Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Cevaplar için teşekkürler. Alıp paşa paşa alışacağız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım Fiyatı normal..

Ayrıca gulf nasıl bir yağ bilemem ama motosiklet yağı olduğu sürece bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum..

Yeterki araba yağı koymayın motosikletinize.
    Ve hava soğutmalı olduğu için yağ değişiminiz 2000 km yi geçmesin.Şimdi bazı arkadaşlar diyebilirler çok erken bu, normalde 3000 de değiştiriyoruz falan.Özellikle şehir içi kullanıyorsanız bakım peryotlarını erkene alın..

Ben sürekli bu km de değiştiriyordum, hemde her değişimde filtre de değiştiriyordum.motosikletimi 33.000 km de sattığımda makinede tık yoktu
    şimdi rıdvan abi olacaktı burda 4000 binden önce değiştirmeye gerek yok diyecektii
    ssates ve ömer2 bunu beğendiler.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı chuckmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yan kapakları pahalıymış ama akunun ordakiler ucuz galıba kanunı yedek parcadan baktım 20+20 40 lıra gıbı bırsey yalnız merak ettıgım sey acaba o kapaklarda da kanunımı yazıor :D boşa geçme olayı gaz vermeden ılerı flan yapıorum da ıste bakalım daha hassasıyetıne alısamadım :D bu enjeksıyonlularda susturucu olayıyla ılgılı son durum nedır ?

ogzcngdk de dediği gibi yan kapaktaki kanuni yazıları çıkabilir. Fön makinesi ile ısıtırsan
    kolayca kanuni yazılarını çıkarabilirsin. Boyaya zarar vermemek için kapağın üzerine vazalin sürersen iyi olur.

Motor sıcakken boşa vitese almanın daha kolay olduğunu fark ettim. Soğuk havaalarda veya motor çalışmıyorken boşa almak daha zor oluyor.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Samet güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.
    Sağol Mustafa..

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    selamlar arkadaşlar

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10030-hyosung-s-and-t-kanuni-gv250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1041.html

bu motor nasıldır acaba?
    sahibi ile görüşmedim ama ilandaki bilgilere bakarak fikrinizi alabilir miyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

ARKADAŞLAR
    özür dilerim
    linki yanlış atmışım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-aksesuar-avantajli-156242338/detay
    bu linkteki motor

Motosikleti
    2010 gv 250
    slm arkadaşlar küçük bişi sorucam sizlere. siz benzini nasıl alıyorsunuz? depodan taşana kadar dolduruyormusunuz? ben pompayı içine bırakıp otomatik atana kadar dolduruyorum.hep 250 km 10 lt civarı aldım. dahada gidermi demek için soruyorum bu soruyu aslında. sora yolda kalmayayım

Motosikleti
    Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar küçük bişi sorucam sizlere. siz benzini nasıl alıyorsunuz? depodan taşana kadar dolduruyormusunuz? ben pompayı içine bırakıp otomatik atana kadar dolduruyorum.hep 250 km 10 lt civarı aldım. dahada gidermi demek için soruyorum bu soruyu aslında. sora yolda kalmayayım

motor yan ayaktayken depo kapağının alt kenarına kadar dolduruyorum (umarım anlatabilmişimdir )

bu şekilde 300 km kesin gider gerisi riske girmek olur. sizin doldurduğunuz şekilde 70 km daha az gitmesi gerekiyor yaklaşık konuşursak. tam sınırda alıyormuşsunuz
    ns_elessar bunu beğendi.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selamlar arkadaşlar, an itibariyle 600 F imi sattım..
    Güzel tecrübe edindim kısa sürede..Güzel makineydi ama rahatlık konusunda bir gv kadar değildi
    motosikletinizin kıymetini bilin
    ömer2 bunu beğendi.

chuckmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    sam@ hayırlı olsun kardesım.. tekerın duz bassın

Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ogzcngdk de dediği gibi yan kapaktaki kanuni yazıları çıkabilir. Fön makinesi ile ısıtırsan
    kolayca kanuni yazılarını çıkarabilirsin. Boyaya zarar vermemek için kapağın üzerine vazalin sürersen iyi olur.

Motor sıcakken boşa vitese almanın daha kolay olduğunu fark ettim. Soğuk havaalarda veya motor çalışmıyorken boşa almak daha zor oluyor.
    yok kardeşim ben s&t yide istemıorum sanırım aku yan kapaklarını satın alıcam 20 tl galıba yalnız merak ettıgım sey kanunu yedek parcadan alsam ustunde hyosungmu yazıor artık yoksa hala kanunı mı.. gun ıcerısınde arıyamıorum aksamlarıda malum... yag deposunuda sticker flan halletmeyı dusunuorum
    ssates bunu beğendi.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı cluuberzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10030-hyosung-s-and-t-kanuni-gv250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1041.html

bu motor nasıldır acaba?
    sahibi ile görüşmedim ama ilandaki bilgilere bakarak fikrinizi alabilir miyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

ARKADAŞLAR
    özür dilerim
    linki yanlış atmışım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-aksesuar-avantajli-156242338/detay
    bu linkteki motor
    Hatırladığım kadarıyla ilan 6 ay kadar önce de vardı. İlandaki fotolar eski.
    Üzerindeki aksesuarların fiyatlarını http://www.hyosungsource.com/index.p...ort=20a&page=2 öğrenebilirsin.

Ustaya göstermende fayda var düşme vb. var mı? diye.

Sıkıntısı yoksa km'ye bakarak fiyat uygun.

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Dostlar su linklere bakmanizi tavsiye ederim. İngilizce forum ama adamlar envayi cesit aksesuar ve mtor parcasini takip cikma islemlerini resimli ve detayli anlatmislar. Turkiyeden katilan kisilerde var. Biraz kurcalayin baya guzel bilgiler var...

http://www.alternativecruisers.com/index.php?board=22.0

Bir de bu var sikca sorulan sorular bolumu.

http://www.alternativecruisers.com/index.php?board=10.0

Motosikleti
    Artık Yok...
    ebayda envare çeşit gv250 aksesuar ve performans kitleri var..

misal

http://www.ebay.com/itm/Hyosung-GV25...b5e3f9&vxp=mtr

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    sam@ hayırlı olsun kardesım.. tekerın duz bassın

yok kardeşim ben s&t yide istemıorum sanırım aku yan kapaklarını satın alıcam 20 tl galıba yalnız merak ettıgım sey kanunu yedek parcadan alsam ustunde hyosungmu yazıor artık yoksa hala kanunı mı.. gun ıcerısınde arıyamıorum aksamlarıda malum... yag deposunuda sticker flan halletmeyı dusunuorum
    sağol dostum

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar kilit.. branda.. krom gözlük.. nazi kaskı.. kuru kafalı maske flan hyosung akü kapağı için sticker bunlar lazım bi el atın :D Bu arada İstanbula geri döndüm artık buralardayım ..

Motosikleti
    2010 gv 250
    ogzcngdk cevabın için sağol dostum.
    bir dorum daha olacak. geçenlerde eve giren hırsız hudsonun deri montunu götürmüş..e bende montsuz kaldım dolayısıyla. mecburen bir mont alıcam ama bu sefer o kadar kaliteli bişi alamıcam malum sebeplerden..

http://www.feyizoglu.com/Black-Yazlik-Fileli-Mont_46937.html#0

şu montu bilen varmıdır? bizim motorda nasıl durur acaba?

Motosikleti
    Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ogzcngdk cevabın için sağol dostum.
    bir dorum daha olacak. geçenlerde eve giren hırsız hudsonun deri montunu götürmüş..e bende montsuz kaldım dolayısıyla. mecburen bir mont alıcam ama bu sefer o kadar kaliteli bişi alamıcam malum sebeplerden..

http://www.feyizoglu.com/Black-Yazlik-Fileli-Mont_46937.html#0

şu montu bilen varmıdır? bizim motorda nasıl durur acaba?
    geçmiş olsun üzüldüm montun gitmesine...

bugün bursa heykelde siyah tek egzoslu bir gv gördüm garip hareketler yapıyodu hemen çektim önüne iyi günler falan dedim foruma takılıyomusun dedim yok dedi tamam dedim devam ettim. insan gv 250 kullanırsa hiçmi internetten bakmaz acaba bu motor için ne demişler diye ilginç
    ns_elessar bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda motorumu aldım beyler, gv125 (cbr
    Neye niyet neye kısmet, fuar da cbr 125 e oturdum hoşuma gitti, buna bakayım o zaman dedim ilandaki motoru 6900 e aldım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-en-az-sifir-kadar-sifir-154922340/detay
    Hayırlı olsun samet.Allah kaza bela vermesin.Dükkana bekliyorum.
    Bu arada mustafa da sattı motorunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar, an itibariyle 600 F imi sattım..
    Güzel tecrübe edindim kısa sürede..Güzel makineydi ama rahatlık konusunda bir gv kadar değildi
    motosikletinizin kıymetini bilin
    Ah uğur ah,erken bıraktın bizi havalar ısınıyor otoban yapacaktık(Şaka bi yana hayırlı olsun)

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar kilit.. branda.. krom gözlük.. nazi kaskı.. kuru kafalı maske flan hyosung akü kapağı için sticker bunlar lazım bi el atın :D Bu arada İstanbula geri döndüm artık buralardayım ..
    Bi ilgilenin beyler yahuu :D

ayrıca 24 mart benım motorun muaynesinin son günü nasıl yapılıyor bu işler hiç bilmeyen birine anlatırmısınız :D

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    selam arkadaşlar. 1042 sayfa yazıldıysa bu motorda bir keramet vardır dedim ve hız merakı olmayan birini fazlasıyla tatmin edebilecek bir makina olabileceğini tahmin ettim. Şimdiye kadar hiç düşünmediğim bir tarz olmasına rağmen birkaç aksesuar takviyesiyle ilgimi çekeceğine eminim. Alacağım motor 2013 veya 2014 olacak. Sadece kafamda bazı soru işaretleri var. Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Soru 1- Acaba kronik sorunları var mıdır? (örn. fazerda gidon rulmanlarının dağılması, TPS sensörü arızası)
    Soru 2- Parça ve aksesuar fiyatları ve bulunabilirlik hakkındaki görüşleriniz? (Sisibar, koruma demiri vb)
    Soru 3- Sakin ve agresif kullanımlardaki tüketim değerleri nedir? ( ...lt/100km)
    Soru 4- Sürücü ve artçı konforu tatmin edici midir? (seleye takviye yapmak gerekir mi?)
    Soru 5- Uzun boylu (1,86) ve kilolu (105kg) biri için cılız bir motor mu?
    Soru 6- Sıfır alındığı takdirde fabrikasyon lastikleri tatmin eder mi? Markası nedir? Önerebileceğiniz lastik marka ve modeli nedir?
    Soru 7- Bakım periyodları nedir? Kaç kilometrede hangi parçaları değişmesini tavsiye edersiniz?
    Soru 8- Titreşim durumu nedir?
    Soru 9- Hyosung SS lerde devir kesicinin olmadığı, bu sebepten dolayı redlineda tapa gaz gidenlerin motoru kucaklarına aldıklarını duymuştum. Bu motorda devir kesici var mı? (henüz hayatında redline görmemiş biri için saçma bir soru ama merakımdan soruyorum)
    Soru 10- Bir arkadaşım, karbüratörlüsünü al diye tavsiyede bulundu. Sanırım 2010 modelden sonrakiler enjeksiyonlu. Karbüratörlünün ne artısı var?

Evet arkadaşlar. Önceki sayfalarda soruların cevapları var diyenleri duyar gibiyim. Ama 1042 sayfa Fazer sayfamızda birçok arkadaşımızın bu tür sorularını cevapladık ve hala cevaplıyoruz. Rica etsem motoru aktif kullanan arkadaşlarım anket niteliğindeki bu soruları kendi düşünceleriyle cevaplayabilir mi? Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru 1- Acaba kronik sorunları var mıdır? (örn. fazerda gidon rulmanlarının dağılması, TPS sensörü arızası)
    Soru 2- Parça ve aksesuar fiyatları ve bulunabilirlik hakkındaki görüşleriniz? (Sisibar, koruma demiri vb)
    Soru 3- Sakin ve agresif kullanımlardaki tüketim değerleri nedir? ( ...lt/100km)
    Soru 4- Sürücü ve artçı konforu tatmin edici midir? (seleye takviye yapmak gerekir mi?)
    Soru 5- Uzun boylu (1,86) ve kilolu (105kg) biri için cılız bir motor mu?
    Soru 6- Sıfır alındığı takdirde fabrikasyon lastikleri tatmin eder mi? Markası nedir? Önerebileceğiniz lastik marka ve modeli nedir?
    Soru 7- Bakım periyodları nedir? Kaç kilometrede hangi parçaları değişmesini tavsiye edersiniz?
    Soru 8- Titreşim durumu nedir?
    Soru 9- Hyosung SS lerde devir kesicinin olmadığı, bu sebepten dolayı redlineda tapa gaz gidenlerin motoru kucaklarına aldıklarını duymuştum. Bu motorda devir kesici var mı? (henüz hayatında redline görmemiş biri için saçma bir soru ama merakımdan soruyorum)
    Soru 10- Bir arkadaşım, karbüratörlüsünü al diye tavsiyede bulundu. Sanırım 2010 modelden sonrakiler enjeksiyonlu. Karbüratörlünün ne artısı var?
    evet soruların cevapları forumda var ama kısada olsa cevaplamaya çalışayım size..
    1.çalışırken boş vitese geçmeme sorunu var, ama bazı teknikler öğreniyorsunuz sonradan illaki geçiyor , yine bazı modellerinde 5.500 devirde takılma sorunu var 1-2 saniye devir sabitleniyor sonra devam..
    2.parçası bulunur. ama pahalıdır.. aksesuar ön cam, koruma demiri, çanta (bağlantı kısmını uydurmak lazım ama), sisy bar bulunuyor..
    3.kendi motorum için söyleyeyim sakin kullanım 3.6 litre. şehiriçi 3.8 litre ile 4 litre arası.
    4.sürücü için şehiriçi rahat ama uzun yolda 3-4 saatten sonra uyuşmalar ve ağrılar başlıyor.
    5.evet aynı yapıya sahibiz tam olduğunu söyleyemem ama bisiklet gibide kalmıyor. orta şeker
    6.orjinal lastikleri kuru ve sıcak asfaltta iyidir ama soğuk ve ıslakta fren bile yaptırmaz adama
    7.4 bin yağ ve yağ filtresi, 8 binde bujiler, 12 binde hava filtresi
    8.ne titreşimi şaka bir yana 120 den sonra biraz titriyor
    9.devir kesici yok
    10. ne kadar az elektronik o kadar az sıkıntı, ve daha güzel bir ses. yakıtta fark yok.. bide bana kalırsa karbratörlü seri daha kaliteli sanki..
    fabrisio bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler