Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @highlore motomania mı yapamadı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba
    Yeni gv250 sahibi oldum.
    Motorda hiç bir sıkıntı yok 22.000 km de
    Ancak bazen ışıklara yaklaşımca falan debriyajı çekince istop ediyor.
    Herzaman olmuyor sıcak soğuk fark etmiyor. Neden olabilir acab

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Buji pipoları çatlamıştır yenisini takınca düzelir

Bu sabah işe gelirken devir yükseldi boşta 3.000 devir gösteriyor saat. Giderken debriyaj çekince 4.000 lerde kalıyor. Sebebi ne olabilir acaba.

yakupdalga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 & KTM DUKE 200
    Boğaz kelebeklerin pislenmiş olabilir,enjeksiyonlu kasa ise gaz kelebek açı sensörünle alakalı olabilir.Bi servise göstermek daha mantıklı olabilir.

Alıntı yakupdalga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boğaz kelebeklerin pislenmiş olabilir,enjeksiyonlu kasa ise gaz kelebek açı sensörünle alakalı olabilir.Bi servise göstermek daha mantıklı olabilir.
    Teşeküür ederim. Enjeksiyonlu benimki

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Vural23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah işe gelirken devir yükseldi boşta 3.000 devir gösteriyor saat. Giderken debriyaj çekince
    4.000 lerde kalıyor. Sebebi ne olabilir acaba.
    FI lambası yanıyor mu?

Zengin karışım belirtileri var mı? Egzozdan siyah duman ve benzin kokusu?

Gaz teli ve gaz kelebeği takılı kalmış olabilir.
    Rolanti valfi veya oksijen sensörü sorunu olabilir.

GV 250 yardım çığlığı

Merhabalar, yakın zamanda GV 250 almak istiyorum ama baktığım ürünlerde şöyle bir sıkıntı var. FI ışığı yanıyor. Hata kodlarına baktığımızda sırasıyla 0132-0562-0138-0500 hata kodlarını alıyoruz. Motorun sürüşünde rolantisinde hissedilen bir sıkıntısı yok. Sahibi de motorun sıkıntısız olduğunu sensörlerden ve beyinden kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mıdır ? Böyle bir motoru almamı tavsiye eder misiniz? Ek olarak Ankara'da bu sıkıntıları gösterebileceğim ( onartabileceğim ya da motorun düzgün çalıştığını tastik edecek) usta öneriniz varsa sevinirim. Alternatif olarak da superlight 200 düşünüyorum. 1.75 boy 85 kiloyum. İlk motorum olacağı için çok servise git gel yaptırmayacak beni motordan soğutmayacak bir şey olsun istiyorum. Önerilere açığım 15k bandında daha iyi öneriniz varsa da yeşillendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı taylan172 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, yakın zamanda GV 250 almak istiyorum ama baktığım ürünlerde şöyle bir sıkıntı var. FI ışığı yanıyor. Hata kodlarına baktığımızda sırasıyla 0132-0562-0138-0500 hata kodlarını alıyoruz. Motorun sürüşünde rolantisinde hissedilen bir sıkıntısı yok. Sahibi de motorun sıkıntısız olduğunu sensörlerden ve beyinden kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mıdır ? Böyle bir motoru almamı tavsiye eder misiniz? Ek olarak Ankara'da bu sıkıntıları gösterebileceğim ( onartabileceğim ya da motorun düzgün çalıştığını tastik edecek) usta öneriniz varsa sevinirim. Alternatif olarak da superlight 200 düşünüyorum. 1.75 boy 85 kiloyum. İlk motorum olacağı için çok servise git gel yaptırmayacak beni motordan soğutmayacak bir şey olsun istiyorum. Önerilere açığım 15k bandında daha iyi öneriniz varsa da yeşillendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
    Merhaba,
    Ankara için bir başkası yardımcı olacaktır ama hata kodları her zaman çok mantıklı olmayabiliyor. FI ışığını sürekli sönük tutabilmek bu alette sahiden maliyetli, sürüşe ve yakıta etkisi önemli aslında. Sensörler çok problem değil ancak beyin pahalı bir alet. İstanbul taraflarında 2teker var, Zgaraj var, bunlar gv 250 konusunda ehil kişiler. Takıntılı ise sorunları çözülmemiş aleti almamanızı tavsiye ederim.

3 senedir gv 250 kullanıcısıyım, bu gün bu aleti alacak olsaydım bakacağım kriterler;
    1) Rölantideyken sabit devir de mi?
    2) Gazı açtığında ivmelenmesi düzenli mi?
    3) Buji pipoları arızası giderilmiş durumda mı?
    4) Yakıt tüketimi normal mi? (oksijen sensörü probleminin direkt etkisi olur buna)
    5) Alete herhangi bir elektronik müdahale yapılmış mı? (çakarlar bile beynin yanmasına sebep olabiliyor)
    6) Bakımlarına özen gösteren birisi mi aldığınız kişi? (kozmetik olarak değil, yağ, zincir bakımları zamanında yapılmış mı?)
    Elbette birkaç detay daha var ama temelde bu detaylar sağlanıyorsa alet temizdir diyebiliriz. Bakımların serviste yapılmış olması azami önemli benim için mesela.

Motosikleti
    gv 250
    Ağalar 2016 model motorumda benzin pompasının bozulmakta olduğu söyleniyor. Bu nedenle belli bir devirden sonra pompa silindirlere yeterince benzin gönderemiyor ve biri kapanıyormuş. (bujide rolede sorun olmadığı söylendi). Malum orjinal pompa 200 dolares. Tavsiyeniz var mı ?

Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar 2016 model motorumda benzin pompasının bozulmakta olduğu söyleniyor. Bu nedenle belli bir devirden sonra pompa silindirlere yeterince benzin gönderemiyor ve biri kapanıyormuş. (bujide rolede sorun olmadığı söylendi). Malum orjinal pompa 200 dolares. Tavsiyeniz var mı ?
    Üstat motopitte şöyle bir link var ellerinde var gözüküyor bir adet ara sor istersen.
    https://www.motopit.com.tr/urun/yaki...UaAnYMEALw_wcB

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

Gv 250 için uyumlu sissy bar bulamıyorum. Usta sen getir her türlü takarız ama beni uğraştırma demişti. Universal model bir şey de bulamadım adam akıllı.
    Var mı bilen ya da şu linkten uyar mı motora?
    https://m.n11.com/chopper-motosiklet...IaAlSEEALw_wcB

https://m.n11.com/chopper-motosiklet...ama-P269745552

Not: Arkadaşlar bir de Gv 250 için bugünlerde 18k+ para isteyen ilanlar gördüm. Yapmayın yazıktır. Bu kadar etmez edemez bu aletler.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı Darekha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat motopitte şöyle bir link var ellerinde var gözüküyor bir adet ara sor istersen.
    https://www.motopit.com.tr/urun/yaki...UaAnYMEALw_wcB

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

Gv 250 için uyumlu sissy bar bulamıyorum. Usta sen getir her türlü takarız ama beni uğraştırma demişti. Universal model bir şey de bulamadım adam akıllı.
    Var mı bilen ya da şu linkten uyar mı motora?
    https://m.n11.com/chopper-motosiklet...IaAlSEEALw_wcB

https://m.n11.com/chopper-motosiklet...ama-P269745552

Not: Arkadaşlar bir de Gv 250 için bugünlerde 18k+ para isteyen ilanlar gördüm. Yapmayın yazıktır. Bu kadar etmez edemez bu aletler.

Sissy bar için aydın kardeşlerde var 407tl-780tl

Motorun fiyatına gelirsek ben 2017de aldığımda o zaman pcxten pahalı idi, arada fazla fark olmasada şimdi pcx liste fiyatı 18bin tl değer mi değmez mi tabi tartışılır.
    şu görsel aşağıda bulunsun(bazı firmalar stok eritmek için zam yapmamıştı diye hatırlıyorum)

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    herkese merhabalar

evlilik öncesinde motorumu sattım 2 ay kadar oldu. şimdi tekrar fiyatıyla ve yakıtıyla beni üzmeyecek bi motor arayışına girdim. gv250 ilk çıktığı yıllarda da gözüme hoş geliyodu fikrim değişmedi

ilgili sitede çok farklı fiyatlar var. 2012-2013 model enjeksiyonlu alayım desem sizce max. piyasa ederi nedir?

en az 2 yıl kullanır sonrasında yükseltirim diye kafamda plan var. ederinden fazla verip satarken çok zarar etmekte istemiyorum

Merhabalar , motorum artık tek marşta çalışmıyor ve rolantideyken 5-6 saniye sonra stop ediyor nedeni ne olabilir?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bizimkiler de 1300 tl, rks cruiser 250 enjeksiyonlu, bizimkilerde arıza vermeye başladı, karbüratör düşünüyoruz, onun ki 150 tl...

Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Herkese merhabalar, iyi forumlar.
    Maddi durumlar sebebiyle bebeğimi satışa koymuş bulunmaktayım. İlgilenen arkadaşlar için ilanı bırakıyorum. Motorun 2. sahibiyim ve üzülerek satıyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1344580/detay/
    Live To Ride, Ride To Live

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhabalar, eğer düşünürseniz karbüratörlü tavsiye ederim. Evet biraz eskiler ama egzoz sesi gibi, EFI arızalarının olmaması gibi gerekçelerle bence düşünmeye değer, 2 yıl sonra sattığınızda da çok zarar etmezsiniz.

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    0850 hatası alıyorum debriyajla ilgili bi sorun herhalde ama tam detaylı bişey bulamadım. Çalışmasında gidişinde falan hiç bi sorun yok arıza lambasını yaktı sadece. Ne yapabilirim?

dts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön cam fotodakinin aynısı 150 Tl'ye bulunmuştur! Bilginize.
    nereden buldun söylede bende bulayım

dts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 250
    gv 250 için motor koruma demiri nereden bulabilirim. Aydın kardeşler de var ama bir arkadaş vites padalında sorun çıkartıyor demiş koruma demiri için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler