Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı theVerge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, motorum 4 aydır yatıyordu bugün bir çalıştırayım yağını değiştireyim dedim kontağı çevirdim hiç bir şey olmadı, ışıklar dahi yanmadı. Akü bitmiştir diye düşünerek aküyü çıkardım. Çıkarırken boşta duran bir kablo gördüm, birkaç sorum var.

Bu kablo ne için bilgisi olan var mı? Takılı mı olmalı boşta durması mı gerekiyor?

Bu aküyü şarj mı ettirmeliyim, yoksa yenisini mi almalıyım?

https://i.postimg.cc/X7Gg299n/PHOTO-AKU.jpg
    Akünün ömür durumuna göre yeni akü almanız gerekebilir.

Kabloya gelince kameraya en yakın siyah dikdörtgen plastik içindeki beyaz soketi kast ediyorsanız bilgisayara bağlamak için diagnostik bağlantı yeri,
    başka bir kablodan bahsediyorsanız paint ile çizerek gösterin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2016 model motor, akü boşta yattığını düşününce ömründen yemiştir muhakkak.

Evet o kabloyu merak ediyordum, araçlar gibi beyni var o zaman. Hata kodlarını vs. orada tutuyor sanırım, güzel bir şeymiş

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Delphi marka kontrol ünitesi var. Beyin dedikleri şey yani. Tüm enjeksiyon sistemi hava yakıt karışımları anlık sensörlerden gelen verilerle heaplanıp ona gçre ayarlanıyor. Akias'ın dediği gibi diagnostik cihazına bağlamak için o soket. Akü yü sarj ettirirdim ben olsam. Sonra da denerdim eğer bir hafta sorun çıkarmazsa kullanmaya devam ederdim. Sorun olursa Bosh Jel aküyü tavsiye ederim. Uzun süre sorunsuz kullanırsınız.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Selamlar, buradaki arkadaşlara da bir sorayim dedim de, dün 2010 model 24000 kmde bir Hyosung GV 250 aldim (S&T Kanuni olarak geçiyor), ancak koruma demiri yok, 450 TL'ye buldum bir tane o da vites pedalını engelliyormus sanırım ve felaket pahalı, yurtdışından sipariş etsem 1 hafta sonra uzun yola çıkıp sehir degistirecegim ama kesin degil, onun gelmesi de aylar alacak. Bu motora başka hangi motorların koruma demirleri uyar merak ediyorum bir de fiyat açısından daha uygun olursa çok daha iyi olur. Var mıdır bir fikriniz?

Merhaba arkadaşlar , geçen hafta kaza yaptım maalesef. Çok şükür bir şeyim yok fakat motorum için aynısını söyleyemeyeceğim. Gidon yamuldu , devir göstergesi kırıldı ve egzoz kötü darbe aldı. Kısmetse gidon yarın değişecek fakat gösterge için ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Hyosungsource'da sadece alt kapakları satılıyor.

Egzoz için nasıl ilerlesem daha mantıklı olur sizce ? Fırsat bu fırsat diyip custom egzoza mı yönelsem yoksa bunu kurtarabilir miyiz ?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://ibb.co/QQ6PYDQ
    https://ibb.co/SJWZ9HW

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı yildirimdkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar , geçen hafta kaza yaptım maalesef. Çok şükür bir şeyim yok fakat motorum için aynısını söyleyemeyeceğim. Gidon yamuldu , devir göstergesi kırıldı ve egzoz kötü darbe aldı. Kısmetse gidon yarın değişecek fakat gösterge için ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Hyosungsource'da sadece alt kapakları satılıyor.

Egzoz için nasıl ilerlesem daha mantıklı olur sizce ? Fırsat bu fırsat diyip custom egzoza mı yönelsem yoksa bunu kurtarabilir miyiz ?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://ibb.co/QQ6PYDQ
    https://ibb.co/SJWZ9HW
    geçmiş olsun, egzozu tamamen düzeltmeniz zor ancak bu işi kim yapıyorsa(ben bilmiyorum) egzoza polisaj yapacak daha iyi bir görüntü elde edilecek.

gösterge konusuda ben olsam plastik kaynak yaptırıp motorun rengine boyardım, en ucuz yöntem bu olur, yenisinin çok pahalı olduğunu tahmin ediyorum.

Çok geçmiş olsun, cana gelmesinde kırılan dökülen motor olsun.

Yağ değişimi yaptırdım fakat ya ilk toplayan yada fabrikada felaket sıkmışlar yağ tapasını, açmak için çok uğraştı ustalar haliyle vida kalmadı denebilir eridi gitti. Bir sonraki değişimde mutlaka değiştirmek istiyorum tapayı. Bu parçaların bir ürün kodu var mıdır? veya ölçüleri var mıdır?

Şunlar çok hoşuma gitti ama en ve dişli aralıklarına göre değişiyor sanırım. Bileniniz var mı arkadaşlar?

https://www.aliexpress.com/item/SPEE...845161918.html

Motosikleti
    Artık Yok...
    Boyalı metal demir hiç bir şey alma.. boyalı şeyleri yapmak için yani renkli metal sıcakken erimiş metalin içine boya katıyorlar buda demirin metalin kimyasalını bozuyormuş.. bunu bu metal hurda demiri işi yapan arkadaşım söylemişdi yıllar yıllar önce aklınızda olsun..

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Arkadaşlar selam,
    Motorumun lastiklerinden memnun değilim. 15.000 km de oldu değiştirmeyi düşünüyorum.
    Metzelerin maliyeti 1000 TL civarı iken, Bridgestone 1700 TL tutuyor.
    Bu maliyet farkında değer mi? Yoksa metzeler kullanan var ise ya da bridgestone, yorum yapabilirseniz memnun olurum.
    Uzun bir süredir kafamı kurcalıyor bu durum.
    Önümüzde yaz olduğundan aslında yaz sonunu da bekleyebilirim de en ufak yağmurda korkutuyor lastikler beni.

Motosikleti
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    Motorumun lastiklerinden memnun değilim. 15.000 km de oldu değiştirmeyi düşünüyorum.
    Metzelerin maliyeti 1000 TL civarı iken, Bridgestone 1700 TL tutuyor.
    Bu maliyet farkında değer mi? Yoksa metzeler kullanan var ise ya da bridgestone, yorum yapabilirseniz memnun olurum.
    Uzun bir süredir kafamı kurcalıyor bu durum.
    Önümüzde yaz olduğundan aslında yaz sonunu da bekleyebilirim de en ufak yağmurda korkutuyor lastikler beni.
    Bridgestone kaliteli bir marka yumuşak hamur kullanıyorlar diye biliyorum, metzeler ise biraz daha sert hamurlu olması lazım
    Siz şu linke bir bakın derim http://hyogv250.blogspot.com/2017/03...ercihi_23.html

Motosikleti
    Artık Yok...
    metzeller bridgestone dan çok daha iyi ve kalitelidir.. metzellerin zaten uzmanlık alanı cruise lastikleri enduro tipi lastiklerdir..
    Akias bunu beğendi.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Yorumlar için teşekkür ederim. Metzeller bana da daha uygun gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Şöyle bir lastik seti yapayım diyorum;
    https://www.lastikdeposu.com.tr/mich...i-4217-pmu5639
    https://www.lastikdeposu.com.tr/metz...astigi-pmu4892

Acaba farklı marka ve desenlerde olması sürüşü etkiler mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Ya da şöyle bir set planladım;
    https://www.lastikmarkam.com/urun/150/90b15-74h-commander-ii-michelin-motosiklet-arka-lastigi_28838.aspx?gclid=EAIaIQobChMI-ZX_htzW4QIVE-R3Ch3q0Qa_EAQYCiABEgLhY_D_BwE

https://www.lastikdeposu.com.tr/mich...SABEgJECvD_BwE

Büyük ihtimalle bu seti alacağım, acaba sıkıntı çıkarır mı ebat değişimi ve farklı desen oluşu?

Arkadaşlar merhaba, ön amortisörlerden cızırtı sesi gelen var ise amortisör krom korumalarının alt vidalarına pul yerleştirip sıkarsanız sesten eser kalmıyor. Bir süredir bu sesten muzdariptim işine yarayan belki olur. İyi sürüşler
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Ledow 2v49fmm
    Karbüratörlü motoruma emme manifoldu arıyorum. Etrafında, ustasında olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Motosikleti
    gv 250
    Merhabalar

2016 model motorum tek silindire düşüyor. Bir süredir güvendiğim elektrikçim tamir etmeye çalışıyor. Aldıktan sonra belli bir devire gelince problem başlıyor ve sonra o şekilde kalıyor. tabi FI ışığımız da bizlerle. İzmir veya yakın çevrede bu problemi yaşayan ve çözmüş arkadaşlar nerde nasıl çözdünüz sormak istiyorum.

Not: Buji ve buji pipoları iyi durumda. Kontrol edildiler.

Motosikleti
    Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

2016 model motorum tek silindire düşüyor. Bir süredir güvendiğim elektrikçim tamir etmeye çalışıyor. Aldıktan sonra belli bir devire gelince problem başlıyor ve sonra o şekilde kalıyor. tabi FI ışığımız da bizlerle. İzmir veya yakın çevrede bu problemi yaşayan ve çözmüş arkadaşlar nerde nasıl çözdünüz sormak istiyorum.

Fi arıza kodu nedir?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

evet FI kodu nedir?

bobin kaynaklı olabilir ama kodu görmek lazım.

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet FI kodu nedir?

bobin kaynaklı olabilir ama kodu görmek lazım.
    Kodu okumaya çalıştım ama bir yerde ya ben hatalı kaydettim ya da tablodan okurken bir şeyi doğru yapmıyorum. Yarın sabah tekrar bakıp yazacağım.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @highlore Gaziemir motomania yı arayıp bir görüş, internete yazarsan çıkar. Sahibi hyosung manyağıdır. Hata kodunu öğrenebilir de belirtirsen sana net cevap bile verirler.

Motosikleti
    gv 250
    Motor hala benzer sorunlar vermeye devam ediyor. En son beyni degisgirmeyi denediler yine devam. Buji badligini da degistirmisler. Aldim getirdim eve yatsin yaz gecince ugrasirim. Resmen lanet ettim aldigim güne. Toplamda 6 defa oldu diye aldim iki farkli ustadan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler