Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NAKED
    ben hala cam bulamadım inanır mısın mehmet olmadı seninkinden sipariş vereeğim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GV250
    131867925 nolu ilan hakkında görüş alabilir miyim_? şimdiden teşekkürler...

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı emperor42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakından ıncelemek lazım benım makınada 2007 model 2008 cıkıslı. sorun yasamadım.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    herkese slm...kışın sonunda koreden ön cam,ayna,koltuk kılıfı,yağ filtresi,hava filtresi,yağ doldurma tapası(altın renk9 vs şeyler istedim hepside bi kutuda ptt kargo aracılığı ile inanılmaz bi şekilde eve kadar geldi
    daha sonra bi takım iridyum buji aldım bide 5100 motul motor yağı.çektim binanın garajına motoru yağını,yağ filtresini,hava filtresini,bujileri değiştirdim koreden gelen parçaları taktım...belli bi süre sonra D.I.D 520 zincirimide taktım şuan çok şükür yola hazır (tabi bu arada 4000 km yol yaptım) bayramı bekliyorum dört gözle
    Permatiq59, oguzhansan ve akdogru bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ersins dostum o koruama demiriyle motoru yatıran çok oldu şu ana kadar hiç kötü birşey olmadı yamulma bükülme gibi.. almaya değer yani.. bende bursadayım bir ara gezmeye değilde motora para harcamaya karar verirsem istanbula gidip yaptırıcam yada istanbuldan getirticem nasıl olsa ölçüler belli

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    Yahudı nın bırı pazarda lımon satıyormus az ılerısınde bızım turk esnaf lımon satıyormus aksam olunca bızım turk mallarını toplamıs sonra yahudının yanına gıtmıs adama ya demıs benım lımonları sattıgım fıyatının yarısına lımon sattın aksama kadar demıs neden ucuza verdın dıyınce yahudı bızımkıne ben lımon ucuza verdım lımonlar bıtınce kasalarıda satım ama sen hem lımonları az sattın hemde kasalar duruyor demıs ben lımondanda kazandm kasadanda kazandım...
    kısadan hısemı dersınız ne dersenız dıyın sımdı gelelım olaya malum bızım gv250 ler aksesuar ıstıyor sısy bar koruma demırı ruzgar sıperlıgı vs ıstanbul gıbı kozmapolıtık sehırde yasamama rahmen ya asırı pahalı yada dandık bende konyadakı deltadan ayak basamagı sısy ve koruma demırı aldım neyse basamak super oldu sısy de bıraz ugrastık oda oldu gel gelelım koruma demırı olmadı deltayı aradım adamlar motorcular yapar dedı ama uyduranı bulamadım dreksıyonun donusunu engelıyor cunku ben bunu alırken gv 250 uyar dedıler ama uymuyor be guzel karddesım de bana bıraz oynama yapmak lazım veya gv 250 uymaz de almıyım sımdı ben bunu k ............. neyse adamları aradım ıade edecem bakalım alırlarsa tabı gellelım ıkkıncı konuya sıfır motor aldık sag onden arkaya gıden gaz veya vıtes tellının koruma ızalasyonu yag kulerıne surtunmus dıs koruma ızalasyonu az zarar gormus bende plastık spral gecırdım butun kaplo vs ye bunu tavsıye olsun dıye yazıyorum ...

Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar aksam yapamadım bakımı bende oglen ısten cıkınca sıfır uyku yaptım.. vıdeo alamadım ama bol bol foto aldım. bujileri merak edenler en cok buji uğrastırdı.. depoyu söküp (2 vida - 1 soket -bi hortum ) üst silindire ulasılıyor. alt silindir buji için koruma demiri ve radyatörü baglantılarından söktüm.. yinede hareket kısıtlıydı neyse dikkatimi ceken bir noktada hava filtresi kutusunda gv125 yazısını görmemdi en basiti yağ filtresini değiştirmekti 1.5 litre yağ aldı makine filtre de değişince. yarın fotoları atıp depo sökülüşünü vs anlatıcam. o kadar acmısken benzin filtresi ve benzin hortumlarınıda yeniledim..sis farlarınada bi ayar verdim
    ogzcngdk bunu beğendi.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Arkadaşlar yaklaşık iki yıl önce GV 250 min arkasına çanta taşıyıcı bir aparat yapmıştım. Amacım bir topcase bağlayıp üzerini deri ve püsküllerle kaplamak böylece hem geniş hem chopper tarzına uygun bir çantaya kavuşmaktı. Lakin o çantayı hiç yapamasamda çanta taşıyıcı demiri kendim üretmiştim. Uzun zaman kullandım. Yandaki cıvata yerlerine tam oturuyor. Açıkta kaldığı için komple paslanmış. Şayet pasını zımparalar bir boya atarım kullanırım diyen varsa hiç bir bedel talep etmeden verebilirim. Yer ayazağa.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aksam yapamadım bakımı bende oglen ısten cıkınca sıfır uyku yaptım.. vıdeo alamadım ama bol bol foto aldım. bujileri merak edenler en cok buji uğrastırdı.. depoyu söküp (2 vida - 1 soket -bi hortum ) üst silindire ulasılıyor. alt silindir buji için koruma demiri ve radyatörü baglantılarından söktüm.. yinede hareket kısıtlıydı neyse dikkatimi ceken bir noktada hava filtresi kutusunda gv125 yazısını görmemdi en basiti yağ filtresini değiştirmekti 1.5 litre yağ aldı makine filtre de değişince. yarın fotoları atıp depo sökülüşünü vs anlatıcam. o kadar acmısken benzin filtresi ve benzin hortumlarınıda yeniledim..sis farlarınada bi ayar verdim

abi bujileri merak ettim herşeyi yaparım ama bujileri değiştirmeye korkuyorum yanlış bişey yaparım diye resimleri falan bekliyorum

bu arada çantalar geldi demirlerini falan taktım ve tabiki amortisöre çarpıyor şimdiden biraz zedelendi bile, ama ben ne demire nede motora müdahale yapacağım, ben çantaye ek tahta veya plastik parçalar monte edicem çarpmasını önleyecem belki demiride biraz açtırabilirim boruyla

ayrıca bayrak direği (çubuğu yani yanlış anlaşılma olmasın) yaptım çok güzel oldu resimleri yarın eklerim
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bujileri merak ettim herşeyi yaparım ama bujileri değiştirmeye korkuyorum yanlış bişey yaparım diye resimleri falan bekliyorum

bu arada çantalar geldi demirlerini falan taktım ve tabiki amortisöre çarpıyor şimdiden biraz zedelendi bile, ama ben ne demire nede motora müdahale yapacağım, ben çantaye ek tahta veya plastik parçalar monte edicem çarpmasını önleyecem belki demiride biraz açtırabilirim boruyla

ayrıca bayrak direği (çubuğu yani yanlış anlaşılma olmasın) yaptım çok güzel oldu resimleri yarın eklerim
    üstat şimdi uyandım.. fakat kampa cıkıyorum. yarın dönüşte anlatmaya calısıcam depo işini gözünü korkutmasın. sürücü koltuğunun altında 2 vıda söküyorsun depoyu kendıne dogru hafıfce cekıp kaldırıyorsun benzın vanasını kapatıyor ve hortumunu söküyorsun. bide samandıra'nın soketini söküyorsun.. bu kadar.. üst silindire cok kolay ermene rağmen alt silindir için radyatörü sökmen gerekiyor. en azından ben koruma demiri ve radyatörü sökmek zorunda kaldım. ama elimde orjinal buji anahtarı yoktu ünivarsal anahtar kullandım.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2015
    Herkese tekrar selamlar. Sizlere bir sorum daha olacak. Ondan önce kendimi de biraz tanıtmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum yaş 27. Yakın zamanda motor kullanmaya başlamak istiyorum ve gv 250 aklımdaki motor. Sizlere sorum, gv 250 hangi modelden itibaren enjeksiyonlu oluyor?

Darklore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vt750 Shadow
    2012 hyosungumun 7500 bakımını avcılardaki motopark daki serviste yaptırmış bulunmaktayım lakin 140 lira biraz tuzlu gibi geldi :D hadı onuda geçtim motoru topladıklarında moturun çalışmaması biraz daha şaşırttı :D depo altında bulunan soketlerin yanlış bağlanması sonucu motor bi turlü çalışmamıştı komik bi durum oldu. hatta benzin göstergesine baktıgımda depoyu full gösteriyordu bende bunun olamayacagını belirttiğimde arıza anlaşıldı :D yoksa baya uğraşacaklardı kanımca

Bu arada ön cam olayını bende hala çözebilmiş değilim ön camı nerden tedarik edebilirim. Bu şekilde 100 ün üstüne cıktıgında cok fazla rüzgar yiyorum 140 dan sonra hele şerit değiştirecek nerdeyse motor :D 150 yi hala denemedim ama ön camı taktırdıktan sonra deneyebilirim ama cok rahat cıkacağını motor beni ikna etti ama rüzgara bi çare bulmak şart.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ascargon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrar selamlar. Sizlere bir sorum daha olacak. Ondan önce kendimi de biraz tanıtmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum yaş 27. Yakın zamanda motor kullanmaya başlamak istiyorum ve gv 250 aklımdaki motor. Sizlere sorum, gv 250 hangi modelden itibaren enjeksiyonlu oluyor?
    2008 den itibaren enjeksiyonlu oldu.Enjeksiyonluların egsozları tek ve büyük egsozdur.Karburatörlülerde iki tane küçük egsoz vardır ordan ayırtedebilirsin.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2015
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 den itibaren enjeksiyonlu oldu.Enjeksiyonluların egsozları tek ve büyük egsozdur.Karburatörlülerde iki tane küçük egsoz vardır ordan ayırtedebilirsin.
    Teşekkürler hocam

Motosikleti
    NAKED
    Alıntı Darklore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 hyosungumun 7500 bakımını avcılardaki motopark daki serviste yaptırmış bulunmaktayım lakin 140 lira biraz tuzlu gibi geldi :D hadı onuda geçtim motoru topladıklarında moturun çalışmaması biraz daha şaşırttı :D depo altında bulunan soketlerin yanlış bağlanması sonucu motor bi turlü çalışmamıştı komik bi durum oldu. hatta benzin göstergesine baktıgımda depoyu full gösteriyordu bende bunun olamayacagını belirttiğimde arıza anlaşıldı :D yoksa baya uğraşacaklardı kanımca

Bu arada ön cam olayını bende hala çözebilmiş değilim ön camı nerden tedarik edebilirim. Bu şekilde 100 ün üstüne cıktıgında cok fazla rüzgar yiyorum 140 dan sonra hele şerit değiştirecek nerdeyse motor :D 150 yi hala denemedim ama ön camı taktırdıktan sonra deneyebilirim ama cok rahat cıkacağını motor beni ikna etti ama rüzgara bi çare bulmak şart.
    bakım derken ne yaptılar ki acaba

Merhaba arkadaşlar,

Adım Harun. Cuma günü yeni GV250 motosikletimi alarak aranıza katıldım. Daha önce hondanın cb125e modelini kullanıyordum. Yeni makinemden performans olarak memnunum. Ancak ön fren ile ilgili bir sorum olacak. 60-70 km/s bir hız ile giderken ön freni sıktığımda gidonun bariz şekilde titrediğini hissediyorum. Dün motosikleti aldığım bayiye gittim, önde tek disk olduğu için durumun normal olduğunu söylediler. Ancak bir önceki motorumda böyle bir şey hiç yaşamadım. Acaba GV250 kullanıcıları olarak sizde de aynı durum var mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı egebilmuh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Adım Harun. Cuma günü yeni GV250 motosikletimi alarak aranıza katıldım. Daha önce hondanın cb125e modelini kullanıyordum. Yeni makinemden performans olarak memnunum. Ancak ön fren ile ilgili bir sorum olacak. 60-70 km/s bir hız ile giderken ön freni sıktığımda gidonun bariz şekilde titrediğini hissediyorum. Dün motosikleti aldığım bayiye gittim, önde tek disk olduğu için durumun normal olduğunu söylediler. Ancak bir önceki motorumda böyle bir şey hiç yaşamadım. Acaba GV250 kullanıcıları olarak sizde de aynı durum var mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
    o titreme bende yok ama şöyle söyleyeyim..

ön freni sıktığınızda tekerlek kitlenmesine çok az kaldığında motor o titremeyi bir uyarı gibi yapıyor eğer freni bırakmazsanız tekerlek kitleniyor yani ya siz fazla sıkıyorsunuz yada ön takımda bir sorun var

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bu ABS bir harika dostum
    audioslave bunu beğendi.

Motosikleti
    gv250
    merhaba. bu motosikleti haftaiçi hergün şirinevler kültür üni. binası yanında görürdüm. tabi okul zamanı . ben de kendi motorumu onun yanına bırakırdım kardeş kardeş dururlardı beraber :D en azından sahibi motoru gölgede bırakırdı buna kefil olabilirim sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı emperor42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru her gün okulumun yanında şirinevlerde görüyordum okul zamanı tabi. kendi motorumla arka arkaya par ederdik ikisini. sahibini hiç görmedim fakat motoru hep gölgede bırakan bir insandı:D

Arkadaslar arka fren balata değisimi kac para bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler