Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi akşamlar gv 250 kullanıcısı abilerim kardeşlerim. Forumda konu açtım burayada linki koymak istedim http://www.motosiklet.net/forum/almak-isteyenler/124751-hyosung-gv-250-yahut-kawasaki-en-500-a.html . Manisa olursada olur görebileceğim bir yer ama farklı illere gitmekte zorlanıyorum o yüzden izmir içi dedim düşünen varsa irtibata geçerse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Colnar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba sıfır gv250 almak istiyorum yakın zamanda ama kafamı karıştıran çok fazla şey oldu motora güveniyorum ama yetkili bayii ve servislere güvenmiyorum.
    İzmir de oturuyorum bi kaç bayii aradım kimisi öyle bir motor satmıyoruz dedi kimisi 2ay sonra gelcek dedi. en sağlıklı aldığım bilgi sipariş verdikten 15gün sonra alabilceğimdi.
    Şimdi nerden nasıl alabilirim motoru 2014 modeller ne zaman gelir veya sipariş verdikten 15gün sonra gelicek 2013 modeller bayiide 1 yıldır bekliyen motorarmıdır yoksa fabrikadan mı gelir?

İzmirde bulunanlar yardımcı olursa sevinirim.
    Merhaba, ben izmirde oturuyorum. 2014 modeller mart gibi turkiyeye gelecek, ondan önce 2014 model var diyen varsa yalandır zaten. Ellerinde olan da 2013 modeldir. Ben 2013 haziranda 2012 model aldım sıfır aldım, denizliden bulabildim, makinada hiçbir sıkıntı yok, canavar gibi masaallah. aydin denizli kuşadası balıkesir bayilerini arayıp sorabilirsin izmirde bulamazsan. 2014 ile bi fark olduğunu düşünmüyorum. Simdiden hayırlı olsun..

Motosikleti
    GV650 EFI
    Selamlar;

Gv250 için bazı parçalara ihtiyacım var yurt içi veya dışı nereden uygun fiyatlı satın alabilirim. Hangi siteyi tavsiye edersiniz

Hyosung yazılı oval ayna,
    Rolenti kontrol valfi (Efi için)

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    delta motorlu araçlar ve merkez yedek parçaya bakın öncelikle.. sonra hyosung source ondan sonrada kanuni yedek parça

aradığınızı kesinlikle bulursunuz ama en ucuzu hangisindedir bilemiyorum şimdi
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    GV250
    arkadaşlar 1 ay içinde köreye gidiyorum. hazır gitmişken hyosung fabrikaya da yğramayı düşünüyorum. daha ucuza mal ederim parçaları aksesuarları. türkiyeye dönüşüm mayıs haziranı bulacak. acelem yok diyen arkadaşlar istediklerini yazarsa temin etme şansim olabilir.
    blackarca, ZERDÜŞT, oguzhansan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ne sıkıntılı bir kışmış bu yaa bir bulamadım bütçeme göre gv 250 yokmu tanıdıktan eşten dosttan satılık güzel bir makine

Merhabalar alper ben 24 yaşında İstanbuldan bir garip öğrenci motosiklet kültürüne ve motorculuğa gömül vermiş bi kardeşiniz gv 250 almayı düşünen bi kardeşiniz ufak tefek bi kaç sorum olacak benim boy 1,82 kilo 95 bu makine altımda ufak kalırmı abiler varsa birkaç fotoğraf bi el atın be)

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı AlperAcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar alper ben 24 yaşında İstanbuldan bir garip öğrenci motosiklet kültürüne ve motorculuğa gömül vermiş bi kardeşiniz gv 250 almayı düşünen bi kardeşiniz ufak tefek bi kaç sorum olacak benim boy 1,82 kilo 95 bu makine altımda ufak kalırmı abiler varsa birkaç fotoğraf bi el atın be)
    gv hiç de ufak bi makina değil fotolarda görüldüğü gibi..
    babam 110kg ve 1,80 boyla bi oturdu benden çok yakıştı motor üstüne
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    ben 1.90 boy 90 kg ağırlıktayım, yolda giderken dükkanların camından kendi yansımama bakıyorum bazen bacak olarak bir problem yok ama boy olarak biraz uzun kalıyorum ama sırıtmıyor.. sende hiç bir problem olmaz.. fotoğraf atmak isterdim ama motor üstünde fotoğrafım yok daha
    hyo kenan bunu beğendi.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Bosver yakisip yakismayacagini, sen keyfini sur motorun..
    Yaza kadar alda gezilere katilirsin

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv hiç de ufak bi makina değil fotolarda görüldüğü gibi..
    babam 110kg ve 1,80 boyla bi oturdu benden çok yakıştı motor üstüne
    Teşekkür ederim burdurlu kardeş yorumun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Eyvallah oğuzcan kardeş eski bursa chopper ahalisine eş dost varsa burdan selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Hahah tabi abi çay çorba içeriz,anladığım kadarıyla forumdaki arkadaşlar bayağı memnun gvden fakat merak ettiğim bi konu daha var ki motorun viraj kabiliyeti basıl eski gi gt250r kullanıcısı olarak diyebilirim ki motorun burnu viraja giriyor kuyruk bırakın ben dönmeyeceğim der gibi bi hal takınıyordu benzer kasalarda japonlara göre saygılar

Motosikleti
    2012 Hyosung GV 250 & 2007 Yamaha Dragstar XVS 650
    Arkadaşlar iyi günler,
    Motorumun kornasını değiştirmek istiyorum. Ses vs için değil sadece görsel modifikasyon amaçlı olarak. Yeni aldığım kornayı taktığım zaman çalışmadı. Sadece tık diye bir ses geliyor, fazlası yok. Yeni korna da 12V, fakat 3,5 amper acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor. Çözüm ne olabilir?
    Teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mehyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler,
    Motorumun kornasını değiştirmek istiyorum. Ses vs için değil sadece görsel modifikasyon amaçlı olarak. Yeni aldığım kornayı taktığım zaman çalışmadı. Sadece tık diye bir ses geliyor, fazlası yok. Yeni korna da 12V, fakat 3,5 amper acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor. Çözüm ne olabilir?
    Teşekkürler
    Elektrik sisteminde ya da akünde bir sorun yoksa çalışması gerekir. 3,5 amper yüksek tabii ki ama en kötü senaryoyla bile far kapalıyken çalması gerekir. Tık sesi de rölenin sesi olduğuna göre korna bozuk olabilir.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    aslında kornayla ilgili benimde sıkıntım var ..
    bazen çalıp bazen çalmama gibi bir durumu var 3500 bakımda garantıden degısmıştı su an 3700de ..

Motosikleti
    Özellikle baktım ses röleden değil kornadan geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mehyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle baktım ses röleden değil kornadan geliyor.
    Havalı korna değilse üstündeki ince vidayı gevşetmeyi/sıkmayı dene düzelir.

Motosikleti
    Onu da denedim, hatta vidayı tamamen çıkarıp bile denedim. Olmuyor olmuyor

Motosikleti
    Kymco Xciting 250
    Arkadaşlar selam bu motor hakkında kullanan arkadaşlar

1. Konfor
    2. Titreşim
    3. Parça kalitesi ve temini
    4. Rahat seyahat edilebilecek maksimum sürat
    5. Parçalarda oksitlenme oluyor mu (dışarıda branda ile muhafaza olacak)

Son sorumda hani bazı motorlar ömürlüktür yıllar sonra bile bizim emektara işimiz düştüğünde bile oradadır hani bazıları ise geçici hani bu motoru o katagoriye alabilir miyiz sizce?

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı ChaylaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. Konfor
    2. Titreşim

Son sorumda hani bazı motorlar ömürlüktür yıllar sonra bile bizim emektara işimiz düştüğünde bile oradadır hani bazıları ise geçici hani bu motoru o katagoriye alabilir miyiz sizce?
    1- 250 cc kategorisinde ki bana göre en konforlu cruıser..
    2- 250 cc kategorisi içersin de titreşimi en makul olan .
    3- Parça kalitesi orta ile üst düzey arasında bir yerde bana göre..çok iyi değil ama iyi ..parça teminini ise Türkiye de başta kanuni.com.tr,www ,Delta motorlu araçlar,Merkez motor gibi yerlerden temin edebi,leceğin gibi yurt dışından da www.hyosungsource.com v.b. sitelerden temin edebilirsin,Kore,ABD ve Avrupa da bir çok sitede yedek parça satılıyor.
    4- 150 km hıza çıkarsın ama konforlu bir sürüş için maksimum 120 km derim..diğer kullanıcı arkadaşlar bu konuda daha net bilgi verebilir ler ben kısa bir süre kullandığım için bu konu da yanılabilirim.
    5-Parçalarda oksitlenme tamamen motorun nerde ve hangi şartlarda saklandığı ile ilgili değişkenlik gösterir..örneğin sahile yakın bir yerde isen durum farklı nem oranının düşük olduğu bir yerde yaşıyorsun farklı etkileyecektir..diğer markalardan daha çok oksitlenmez ancak kışın kullanmayacaksan oksitlenme yapabilecek parçaları wd 40 ile yağlamanı tavsiye ederim..kullanacağın zaman yıkar sezonu açarsın..

son olarak bu motoru 220.000 km re kullandıktan sonra bir arkadaş motor yaptırdı kendisi sürekli yol yapan birisiydi..220.000 km yol iyi bir rakam 250 cc için bunun şartı da tabii motorun bakımlarını düzenli yapmak birde doğru usta da yaptırmak..gönlünde ki motoru bulman ve ona sahip olman dileğimle, hoşcakal..
    blackarca bunu beğendi.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    Alıntı ChaylaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. Konfor
    2. Titreşim

1. şehiriçi çok rahat uzun yolda 3 saatten sonra uyuşmalar başlıyor.
    2.titreşim yok
    3.parça kalitesi zerdüşt abinin dediği gibi ama çinlilerle kıyaslanamaz bile.
    4. bence 100 km üstünde sürücü yoruluyor çok rüzgar yediği için ama motor 120 km ile sürekli gidebilir
    5.krom bölgelerde herhangi bir oksitlenme olmuyor.. bazı egzos bölgesindeki vidalar paslanabiliyor bende 1 tane vida paslı mesela
    blackarca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler