Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    bu forum artık baydı herhalde adam soru sormuş cevap veren bile yok birisi ceza aldı diye herkes trip atıyo admine admininde çok umrunda sanki adam yazmış neden atıldığını hak etmiş bence zaten bence saygısız biriydi atılması iyi oldu taylan sanada cevabım dediğin yerde varmı bilmiyorum ama avcılarda var bir tane o hariç nereye gidersen git

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forum artık baydı herhalde adam soru sormuş cevap veren bile yok birisi ceza aldı diye herkes trip atıyo admine admininde çok umrunda sanki adam yazmış neden atıldığını hak etmiş bence zaten bence saygısız biriydi atılması iyi oldu taylan sanada cevabım dediğin yerde varmı bilmiyorum ama avcılarda var bir tane o hariç nereye gidersen git
    Çok biliyorsan madem sen cevap ver arkadaşa ? boş klavye motorculuğu yapma burada, al oyuncaklarını da git..
    burdurlu1985 bunu beğendi.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    GV650 EFI
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.Tekerin düz bassın
    Kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Gv250 2012 efi'lerde rolanti deviri ne olmalıdır. Motor başladığında devir saati 2.000'de motor ısınınca 1.500'lere düşüyor. Bu değer normal mi?
    Efi modellerde rölanti ayarını beyin tüm sensörlerden gelen bilgi ile rölanti ayarı yapan step motoru kontrol ederek hava akışını sürekli kontrol eder. Bu nedenle rölanti değişkendir.

Bu arada ek olarak http://koreanbikeparts.com üzerinden alışveriş yapmayı düşünüyorum malzeme almayı düşünen varsa birlikte tek kargo ile alışveriş yapabiliriz
    ssates bunu beğendi.
    Bilgi paylaşıldıkça çoğalır!

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Arkadaslar birbirimize karsı üslubumuza biraz dikkat edelim.burada bin sayfanın uzerinde yazılmış yazı var,ne kadar eleyip gereksiz seyleri çıkarsak da geriye kalanlar bundan önce gv250 almış,bundan sonra da alacak insanların fazlasıyla faydalanacağı,ciddi emekler verilmiş yazılar.eminim su an bile birileri bazı bilgiler alıp aydınlanıyor buradakileri okuyup..
    Bir ürüne,markaya,servise ya da kisiye eleştiri getirirken saygi çerçevesini bozmadan,sebepleriyle birlikte açıklarsak daha aydinlatici,tartışmaya da açik olur.aksi halde de sorunlu17 arkadasın yaptıgı gibi karalamaya ya da sataşmaya yönelik durumlar ortaya çıkıyor,ki insanların emegine saygısızlık gercekten cok kalitesiz bir yaklaşım..
    @sorunlu17 arkadasım,bahsettigin avcilardaki servise gidiyorum ben de,bir cok arkadas gibi memnunum ve icim rahat.yalniz senin yazdıklarını okuyunca şaşırdım,neden gidilmemesi gerektiğini açıklarsan sevinirim?
    burdurlu1985, kilitci ve hyo kenan bunu beğendiler.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok biliyorsan madem sen cevap ver arkadaşa ? boş klavye motorculuğu yapma burada, al oyuncaklarını da git..
    farkındaysan istanbulda ikamet etmiyorum bilsem yardımcı olurum arkadaşa cevapladım zaten kendimce bu bir ikincisi sende bir soru sormuştun geçenlerde sanada bildiğimce cevap verdim ama unutmuşsun herhalde son olarak bu birbirimize yazdığımız son mesaj olsun karşılıklı atışma olayını sevmem ama bana karşı konuşma şeklin hiç hoş değil sana senin tarzında cevap vermemi bekleme çünkü seviyemi kaybetmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar birbirimize karsı üslubumuza biraz dikkat edelim.burada bin sayfanın uzerinde yazılmış yazı var,ne kadar eleyip gereksiz seyleri çıkarsak da geriye kalanlar bundan önce gv250 almış,bundan sonra da alacak insanların fazlasıyla faydalanacağı,ciddi emekler verilmiş yazılar.eminim su an bile birileri bazı bilgiler alıp aydınlanıyor buradakileri okuyup..
    Bir ürüne,markaya,servise ya da kisiye eleştiri getirirken saygi çerçevesini bozmadan,sebepleriyle birlikte açıklarsak daha aydinlatici,tartışmaya da açik olur.aksi halde de sorunlu17 arkadasın yaptıgı gibi karalamaya ya da sataşmaya yönelik durumlar ortaya çıkıyor,ki insanların emegine saygısızlık gercekten cok kalitesiz bir yaklaşım..
    @sorunlu17 arkadasım,bahsettigin avcilardaki servise gidiyorum ben de,bir cok arkadas gibi memnunum ve icim rahat.yalniz senin yazdıklarını okuyunca şaşırdım,neden gidilmemesi gerektiğini açıklarsan sevinirim?
    buradan soruyorum sonra millet gizli iş çeviriyor demesin sorduğun sorunun cevabını istersen özelden veririm buradan seninde dediğin gibi karalama kampanyası başlatmak istemiyorum ben güzelce bence oraya gitme dedim isteyen gider isteyen gitmez kimseye zincir vuracak değilim

chuckmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar bugun kızıltoprakta motorumu muayne ettirdim.. koltuk sayısı muabbetınden basım agrımıstı.. neyse ıkıncı gıdısımde hızlı bı sekılde muaynemı onaylattım.. Ozan beye ilgi ve alakasından dolayı teşekkürler :D.. O değilde benim motor bazen 3ncu marşta çalısıyor acep neden ? birde olur olmadık yerde fi lambası yanıyor.. arman hatasını duzelttırdım.. sadece yazılımsal dedi.. sımdı bu tekrar hata verırde ben yazılımsal sanırsam nolcak ? :D

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    farkındaysan istanbulda ikamet etmiyorum bilsem yardımcı olurum arkadaşa cevapladım zaten kendimce bu bir ikincisi sende bir soru sormuştun geçenlerde sanada bildiğimce cevap verdim ama unutmuşsun herhalde son olarak bu birbirimize yazdığımız son mesaj olsun karşılıklı atışma olayını sevmem ama bana karşı konuşma şeklin hiç hoş değil sana senin tarzında cevap vermemi bekleme çünkü seviyemi kaybetmem[
    Geçenlerde ne sormuşum merak ettim gv ile ilgili pek soru sormam makineyi biliyorum.Ayrıca sormam gerekeni de buradan yazmıyorum yardımcı olacak arkadaşlarımız var nihayetinde..

Ama Sen daha arkadaşı tanımadan yaptığın yorumun farkında değilsin..Biz neredeyse 4 senedir bu forumdayız.Herkez birbirini bilir kimin ne olduğunu da

Yapılan tepki adminin umrunda olur ya da olmaz o da bizi bağlamaz.Ama böyle olması gerekir yapacak birşey yok.

Kısacası Bizim arkadaş hakkında yazdığını tekrar okursan daha iyi anlarsın hatanı.Sadece Arkadaşı değil tanımadığın kişi hakkında yorum yapmak hiç hoş değil, Dolayısıyla tepki almanda normal..

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde ne sormuşum merak ettim gv ile ilgili pek soru sormam makineyi biliyorum.Ayrıca sormam gerekeni de buradan yazmıyorum yardımcı olacak arkadaşlarımız var nihayetinde..

Ama Sen daha arkadaşı tanımadan yaptığın yorumun farkında değilsin..Biz neredeyse 4 senedir bu forumdayız.Herkez birbirini bilir kimin ne olduğunu da

Yapılan tepki adminin umrunda olur ya da olmaz o da bizi bağlamaz.Ama böyle olması gerekir yapacak birşey yok.

Kısacası Bizim arkadaş hakkında yazdığını tekrar okursan daha iyi anlarsın hatanı.Sadece Arkadaşı değil tanımadığın kişi hakkında yorum yapmak hiç hoş değil, Dolayısıyla tepki almanda normal..
    son mesaj olsun demiştim ama anlatamamışım senden gelen hiç bir mesajı okumadım say bundan sonra muhattap almıyorum seni arkadaşım

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    son mesaj olsun demiştim ama anlatamamışım senden gelen hiç bir mesajı okumadım say bundan sonra muhattap almıyorum seni arkadaşım
    Guzel karar vermisin, anlayabilmene sevindim..Forumda senin olsun takil kafana gore buralarin agasi sensin bundan sonra..

Motosikleti
    yakında umarım.
    sevgili arkadaşlar, daha evvel 250lik jinlun kullanmistim bir süre, şimdi tekrar motosiklet almak niyetindeyim, başlığınızın 1045 sayfasini da okuyamadim ama atlayarak falan 100 sayfa kadarini okuyabilmişimdir, çok faydalı bilgiler var gercekten de. gv250 benim ihtiyacimi tam karsilayacak ve bana keyif de verecek bir motosiklet gibi duruyor yorumlara ve ozelliklere baktığımda. şimdi 5-6 bin tl civarına temiz bir karbüratörlü model ariyorum, cevrenizden satan kimse varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. motoru, şanzımanı, gidonu, fren sistemleri vs, daha öncelikli. ufak tefek kozmetik problemleri olabilir çok önemli degil ben hallederim. sürüşüyle beni soğutmasin yeter yani . çok sürat sevmem, zaten cruiser ile çok sürat çelişir benim kafamda, ama 90 km/s de yapabilmek isterim, jinlun ile o kadar titreşimli oluyordu ki bu hızda dikiz aynasindan herşeyi bulanik görüyordum tamamen. bir saatlik sürüşten sonra ellerim ve ayaklarımdaki karıncalanma iki saat kadar geçmiyordu ) bu motorda çok yüksek hızlara çıkmadığım sürece, ki sevmem dedigim gibi, çok titreşim yaşamayacagimi tahmin ediyorum. doğru mudur?

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar birbirinizi kırmanıza gerek yok bende ara ara bu konuyu takip edenlerden biriyim.. ve galiba bir yada iki sene önce bir teklifde bulunmuşdum bu konuda.. o zamanda 800 ün üstünde sayfa vardı ve demişdimki herkesin sorduğu sorular sorunlar hemen hemen aynı ve bunca sayfa teker teker arayamazlar birisi bir blog tarzı bir yer açıp bütün a dan z yen her türlü sorun soru v.b leri bölüm bölüm ayırıp bir blog çatısı altında paylaşırsa harika olur demişdim böylece bu konudada sadece sohbet edilir..

o fikrim hala geçerli her kesin sorunları yada merak ettiği aradığı şeyler aynı..

ben misal motoru satarsam gv düşünüyorum benim kafamda yakıtı arttırmadan motorada zarar verip ömrünüde yemeden çıtır bir modifikasyonla birazde teknolojik modernizasyon var led stop lar bixenon ön far pandizotçuda 5 yada 6 inçlik özel bir çerçeve yaptırmıak gidon üstüne gps tableti koyabiliceğim orjinal bir çalışma custom.. v.b gibi..

kısaca herkesin beklentisi arayışı arzusu farklı.. ama işde 1045 sayfada bunları aramakda baya zor..

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı sonerbilgic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar, daha evvel 250lik jinlun kullanmistim bir süre, şimdi tekrar motosiklet almak niyetindeyim, başlığınızın 1045 sayfasini da okuyamadim ama atlayarak falan 100 sayfa kadarini okuyabilmişimdir, çok faydalı bilgiler var gercekten de. gv250 benim ihtiyacimi tam karsilayacak ve bana keyif de verecek bir motosiklet gibi duruyor yorumlara ve ozelliklere baktığımda. şimdi 5-6 bin tl civarına temiz bir karbüratörlü model ariyorum, cevrenizden satan kimse varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. motoru, şanzımanı, gidonu, fren sistemleri vs, daha öncelikli. ufak tefek kozmetik problemleri olabilir çok önemli degil ben hallederim. sürüşüyle beni soğutmasin yeter yani . çok sürat sevmem, zaten cruiser ile çok sürat çelişir benim kafamda, ama 90 km/s de yapabilmek isterim, jinlun ile o kadar titreşimli oluyordu ki bu hızda dikiz aynasindan herşeyi bulanik görüyordum tamamen. bir saatlik sürüşten sonra ellerim ve ayaklarımdaki karıncalanma iki saat kadar geçmiyordu ) bu motorda çok yüksek hızlara çıkmadığım sürece, ki sevmem dedigim gibi, çok titreşim yaşamayacagimi tahmin ediyorum. doğru mudur?
    120'ye kadar hızda arkada çanta olmamasına rağmen titreme olmuyor.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    @sorunlu17 arkadasım saniyorum kastettiğim şeyi tam anlatamamisim;herkes faydalansın diye paylaşıyoruz bildigimiz
    seyleri,serviste yaşadığın sorun varsa burada paylaşmalisin bence,ki insanlar da görüp bilgi sahibi olsun,kararını kendi versin.ben de bir serviste sorun yasadım,iyi niyetli olmadıgından emin oldugum icin bir daha önünden bile gecmiyorum,hatta geçenlerde konjektor arızası yasadım motor son nefesini verecek gibi oldu ve yolda kalmayı bile göze alarak yolumun uzerinde olmasına rağmen gitmedim kendilerine.ama kimseye oraya gitmeyin de nereye giderseniz gidin seklinde uyarmıyorum cunku bu servis beni ne dolandırdı,ne de motorumdan parca çaldı..ben de bu yüzden merak ettim sorunu,bu kadar onemli bir durum varsa özelden yazmana gerek yok buradan yazıp hepimizi bilgilendir de biz de boSuna gidip para vermeyelim..
    @chuckmak Fİ yandığında bilgisayara bağlarsan görebilirsin ancak hangi arıza kodu olduğunu,motorun gidişinde sorun yoksa cok da Sallama,ama konjektor yuksek sarj veriyor olabilir,bir ölçtür istersen rolantide ve gaz aciyorken.(14,5voltu geçiyorsa sıkıntı olur)
    @sonerbilgic,yemek yiyip ciktiysan 90la giderken yol duzgunse uykun gelebiliyor dostum,o derece.120-130 aralığında sabit gidebiliyorum rüzgar sıkıntı oluyor sadece.
    @logaritma led stop yapanları gördüm ama xenon merceği far tasına sığmıyor diye kalmış kulağımda,bir ölçmek lazım heralde.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    GV650 EFI
    Selamlar

Yurt dışından http://koreanbikeparts.com parça getirtmeyi düşünüyorum her hangi bir parçaya ihtiyacı olan varsa benimle iletişime geçsin her halükarda 22$ kargo parası verilecek 2 - 3 parça birşey değişmiyor

Arkadaşlar gv250 ye devam alalı 1 ay oldu hava sartları ve iş imkanları el verdikce sürdüm bin km falan yaptım. benim tek sorunum bu egsoz sesini nasıl acarız enjeksiyonlu modellerde nasıl oluyor bu durum bilen yapan ne kadar mal olur bilen vardır diye sormak istedim bu oksijen ölcen sensörlerden dolayı olmuyor diyorlar ama arkadasta kawazaki vn900 var oda enjeksiyonlu oksijen sensör yanıltıcı koydurmus o yanıltıcı bunada uyarmı yada bunun için olan varmı yada diyorum actırmayıp yeniden sıfır egsoz yaptırsak fikirleriniz nelerdir bu konuda siz degerli hem buyuklerime danısmak tecrubelerinizden yararlanmak istedim....

Motosikleti
    yakında umarım.
    cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. titreşim olmamasi benim için çok onemliydi. bir de temizini satan birini bulursam önümüzdeki günlerde almak niyetindeyim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı sonerbilgic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. titreşim olmamasi benim için çok onemliydi. bir de temizini satan birini bulursam önümüzdeki günlerde almak niyetindeyim.
    6 bine temiz karbratörlüler rahat bulursun, ben geçen gün inceledim 2-3 tane vardı.. şimdiden hayırlı olsun o zaman

Motosikleti
    yakında umarım.
    6 bine karbüratörlü model var da, işim gereği hepsine tek tek gidip bakacak zamanım olmuyor, sahibinden.com'dakiler de temiz görünüyor ama bilemeyiz tabi mekanik bir sıkıntısı var mı yok mu :/ yoksa birkaç makine var istanbulda satılık... yine de kısa zamanda aranıza katılabileceğim gibi duruyor

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bine temiz karbratörlüler rahat bulursun, ben geçen gün inceledim 2-3 tane vardı..
    Emin misin

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    İLANLARI TAKİP ET ACELE SATILIKLAR 1000 TL CİVARI UYGUN OLABİLİYOR GEÇEN BİLDİĞİM TEMİZ KARBÜRATÖRLÜ 9 BİN KM DE (BENCE KM TEMİZLİK ÖLÇÜTÜ DEĞİL) 2006 MODEL ALET 5000 E GİTTİ. İSTEYİNCE OLUR AMA ACELE ETME. BEKLEMEYİ BİLİNCE BİRAZ DAHA UYGUNA ALABİLİRSİN DEMEM O.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler