Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    uzunnnnnn nır aradan sonra merhaba havaların ısınmasıyla motoru hazırladım sayılır bu gün akü derdine son vermek umuduyla sıparış verdıgım aküyü taktım umarım eskı sıkıntıları yaşamam. herkeze tekrar selamlar bu arada aldıgım akü lınkını atıyorum.
    http://urun.n11.com/aku/yuasa-yt12b-bs-aku-P156774819?icid=990005_prudsys_emptycart

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    Alıntı tarık dik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilandan ziyade egsozun dikkatimi çekti..sesi farkettimi? enjeksiyon problem cıkardı mı?
    ses de tabiki baya fark var ejjeksiyonda bir şey yok zaten tüp yaptım boğaz kendi boğazı prolbelem oksijen sensöründen kaynaklı standart kendi
    egsozu ilede bununlada gaz yememe yapıyo garantiden değişecek onlarda. ama torkda düşüş olduğunu hissettiriyor.
    tarık dik bunu beğendi.
    Aydın Kardeşler Motosiklet Yedek Parça İmalatı www.aydinkardesler.org
    https://www.facebook.com/osmanyaman.avrasya
    RKS Titanic 150, RKS CRUİSER 250, YAMAHA MT 25, HYOSUNG GV 250, SUZUKİ VZ800 MARAUDER.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Başka bir konudada yazdım burdada yazıyım

2018 için benzin fiyatları 6-7 tl gibi rakamlar telaffuz ediliyor.. yüksek hacimdeki pek çok insan bile bu yakıt fiyatlarında 250cc gibi küçük hacimlere dönücekler yada tercih ediceklerdir.. çünkü yüksek hacimli 600cc ve üstü motorlar dizel arabalar kadar yakıyor 5 litre ve üstü..

Bu bağlamda gv 250 yada daystar gibi motorlar piyasada çok daha değere binicekdir çünkü bu segmentte şahsına münhasır cruiserlar .. başka düşünseniz iyi bir şey yok cruiser segmentinde 250cc de..
    japonlar zaten üretmiyor ..
    neticede mecbur tilkinin dönüp dolaşıcağı yer kürükçü dükkanı hesabı gv250 yada daysatar olucakdır..
    ikinci eldede çok değere bindiricekdir bu talep bu tip motorları.

bu notuda buraya düşiyim 2018 de alıntı yapar ben demişdim derim .. )

Artık mevzu giriş sınıfı falan motor değil mevzu giderlerini karşılayabiliceğiniz randımanlı yol yapabiliceğiniz maddi olarak sizi yormayan motorlar.. yoksa uzun yolda bir dizel arabanın yakıtı kadar aynı parayı verdinizmi motor keyfi tadı tuzuda bir yere kadar.. bir yerde maddi bütçede var..

Eğlenceli samimi bir video olmuş .. Yalnız Belirtiyim Videoda arkadaş samimi içden falan derken inceden küfür falanda ediyor ona göre beğenmeyen izlemesin ..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir konudada yazdım burdada yazıyım

2018 için benzin fiyatları 6-7 tl gibi rakamlar telaffuz ediliyor.. yüksek hacimdeki pek çok insan bile bu yakıt fiyatlarında 250cc gibi küçük hacimlere dönücekler yada tercih ediceklerdir.. çünkü yüksek hacimli 600cc ve üstü motorlar dizel arabalar kadar yakıyor 5 litre ve üstü..

Bu bağlamda gv 250 yada daystar gibi motorlar piyasada çok daha değere binicekdir çünkü bu segmentte şahsına münhasır cruiserlar .. başka düşünseniz iyi bir şey yok cruiser segmentinde 250cc de..
    japonlar zaten üretmiyor ..
    neticede mecbur tilkinin dönüp dolaşıcağı yer kürükçü dükkanı hesabı gv250 yada daysatar olucakdır..
    ikinci eldede çok değere bindiricekdir bu talep bu tip motorları.

bu notuda buraya düşiyim 2018 de alıntı yapar ben demişdim derim .. )

Artık mevzu giriş sınıfı falan motor değil mevzu giderlerini karşılayabiliceğiniz randımanlı yol yapabiliceğiniz maddi olarak sizi yormayan motorlar.. yoksa uzun yolda bir dizel arabanın yakıtı kadar aynı parayı verdinizmi motor keyfi tadı tuzuda bir yere kadar.. bir yerde maddi bütçede var..

Eğlenceli samimi bir video olmuş .. Yalnız Belirtiyim Videoda arkadaş samimi içden falan derken inceden küfür falanda ediyor ona göre beğenmeyen izlemesin ..

https://www.youtube.com/watch?v=2fxxisefYIY
    Benzin şirketlerinin neden a. koyuyor?Benzini bu hale getiren devletin bizzat kendisi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Bugün sabah 9da motorun marş almaması sorunu ve kalkıştan sonra stop etmesi sorunu üzerine motoru zorlaya zorlaya çalıştırıp.
    İzmir Çiğli Motor Atel "yetkili servis" e gittim.
    Şimdiye kadar memnun kaldığım, ustasını beğendiğim ve ciddi meblada fatura ödediğim bu servis bugün beni kapıdan çevirdi.
    Bilgisayar bağlayıp bakacağız ama bilgisayar pazartesi gelecek dediler, ben sorun değil motoru bırakabilirim dedim.(zaten şimdiye kadar hiç aynı gün almamıştım motoru oradan)
    Motoru koyacak yer yok dediler. Pazartesi ya da Salı getirin dediler. Israrlarıma (yalvarmayla karışık) rağmen resmen kapıdan çevirdiler.
    İzmirde güvenebileceğimiz neresi kaldı?

Paix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 10'
    Öncelikle merhabalar. Gecen hafta yolda ilerlerken sigortalar patladı yeni sigorta alıp taktığımda konjektörden gelen sokettekiler tekrar patladı daha kontağı açmadan. Usta sıkıntının konjektorde olduğunu söyledi ve elinde bulunan 2 el bir konjektor takti. 800cc suzuki chopper bi motordan söktüğünü söyledi (vl800 veya vz800 heralde) uyar sıkıntı olmaz falan dedi. Neyse taktık1 hafta falan cok rahat bindim hatta sacma şekilde iyi bile olmuştu. Normalde cok dalgalanan devir saati (1500-3000arasi) ilk calistiginda 2000 devir sabit ısındıktan sonra 1500devirde sabit kalıyordu hosuma bile gitmeye baslamisti ki dune kadar. Yaklasik bi 5 dk farlarim açık motor durmus halde beklemem gerekti. Tekrar marsa bastigimda akünün bitmek üzere oldugunu farkettim ve calismadi motor. Buyuk ihtimal konjektorden diye tahmin ediyorum. Sebebini bilen tavsiyesi olan varsa paylaşımlarınızı bekliyorum. Birde bizim motorlara (2010model gv250) uygun kaliteli bir konjektor fiyatlari nedir?

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bence, eski bozuk konjektörün akünün ömrünü bitirmiş veya yeni konjektörle bir hafta kullanman akünün tam olarak dolmasına yetmemiş ve farlar açık kalınca az olan akün bitmiş olabilir.

İster akünü yavaş şarjda güzelce şarj et. Tam olarak nasıl olacağını araştırabilirsin ben unuttum. Yine aynı sorun olursa yeni akü alırsın.

Ama ilk önce multimetre ile akünün voltajını ölç. Motor çalışırken ve 5000 devirde sabit tutarken de ölç.
    Motor çalışmıyorsa şuan, aküyü şarj ettikten sonra ölçüm yaparsın.

Biraz karışık yazdım galiba, ama ne yapacağın anlaşılıyor.

1) Aküyü şarj et.
    2) Voltaj ölçümlerini yap.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 10'
    Eyvallah hocam gayet açıklayıcıydı baska bi motordan takviye yapıp notoru bi çalıştırcam yarın obur gunde sarj ederim tesekkurler yardımın icin sonuclari tekrar yazarim buraya. Saygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Eyvallah hocam gayet açıklayıcıydı baska bi motordan takviye yapıp notoru bi çalıştırcam yarın obur gunde sarj ederim tesekkurler yardımın icin sonuclari tekrar yazarim buraya. Saygilar

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Paix kojektörde problem yoktur buyuk ihtimalle akunuzun ömrü azalmıştır.

Arkadaşlar selam;

Bugün sağolsun taksicinin biri yüzünden yolda sol ayak pegi(ayaklığını) bırakmış olduk, istanbul'da nerede yenisini bulabilirim, ya da bulamazsam diğer chopper'ların ayaklığı ile ortak özelliği var mıdır taktırabilir miyim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

goo.gl/SBq4ZD

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    faix bu sorunu bende yaşadıgımdan sana bilgi vermek isterim bulabılırsen bır oşcı aletıyle dc kademesınde aku voltajını ölç ve motoru rolantıde calıstırarak bır daha ölçüm yap voltajın daha yuksek bır deger vermesı lazım . eger yuksek deger verıyorsa konjektor ve statör sağlam voltajda degısım olmadıysa sol kapagı actıgında orda kastık ıcınde kablo baglantılarını goreceksın statorden 3 adet sarı ve yesıl kırmızı kablo gelıyor. 3 sarı statör sargı kablosu bu kabloları kendı arasında ölç bir deger görmen lazım veya bırırlerıne degdır cek spark yapacak yapmaz veya deger gormezsen statör arızalı statörde sorun gorursen sol kapagı sok orda statör sargılarını kontrol et .bende sargılara lehımlenen 3 sarı kablo kavrulmus tu sargılarda sorun cıkmadı yaklasık 50 tl ye tamır ettırdım eger sargılar yandıysa sardırmanı tafsıye ederım yaklasık 250 400 tl cıvarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

bu arada asla cın malı cakma konjektor almayın

Motosikleti
    Artık Yok...
    vl800 konjektörü temiz sağlam ise ve orjinal çıkma ise yani çin malı falan değilse hakiki japon ise yüksek ihtimal daha iyi olur hatta yüksek amperli akü taktığınızda gv nin orjinal aküsü bilmiyorum kaç amper ama sanırım 4 yada 6 amper falandır vl800 lerin stok aküleri 10 amperdir ve 12 ampere kadar kaldırır ..

yani gv250 ye sığarsa şayet 10 amperlik aküde taksanız en azından konjektörden yana kafanız rahat olur bir zarar görmez..

Motosikleti
    Hyosung Gv250 10'
    Ustayla motoru çalıştırdık akünün sarj olmadığını söyledi. Güvenemedim adama çünkü hiç bir aletle ölçmedi 6.hissi soyledi heralde. Bugun baska bir ustaya iticem motoru o direk elektrik uzerine çalışıyor birde ona göstericem. Uyarılarınızı dikkate alıp ustaya ileticem sagolun yardımlarınız için. Tekrar bir gelisme olduğunda yazicam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Elektrikci ustaya götürdüm motoru. Statoru ve konjektoru kontrol etti statorde sorun olmadığını konjektorun bozuk oldugunu soyledi. Uygun konjektor aradı bir kac yedek parcacidan kanuni tiger in orjinal konjektorunun olacağını söylediler fiyat 200lira civari dedi. Birde ramzey in cross motorunun konjektorunu soylediler gene telefonda ona da 100 lira civari dediler. Sizin bildiginiz uyumlu konjektor 3x2 soketli var mi daha uygun fiyatlara

Motosikleti
    Alıntı Paix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustayla motoru çalıştırdık akünün sarj olmadığını söyledi. Güvenemedim adama çünkü hiç bir aletle ölçmedi 6.hissi soyledi heralde. Bugun baska bir ustaya iticem motoru o direk elektrik uzerine çalışıyor birde ona göstericem. Uyarılarınızı dikkate alıp ustaya ileticem sagolun yardımlarınız için. Tekrar bir gelisme olduğunda yazicam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Elektrikci ustaya götürdüm motoru. Statoru ve konjektoru kontrol etti statorde sorun olmadığını konjektorun bozuk oldugunu soyledi. Uygun konjektor aradı bir kac yedek parcacidan kanuni tiger in orjinal konjektorunun olacağını söylediler fiyat 200lira civari dedi. Birde ramzey in cross motorunun konjektorunu soylediler gene telefonda ona da 100 lira civari dediler. Sizin bildiginiz uyumlu konjektor 3x2 soketli var mi daha uygun fiyatlara
    dostum, konjektör için fazla fiyat söylemişler, orijinali 225 tl zaten...

sen ustaya söyleki ben bunun soketlerini iptal etmeni istiyorum, sen herhangi 250 cc bir konjektör tak kablolarıda direkt bağla.. çok param yok öğrenciyim de

illa soketli arıyorsan ybr 125 konjektörü uyuyor diye biliyorum.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 10'
    Ramzey cross modelinin konjektoruyle değiştirdik. 120lira ödedim. Simdilik her hangi bir sıkıntı yok fakat usta konjektorun biraz ısındığını söyledi ara ara soketleri kontrol etmemi tembihledi. Soketleri söküp direk baglasak sorun olur mu diye sorduğumda öyle olmaz falan dedi bende ses etmedim tesekkur edip çıktım. Eger tekrar sorun yaşarsam kendim değiştiricem soketleri iptal edip. Bi sure daha kullanıp akünün duruma bakicam tekrardan yazarim bi sorun olup olmadığını.

Motosikleti
    Artık Yok...
    soket dediğin şey kabloyu kabloya bağlamamak için daha sağlıklı olması adına iki kabloyu yada 4-5 çoklu kabloyu tek hamelede birbirine bağlayan bir aparat.. yani soketsizde olur .

Motosikleti
    hyosung gv250
    Romalılar !
    merhaba arkadaşlar, iki kişi uzun yola çıkacağım. Bana biraz akıl verebilir misiniz ne alayım yanıma ( tamir ilkyardım anlamında ) ?
    - uzun yolda karşıaşılan sorunlar nedir ?
    - sizin başına bir sorun geldi mi geldiyse ne yaptınız ?
    - motor iki kişi yaz vakti ne kadar dayanır ?
    - bu motor iki kişiyle uzun yol için küçük mü kalır ?

aklımda deli sorular. 3 yılda 30 bin'lik bir beraberliğimiz var gv250 ile (2014 efi ) en fazla tekirdağa gittim ( o da beylikdüzünden ) ama içimde motora karşı güvensizlik var bu beni yolda bırakır çatlat biryerleri falan.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soket dediğin şey kabloyu kabloya bağlamamak için daha sağlıklı olması adına iki kabloyu yada 4-5 çoklu kabloyu tek hamelede birbirine bağlayan bir aparat.. yani soketsizde olur .
    olur tabi de usta diye tabir ettiğimiz kişi bilmiyor o işi yapmasını

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - uzun yolda karşıaşılan sorunlar nedir ?
    - sizin başına bir sorun geldi mi geldiyse ne yaptınız ?
    - motor iki kişi yaz vakti ne kadar dayanır ?
    - bu motor iki kişiyle uzun yol için küçük mü kalır ?
    hocam bu zamana kadar buji piposunu değiştirdiyseniz, bujileriniz yeniyse, konjektörünüz sağlamsa(emin değilzseniz ölçtürün.)
    teker rulmanlarınızı kontrol edin, zincir gerginliğine bakın 2 kişiye göre ayarlı olmalı.
    yanınıza her türlü alet edevatı alın, lastik tamir kiti alın.

motor iki kişi dayanır fazla ısınmasın yeterli, sıkışık trafiklere fazla girmemeye bakın, uzun yollarda motoru fazla sıkıştırmayın çekmiyorsa zorlamayın atın 4. vitese 80 le gidin

uzun yolda daha az problem çıkarır, teknik olarak bakacak olursak şehir içinde daha çok yıpranıyor motorlar.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Uzun yolda uzun süreli olarak kaç bin devri geçmemek gerekiyor?
    Yani, en fazla kaç bin devirde saatlerce gidebiliriz?

Motosikleti
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda uzun süreli olarak kaç bin devri geçmemek gerekiyor?
    Yani, en fazla kaç bin devirde saatlerce gidebiliriz?
    motor maksimum torku 7.600 devirde veriyor, bu veriye ve kendi tecrubelerime dayanarak 8 bin deviri geçmemek lazım.

8 binden sonra zorlanmaya başlıyor.
    MeliksahMELO bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler