Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Evet benzin isigi yokmus yolda kaldim neyseki 250m vardi benzinciye birsekilde ulastim. Kitapcigina resmen yanlis yazmis adamlar. 2L kalinca benzin isigi yanicak yaziyor. 1 depoyla 375 km gittim ve benzin bitti. Guzel rakamn rodajda olmama ragmen diye dusunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı mast3rly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benzin isigi yokmus yolda kaldim neyseki 250m vardi benzinciye birsekilde ulastim. Kitapcigina resmen yanlis yazmis adamlar. 2L kalinca benzin isigi yanicak yaziyor. 1 depoyla 375 km gittim ve benzin bitti. Guzel rakamn rodajda olmama ragmen diye dusunuyorum.
    Sanırım dijital gösterge olmayan eski versiyonlarda var kırmızı ışık. Bilenler söylesin
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorsikletlerin hiç bir zaman kadranlarına ve şamandralarına güvenme eski yeni farketmez zaten motorun sürücüsüyseniz tahmin edersiniz ne kadar yol gidiceğini.. yarım deponunda altına düşmeyin derim motorda enjeksiyonlu ise iyi gelmez..

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Ne gibi problem olabilir enjeksiyonlularda yarim deponun altina inilirse, mesela dun full depo bitti benim sorun yaratmismidir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı mast3rly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gibi problem olabilir enjeksiyonlularda yarim deponun altina inilirse, mesela dun full depo bitti
    Hiç bir problem olmaz, yarim depo muhabbetine katilmiyorum. Benzin bitmesininde azalmasininda hicbir zarari olmaz.

Motorun kontagini her kapsttiginizda zaten enjektörlerdeki benzin geri çekiliyor.

Ben genelde 10- 12 litre benzin harcayip depoyu fullüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı mtL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kafama takılan -daha önce de burada veya başka başlıklar altında konuşulmuş ama maksat güncel olsun- gv-250'nin üretiminin devam edip etmeyeceği veya gv-300'ün çıkıp çıkmayacağı.(Başka bir başlıkta arkadaşın bir tanesi Türkiye'ye ithalatın olmayacağını söylemiş)Eğer üretim durursa yedek parça tedariği bundan nasıl etkilenir? Bursa'da yaşıyorum ve sadece Tek Yıldız motor var diye biliyorum bayi olarak. (Bursalı arkadaşlar daha iyi bilgilendirme yapabilecektir.)

Ayrıca ikinci el alacağım gibi duruyor, Bursa'da işin ehli tavsiye edebileceğiniz servis / usta var mıdır?
    Merhabalar, Gv 250 nin üretimi durdumu durmadımı emin değilim ama türkiyeye artık gelmeyecek onu biliyorum.

Yedek parça konusunu etkilemez bu durum. Şu anda ne kadar parçası varsa önümüzdeki yıllarda da gelmeye devam eder. Distribitörün açığını kapatan firmalar var son senelerde parça getirmeye başladılar.

Bursada hyosung servisi olarak beymotoyu tavsiye ederim. Tek yıldız motosiklette kötü servis değil ama 1 senedir hyosunga bakıyorlar çok uzmanı olmadıklarını bana söylemişlerdi.
    mtL bunu beğendi.

AyKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    merhabalar, sinyal rölem arıza yaptı. Bir süre önce cıkarmıstım sımıd bulamıyorum. Yenisini internette gv 250 olarak bulamadım? Müsait olan bırısı benım ıcın fotografını ceker ve yollarsa aynı degerlerde baska bı role bulmaya calısıcam. bı dahakı hafta motosıkletımın muayenesı gelıyor. acıl halletmem gerek.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı AyKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, sinyal rölem arıza yaptı. Bir süre önce cıkarmıstım sımıd bulamıyorum. Yenisini internette gv 250 olarak bulamadım? Müsait olan bırısı benım ıcın fotografını ceker ve yollarsa aynı degerlerde baska bı role bulmaya calısıcam. bı dahakı hafta motosıkletımın muayenesı gelıyor. acıl halletmem gerek.

Hocam delta motoru aradınmı? adamların elinde zibil gibi hyosung yedek parçası var.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    merhaba arkadaşlar

ön tekerden kuş sesi gibi bi cikleme oluyor.özellikle seyir halindeyken..olduğu yerde gidondan yada yandan baskı yapınca da yapıyor. Nereden nasıl olduğunu anlamak için iyice dinleyerek test ettim sorunu.Kampanayı tutup baskıladığımda da cikleme olmuyor.Kampanayı biraz salladığımda boşluk var gibi ama vidalarını kontrol ettiğimde herhangi problem yok.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarık dik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar

ön tekerden kuş sesi gibi bi cikleme oluyor.özellikle seyir halindeyken..olduğu yerde gidondan yada yandan baskı yapınca da yapıyor. Nereden nasıl olduğunu anlamak için iyice dinleyerek test ettim sorunu.Kampanayı tutup baskıladığımda da cikleme olmuyor.Kampanayı biraz salladığımda boşluk var gibi ama vidalarını kontrol ettiğimde herhangi problem yok.
    Kampana derken herhalde ön fren diski yada yoksa kaliperinden bahsediyorsunuz sanırım.Büyük ihtimalle disk ile balata arasına toz girmiştir.Balata temizleme spreyi sorunu çözer.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampana derken herhalde ön fren diski yada yoksa kaliperinden bahsediyorsunuz sanırım.Büyük ihtimalle disk ile balata arasına toz girmiştir.Balata temizleme spreyi sorunu çözer.
    balata temizleme spreyinden sonra başladı zaten problem freni sıktıgımda gelen ses sanırım araya giren pislikten tozdan kaynaklanıyor..ama benim sorunum seyir halinde sürekli ses yapması dururkende ön tarafı esnettiğimde aynı sesi duyuyuor olmam. esnetme esnasında kaliperi elimle tuttugumda sesi duymuyorum bırakınca esnetmede ötüyor.

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    istediğiniz kadar temizleyin, yıkayın. o ses sürekli gelecektir. bu ciykleme sesi ön disk balatasının diske sürtünmesinden dolayı yapıyor. orjinal disk balatası çok dandik. daha kaliteli balata takmak gerekiyor. ya da disk-balata arasını biraz açtırın. fakat dikkat edin fren boşluğu artacağından manette tepki azalacaktır. ayrıca balatayı tutan aparatı salladığınızda biraz boşluklu olması normal. böyle olması gerekir zaten. maneti sıkınca boşluk kaybolarak balata diske baskı uygular.
    tarık dik bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250
    merhaba, arkadaşlar geçenlerde buji piposu sorunu olarak konuştuğumuz sorun aslında farklıymış.
    yazdığım gibi, tek silindir çalışıyordu benim cihaz. ngk'nın iridyum bujilerinden aldım sağlam olanı da değiştirdim sorun çözüldü. hava filtresini de değiştirdim. Artık iki silindirin çalıştığını gördüm.
    ama o sıkıntılı olan silindirde halen canımı sıkan durumlar var bizzat gaz kelebeğinden gaz verince o silindire, doğru düzgün gaz yemed,ğini farkettim boğuluyor. motor rölantideyken ses çok dalgalı oluyor bazen istop ediyor.
    istanbulda karbüratör temizliği veya sübap ayarı yapan sağlan usta var mı arkadaşlar. yetkili servisler bir cacık yapmıyor anca mal satma derdinde.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, arkadaşlar geçenlerde buji piposu sorunu olarak konuştuğumuz sorun aslında farklıymış.
    yazdığım gibi, tek silindir çalışıyordu benim cihaz. ngk'nın iridyum bujilerinden aldım sağlam olanı da değiştirdim sorun çözüldü. hava filtresini de değiştirdim. Artık iki silindirin çalıştığını gördüm.
    ama o sıkıntılı olan silindirde halen canımı sıkan durumlar var bizzat gaz kelebeğinden gaz verince o silindire, doğru düzgün gaz yemed,ğini farkettim boğuluyor. motor rölantideyken ses çok dalgalı oluyor bazen istop ediyor.
    istanbulda karbüratör temizliği veya sübap ayarı yapan sağlan usta var mı arkadaşlar. yetkili servisler bir cacık yapmıyor anca mal satma derdinde.
    Anadolu yakasındaysan Ataşehirde Zgaraj'da recep usta var işinin ehli bir adam. hem motorun enjeksiyonluysa bilgisayara filanda bağlayabilirler zaten hyo'nun yetkili servisi. pahalıcı bir yer değil.

AyKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam delta motoru aradınmı? adamların elinde zibil gibi hyosung yedek parçası var.

Aradım, sitelerinde de baktım. Fakat gv250 sinyal flaşörü direk cıkmıyor. diğer modellerde var. Arayıp sordugumda resımdekılerden bırıyle aynıysa tak abi dıyen bırısı vardı

ben de gt250 nınkınden 40 lıraya satın aldım. 3 dişi var onun da. Eğer bı sorun cıkarsa hiç takmayayım, bu konuda bı onerısı olan var mı?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı AyKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradım, sitelerinde de baktım. Fakat gv250 sinyal flaşörü direk cıkmıyor. diğer modellerde var. Arayıp sordugumda resımdekılerden bırıyle aynıysa tak abi dıyen bırısı vardı

ben de gt250 nınkınden 40 lıraya satın aldım. 3 dişi var onun da. Eğer bı sorun cıkarsa hiç takmayayım, bu konuda bı onerısı olan var mı?
    soketi uyuyorsa takarsınız. çalışmazsa bi sıkıntı yaratmaz. en fazla 15A'lik sigorta atar değiştirirsiniz. büyük ihtimalle çalışır. çalışmaz ise gt250 nin flaşör soket uçları terstir. şahin-doğan flaşörü bile taksaydınız olurdu. sadece uçları bilmeniz önemli. çalışma prensibi tüm sinyal flaşörlerinde aynı (dijital flaşörler hariç. dijital flaşörler, led sinyal takarsanız gereklidir. yani mekanik flaşörde led lamba yanıp sönmez ya da çok hızlı yanıp sönebilir) flaşör 12V, 15-20-30 amper olması yeterlidir (çoğu flaşör bu değerlerdedir). dikkat edilmesi gereken uçları tutturmanız. benim makinede de far rölesi bozulmuştu (içine su kaçmış keratanın). gittim tofaş yan sanayi dükkanından tofaş far rölesi aldım. motordaki kablo uçlarını kesip aldığım röleye göre uçları tekrar düzenledim. canavar gibi sıkıntısız çalışıyor. ha yine mi bozuldu. soketi değiştirdiğime göre ve artık tofaşçı olduğuma göre giderim 5 liraya yine alır takarım

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Herkeze iyi akşamlar, blogta hava filtresi değişimini paylaştım, başka konulardada birçok bilgi var merak edenler inceleyebilir.

http://hyogv250.blogspot.com/2017/04...-degisimi.html

mtL bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar

İlk motorum olarak gv250 alma niyetim var(Daha önce scooter kullandım bi süre).Sürekli binebileceğimi sanmıyorum keyfi olarak kullanacağım, o yüzden problem yaşamamak ilk önceliğim.Sıfır almayı düşünüyorum 13.500-14.000 arası fiyatları. Bu paraları vermek mantıklı mı sizce?
    mtL bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı cccarpediem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

İlk motorum olarak gv250 alma niyetim var(Daha önce scooter kullandım bi süre).Sürekli binebileceğimi sanmıyorum keyfi olarak kullanacağım, o yüzden problem yaşamamak ilk önceliğim.Sıfır almayı düşünüyorum 13.500-14.000 arası fiyatları. Bu paraları vermek mantıklı mı sizce?
    eğer peşin para verip alacaksan pazarlık yap belirli bir miktar inerler.

benim şahsi görüşüm sıfır motor herzaman ikinci elden daha iyidir.

yusufdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar 2014 model motorumda tekleme ve rolanti düzensizliği var soğukken böyle bir sorunum yok fakat ısındıktan sonra yaklaşık olarak 5000 devire kadar tekliyor sonrasında düzeliyor, yaklaşık 30km yol yaptım ısınan motoru stop edip tekrar çalıştırmak istedim fakat çalışmıyor 5,6 kez marş basmama rağmen çalışmadı biraz soğuduktan sonra çalıştı sorunun bujiler ve pipolardan olacağını varsayarak bujileride pipolarıda değiştim fakat sorunum halen düzelmedi acaba nedendir bu sorun yardımcı olabilirmisiniz dostlar.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arka motor bloğunun üzerinde bulunan ısı sensörüne baktırın. ısı bilgisi beyine doğru şekilde iletilemediği için beyin benzin ayarını tutturamıyor olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler