Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    1000cc hysoung için yeni bir şey değil yıllardır lafı geçiyor hatta sv1k motoru üstünde modernize çalışma yapdıkları söyleniyor.. nasıl 650cc liklerini hyo suzikiden aldı sv650 motoru idi bu 1000 lik motorda sv1k dan alınıcağı geleneği bozmıycakları söyleniyordu.. ne kadar doğru yanlış bilmem..

bunun dışında hep dedim diyorum hyo ya bu ülkede hiç bir şey olmaz.. bugün hyo yu havada karada distiribütörlüğünü almak istiyen onlarca büyük firma çıkar .. hyo nun motorları büyük ölçekde sorunsuz ve kaliteli kullanıcı memnuniyet feedbacki çok yüksek.. böyle bir markayı kim almak istemez.. tabi bu mantıkla gidipde fiyatlara üç beş daha fazla eklemek sadece satışını ağırlaştırmak olur talebi düşürüp alternatif markalara yönelimi arttırmak demekdir..

motor parça konusunda sıkıntı olmaz..ama tek sıkıntı artan dolar fiyatı ve düşük talepden yüksek hacimlerin getirtilmiyceği.. istek olursa ancak öyle..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski Hyosungcuların hepsi Çetin Usta'yı bilir.
    1000cc konusu eskiden olsa güzel olurdu diye söylenmişti ama çalışma yapıldığına dair birşey duymadım.
    Dostum Çetin Usta hakkında olumlu mu düşünüyorsun ? Veya kendisini tanıyan tanıdıkların var mıdır ? Eskiler bilir demişin de iyi mi bilirler kötü mü bilirler : ) Malum piyasada iyi usta kalmadı hiç. Hyosung için de en iyisinin Avcılardaki Cengiz Usta olduğunu söylüyorlar. Kalamıştan oraya epey bir mesafe olacağını düşünürsek, evime 5 dk. mesafede iyi bir usta var ise sürekli uğrayacağım adresin kendisi olmasını isterim elbette. Çünkü Kartal Yeşilyurt Motor'dakiler pek fazla işinin ehli değil gibiler. Enjeksiyonlu makineleri de yeteri kadar tanımıyorlar.

1000 cc olayı evet yeni bir şey değil. İş seyahati için Gyeongnam'a (yanlış yazmış olabilirim) giden makine mühendisi bir yakınımdan duydum. O da bir motosiklet hastası ve GV250 kullanıcısı. Bayilerden biriyle konuşmuş ve Suzuki için ürettikleri 800cc üzeri blokların bir prototipini seneye kullanacaklarını söylemiş. Ama dünyaya pazarlanıp pazarlanmayacağını kendisi de bilmiyor. Hatta bu konuda seri üretim olacak mı onu da bilmiyorlar. Ama her açıdan güzel bir gelişme bence.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Artık Yok...
    aslında hyosung parça olarak getirtilip türkiyede yerli marka olarak montajlansa çok büyük yerli malı indirimlerdende faydalanır.. normalde 13 bine satılacak malı 8-9 bin tl lere kadar satabilirlerdi.. çinliler burda yerli olarak montajlanıyor.. bari kaliteli bir ürün montajlansa hysoung gibi daelimde olabilir kore malları..

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle burada paylaşımda bulanan herkese teşekkür ederim ve herkesi tebrik ederim. Oldukça faydalı ve aydınlatıcı bilgilerle dolu bir başlık olmuş.

Yarın altta verdiğim ilandaki motoru -eğer anlaşabilirsek- almaya İstanbul'a gideceğim. Koruma demiri, sissy bar ve çantaları da satın alıp taktırmak istiyorum. Sakarya'da yaşadığım için motoru alır almaz ilgili işlemleri İstanbul'dan dönmeden yaptırmam gerekiyor. Satıcı arkadaşla Fatih'te buluşacağız. Satış işlemleri de orada gerçekleşecek. Her şey hallolduktan sonra Sakarya'ya dönmek üzere yola çıkacağım. Kask, dizlik, dirseklik vs. de almam gerekiyor yola çıkmadan önce.

Tavsiyeleriniz/yardımlarınız için size başvuruyorum.

Teşekkür ederim

Fatih.

Link

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3294837/detay/

Motosikleti
    Alıntı Bipolar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle burada paylaşımda bulanan herkese teşekkür ederim ve herkesi tebrik ederim. Oldukça faydalı ve aydınlatıcı bilgilerle dolu bir başlık olmuş.

Yarın altta verdiğim ilandaki motoru -eğer anlaşabilirsek- almaya İstanbul'a gideceğim. Koruma demiri, sissy bar ve çantaları da satın alıp taktırmak istiyorum. Sakarya'da yaşadığım için motoru alır almaz ilgili işlemleri İstanbul'dan dönmeden yaptırmam gerekiyor. Satıcı arkadaşla Fatih'te buluşacağız. Satış işlemleri de orada gerçekleşecek. Her şey hallolduktan sonra Sakarya'ya dönmek üzere yola çıkacağım. Kask, dizlik, dirseklik vs. de almam gerekiyor yola çıkmadan önce.

Teşekkür ederim

Fatih.

Link

Koruma demiri ve sissy bar stok parçalar olarak yok hiçbir yerde. Sipariş üzerine Metal Sanatları Atölyesi'nde yaptırıyoruz genelde. Kadıköy Bay-Moto birkaç adet yaptırmıştı. Orayı bir araman lazım belki ellerinde vardır. Bu arada bomboş bir motosiklet için fiyat biraz yüksekmiş ama temiz görünüyor. Mutlaka bir usta kontrol etsin. Çantalar için de çanta demiri alman lazım ki çantalar amortisörlere temas etmesin. Onu da Aydın Kardeşler satıyordu. Ellerinde hazır var mı bilmiyorum. Kısaca 1 günde bu dediğin işlemleri halletmen imkansız. Kask, mont, eldiven ve dizlik için öncelikle Kadıköy Evlendirme Dairesi'nin karşı sokağına girersen aradığından çok daha fazlasını bulacaksın. Hayırlı olsun.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Çetin Usta hakkında olumlu mu düşünüyorsun ? Veya kendisini tanıyan tanıdıkların var mıdır ? Eskiler bilir demişin de iyi mi bilirler kötü mü bilirler : ) Malum piyasada iyi usta kalmadı hiç. Hyosung için de en iyisinin Avcılardaki Cengiz Usta olduğunu söylüyorlar. Kalamıştan oraya epey bir mesafe olacağını düşünürsek, evime 5 dk. mesafede iyi bir usta var ise sürekli uğrayacağım adresin kendisi olmasını isterim elbette. Çünkü Kartal Yeşilyurt Motor'dakiler pek fazla işinin ehli değil gibiler. Enjeksiyonlu makineleri de yeteri kadar tanımıyorlar.

1000 cc olayı evet yeni bir şey değil. İş seyahati için Gyeongnam'a (yanlış yazmış olabilirim) giden makine mühendisi bir yakınımdan duydum. O da bir motosiklet hastası ve GV250 kullanıcısı. Bayilerden biriyle konuşmuş ve Suzuki için ürettikleri 800cc üzeri blokların bir prototipini seneye kullanacaklarını söylemiş. Ama dünyaya pazarlanıp pazarlanmayacağını kendisi de bilmiyor. Hatta bu konuda seri üretim olacak mı onu da bilmiyorlar. Ama her açıdan güzel bir gelişme bence.
    Motor bloğu ve karbüartörde iyidir Çetin Usta. Yalnız enjeksiyon başka bir dünya orada şuan Kayalar Motor iyi.

Uzun zamandır kendi motorumu servise götürmüyorum. Cengiz o zamanlar motopark'ı yeni devir almıştı.
    Kendini ne kadar geliştirdi bilmiyorum.Fakat şuan için Kayalar Motor kadar tecrübelisi yok.
    Cengiz'e de uğrayıp bi selam vermek lazım.
    ver gazı... ver çoşkuyu

@HAZZAILHAR verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. N11.com da heybe demiri olduğunu görmüştüm bi iki gün önce. Yarın geldiğimde önce kask eldiven vs alıp motoru görmeye gideceğim. Sadece koruma demirini taktırsam yola çıkmadan önce benim için yeterli. Daha sonra heybe demirini ve çantaları kendim de monte edebilirim. Burda biz de teknik servis işi yapıyoruz dolayısıyla elim anahtar tutar o yüzden kendim hallederim diye düşünüyorum.

Yarın gelir gelmez Kadıköy Evlendirme Dairesi'ne gidiyorum öyleyse.

Teşekkür ederim.

Motosikleti
    @HAZZAILHAR verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. N11.com da heybe demiri olduğunu görmüştüm bi iki gün önce. Yarın geldiğimde önce kask eldiven vs alıp motoru görmeye gideceğim. Sadece koruma demirini taktırsam yola çıkmadan önce benim için yeterli. Daha sonra heybe demirini ve çantaları kendim de monte edebilirim. Burda biz de teknik servis işi yapıyoruz dolayısıyla elim anahtar tutar o yüzden kendim hallederim diye düşünüyorum.

Yarın gelir gelmez Kadıköy Evlendirme Dairesi'ne gidiyorum öyleyse.

Teşekkür ederim.
    Rica ederim de, ben sen takamazsın demedim. Parçalar sipariş usulü yapılıyor genelde, 1 günde halledemeyebilirsin dedim. Yani sana ulaşması zaman alır. Hazır stokta bulamayabilirsin koruma demiri ve sissy barı. Tekrardan hayırlı olsun.

@HAZZILHAR Yok sen ben yanlış vurgu yaptım sanırım senin öyle bişey demediğini biliyorum öyle anlamadım zaten. Sadece düşündüğümü söyledim sıkıntı yok yani. Hatta sen öyle dediğin için de artık siparişini veririz kendim takarım dedim. Bir iletişim kopukluğu oldu sanırım. Tekrar teşekkür ederim kusura bakma yanlış ifade ettiysem kendimi.

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Merhaba arkadaşlar,

Teşekkür ederim

Fatih.

Link

Koruma demiri:
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...9744027/detay/

Çantalar için amotisöre vb değmemesi amaçlı aparat:
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...9747885/detay/

Ne kadar iyidir bilemiyorum, araştırırken görmüştüm.

Motosikleti
    @HAZZILHAR Yok sen ben yanlış vurgu yaptım sanırım senin öyle bişey demediğini biliyorum öyle anlamadım zaten. Sadece düşündüğümü söyledim sıkıntı yok yani. Hatta sen öyle dediğin için de artık siparişini veririz kendim takarım dedim. Bir iletişim kopukluğu oldu sanırım. Tekrar teşekkür ederim kusura bakma yanlış ifade ettiysem kendimi.
    Tamamdır kardeşim, sıkıntı yok. Keyifle, kazasız kullanman dileğimle.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana sorarsan orasıdır mesela arkama ağır birisini aldığım zaman fren yaparken motorun yaylanması frenide etkiliyor. arka amortisör ve fren aslında bağlantılı gibi.. elinden geliyorsa bir söküp takmak bile düzeltebilir bu durumu

Haklı çıktın sanırım çünkü dedikten sonra arka freni sıkıp üzerinde ne kadar tepindiysem ki oldukça ağırımdır ses gelmedi. Frenden geldiğine ben de kanaat getirdim şu an herhalde toz gibi bir şey girdi araya söküp temizlemek yağlamak gerek.

Arka freni de tamircide söktürmek zor iş açmıyorlar parasını versen de ilginç yani...
    ogzcngdk bunu beğendi.

@mv400 çok teşekkürler

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Günaydın arkadaşlar,

İlanda ki motor için İzmir'e gitmeye değer mi ? Açıklamada kazasız, temiz olduğunu belirtmiş fakat plaka gizli. Ön çamurluk ta küçük bir darbe var sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-tertemiz-sorunsuz-hyosung-gv-250-211772873/detay

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar,

İlanda ki motor için İzmir'e gitmeye değer mi ? Açıklamada kazasız, temiz olduğunu belirtmiş fakat plaka gizli. Ön çamurluk ta küçük bir darbe var sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-tertemiz-sorunsuz-hyosung-gv-250-211772873/detay
    ustaya göstermek lazım ama 10 yaşında bir motor için 25.000 km ne kadar doğrudur bilemem kimsenin günahını almayayım ama bence km'si ile oynanmış olma ihtimali var.

Motosikleti
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustaya göstermek lazım ama 10 yaşında bir motor için 25.000 km ne kadar doğrudur bilemem kimsenin günahını almayayım ama bence km'si ile oynanmış olma ihtimali var.
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, benim de aklıma geldi, ilan da özellikle belirttiği için olumsuz düşünmek istemedim Ustaya göstermeden almam ama İzmir de S.a deyip ilk gördüğüm ustaya göstersem motoru ne kadar doğru bilgi alabilirim acaba..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Levent usta,

Değerli görüşlerini bekliyorum. Neredesin

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, benim de aklıma geldi, ilan da özellikle belirttiği için olumsuz düşünmek istemedim Ustaya göstermeden almam ama İzmir de S.a deyip ilk gördüğüm ustaya göstersem motoru ne kadar doğru bilgi alabilirim acaba..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Levent usta,

Değerli görüşlerini bekliyorum. Neredesin
    önceden usta araştırmalarına girmek lazım en iyisimi izmirdeki hyo servislerinden birine götür.
    Sam@ bunu beğendi.

Motosikleti
    önceden usta araştırmalarına girmek lazım en iyisimi izmirdeki hyo servislerinden birine götür.
    İzmir de 4 adet servis var ,Buca ya yakın 2 adet.. Duruma göre hareket ederim artık..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    İzmir de 4 adet servis var ,Buca ya yakın 2 adet.. Duruma göre hareket ederim artık..
    Ben daha önceden Aliağadaki servise gitmiştim. yalan yok adamlar bisikletçiden bozma servis. zamanla birşeyler öğrenmişler iyi ustasıda var ama adamlara pek gv250 gibi motor gelmiyor daha doğrusu ellerine pek enjeksiyonlu motor gelmiyor. ben bakım için götürdüğümde uzaylı gibi bakmışlardı ne halt yiyeceğiz diye. daha sonra oranın sahibi ilgilendi motorla. Bu arada aliağadaki servise götürmen hiç mantıklı olmaz istanbula göre şöyle düşün motor tuzlada sen silivrideki servise götürüyorsun. biri izmirin bir ucu ötekisi öteki ucu. bu arada istanbulda motor yokmuydu? ne bileyim sonuçta ustaya gösterip alsanda ufak tefek birşeyler çıkabilir sonrada istanbula dönüş yolu var. o yolda sorunla karşılaşırsan sıkıntı olur.

Motosikleti
    Ben daha önceden Aliağadaki servise gitmiştim. yalan yok adamlar bisikletçiden bozma servis. zamanla birşeyler öğrenmişler iyi ustasıda var ama adamlara pek gv250 gibi motor gelmiyor daha doğrusu ellerine pek enjeksiyonlu motor gelmiyor. ben bakım için götürdüğümde uzaylı gibi bakmışlardı ne halt yiyeceğiz diye. daha sonra oranın sahibi ilgilendi motorla. Bu arada aliağadaki servise götürmen hiç mantıklı olmaz istanbula göre şöyle düşün motor tuzlada sen silivrideki servise götürüyorsun. biri izmirin bir ucu ötekisi öteki ucu. bu arada istanbulda motor yokmuydu? ne bileyim sonuçta ustaya gösterip alsanda ufak tefek birşeyler çıkabilir sonrada istanbula dönüş yolu var. o yolda sorunla karşılaşırsan sıkıntı olur.
    Karbüratörlü istediğim için seçeneğim pek yok, bu motor istediğim renk. Sahibi ile görüştüm km orjinal dedi, herhangi bir sorunda yok genelde uzun yolda kullandım dedi. Akşam daha detaylı konuşacağım, arkadaş yoğunmuş.. Bucaya yakın olan Karabağlar ve Bornova servisleri, tabi haritadan anladığım kadarıyla söylüyorum.
    Karabağlar servisi Bucaya 23 km uzaklıkta ama motor sahibi Bucanın neresinde onu bilmiyorum.
    Bornova servisini Google maps bulamadı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler