Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben unteksle konustum. onlar getrmıs parca acıyolarmıs.
    Parçaları satın alabileceğimiz her hangi bir internet siteleri var mı?Yoksa servislerden vb. almak zorundayız?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2014 GV 250 AKSESUARLI 8.300KM DEKİ MOTORUMU SATACAĞIM. SAHİBİNDE İLANI VAR PAZARLIK VARDIR. TEMİZ DEĞİŞEN YOK AKSESUARLI. 5367717505

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçaları satın alabileceğimiz her hangi bir internet siteleri var mı?Yoksa servislerden vb. almak zorundayız?

Facebooktan aratırsan Motodizayn Yunus Emre Bünyat istediğin parçaların çoğunu bulabilirsin.

Motosikleti
    2010 gv 250
    http://www.motoranyp.com/urun_secimi/ burdan satıyolar. ama servise gonderiyo sen ordan alıyomussun
    Thracian bunu beğendi.
    dört teker bedenini, iki teker Ruhunu taşır

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar aşağıda yazdığım parçalar/malzemeler yaklaşık ne kadar tutar ?

HYOSUNG GV250 2007 MODEL KARBÜRATÖRLÜ

EGZANTİRİK ZİNCİRİ : ... TL
    MOTOR ZİNCİRİ : ... TL
    ÖN FREN BALATASI : ... TL
    ARKA FREN BALATASI : ... TL
    YAĞ FİLTRESİ : ... TL
    YAĞ : ... TL
    HAVA FİLTRESİ : ... TL
    BENZİN FİLTRESİ : ... TL
    2 ADET BUJİ : ... TL
    DEBRİYAJ BALATASI : ... TL
    BENZİN ŞAMANDIRASI : ... TL
    DEBRİYAJ TELİ : ... TL
    GAZ TELİ : ... TL
    ÖN DİŞLİ : ... TL
    ARKA DİŞLİ : ... TL
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fiyatını bildiklerimi yazayım;
    Yağ: Markasına göre kaliteli bir yağın litresi 20 TL 30 TL arası değişiyor.Yaklaşık 1.4 lt civarı yağ alıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Bunun yanında 10 TL lik kalitesiz yağ da koyabiliriniz ama tavisye etmem.

Buji:NGK nın GV 250 uyumlu bujileri satıldığı yere göre teki 15-20 TL arası

Yağ Filtresi:Yine kalitesine göre 5 TL ile 25 TL arası değişiyor.TVS Apache ile aynı yağ filtresini kullanıyor.

Gaz Teli: Karbüratörlü modellerin 40 TL olması lazım.

Debriyaj Teli : En son yedek 20-25 TL civarına almıştım.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hyosungsource.com'dan bütün güncel fiyatlara TL olarak (TRY) bakabilirsiniz. Bu arada ben geçen hafta debriyaj teli, yağ filtresi vs bir ton sarf malzemesi sipariş ettim buradan. Totalde 270 TL gibi bir para ödedim. 24 TL kargoya, 60 kuruş da gümrük damgasına ödedim. Elime de 1 haftada ulaştı. Herkese tavsiye ediyorum. Motoran fiatları euro ile sağlam yaslamış. Ben olsam hyosungsource'tan başka bir kaynak kullanmam ki kullanmıyorum zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Bu yazdıklarıma ek olarak, siparişinizin koli ağırlığı arttıkça 200-300 TL gibi kargo fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Çünkü uçak kargo ile gönderiyorlar. 2 kiloya kadar koli ağırlığı olduğunda çok sıkıntı yok. 2 kilodan sonra fiyatlar uçuk oluyor. Bu da aklınızda bulunsun. Eskiden gemi ile gönderirlerdi yani deniz yolu ile gönderi seçeneği vardı ve çok çok ucuza mal oluyordu ama o da 1 ay sürerdi. Yeniden eklenirse acelesi olmayan ve stok yapmak isteyenler için çok ideal bir seçenek olur.
    UNdocab bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Ultra saygı değer süper dürüst ve inanılmaz derecede müşteri dostu Uniteks'in sitesinde hala GV 250 için gaz teli gözükmüyor.Hyosungsource ta şu anki kurla 75 TL kargo ıvır zıvır en az 100 TL ye gelecek alt tarafı bir gaz teli.Ben neden 250 cc aldım?Masrafları,parçları bakımları ucuz olsun parça bulunabilsin diye.Ulan 100 TL ye bir çok yüksek cc motorun gaz telinin hem itme hem çekme takım halinde alınabiliyor.Parça fiyatları büyük cc lerle yarışıyor.Bir de parça sıkıntısı var yurtdışında parça getiritiyoruz.Gören de diyecek MV Agusta,Triumph Harley falan kullanıyoruz.Şimdi alacağım gaz telini yine 5000 km sonra kopacak orası zaten ayrı bir olay.Ben ilk fırsatta elden çıkarıyorum bu aleti yeter bu kadar saçmalık.Bunun yerine ya şu Virago çakması bir Çinli alacağım her türlü parçayı uydururum,parçalar sudan ucuz yada gideceğim Kawasaki,Ducati tarzı bir şey alacağım aynı sıkıntıyı çekerim ama hiç olmazsa motosiklete biyorum derim.Alt tarafı bir gaz geli koptu anamız ağladı bir de daha ciddi bir şey olsa olacakları hayal bile edemiyorum.Bu forumu okuyan arkadaşlar bu size ders olsun Hyosung'u düzgün bir distribütör alana kadar,parça sorunu çözülene kadar Hyosung'tan uzak durun.Uniteks'e de buradan en derin sevgi ve saygılarımı fışkırtıyorum.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ultra saygı değer süper dürüst ve inanılmaz derecede müşteri dostu Uniteks'in sitesinde hala GV 250 için gaz teli gözükmüyor.Hyosungsource ta şu anki kurla 75 TL kargo ıvır zıvır en az 100 TL ye gelecek alt tarafı bir gaz teli.Ben neden 250 cc aldım?Masrafları,parçları bakımları ucuz olsun parça bulabilsin diye.Ulan 100 TL ye bir çok yüksek cc motorun gaz telinin hem itme hem çekme takım halinde alınabiliyor.Parça fiyatları büyük cc lerle yarışıyor.Bir de parça sıkıntısı var yurtdışında parça getiritiyoruz.Gören de diyecek MV Agusta,Triumph Harley falan kullanıyoruz.Şimdi alacağım gaz telini yine 5000 km sonra kopacak orası zaten ayrı bir olay.Ben ilk fırsatta elden çıkarıyorum bu aleti yeter bu kadar saçmalık.Bunun yerine ya şu Virago çakması bir Çinli alacağım her türlü parçayı uydururum,parçalar sudan ucuz yada gideceğim Kawasaki,Ducati tarzı bir şey alacağım aynı sıkıntıyı çekerim ama hiç olmazsa motosiklete biyorum derim.Alt tarafı bir gaz geli koptu anamız ağladı bir de daha ciddi bir şey olsa olacakları hayal bile edemiyorum.Bu forumu okuyan arkadaşlar bu size ders olsun Hyosung'u düzgün bir distribütör alana kadar,parça sorunu çözülene kadar Hyosung'tan uzak durun.Uniteks'e de buradan en derin sevgi ve saygılarımı fışkırtıyorum.
    Valla Üniteks hakkında diyecek söz bulamıyorum. Kuralkan'a çamur atardık ama hiç olmazsa stokta parçaları olurdu. Bu kadar bekleyecek ne vardı anlamadım. Mart'ta devraldılar marka distribütörlüğünü, Eylül oldu hala parça yok. Gelenleri de gördük fiyatlar euro ile maaşallah. Seneye Nisan'da yeni modeller geldiğinde göreceğiz esas curcunayı.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Zalimin Euro ile fiyatı varsa fakirin Hyosungsource.com/Hyosungwholesale.com ve ebay adresleri var :D

Debriyaj telini nasıl bu kadar koparıyorsunuz be
    Ben 35bin km kullandım.

Önemli olan telin dışı var elinizde. Orjinalden daha kalın iç teller satılıyor 5-10 tl ye alın bitane içine geçirin boyunu ayarlayın bi yankeski ile bitsin. Sonra gerektiğinde otobüs çekersiniz

Mesela
    http://www.taymot.com/urun/debriyaj-teli-d-bas-jawa-250-ic-tel/932
    polo34 ve computeus bunu beğendiler.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zalimin Euro ile fiyatı varsa fakirin Hyosungsource.com/Hyosungwholesale.com ve ebay adresleri var :D

Debriyaj telini nasıl bu kadar koparıyorsunuz be
    Ben 35bin km kullandım.

Önemli olan telin dışı var elinizde. Orjinalden daha kalın iç teller satılıyor 5-10 tl ye alın bitane içine geçirin boyunu ayarlayın bi yankeski ile bitsin. Sonra gerektiğinde otobüs çekersiniz

Mesela
    http://www.taymot.com/urun/debriyaj-teli-d-bas-jawa-250-ic-tel/932
    Abi kopan gaz teli.Daha önce hiç bir motosiklette gaz geli kopması başıma gelmemişti.Ve genelde gazı çok yumuşak kullanan bir sürücüyüm.Bu forumda enjeksiyonlu modellerde 2 kullanıcının daha başına geldi aynı olay.Enjeksiyon modellerin gaz teli bir ara parça ile farklı iki tele bağlanıyor.Ana telin bir ucu silindirik diğer ucu armut başlı.Bu ara parçanın içinden geçirildikten sonra bir ucun dökümü yapılmış.Armut başlı Çinli gaz telini alıp bu parçadan geçirdim gaz kolunun içine giren uca da silindirik küçük bir klemens taktım.Yaklaşık bir aydan beri bu şekilde kullanıyorum.Ama bu tarz ekli gaz tellerine bir şeyler uydurmak bir zor iş.Tel o klemensten ne zaman kopacak diye bekliyorum.Belki orjinalinden de sağlam olmuş olabilir. Linkini verdiğiniz debriyaj tellerinden elimde hep 2 adet yedek bulunduruyorum ama onlar bahsettiğim ara parçaya kalın geldi.Tekrar koparsa bir ucu silindirik tel bulacağım bu sefer o ara parçanın içindeki uca klemens takacağım.Yine tekrar koparsa Mondial MCT 250 lerin gaz telini deneyeceğim.Onların gaz teli de aynı tip.Benim gaz teli ile birleştirip bir şeyler yapmaya çalışacağım.Tabii orjinalini bulamazsam.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Gaz teli koparanlar genelde orjinal gidonu veya telin konumunu değiştirenler oluyor. Açı değiştiğinden dolayı sürtünmeyle zamanla aşınıyor ve kopuyor.

Benim 250R nin gaz teli kopmadıysa kimseninki kopmaması lazım

Yada seninki baya bi talihsizlik. Gaz telinin de yansanayisi var aslında. GT250 ile GTR250 telleri uzunluktan dolayı farklı. GV ninki nasıl bilmiyorum

Bak mis gibi orjinal de var
    2 tane al kalsın yanında (uzun geziciler mutlaka gaz ve debriyaj teli alır yanına)

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=2032

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Arkadaşlar daha önce ilanı koymuştum, fiyat güncellemesi yaptım. Forumdan alıcılara fiyatım son 11000 TL dir.

Herkese iyi günler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8075628/detay/

Motosikleti
    hyosung gv 250
    arkadaşlar merhaba.. gv250 mi yeni aldım 2 ay oldu. ikinci el aldım. internetten yetkili servislerini bulamadım. sarıyer tarafında oturuyorum.motor konusunda yeniyim. servis konusunda tanıdığınız güvendiğiniz avrupa yakasında önerebileceğiniz bir yer varsa çok yardımcı olursunuz. acemiliğimi atlatana kadar biraz hırpalamış olabilirim motoru :D bir ustaya göstermem gerekir diye düşünüyorum.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Avcilar denizkoskler mahallesinde hyosung servisi cengiz çolak usta var. Her turlu konuda yardimci olur oraya gidebilirsin.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı kankacool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.. gv250 mi yeni aldım 2 ay oldu. ikinci el aldım. internetten yetkili servislerini bulamadım. sarıyer tarafında oturuyorum.motor konusunda yeniyim. servis konusunda tanıdığınız güvendiğiniz avrupa yakasında önerebileceğiniz bir yer varsa çok yardımcı olursunuz. acemiliğimi atlatana kadar biraz hırpalamış olabilirim motoru :D bir ustaya göstermem gerekir diye düşünüyorum.
    4 levent metro durağının oralara yakın Kayalar Motorlu araçlar var. Piyasadaki en deneyimli Hyosung servisidir. Her türlü diagnostik aleti vs de var serviste.

Oraya git ne gerekiyorsa söylerler ;)
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    hyosung gv 250
    kayaları biliyorum ama hyosung un servisini bıraktı diye duymuştum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

dadaş avcılar bana uzak vaktimde yok yakın biyer bakıyorum ;)

jasonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha v-star. 650 classic ��
    Senelerden 2012 gibiydi zaman hızlı geçiyo o zamanlardan bu motoru takip etmeye başlamıştım kronik beyin arızası boşa geçmede zorlanma yeni modellerin enjeksiyonlı oluşu hepsini yakında takip ettim belkide o zamanlar 100 sayfa okumuşumdur ilk bu motoru alıp kullananlar dahil.

Velhasıl 3 sene sonra bir gv 250 almaya çok yakınım.sabırsızlanıyorum. İlk motorum olucak kendileri.

Şu bebeği görmeye gidicem yarın ;

http://phoenix.craigslist.org/cph/mcd/5127859597.html

Yalnız benim bir sorum olucak soğutması sistemi nasıl motorun su soğutma hava soğutma? Çünkü bulundugun yerde hava sıcaklığı 40-43 dereceyi buluyor yazın.arizonada yaşıyorum.çok okudum bu motor hakkında fakat soğutma hakkında bişey göremedim. Acaba 250 cc oldugu için çokta gerekli değil mi ?

Aydınlatılmayı bekliyorum
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı jasonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerden 2012 gibiydi zaman hızlı geçiyo o zamanlardan bu motoru takip etmeye başlamıştım kronik beyin arızası boşa geçmede zorlanma yeni modellerin enjeksiyonlı oluşu hepsini yakında takip ettim belkide o zamanlar 100 sayfa okumuşumdur ilk bu motoru alıp kullananlar dahil.

Velhasıl 3 sene sonra bir gv 250 almaya çok yakınım.sabırsızlanıyorum. İlk motorum olucak kendileri.

Şu bebeği görmeye gidicem yarın ;

http://phoenix.craigslist.org/cph/mcd/5127859597.html

Yalnız benim bir sorum olucak soğutması sistemi nasıl motorun su soğutma hava soğutma? Çünkü bulundugun yerde hava sıcaklığı 40-43 dereceyi buluyor yazın.arizonada yaşıyorum.çok okudum bu motor hakkında fakat soğutma hakkında bişey göremedim. Acaba 250 cc oldugu için çokta gerekli değil mi ?

Aydınlatılmayı bekliyorum
    Soğutma sistemi hava yağ.
    Bununla beraber devasa silindir leri var bu sayede soğutma çok yeterli oluyor.
    Motor normalde 10-40 yağ kullanır. Tabi bölgeye göre yağ değişir. Siz sıcak zamanlarda 15-50 kullanmalısınız. Soğukta yeniden 10-40 kullanabilirsiniz.

Madem Amerikadasın motoru alır almaz konjektörü (regulator/rectifier) değiştirmeni KESİNLİKLE!!! tavsiye ederim. Yoksa elektirik sorunu yaşarsın
    Bu parça bozulmaya meyilli, bozulurken başka parçalarıda bozuyor. Hiç uğraşma hemen değiştir başka bir sorun yaşamazsın yıllarca binersin.
    Ben kendi motorum dahil etrafımdaki herkese değiştirttirdim herkes rahat etti.bir gün çat diye yolun ortasında kalmaktan kurtuldu..

Parçayı sıfır almaya gerek yok ikinci el çok düşük km de alıyorum ben 7-8 tane aldım şimdiye kadar.
    Kendime ikinci elde temizler olduğunu bilmediğim için soketler dahil 125 dolara almıştım. Şimdi sıfır aldığıma pişmanım :(

Bak bu gayet iyi
    http://www.ebay.com/itm/2014-Honda-CTX700N-Rectifier-Voltage-Regulator-31600-MJF-A01-/141776158943?hash=item21028480df&vxp=mtr#viTabs_0

Montajı vs çok kolay işlem. Servise de yaptırabilirsin kendin de yapabilirsin elinden geliyorsa.
    Soket almana gerek yok dünya para tutuyor. Sıcak silikon ile su yalıtımı yapabilirsin. Silikon kuruduktan sonra yerinden çıkarınca zaten katılaşmış silikon soket gibi oluyor.

jasonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha v-star. 650 classic ��
    Çok saolun baya yardımcı olmuşsunuz yarın görmeye gidicem verdiğim linktekini ebay işleri falan burda kolay oluyo.gümrük falan yok linki kopyalayamadım telefondan girdiğim için ama pc den bakarım. Km si 14 daha nerdeyse hiç kullanılmamış.

Aylık 99 dolar diyor ama bakalım toplamda kaç kira çekilecekler.sonuçta burası harley topraklarını bunun ucuz olması lazım gelişmeleri yazarım

Edit : şimdi baktım 31 dolar ve dediğin gibi kolay bişi gözüküyo takıp çıkmalı gibi bişi bakalım yarın belli olucak herşey

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Bir de benim boyum 1.83-84 falan uygun mudur sizce bu motor? Çok mu büyük kalırım üzerinde ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler