden alınır ama o fiyat çok fazla.. en fazla 7,5 lira o motor ..

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    ağzımdan kaçtı abi adamlar satmak mı istemiyo anlamadım 10.250 lira. alınır ama 2 elin parmağını geçmez, dediğin fiyatada cbf ybr gibi olur ama iyide olur

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yasin sym wolf güzel motor yapmış ama, piyasanın yemesi için bu motorun fiyatının aşağıda olması lazım...
    yoksa elde patlar.. firma muhtemelen kısa yoldan zengin olayım dedi, ondan böyle.. şimdi inazuma gelirse, bunun yüzüne kim bakar ya..
    adamlar tekerlere bile made in japan yazmış.. walla kalite bakımından lastiği ile döver inazuma bunu...
    ve son olarak 9600 TL diyorlar.. daha ne olsun.. kawa. ve suzuki çine karışmayan motorlar.. kalite yani

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasin sym wolf güzel motor yapmış ama, piyasanın yemesi için bu motorun fiyatının aşağıda olması lazım...
    yoksa elde patlar.. firma muhtemelen kısa yoldan zengin olayım dedi, ondan böyle.. şimdi inazuma gelirse, bunun yüzüne kim bakar ya..
    adamlar tekerlere bile made in japan yazmış.. walla kalite bakımından lastiği ile döver inazuma bunu...
    ve son olarak 9600 TL diyorlar.. daha ne olsun.. kawa. ve suzuki çine karışmayan motorlar.. kalite yani
    Hade leeen ordan motorun selesine oturduğunda,gazı açıp sesi dinlediğinde,turlayıp geldiğinde kendinden geçmiş halini offffff çekişini,nefesinin kesilişini,gözlerinin yuvalarından çıkmış halini bennnn gördüm
    Ömürlük makina deyişini,param olsa alacağım ender makinalardan biridir deyişini yasinle beraber duyduk Çamur atma aldığımda yanına bile yaklaştırmam yoksa
    beyaz atlı bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende bu motoru yakından uzun uzun inceledim fakat fiyat konusuna gelice türkiye şartlarında marka tanınmışlığına bakarsak bu motosiklet bu fiyatı etmez
    ama üzerine de yamaha honda veya suzuki yazsak peynir ekmek gibi gider kalite olarak bu markalardan bi fark yok hatta cbf 250den kaliteli olduğu kesin ama adı honda olmadığı için kimse buna o kadar para vermeyecektir malesef
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu motoru yakından uzun uzun inceledim fakat fiyat konusuna gelice türkiye şartlarında marka tanınmışlığına bakarsak bu motosiklet bu fiyatı etmez
    ama üzerine de yamaha honda veya suzuki yazsak peynir ekmek gibi gider kalite olarak bu markalardan bi fark yok hatta cbf 250den kaliteli olduğu kesin ama adı honda olmadığı için kimse buna o kadar para vermeyecektir malesef
    Ben verecem o kadar parayı ama
    sym nin en tırışka motoru olan XS125k yı kullandım 8 ay,motor bi kere arıza versin beeee...ybr,cbf,cbr,hyosung,tvs topiklerini takip ediyordum sürekli, (çinlilerden bahsetmeye gerek bile yok onlar alt kategori) mutlaka bir şekilde kullanıcıları bazı arızalardan,arada birde olsa kronik problemlerden bahsediyorlar...
    8 ay kullandım yağ değişimi,buji değişimi,hava filtresi ve akü değişimi haricinde bi masrafım olmadı,yolda kalmasıda hiç olmadı...Sym nin en alt sınıf en ekonomik motoru böyle ise 10 bine sattığı wolf nasıldır acaba diye merak bile etmiyorum...Çünkü markaya güveniyorum.

Motosikleti
    biraz fazla belki ama bencede verilir... bende vercem ahmet n. yeterki şu kredim hallolsun ))

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    biraz fazla belki ama bencede verilir... bende vercem ahmet n. yeterki şu kredim hallolsun ))
    benim almak istediğim 2. el sym satılmış,sıfırı içinde 10 bin tl kredi çekmek işime gelmedi,ödeme planına baktım öde öde bitmiyor abi borç-harç işleri beni sıkıyor,sıkıntısız borçsuz-harçsız 2012 cbf 150 aldım yarın almaya gidiyorum....sym wolfüde artık seneye alırız 2. ele bi düşsün,fiyatlar ne olacak bi görelim
    yasin_942 bunu beğendi.

Motosikleti
    kredisiz zaten yemiyo almak ))) bende baya düşündüm vade olayını ama yapcak bişey yok 36 ay ödeyip durcaz )) bu arada hayırlı olsun yeni motorunda...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Motoru yakından incelemedim ama resimlerinden gördüğüm kadarıyla kaliteli bir motora benziyor, sanırım çelik fren hortumu var. Şu egzozu da akrapovic'le değiştirdin mi tadından yenmez gibi.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    kredisiz zaten yemiyo almak ))) bende baya düşündüm vade olayını ama yapcak bişey yok 36 ay ödeyip durcaz )) bu arada hayırlı olsun yeni motorunda...
    Yooook yok!!!! ne hayırı ne hayırlısı!!!adam motoru falafoş etmiş kakalayacak enayi arıyor,banada bu ders olsun 0 km motordan başkada motor bakmam asla...sabahtan çıktım yola istanbula git gel 17:00 de dönebildim izmite...yorgunluğmuz yanımıza kar kaldı.

Motosikleti
    ahmet en azından almadan uyanmışın )))) en temizi sıfır zaten ben bide takıntılıyım biraz... içim rahat etmez biliyorum huyumu o yuzden ikinci ellere bakmıyorum bile ) bahaneyle gezmişsin işte oyle düşün ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler