Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250 EFI
    düşünen olursa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bakimli-gv250-efi-2013-model-263192436/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı e.gecin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis işi oralarda sıkıntı ise burada çok daha büyük sıkıntı olabilir. Arıza çıkarmaya meyilli bir motor mu peki? Kronik sorunu pek yok sanırım.
    Ben 8000 Km kullandım, periyodik bakım harici bir tek zincir değiştirdim.

Servis ve yedek parça sıkıntılı ama Ünitexin eski Kanuninin Hyosung servisleri ile görüştüğünü biliyorum. Yakın zamanda çözerler.

Yabancı bir forum sitesinde gördüğüm kadarıyla enjeksiyonlu model de egzoz içindeki tüpün bir tarafı kesildiği zaman tok bir ses aldığını belirtmiş arkadaş herhangi bir performans düşüşü yaşamadığını yazmış ne kadar doğrudur bilemem fakat enjeksiyonlu model de böyle bir işlem gerçekleşirse tok bir ses alınıp alınamayacağı konusunda tereddütte kaldım böyle bir işlemi gerçekleştiren arkadaşlar var mı ?

forumda link verme kurallarından bihaber olduğumdan link veremiyorum resimleri görsellerde aratırsanız foruma kolayca bir şekilde ulaşabilirsiniz bu arada İzmir deki Avcrom Egzozcu Halil Usta buna benzer bi işlemi gerçekleştirdiğini söyledi ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını karşılaşılmayacağının teminatını verdi ses gayet tok ve kafa şişirecek bir yükseklikte değil isteyenler özelden link paylaşabilirim.

dei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :/
    Hyosung'un EICMA da tanıttığı gv300 Türkiye'ye gelecek mi bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila

Merhaba arkadaşlar.Yardımınıza ihtiyacım var.

Herkese merhabalar, GV 250 için ön siperlik cama, sis farlarına ve orta sehbaya ihtiyacım var. İstanbul Anadolu yakası için tavsiyeleriniz var mı? Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    akü bitince FI ışığı kırmızı bir şekilde yanıyor mu acaba yoksa bu başka bir arıza nın göstergesi mi

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Başka bir arızadır muhtemelen. Ayaklık müşürü veya debriyaj müşürü hatasında yada iptal ettiyseniz , iptalden sonraki 20.çalıştrmadan sonra FI ışığı yanıyor. Benim mesela FI ışığım sürekli yanıyor. Makinaya bağlattım. Sorun debriyaj müşürü iptalinden kaynaklı. Ancak aslında bir sorun yok.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir arızadır muhtemelen. Ayaklık müşürü veya debriyaj müşürü hatasında yada iptal ettiyseniz , iptalden sonraki 20.çalıştrmadan sonra FI ışığı yanıyor. Benim mesela FI ışığım sürekli yanıyor. Makinaya bağlattım. Sorun debriyaj müşürü iptalinden kaynaklı. Ancak aslında bir sorun yok.
    Ama benim motorda sorun yok ama ışık yanıyor değil, motor akü bitmiş gibi çalışmıyor ve ışık yanıyor. Aküyü şarj ettirdim ölçtürdüm aküde sorun yok dediler

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Çok konuştuk başa geldi,akü şarj tutmuyor motor ilk marşta ateşleme yapmıyordu,birkaç kez vurdurmak zorunda kalmış anlam verememiştim.

Sorun konjektörmüş. Motoay dan 50 tl ye xmax250 konjektörü aldım,ölçümünü avometreyle yaptım tam uyumlu birebir aynı soket çıkar tak olay bitti.

Zaten üzerindeki konjektör pek aşırı büyük iyi soğuyan bir şey değil,hatta 2000 yılında üretilmiş,16 yıl iyi bile dayanmış, 47000km de bitti,eğer benzer durumlar yaşayan ve ayaklık sensörü ve aküyü kontrol edip emin olduktan sonra (ben avometre almayı maalesef akü eğiştirdikten sonra akıl ettim) hala aynı sorunlar devam eden arkadaş varsa, konjektörü değiştirsin derim. Gidişi bile farkediyor motorun.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok konuştuk başa geldi,akü şarj tutmuyor motor ilk marşta ateşleme yapmıyordu,birkaç kez vurdurmak zorunda kalmış anlam verememiştim.

Sorun konjektörmüş. Motoay dan 50 tl ye xmax250 konjektörü aldım,ölçümünü avometreyle yaptım tam uyumlu birebir aynı soket çıkar tak olay bitti.

Zaten üzerindeki konjektör pek aşırı büyük iyi soğuyan bir şey değil,hatta 2000 yılında üretilmiş,16 yıl iyi bile dayanmış, 47000km de bitti,eğer benzer durumlar yaşayan ve ayaklık sensörü ve aküyü kontrol edip emin olduktan sonra (ben avometre almayı maalesef akü eğiştirdikten sonra akıl ettim) hala aynı sorunlar devam eden arkadaş varsa, konjektörü değiştirsin derim. Gidişi bile farkediyor motorun.
    Xmax'ın orjinal konjektörü mü? Link verebilir misiniz?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çin malı konjonktür xmax falan hikaye. Motoru sadece Çin malı satar.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    mrb .. link atarmısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı pazienza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı bir forum sitesinde gördüğüm kadarıyla enjeksiyonlu model de egzoz içindeki tüpün bir tarafı kesildiği zaman tok bir ses aldığını belirtmiş arkadaş herhangi bir performans düşüşü yaşamadığını yazmış ne kadar doğrudur bilemem fakat enjeksiyonlu model de böyle bir işlem gerçekleşirse tok bir ses alınıp alınamayacağı konusunda tereddütte kaldım böyle bir işlemi gerçekleştiren arkadaşlar var mı ?

http://i.hizliresim.com/gZOZO2.jpg
    http://i.hizliresim.com/O7o7oQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/28J8aj.jpg
    http://i.hizliresim.com/A515zp.jpg

forumda link verme kurallarından bihaber olduğumdan link veremiyorum resimleri görsellerde aratırsanız foruma kolayca bir şekilde ulaşabilirsiniz bu arada İzmir deki Avcrom Egzozcu Halil Usta buna benzer bi işlemi gerçekleştirdiğini söyledi ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını karşılaşılmayacağının teminatını verdi ses gayet tok ve kafa şişirecek bir yükseklikte değil isteyenler özelden link paylaşabilirim.
    link atarmısın ...

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb .. link atarmısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

link atarmısın ...
    http://korider.com/index.php?topic=25663.0

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Arkadaslar konjektor olarak ybr 125 konjektoru de uyunludur. Ancak ne kadar saglikli bilmiyorum, sattigim motorumda 2. Kez konjektor yakinca ybr konjektoru taktim. Sattigim arkadasim halasorunsuz kullaniyor.

Bu arada konjektor 21 bindeyken ve 44 bindeyken yandi. Sanirim belli sure sonra omrunu tamamliyor. Ybr konjektoru ne kadar dayanir henuz onu test etmedik.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Menşei yazmıyor üstünde ancak profesyonel avometreyle değerlerini ölçtüm nizamiydi.

Halen kullanıyorum sıkıntı yok. Xmax konjektörü aldığım,her devirde 14 volt ve üzeri şarj voltajı veriyor.

YBR konjektörünü bilmiyorum,ama üzerinden çıkan konjektörün boyutu bana ufak geldi. Eğer daha kaliteli isteniyorsa orjinal konjektör yerine mosfet tercih edin. Shindengen falan.

Tekrar söylüyorum ne hyosung un motora koyduğu konjektörün ve şimdi taktığımın menşeisini bilmiyorum.Ama değerlerini biliyorum,herhangi bozulma olursa söylerim. Ama tahminim 40000 km gider bu da,belki daha fazla,soğutması çok daha iyi çünkü.

drgokmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj DOMINAR 400 UG
    sa oncelıkle herkeze ıyı surusler allah kaza bela vermesın kımseye benım bır sorum olucak gv 250 ve rks 250 arasında kaldım sızce hangısını almalıyım onemlı olan yedek parca servıs acısından sızce hangısı daha ıyıdır bır turlu karar veremedım bu konuda bana yardımcı olurmusunuz acaba

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    dr gökmen rks ile gv 250 yi karşılaştırmak renault clio ile bmw 3.20 yi karşılaştırmak gibi oldu şimdi

drgokmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj DOMINAR 400 UG
    haklısınız ama bana bu konuda nasl yardımcı olursunuz bende cılıo 4 var buarada sadece servıs konusunda sıkıntılar yedek parcalar cok pahalı dedıler bana bende korktum bu yuzden aklım karıstı yoksa aklım gv de tabıkı

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila
    Alıntı FatihKardeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, GV 250 için ön siperlik cama, sis farlarına ve orta sehbaya ihtiyacım var. İstanbul Anadolu yakası için tavsiyeleriniz var mı? Teşekkür ederim.
    Arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum hala.O kadar GV 250 kullanan arkadaşlara ne oldu?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Facebook sayfasından da guruba üye olabilirsiniz orda da yardımcı olurlar, kullanıcı arkadaşlar daha faydalı yorum yapacaklardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler