Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hüseyingv250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın binmediğimden motorumu yıkayıp kapalıya çektim, kromajlı yerlerine WD 40 sıktım bunun bi zararı olurmu kromlara nisan ortasına kadar çıkarmıyacağım motoru.
    WD 40 sıkıp bırakmasan iyi olur.Yani wd40 sık sonra yedire yedire sil fazla kurutmadan o şekilde sorun olmaz.aksi takdirde leke bırakabilir.
    HK-GV250İ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv250
    Merhaba arkadaşlar, 2014 GV250 kullanıcısıyım

ilk defa buji değişimi yaptırıcam internetten buji alma niyetindeyim. Şu ikisini gördüm;

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1238
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=375

arasındaki tip farkı var gibi ikisinde de gv250 yazıyor. Nasıl bir buji almalıyım.
    hangi buji tipi kullanıldığını öğrenirse n11 veya sahibinden sipariş edicem. veya alınabilecek yerler tavsiye ederseniz ona da uyarım.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Biri iridyum diğeri bakır. NGK buji tercih ederseniz, iridyum elbette daha kaliteli bir iletkendir. Ancak UndoCab nickli arkadaş bakır bujilerin daha işlevsel olduğunu yazmıştı. Merkez Yedek Parça'dan sipariş verebilirsiniz NGK'yı. Denso hiç kullanmadım ama kalitesiz ürün değil yurtdışında özellikle çok kullananı var. Benim bir fikrim yok. Eskiden hyosungsource'da NGK da bulunabiliyordu.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hacılar çok klasik bir buji kullanıyor hyoung. Her yerde bulursunuz.
    Selamın aleyküm de dal bi dükkana al çık
    ogzcngdk bunu beğendi.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 2014 GV250 kullanıcısıyım

ilk defa buji değişimi yaptırıcam internetten buji alma niyetindeyim. Şu ikisini gördüm;

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1238
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=375

arasındaki tip farkı var gibi ikisinde de gv250 yazıyor. Nasıl bir buji almalıyım.
    hangi buji tipi kullanıldığını öğrenirse n11 veya sahibinden sipariş edicem. veya alınabilecek yerler tavsiye ederseniz ona da uyarım.
    NGK'den linkteki bujiyi kullanmıştım http://urun.n11.com/buji/suzuki-gsx-...2008-P60858859 kullanmıştım. Performans açısından özellikle düşük devirlerde daha iyiydi. Yakıtta çok değişim olmadı.

Orjinal bujisi de fena değil http://urun.n11.com/buji/cr8e-standart-buji-P18972954

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Denso iridyum ise kullanın,en az 30bin km buji derdiniz olmaz,(tecrübe ile sabittir) performans içinse başka değişmesi gereken çok parça var.

Motosikleti
    V strom
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denso iridyum ise kullanın,en az 30bin km buji derdiniz olmaz,(tecrübe ile sabittir) performans içinse başka değişmesi gereken çok parça var.
    Ben kullandığımda da aman aman bir değişim yoktu. Sadece düşük devirde şehir içinde biraz daha sesi tok ve seri olmuştu.

Motosikleti
    NC 700 X
    Gaz teli arayan arkadaşlar buldumu. Gebzede Mert motor eski Hyosung servisi. Elinde hem Efi modelinin hemde karbüratörlü modelin gaz teli ve debriyaj teli mevcut. Arayan varsa Kanuni servisi Mert motordan bulabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-hyosung-gv-250-2013-metzeler-lastik-did-zincir-3lu-canta-241412430/detay
    Temiz olduğubu düşündüğüm hislerimi deniz derya eden bir motor tecrübeli ailerimiz tavsiye eder mi?

Herkese merhabalar,

Geçtiğimiz hafta Gv250'ye kavuştum. Motoru Ankada'dan arkadaşımın aracı ile bursa'ya getirdim fakat sanırım taşıma esnasında vites pedalının ağaklığa bağlandığı noktada hasar meydana geldi. Problem büyük değil fakat parçayı nereden temin edebileceğim konusunda net bir bilgiye ulaşamadım.

Ayaklığın bağlı olduğu braketin tam merkezinden vites pedalının merkezine giden pim sallanıyor, dolayısı ile vites de sallanıyor. Parçayı söküp tam olarak inceleme fırsatım maalesef olmadı. Pimin brakete nasıl sabitlendiğini bilenler aydınlatırsa sevinirim.Eğer küçük bir kaynak işi çözecekse yeni parça peşinden koşmama gerek kalmayacak. En azından yedek parça sıkıntısını daha ilk haftadan yaşamamış olacağım. Deltamotor'da sol ön ayaklık bağlantısını buldum, yetkilisi ellerindeki parçanın 2007'ye kadar olan modellere uyumlu olduğunu ve vites bağlantısı için braketin arkasında herhangi bir pim olmadığını söyledi.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    V strom
    Alıntı Ragnarok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,

Geçtiğimiz hafta Gv250'ye kavuştum. Motoru Ankada'dan arkadaşımın aracı ile bursa'ya getirdim fakat sanırım taşıma esnasında vites pedalının ağaklığa bağlandığı noktada hasar meydana geldi. Problem büyük değil fakat parçayı nereden temin edebileceğim konusunda net bir bilgiye ulaşamadım.

Ayaklığın bağlı olduğu braketin tam merkezinden vites pedalının merkezine giden pim sallanıyor, dolayısı ile vites de sallanıyor. Parçayı söküp tam olarak inceleme fırsatım maalesef olmadı. Pimin brakete nasıl sabitlendiğini bilenler aydınlatırsa sevinirim.Eğer küçük bir kaynak işi çözecekse yeni parça peşinden koşmama gerek kalmayacak. En azından yedek parça sıkıntısını daha ilk haftadan yaşamamış olacağım. Deltamotor'da sol ön ayaklık bağlantısını buldum, yetkilisi ellerindeki parçanın 2007'ye kadar olan modellere uyumlu olduğunu ve vites bağlantısı için braketin arkasında herhangi bir pim olmadığını söyledi.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.
    Kaynakla işi çözebilirsin. Vites pedalının motordan çıkan bir parça ile bağlantısı var. Bir tür kelepçe onu gevşetir ve ayaklığı sökersen pedalı daha rahat inceleyebilirsin.

Öneri için teşekkür ederim. Mesajı yazdıktan sonra çalıştığım fabrikanın bakım atölyesine uğradım ve işi 15 dakikada kaynak ve taşlama ile hallettik.

Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 250
    Arkadaşlar, herkese iyi forumlar. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki 10 gün içerisinde gv 250 sahibi olmayı planlıyorum. Motoru sıfır almayı düşünüyorum. Yalnız kafamda pek çok soru var. İstanbul Tuzla da yaşıyorum ve ilk motorum olacak kısmetse.

-Fiyat, servis kalitesi ve motor yanındaki ekstraları(plaka ve ruhsat çıkartanı bile var) hesaba katarak İstanbul'da bu motosikleti en uygun nereden alabilirim?
    -Motoru alırken bayide dikkat etmem gereken ya da motorun montajı yapıldıktan sonra kontrol etmem gereken noktalar nereler?
    -Öte yandan önümüz kış haliyle motorun rodajı ve bakımı daha da önem kazanıyor bu konudaki tavsiyeleriniz neler ?
    -Konunun bir kısmını okudum fakat 1156 sayfayı doğrusu okuma fırsatım yok hak verirsiniz ki motor hakkında özellikle fren noktasında kafamda soru işaretleri var. Ön disk arka kampana frenleme konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?

Vakit ayırıp cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı laerrof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, herkese iyi forumlar. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki 10 gün içerisinde gv 250 sahibi olmayı planlıyorum. Motoru sıfır almayı düşünüyorum. Yalnız kafamda pek çok soru var. İstanbul Tuzla da yaşıyorum ve ilk motorum olacak kısmetse.

-Fiyat, servis kalitesi ve motor yanındaki ekstraları(plaka ve ruhsat çıkartanı bile var) hesaba katarak İstanbul'da bu motosikleti en uygun nereden alabilirim?
    -Motoru alırken bayide dikkat etmem gereken ya da motorun montajı yapıldıktan sonra kontrol etmem gereken noktalar nereler?
    -Öte yandan önümüz kış haliyle motorun rodajı ve bakımı daha da önem kazanıyor bu konudaki tavsiyeleriniz neler ?
    -Konunun bir kısmını okudum fakat 1156 sayfayı doğrusu okuma fırsatım yok hak verirsiniz ki motor hakkında özellikle fren noktasında kafamda soru işaretleri var. Ön disk arka kampana frenleme konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?

Vakit ayırıp cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Frenajı güzel motorun

Ama orjinal balata ve lastiği değiştir. EBC balata tak lastik Sava.Totalde 500 tl bulur,ama frenaj ve yol tutuş bambaşka bir dünyadan olur.

Edit: Ön balatadan bahsediyorum.Bütçen kısıtlıysa sadece lastiği değiştir.Ama lastiği mutlaka değiştir.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    An itibariyle gv250 mi eskisehire sattim

Hayirlisi bakalim.. sira enduro uzun yol motorunda
    Levent 26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 250
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Honda Africa Twinlere bakın hocam isterseniz efsane motordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenajı güzel motorun

Ama orjinal balata ve lastiği değiştir. EBC balata tak lastik Sava.Totalde 500 tl bulur,ama frenaj ve yol tutuş bambaşka bir dünyadan olur.

Edit: Ön balatadan bahsediyorum.Bütçen kısıtlıysa sadece lastiği değiştir.Ama lastiği mutlaka değiştir.
    Açıkçası bütçeyi biraz zorlamam gerekecek sisi bardı ön camdı derken lastik ve balata masrafını da listeye yazayım

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlısı olsun. Ben de geçtiğimiz hafta sattım. Ne almayı düşünüyorsunuz ?
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    laerrof;

Africa twin bana cok gelir. Modelleri eski ugrastirirsa sorun olur. Illaki saglam motordur ama ben almiyim.

HAZZILHAR;

Aylardir bakiyorum ve secenekleri eledim.

V strom
    Transalp
    Tenere xt660z

Bu uclu arasinda gidip geliyorum. Bakalim nasip ne olacak. Ama gonlum tenereye gidiyor sanki.

V strom da genelde frenlerden sikayetciler.

Aprilla pegaso yeni kasa falandar baktimda onunda piyasa vs yok. Yine en iyiyi yaygin kullanilan motor almak daha mantikli.

Bakalim belli olmaz bakarsin inazuma alirim ama sanmiyorum cunku 250cc den inip yeniden 250cc ye binmek aklima yatmiyor.

Hayirlisi bakalim ne olacak

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz teli arayan arkadaşlar buldumu. Gebzede Mert motor eski Hyosung servisi. Elinde hem Efi modelinin hemde karbüratörlü modelin gaz teli ve debriyaj teli mevcut. Arayan varsa Kanuni servisi Mert motordan bulabilir.
    Fiyatı ne kadar?Bir de kargo falan yapıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Bu arada Uniteks'in sitesinde Bursa Hyosung Yedek parça bayii olarak gösterilen BURSA SET GRUP MOTORSİKLET SATIŞ SERVİS YEDEK PARÇA'yı aradım.Ellerinde parça olmadığını henüz firmanın yurt dışında parça getirmediğini söyledi.Kuralkan'a laf sokuyorduk Uniteks daha beter çıktı.En azından Kuralkan kazık mazık elinde bu tarz basit parçaları bulunduruyordu.Ben bir kaç aydan beri kendi uydurduğum gaz telini kullanıyorum.Yanımda da tekrar bu gaz telini değiştirecek yedek uydurma tel ve değişim için aletlerle geziyorum.Şaka maka benim uydurduğum tel galiba daha sağlam oldu.

Motosikleti
    NC 700 X
    [QUOTE=Thracian;3763176]Fiyatı ne kadar?Bir de kargo falan yapıyor mu?[COLOR="Silver"]

Mert Motor 0262 643 12 18-0262 645 00 51. Ara kendisiyle görüş. Kargo yaparmı bilmiyorum. Fiyatını kendiside bilmiyor. Ben 15 TL ye orijinal yağ filtresini aldım. Fiyatını internetten bakıp söylemişti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler