Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkür ederim peki uygun bi modelmi yeni başlıyan biri için GV250?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metin0606 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmamış biri için ağırlığı ve gücü biraz zorlayabilir.Biraz sıkıntılı da olsa başlanabilir.Ama daha güvenli ve az zorlayıcı bir başlangıç için 125-150 cc daha hafif bir modelle başlamanızı öneririm.

Bu arada dostum üyelik tarihinde bir sorun mu var? 31 Ağustos 2016 yazıyor????
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmamış biri için ağırlığı ve gücü biraz zorlayabilir.Biraz sıkıntılı da olsa başlanabilir.Ama daha güvenli ve az zorlayıcı bir başlangıç için 125-150 cc daha hafif bir modelle başlamanızı öneririm.

abi sitede birşey var galiba bugün girilen bütün yazılarda tarih olarak 31 Ağustos 2016 yazıyor. metinde bugün üye olduğu için 31 ağustos 2016 diye geçiyor olabilir.

Motosikleti
    Hyosung GV650

abi sitede birşey var galiba bugün girilen bütün yazılarda tarih olarak 31 Ağustos 2016 yazıyor. metinde bugün üye olduğu için 31 ağustos 2016 diye geçiyor olabilir.

Levent 26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    teşekkür ederim. ogzcngdk
    eskişehire yolun düşerse görüşelim ;)
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    GV250 kullanıcısı olarak yeni başlayana önermiyorum tamam alışana kadar gücünde zorlanabilirsin ve alışana kadar dikkatli kullanabilirsin AMA o motor illaki yeri öpecek. bunu bastım bastım çarptım düştüm olarak düşünme sıfırdan motosiklet kullanmaya başlıyorsun inerken ayaklığı indirmeyi unutacaksın sonra langrıt yerdesin (başıma geldi :D ). ne bileyim trafikte duracaksın ayağını yere koydun motoru taşımaya alışık değilsin ayağın kayacak yerdesin (buda başıma geldi :D ) bide GV'nin parçası ucuzda değilki aynaya 80 lira verdinmi görürüm seni. sana tavsiyem parçası ucuz ve bol düşük cc birşeyle başla. ne bileyim bulabildiğin en temiz mct250'yi alabilirsin. veya kuba sl200 filan bakabilirsin. bunlar ikinci el olsun mümkünse şöyle 3-4 bin km yapar satarsın. pek bir kaybında olmaz.

Teşekkür ederim düşüp kalkmadan öğrenilmiyecek anlaşılan ya benim asıl sorunum aslında ailemi ikna edememem nezaman tamam diyorum güzelce anlatayım tak diye televizyonda haberlerde motorlu genç hayata veda etti gibi haberler iki kere oldu bidahada açmadım konuyu bu bi işaretmi acaba :dd

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Teşekkür ederim düşüp kalkmadan öğrenilmiyecek anlaşılan ya benim asıl sorunum aslında ailemi ikna edememem nezaman tamam diyorum güzelce anlatayım tak diye televizyonda haberlerde motorlu genç hayata veda etti gibi haberler iki kere oldu bidahada açmadım konuyu bu bi işaretmi acaba :dd
    Metin illaki düşüp kalkmak olacak ama sen kendini bildiğin sürece bu düşüp kalkman en az zararla olacak. ben saydım demin ama belki benim ilk dönemlerimde başıma gelen patateslikler senin başına gelmeyecek.

aile konusuna gelmeden önce ehliyetin yoksa ehliyet al. para durumun nedir bilmiyorum baba bana motor al durumundaysan illaki ikna etmek zorundasın yok ben çalışırım kenardada para var diyorsan al bitane haber vermeden en fazla fırça yersin. benimki bana niye motor aldın diye değil "ulan eşoğlu eşek insan babasını düşünür scooter alır bu yaşta ben nasıl vites atacağım" diye fırça atmıştı aradan 3 ay geçti geçmedi gitti bi scooter aldı. tabi bu sayede ben scooter'a kalmış oldum nezaman insem aşağı benim motor yerinde olmuyordu :D yahu burada bir terslik var normalde oğullar babalarında araba motor çalması gerekmiyormu?
    computeus, metin0606, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Aynen onu yapcam zaten aklımdan geçenleri söyledin ama tepki aynı olurmu orasını bilemem araba aldım 4 sene oldu vermiyo geri onu hibe ettim Artık motoru alınca bi tur atıyım filan derse vermiyecem :d sonra geri alamıyoz

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Ragnarok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi gelelim aklıma takılan sorulara;

1-Debriyaj balatası değişimi ve genel bakım için çok mu bayıldım?

2-Sorun gerçekten ustanın dediği gibi sensörlerde mi yoksa buradaki pek çok arkadaşın yaşadığı gibi çatlak pipo sendromundan kaynaklı arıza mı benimki?

3-10binde baskı balata bitmesi normal mi?
    1. Motorunuza yapılan işlemler için normal bir ücret ödemişsiniz. eksik veya fazla değil.
    2. evet sorun yüksek ihtimalle sensörlerde...
    3. 10 binde debriyaj balatası normal şartlarda bitmez, hatta gv 250 için düzgün kullanırsanız motor sıfırlayana kadar bitmez buda 80 bin km den fazladır. ama bu kişiden kişiye değişir 50 bindede bitebilir kullanıma bağlı, fakat 10 binde bitmez bu kesin.

sizin burda yaptığınız hata teşisi kendiniz koyup ustaya sorun bu bunu değiştir demeniz.. sorunu bulma kısmını ustaya bıraksaydınız daha iyi olurdu. bu arada bursada motoru kime götürdünüz?

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Selamlar arkadaşlar ben de 2 hafta önce 2012 gv 250 alarak aranıza katıldım.Yazıları okuyarak tecrübelerinizden faydalanıyorum herkeze teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Motorunuza yapılan işlemler için normal bir ücret ödemişsiniz. eksik veya fazla değil.
    2. evet sorun yüksek ihtimalle sensörlerde...
    3. 10 binde debriyaj balatası normal şartlarda bitmez, hatta gv 250 için düzgün kullanırsanız motor sıfırlayana kadar bitmez buda 80 bin km den fazladır. ama bu kişiden kişiye değişir 50 bindede bitebilir kullanıma bağlı, fakat 10 binde bitmez bu kesin.

sizin burda yaptığınız hata teşisi kendiniz koyup ustaya sorun bu bunu değiştir demeniz.. sorunu bulma kısmını ustaya bıraksaydınız daha iyi olurdu. bu arada bursada motoru kime götürdünüz?
    Ogzcngdk öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Haklısın, ustaya teşhisle gitmek hataydı.

Gökderede erdal ustaya götürdüm.

Oksijen sensörü tedariği konusunda önerin olabilir mi peki ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar normalde ön rüzgarlık taktirmaya hiç niyetim yoktu ama netten dolaşırken şu tarz bir rüzgarlığa rastladım;
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...51650554/detay

Bizim motosiklete nasıl olur?Kullanan var mı?Yüsek hızlarda rüzgar dengesini bozar mı?Başka tavsiye edeceğiniz rüzgarlık var mı?Rüzgarlık için kesin karar vermedim bir araştırma yapayım bir fikir alayım dedim.Çokta büyük olmayan koyu renkli rüzgarlıklar görünüş olarak ta hoşuma gidiyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Ragnarok adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Ogzcngdk öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Haklısın, ustaya teşhisle gitmek hataydı.

Gökderede erdal ustaya götürdüm.

Oksijen sensörü tedariği konusunda önerin olabilir mi peki ?
    bursa içinde 1-2 yere sorabilirsiniz, bir tanesi ışıklar motosiklet yedek parça kent meydanından yalova yoluna girdiğinizde minibüs duraklarının hemen önünden sağa girin karşınızda göreceksiniz. ikinci olarak bursada hyosung servisi olan bayilere sorabilirsiniz.. türkiyede bazı siteler satıyor olabilir, en son koreden getirtmeniz gerekir. fiyatlarına dikkat edin koredeki fiyatı + kargo parası olarak hesaplayın fazla para isteyebilirler... bu arada önce motora net teşhis konsun ardından parça arayışına girin sorun başka birşeyde olabilir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Arkadaşlar normalde ön rüzgarlık taktirmaya hiç niyetim yoktu ama netten dolaşırken şu tarz bir rüzgarlığa rastladım;
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...51650554/detay

Bizim motosiklete nasıl olur?Kullanan var mı?Yüsek hızlarda rüzgar dengesini bozar mı?Başka tavsiye edeceğiniz rüzgarlık var mı?Rüzgarlık için kesin karar vermedim bir araştırma yapayım bir fikir alayım dedim.Çokta büyük olmayan koyu renkli rüzgarlıklar görünüş olarak ta hoşuma gidiyor.
    selamlar, ön cam huzurdur, konfordur, rahatlıktır. kesinlikle taktırın.
    sizin gösterdiğiniz ilandaki gibi bir cam kaba durmuyor, göze batmıyor. ben 155 km hıza çıktım ne bir sallama nede başka birşey yaşamadım. hatta o süratte rüzgarın bana etkilerini minimuma indirdi diyebilirim. uzun yolda ise oldukça konforlu oluyor benim boy 1.90 olduğundan kaska çarpıyor biraz ama camsız halinden çok daha rahat.
    benim kullandığım cam

eklemeyi unuttum önünüzü görmeyle ilgilide problem yaratmıyor ama siyah cam belki karanlıkta engelleyebilir.

işte buda motor
    Thracian ve Levent E. bunu beğendiler.

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    Herkese iyi akşamlar, sahibindende bir gv 250 var fakat sahibine ne kadar inansamda bir türlü kanım ısınmadı eğer bilen tecrubeli abilerim ilandaki motora yokrum yaparlarsa çok sevinirim eğer yeşil ışık yakabilirsek önümüzdeki hafta sonu motora gidip bakıcam eğer anlaşırsakta almayı planlıyorum, bu motorşarı bayadır araştırıyorum az birazda motor hakkında bilgim var fakat motoru almadan ustaya göstermek dışında nasıl bir yol izlemeliyim ve Allah izin verirde alırsam aldığım gibi ne tür masraflar yapmalıyım İstanbuldan Sakarya'ya getiricem direk motoru şimdiden çok teşekkürler herkese hyırlı akşamlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-sahibinden-az-kullanilmis-cruiser-255584707/detay/

(km orjinal dendi ve sadece muayenesi yokmuş sahibide burdaysa affına sığınıyorum.)

Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2015
    Herkese merhaba,

2015 eylul de 0km gv250 mi aldım. Ayni zamanda benim ilk motorum. Su ana kadar hiç sorun yaşamadım. Forum da toplantı organizasyon u var mı? Uzun yol deneyimi yaşamak istiyorum. En kısa zamanda görüşmek üzere hepinize iyi keyifli sürüşler.
    Tekerleriniz yolda, eliniz gidonda, sağlığınız yerinde olsun.

alperdinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba gv 250'yi ve daystar 250'yi çok beğeniyorum. Başlangıç olarak sıkıntı yaratır diyen de var demeyen de. Bajaj Avenger 150 ile başlamak daha mı mantıklı olur ? ( 1.93 m - 145 kg )

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı alperdinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba gv 250'yi ve daystar 250'yi çok beğeniyorum. Başlangıç olarak sıkıntı yaratır diyen de var demeyen de. Bajaj Avenger 150 ile başlamak daha mı mantıklı olur ? ( 1.93 m - 145 kg )
    abi 145 kiloysan bajaj seni çekmeye bilir. yanlış anlama o tarz motorlar için maksimum yükleme 150-160 kg ve buna benzinde dahil. eğer ben tek binicem artçım olmayacak tamam derim bu arada bajaj avenger nezaman gelir türkyieye veya geldimi bir bilgim yok. sıfırdan motora başlıyorsan sana tavsiyem yedek parçası uygun birşeyle başlaman.
    alperdinho bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı alperdinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Senin alacağın 150cc motor aşkını öldürür. kilon o motora fazla geleceği için 100cc motor kadar gider. Yokuşlarda yırtınır 40dan yukarı çıkmaz.

250cc almanı tavsiye ederim. 250cc kullanmayanlar abartıyorlar aman çok güçlü gelir diye. Boşver onu
    Daha önce motosiklet kullanmadıysan. Olduğu yerde düşürürsün ufaktan yan yatırırsın o zaman masrafı 150cc basit motordan çok olur.
    Onun dışında hiç bi sorun yaşamazsın.

Düz yolda hiç bağırmadan çağırmadan 100-120 ile gidersin. Anayolda sollamaya çıkmak istdiğinde bi nefeste 140-150 de yapar.
    Yokuşta çoğu zaman vites bile küçültmeden gidersin.
    Motosiklet kullanmaktan da keyif alırsın.

Ben böyle yaptım ve doğru yaptığıma eminim
    alperdinho bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

alperdinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 145 kiloysan bajaj seni çekmeye bilir. yanlış anlama o tarz motorlar için maksimum yükleme 150-160 kg ve buna benzinde dahil. eğer ben tek binicem artçım olmayacak tamam derim bu arada bajaj avenger nezaman gelir türkyieye veya geldimi bir bilgim yok. sıfırdan motora başlıyorsan sana tavsiyem yedek parçası uygun birşeyle başlaman.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Senin alacağın 150cc motor aşkını öldürür. kilon o motora fazla geleceği için 100cc motor kadar gider. Yokuşlarda yırtınır 40dan yukarı çıkmaz.

250cc almanı tavsiye ederim. 250cc kullanmayanlar abartıyorlar aman çok güçlü gelir diye. Boşver onu
    Daha önce motosiklet kullanmadıysan. Olduğu yerde düşürürsün ufaktan yan yatırırsın o zaman masrafı 150cc basit motordan çok olur.
    Onun dışında hiç bi sorun yaşamazsın.

Düz yolda hiç bağırmadan çağırmadan 100-120 ile gidersin. Anayolda sollamaya çıkmak istdiğinde bi nefeste 140-150 de yapar.
    Yokuşta çoğu zaman vites bile küçültmeden gidersin.
    Motosiklet kullanmaktan da keyif alırsın.

Ben böyle yaptım ve doğru yaptığıma eminim
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bunları dikkate alacağım.

Daha önce motosiklet tecrübem yok. Yaş 32'ye geldi çocukluk hayalimdi hep ve içimde hep bir motosikletim olsun isteği vardı hatta cruiser/chopper tarzı hayalim.

Sanırım daha fazla ertelememeliyim hayallerimi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler