Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu arada alternatifsizlik yüzünden turlara yalnız çıkıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Yeni Gelen Katılan arkadaşlar hoşgeldiniz Öncelikle.
    Gv başlangıç motosikleti olabilir o kadar abartılacak bir durum yok, Önemli olan dikkatli olmak.

Eğer uzun süre kullanmayacaksanız ve CC büyütmek gibi bir hedefiniz varsa şayet Sıfır alınması taraftarı değilim.Temiz 2. el bulursunuz elbette, sadece biraz sabır ve günlük ilan takipleri yeterli olacaktır.Ama ne olursa olsun motosikletinizi bir ustaya gösterin (bisikletçi ustalar olmasın bi zahmet )kafanız rahat olur

Yağ konusunda araba yağı kesinlikle kullanmayın , Katkı maddesi vb şeyler de eklemeyin makinenize..
    Onun dışında herhangi bir marka motosiklet yağı kullanabilirsiniz.
    Her yağ değişiminde kesinlikle filtreyi de değiştirin,Motorunuzun ömrüne katkısı olacaktır.Zaten filtre ucuz birşey
    Kullanım kitapçığındaki belirtilen km den erken değiştirin bence.Özellikle şehir içi kullanıyorsanız Yağ bakımını aksatmayın makinenizin..
    bu forumda tüm görüşlerini beğendiğim nadir insanlardansın hocam bizim motor hakkında aynen düşündüklerini düşünüyorum

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumda tüm görüşlerini beğendiğim nadir insanlardansın hocam bizim motor hakkında aynen düşündüklerini düşünüyorum
    Eyvallah sağolasın
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Temiz bir ikinci el gv 250 ye ben de talibim. 2000 km yapmis aksesuarli bir ybr ile takas dusunen varsa daha makbule gecer.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı arifakkoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada alternatifsizlik yüzünden turlara yalnız çıkıyorum.http://www.motosiklet.net/forum/atta...=11699&thumb=1
    Arif bey fotoları göremiyoruz. Ben de merak ettim.

Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arif bey fotoları göremiyoruz. Ben de merak ettim.
    Ben eski mesajlarımda görüyorum. Tekrar yayınlıyayım.
    Mesajlarda resim ekleniyor fakat dışarıdan biri baktığında göremiyor sanırım.

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    bende gv 250 mi geçen sene satıp şimdi kedinin ciğere baktığı gibi bakanlardanım geçen gün konyada bir dragstar a göz atmaya bir yamaha bayine gittim . orada hyosung temsilcisiyle ayaküstü bir sohbetim oldu. tam ayrılmak üzere iken gv 250 nin arka fren probleminin 2014 modellerde halledildiğini söyledi.ayrılmak üzere olduğumdan fazla ayrıntı öğrenemedim. temsilcinin dediği doğru olabilirmi. arka fren kitlemesinin önüne geçildiği konusunda bir bilgisi olan varmı arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

sanırım o temsilci gt250 ile karıştırdı comette arka disk fren olmuş

Motosikleti
    V strom
    Alıntı odeon65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gv 250 mi geçen sene satıp şimdi kedinin ciğere baktığı gibi bakanlardanım geçen gün konyada bir dragstar a göz atmaya bir yamaha bayine gittim . orada hyosung temsilcisiyle ayaküstü bir sohbetim oldu. tam ayrılmak üzere iken gv 250 nin arka fren probleminin 2014 modellerde halledildiğini söyledi.ayrılmak üzere olduğumdan fazla ayrıntı öğrenemedim. temsilcinin dediği doğru olabilirmi. arka fren kitlemesinin önüne geçildiği konusunda bir bilgisi olan varmı arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

sanırım o temsilci gt250 ile karıştırdı comette arka disk fren olmuş
    Ben de yakında gv250'imi satmak zorunda kalacağım.
    Şimdiden bu harekete başladım

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arka fren kitlemesi nedir , ben aldigimdada biraz sorunu vardi , soktum temizledim yagladim suanda gayet guzel.
    Usengec is bilmez ustalarin eseridir bu . Sizin soykemenize gerek.kalmadan peryodik olarak temizlenmesi lazim.
    Disk gibi degil tum pisligi icinde kaliyor ve sokmeden temizlenmiyor. gv icin degil tum tambur fren sistemleri icin gecerlidir.
    Arada sokup temizletin , bi zahmet.

Yada arkadasin dedigi gibi gt ile karisiyor olay . Gt deki konuda arka frenin gereginden fazla guclu olmasi . Arkaya tek piston kaliper taksalar duzelicek .
    Levent E. bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaşlar hepinize hayırlı günler, Benim motorum şehir içi 100 km de 5 Lt yakıyor, hava filtresi, bujilerim gayet iyi durumda bu yakıt miktarı bana fazla geldi. Motorumu hiç hırpalamıyorum, fazla dur kalk da yapmıyorum ama yine de yakıt miktarını düşüremedim. daha uzak yolu deneme fırsatı bulamadım ne yazıkki ilgileriniz için teşekkür ederim. Not: motorum 2007 model karbüratörlü ve 24000 km de.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Cümleten hayırlı akşamlar. Forumunuza ve gv250 camiasına yeni katıldım. Motorumu ocak ayında 2. el olarak aldım. Bursa' da ikamet etmekteyim. Motorumu bir kaç ustaya gösterdim, çok temiz motor dediler ama hiç birine güvenip bakıma bırakamadım. Tavsiye üzerine bir usta'da yağ bakımını yaptırdım, fakat usta içime sinmedi.3000 km yaptım bi kaç gün önce motor sesli çalışmaya başladı. Bursa'da önerebileceğiniz bir usta var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Ahmet Edip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize hayırlı günler, Benim motorum şehir içi 100 km de 5 Lt yakıyor, hava filtresi, bujilerim gayet iyi durumda bu yakıt miktarı bana fazla geldi. Motorumu hiç hırpalamıyorum, fazla dur kalk da yapmıyorum ama yine de yakıt miktarını düşüremedim. daha uzak yolu deneme fırsatı bulamadım ne yazıkki ilgileriniz için teşekkür ederim. Not: motorum 2007 model karbüratörlü ve 24000 km de.
    Hava filtrene bujine bakmışsın bahsettiğine göre.
    Lastik basınçlarını kontrol ediver inikse o da biraz sebep olabilir.Depodan kaçak varmı ona baktıver

Alıntı akyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı akşamlar. Forumunuza ve gv250 camiasına yeni katıldım. Motorumu ocak ayında 2. el olarak aldım. Bursa' da ikamet etmekteyim. Motorumu bir kaç ustaya gösterdim, çok temiz motor dediler ama hiç birine güvenip bakıma bırakamadım. Tavsiye üzerine bir usta'da yağ bakımını yaptırdım, fakat usta içime sinmedi.3000 km yaptım bi kaç gün önce motor sesli çalışmaya başladı. Bursa'da önerebileceğiniz bir usta var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
    Hoşgeldin;
    Sesli çalışma kısmını detaylı anlatırsan daha da yardımcı olmaya çalışırız

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bursada hyosungtan anlayan
    panayırda şukla motor
    elmasbahçelerde kardeşler motosiklet
    nilüfer tarafındada kocaman motosiklet var buna gitmedim ama bir tane gv 250 motorunu yarıp subap ve egzantrik değiştirdiler motor şuan çalışıyor yağ değişimi yapabilirler heralde

yanlız size tavsitem alın 1 tane 8 lik birde 17 lik anahtar kendiniz yağ değişimini yapın benim motoruma 2 litre yağ koymuşlardı normalde 1.5 olması gerekirken..

ve son olarak hocam pazar günü izniğe gezi olacak haav güzel olursa 2 tane gv 250 orda olucaz gelirseniz tanışırız

edit: gezi iptal olmuş şimdi öğrendim, iletişime geçerseniz güzel havalarda gezeriz

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Öncelikle hoşgeldiniz bende sizin gibi yeni katıldım gruba, aldığınız motordan herdaim memnun kalırsınız umarım Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtrene bujine bakmışsın bahsettiğine göre.
    Lastik basınçlarını kontrol ediver inikse o da biraz sebep olabilir.Depodan kaçak varmı ona baktıver
    lastikler de iyi durumda depoda herhangi bir sızıntı gözlemleyemedim. başka şüphelenmem gereken bir şey varmııdır acaba

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Ahmet Edip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler de iyi durumda depoda herhangi bir sızıntı gözlemleyemedim. başka şüphelenmem gereken bir şey varmııdır acaba
    Valla geriye kalan ne vardırki, aklıma gelmedi başka.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Sizin karburator karışımı doğru ayarlayamiyor sanki,yuksek devirli kullansanız da,lastik inik de olsa o kadar tuketenez normalde..
    Ölçümü doğru yaptığınızdan emirseniz,siboplarla ya da karburatorle alakalı bir durum var muhtemelen,Ridvan olaydı iyiydi..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MSA'dan 500TL dedikleri iyisi midir peki, hiç anlamıyorum malesef?
    direk git msa'dan al. 250 sissy bar 250 koruma demiri (+-20 lira koy)

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin karburator karışımı doğru ayarlayamiyor sanki,yuksek devirli kullansanız da,lastik inik de olsa o kadar tuketenez normalde..
    Ölçümü doğru yaptığınızdan emirseniz,siboplarla ya da karburatorle alakalı bir durum var muhtemelen,Ridvan olaydı iyiydi..
    anladim yarin pazartesi imkanlar el verdigi kadar baktirayim. Cok tesekurler

Motosikleti
    V strom
    Selamlar,
    Motosikletimi satılığa koydum.
    İlgilenen arkadaş varsa görüşebiliriz.
    Link
    Nakit ihtiyacından dolayı satıyorum. Tüketici kredisine bulaşmak yerine motosikleti satacağım.
    GV250'nin gerek yakıt tüketimi, gerekse performansı benim için çok iyiydi. Çevre yolunda iş ev arası günlük 40-60km yol yapmak için kullanıyordum.
    Ekipmanları vermeyeceğim. Önümüzdeki sezona kadar durumu düzeltip gv250 ile devam etmeyi planlıyorum. Kısmetse üzerine para koyup sıfır alacağım.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ahmet edip;sizin sorunla ilgili ateşlemede hatanın olabileceği gibi yorumlar da var,bujiler ngk olsun diyorlar(bir kac arkadas Bosch takmış ve sorun olmus)bobinler,pipolar ve cdi(beyin) kontrol edilmeliymis

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler