Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar 2012 modelini arıyorum istanbulda satmak isteyen arkadaş var ise iletişime geçelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar selam, konunun en eski mesajları da dahil çoğunu okudum. Aranızda gerçekten yardımcı olmaya çalışan bilgili arkadaşlar var ve Gv 250 konusunda beni çok aydınlattılar. Hepsine teşekkür ederim. Askerden geleli 1 ay oldu (Muş'ta havacıydım ) ve chopper-cruiser tarzı bir motor arıyorum. Şu an yaz sezonu olması sebebiyle hem motor az hem de fiyatlar uçuk vaziyette. Araştırmalarım ve sizlerden edindiğim bilgiye göre başlangıç motoru olarak GV 250 almaya karar verdim fakat Ağustos sonu ya da eylülü bekleyeceğim sanırım piyasanın canlanması için. Virago 250, marauder/intruder 250 olmak üzere pek çok motora baktım ama bunlar yaşı itibariyle bende olumsuz fikir yarattı. Eğer temiz bir gv denk gelirse ben de aranıza katılacağım. Herkese iyi sürüşler...

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Temmuz 2013'te sattığım S&T Kanuni GV250 motorumdan sonra yaptığım araştırmalar neticesinde istediğim motoru bulamadım bulsamda pahalı geldi, bende bildiğim ve zevkle kullandığım aynı motoru aldım 2014 model HYOSUNG GV250.
    Tekrar aranızdayım.
    Saygılarımla
    Hüseyingv250 bunu beğendi.

johnny bravo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullan . Hoşgeldin yeniden
    Sınırlarını ileri sürdükçe sınırlanmış olursun .

SAKIN!

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    beyler bir arkadasım gt250 sine ön dişliyi 14 ten 16 ya değiştirdiğini söyledi. sonuçları güzel olmuş bana da tavsiye etti ama ben burda dostlara bir sorayım dedim. bu tip değişimlere karşıyım normalde. adamlar kaç türlü teste sokuyorlar bilmiyorlar mı 16 iyi gelse onu önerirler ve takarlardı. arkadas bir depo ile gidilen kmnin arttığını ve daha düşük devirle yüksek hıza ulaşıtığını soyledi. arkadasımız gayet gerçekçi ve 30 yaş üstü bir arkadasımız. inmesini kalkmasını bilen bir kişi olunca ben de ciddiye aldım.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Arkadaşının söyledikleri doğruda olsa sen yapma bence. Bu makinalar seninde bahsettiğin gibi en uygun şekilde birbiri ile uyumlu çalışacak parçaların bir araya getirilmesiyle müşteriye sunuluyor. Tabiki bu söylediklerime lastikleri dahil değil onu aynı ebatlarda daha iyi bir lastik ile değiştirmek iyi olur kişinin kendisine kalmış. Şu haliyle kullandığımız Cruiser GV250 ler zaten hızlanma ve uzun yolda bence tatmin edici 250 CC'lik bir motordan bundan daha fazlasını beklemek yanlış olur her CC'deki motorsiklet için geçerlidir bu, kapasitesinin üstünde bir performans beklememek lazım. Ayrıca illaki bir değişiklik yapılacaksa bu teknik personelden alınan bilgi doğrultusunda yapılmalı. Sadece bir dişli sisteminde yapılan değişikliğin motosikleti eskisinden daha iyi yapacağı kanısı bana uzak geliyor. Denilen olmuş olsa bile ileriki süreçlerde bu değişikliğe bağlı bir arızanın oluşmayacağı garantisini kimse veremez, heleki söz konusu makine 2 teker ise güvenlik ön planda olmalı, hayati bir olay.

Uzu lafın kısası sen bu işe girme aklına yatmasın boşver. Motosikleti kendi sınırlarında kullanmak her zaman daha güvenli ve zevklidir.
    ustura_01 bunu beğendi.
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    eyvallah reiz. bende aynı fikirdeyim.

Slm artık bu sayfaları okuyan bakan var mı bilmiyorum ama bir şey sormak istiyorum arkadaşlar hyosung tercih eden arkadaş var mı nasıl makina bunlar yardımcı olabileÇek arkadaşları bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Ve birde bunları enjeksiyonlu olanı mı sıkıntı veriyor olmayanı mı kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim ha bir de yamaha 250 vigaro mu diye düşünmeden edemiyorum yardımlarınız için şimdiden tş ederim kazasız sürüsler

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Alırsan seni utandırmaz, ikisinden de sıkıntı yaşayan yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Selamun Aleykum

Arkadaşlar Malatya tarafında üça motorda bakım yaptıran arkadaşlar varsa, servis hakkında bilgi verebilirlermi.

Şimdiden teşekkür ederim
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar Merhaba

Kısa bir arayışımdan sonra gv 250 2012 modelini aldım. Şimdi bir servise götürüp bir bakıma sokmak istiyorum beşiktaşta oturuyorum tavsiye ettiğiniz yetkili servis var mıdır ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    hayırlı olsun dostum.

arkadaslar zincir yağlama için herkes sprey mi kullanıyor? bizim kılavuzda bu konuda birşey yazmıyor ama yamaha enduro kılavuzlarında 90 numara yağ geçiyor. bizim grup ne yapıyor. yarın gidip 90 numara yağ alacağım. bizim zincirler x-ring diye biliyorum.
    (zincir temizlemede sorum yok gaz yağı kullanıyordum)

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dün Ridvanla zincir yağlama aparatlarini taktik,10-40 motor yagi ile denedik cok kullanışlı gercekten ama 90 numara cok ideal olacak.
    Markasi loobman,otomatik yaglama,bir kac tane fazla var,isteyen olursa haber etsin,kendiniz takabiliyorsunuz bu arada..
    drfettah bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    levent dostum birkaç linkten bilgi edinmiştim bu otomatik yağlamaların bir mekanik diğeri elektrikli olan sistemi varmış. forumu şöyle bir karıştırdım randuman alanlar var alamayanlar var. 90 lık yağ ile manuel yağlama 250 km de bir gerekir tahminim.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    http://www.loobman.co.uk/index.asp
    Ürün budur dostum,istediğin zaman minik pompasına basıyorsun,istediğin miktarda yag hortumdan geçip direkt olarak dişliye gidiyor,zincirin tam da yaglanmasi gereken noktasına ulaşıyor,tavsiye ederim,hem zincir hem de dişli ömrü acısından faydalı ve zinciri yaglamak 3sn sürüyor..
    En ucuz zincir spreyi 30lira civarı,ayrıca temizlemek icin yine farklı ürün kullanacaksın.bu yaglama gres yerine sıvı yag verdigi icin zincirini toz toprakla doldurmuyor,kuru bezle sildiğinde bile tertemiz oluyor,bir kez para verip konuyu kapatıyorsun..yalniz montajını yaparken sağlam sekilde sabitlemek lazım ki ucu saga sola sallanip zarar görmesin..
    drfettah bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    levent hocam alsam montajını nasıl yaparım bilmiyorum korkum uygunsuz montajla arka tambura falan sıçratıp hayati tehlike yaratmak. burda sağlam bir usta yok baktım gördüm montajı kolaya benziyor. napalım linkten alalım mı ürünü 4 tanesi 104 dolara geliyor.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Linkten alırsan 3 tane olduğu anda gümrüğe takılıyor aklında olsun.turkiyeye gelen biri vardi da o sekilde getirdi arkadas,100 liraya alabilirsin kargoyla gönderir

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    OK senin makinede takılı ise montajı konusunda fikir vermesi açısından foto paylaşırsan çok sevinirim. en azından şişe yeri ve yağlama ucu ile ilgili foto varsa düşüneyim üstat.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Feysbuk grubuna katıl dostum,orda paylaşılan fotolar var,reklam olmasın

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    ÜSTAT BİR AY ONCE DENEDİM AMA "MT GV250" DİYE BİR FACE GRUBU VAR KAPALI GRUP GÖRÜNÜYOR. HATTA İSTEK ATTIĞIM HALA GÖRÜNÜYOR hesap ismim onno onno

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler