Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Merhabalar;

Belki hatırlayan vardır. Bi ara gv 250 alma isteğimden dolayı buralarda dolanıyordum.
    Kısmet değilmiş. Alamadık gv 250'mizi; Biraz tuzlu geldiğinden dolayı. Şu anda honda cbf 150 motor var. Açıkçası memnunum motorumdan. Ama gönlümde hala sizin motorlardan var.

Şu motorun borcunu bir bitireyim hele. Herhangi bir sıkıntı olmaz ise, önümüzdeki sene tekrardan gözden geçireceğim gv 250'yi.
    Tabi bu arada her türlü takas teklifine açıgım.

Kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    selam arkadaslar daha evel kaporayı verdıgım gv 250 ıcın bugun kapalı garaj yaptım hazırlıklar tamam ) notorada 2 haftaya kadar gelıyor

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gittim baktım motora abi dediğin yerde harhangi bir boşluk yok kampana yerinde kampanayı tutan kanalı çok net göremedim pazartesi bakıcam en geç haftasonuna kadar dağatırım bu zamana kadarda bilgi toplarım sağdan soldan motorculardan falan

Motosikleti
    Rks titanic 200
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size tavsiyem şayet böyle bir takas teklifini kabul eden olursa takasa konu motosikletin önce GV250 olup olmadığını öyleyse herhangi bir sorunu var mıdır diye çok detaylı olarak inceleyin inceletin derim.
    Selamlar.
    anlayamadım.Açar mısın?

ahmttbb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler. Bende aldim bugun kaporayi verdik bakalim

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar yok mu yarın şöle bi tur atmaya çıkacak olan?
    Kırk yılın başı hanımdan, çocuktan, işten-güçten boş bir günüm oldu, lütfen yarın birileri turlamaya çıksın:(

ahmttbb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yok mu yarın şöle bi tur atmaya çıkacak olan?
    Kırk yılın başı hanımdan, çocuktan, işten-güçten boş bir günüm oldu, lütfen yarın birileri turlamaya çıksın:(
    Yarin safranboluya gezi yapcaklar ama nasil ulasabilirsin bilemiyorum

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaşlar merhaba,

çok şükür sorunsuz biniyorum motoruma. sadece benzin alıp zincir yağlıyorum. ilk aldığımda biraz uğraşmıştım ama şimdi saat gibi.

İdi.. bir süredir fi lambam motoru çalıştırdıktan sonra da yanıp sönemeye başladı. Kayalar Motor'a giderek cihaza bağlattım. iki tane hata kodu verdi. bana bu kodlar için gerekli olan parçalar gerekli sanırım o sensörleri değiştirirsem sorun düzelir? "engine temperature cencor short circuit" ve "gear shift cencor short circuit" aldığım hatalar. bu başına daha önce gelmiş olan var mı?

ayrıca motoruma depo kılıfı yaptırmak istiyorum önerebileceğiniz yer var mı? şu an aklımdaki tek yer motosay.

herkese iyi pazarlar.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Arkadaşlar Merhaba

Rüzgarımı özel sebeplerden dolayı satıyorum, internete ilan vermeden önce sizlere haber vermek istedim. Güncel resimlerini yakın zamanda burdan yayınlayacağım, dileğim GV 250 ailesine yeni katılmak isteyen ve buraya üye olan arkadaşlardan birisine gitmesi.

2011 model - yaklaşık 4500 km - 3500 km bakımını yaptırdım - Garantisi devam ediyor - rodajını kendim yaptım ve çok itinalı kullandım- Motor koruma demiri - Sicy Bar - Armode marka deri çantalar ( çantalara kendim aparat yaptım kesinlikle amartisöre dokunmuyor) aksesuarları mevcuttur.

Ayrıca;

Motorumu alacak arkadaşa, scorpion marka (L) kaskımı ( her zaman bandana ile kullandım saçım kesinlikle içindeki pedlere dokunmadı) - Bering marka (L) montumu ki termal içlikli, yağmurluklu çok güzel bir mont - bering marka kışlık eldivenimi, dizliklerimi- forma marka 44 numara özel çizmelerimi ve motorsiklet kilitimi ile brandamı vereceğim.

Motorun fiyatını resimleri burada paylaştıktan sonra benimle özelden irtibata geçen arkadaşlarla telefonda paylaşacağım.

Motor siyah-gri renktedir.
    Saygılar

Motosikleti
    hyosung gv250
    herkese merhaba 2010 gv250 bir ay oldu alalı çok memnunum her yönden.bugün bir sıkıntı yaşadım motor kesik kesik öksürmeye ileri geri yapmaya ve istop etmeye başladı.neden acaba ne yapmam gerek arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.birde akhisardan olan arkadaş varmı. saygılar

onurizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, forumdaki arkadaşların tavsiyeleri ve yaptığım araştırmalar neticesinde bende umarım yakında aranıza katılacağım. Bu ilk motorum olacak kısmetse dolayısıyla motosiklet dünyasında fazlasıyla acemiyim. Gv 250 ile ilgili tüm yorumlar genelde olumlu tek dikkatimi çeken nokta servisler ile ilgili şikayetler ve parça eksikliği oldu. Kullanıcı ve tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgilerini paylaşabilirler mi? Bir diğer nokta da internette kabaca baktığım kadarıyla parça fiyatları bana hayli yüksek geldi. Dediğim gibi ben motosiklet konusunda fazlaca acemiyim ama örnek vermek gerekirse bir sitede zincir fiyatını 230 tl olduğunu gördüm ve biraz dumur oldum. Geçen yıl arabamın triger setini 300 tl'ye değiştirmiştim dolayısıyla bu fiyat bana çok yüksek geldi doğrusu. Tecrübeli arkadaşlardan genel fikir alırsam çok memnun olacağım.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı onurizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, forumdaki arkadaşların tavsiyeleri ve yaptığım araştırmalar neticesinde bende umarım yakında aranıza katılacağım. Bu ilk motorum olacak kısmetse dolayısıyla motosiklet dünyasında fazlasıyla acemiyim. Gv 250 ile ilgili tüm yorumlar genelde olumlu tek dikkatimi çeken nokta servisler ile ilgili şikayetler ve parça eksikliği oldu. Kullanıcı ve tecrübeli arkadaşlar bu konuda bilgilerini paylaşabilirler mi? Bir diğer nokta da internette kabaca baktığım kadarıyla parça fiyatları bana hayli yüksek geldi. Dediğim gibi ben motosiklet konusunda fazlaca acemiyim ama örnek vermek gerekirse bir sitede zincir fiyatını 230 tl olduğunu gördüm ve biraz dumur oldum. Geçen yıl arabamın triger setini 300 tl'ye değiştirmiştim dolayısıyla bu fiyat bana çok yüksek geldi doğrusu. Tecrübeli arkadaşlardan genel fikir alırsam çok memnun olacağım.
    Orijinal zincir pahalı doğrudur. Ama bikaç ay önce 100 tl'ye oringli başka marka bir zincir taktırdım. Genelde o kadar aşırı pahalı bişey de yok aslında, tabii çinli motorlara göre yedek parçaların biraz daha pahalı olması normal, çok aşırı tutan bişey yok. Parça eksikliği diye bir sorun da yok, istersen koreden kendin getirirsin ama yedek parçalar servislere getiriliyor yoksa bile.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı onurizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Ybr125, Cbf150 gibi tasarruflu, ulaşım odaklı motosiklet kullanmazsan motosiklet genel olarak arabaya oranla pahalı bir şeydir. Kaskı, montu, pantolonu, eldiveni, parçası, zinciri, lastiği hatta 12 amperlik bir aküsü koca araba aküsünden, bazen 1 tane lastiği 4 tane araba lastiğinden pahalıdır. Ama arabayla değil de aynı kategorideki motosikletlerle karşılaştırırsak Hyosung'un parçaları gayet ucuzdur. Parça eksikliği diye bir şey de yok. Ayrıca zincir de, lastik, akü gibi belirli bir motosiklet için üretilmez, fiyatı takacağın motorun markasına göre değişmez.

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    arkadaslar bu gun servısten ogrendım gv 250 ye 500 tl zam gelmıs ve ay sonuna kadar teslım edecekler bu arada anadolu yakasında 3 servısle gorustum bırıne kapora verdımve servısten memnunum alım yaparken servıste onemlı goruyorum o yuzden ıstıyen arkadaslara servısı onerılırım

onurizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer motor parçalarına da göz attım kabaca. Yani Japon markaları gerçekten uçmuş vaziyette sanki. Ben marka karşılaştırmasından ziyade aslında motor parçalarının bu kadar yüksek olduğunu tahmin etmemiştim sadece. Acemiliğin gözü kör olsun:D

İzci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı ucurtma_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tekrar merhaba, 2012 model 3000km motosikletime kavuştum. aklımda takılı soruları peşinen sorayım Henüz trafiğe çıkmadım, trafiğe kapalı alanlarda bol bol pratik yapıyorum. motorun eski sahibi geçen sezondan bu yana motoru kullanmadığı için zincir bakımı ve yağ-yağ filtre değişimi yapılması gerekiyor. zincir yağı ve motor yağı olarak ne tavsiye edebilirsiniz? zincir bakımını kendim yapmayı düşünüyorum ancak motor yağ değişimi konusunda kendime güvenemiyorum. motoru servise götürecek kadar motor deneyimim yok. Çerkezköy/Tekirdağ da ikamet ediyorum. Bu bölgelerden bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı? nasıl bir yol izlemeliyim. ayrıca motorda koruma demiri yok, forumdan takip ettiğim kadarıyla MSA ismi epey iyi anlatılmış. MSA'dan sipariş versem kendim takabilir miyim? dediğim gibi motorla trafiğe çıkacak tecrübem olmadığı için bu konuları halletmek için nasıl bir yol izlemeliyim? yardımlarınızı bekliyorum.
    Internette Türkçe bakım klavuzu var. Onu indir. Orada tüm bakımları nasıl yapacağını detaylı olarak anlatıyor. Çok kolay herşeyi kendin yapabilirsin. Eğer motorun garantideyse garanti bittikten sonra kendin yapmanı öneririm. Ne olur ne olmaz.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
    aramıza yeni katılan arkadaşlarımız hoşgelmişler.
    ben hala uzak diyarlarda sürtmeye devam ediyorum..
    yakın zamanda go pro serisi kamera almayı planlıyorum..kafama takılan şu:
    internetten hero 3 ün yorumlarını okudum memnun olan da var olmayanda.ama hero 2 den neredeyse herkes memnun..
    şimdi ben hero 2 almayı planlıyorum ama kafama takıldı kaldı.hangisini önerirsiniz?
    sanırım alternatif olaran başka düzgün kamera yok.
    bu konularda her türlü fikirlerinize açığım.
    şimdiden ilgilenecek arkadaşlara ilgilerinden ötürü teşekkür ederim.
    saygılarımla.

ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    teşekkürler İzci, motorun aküsü ölmüştü onu değiştirdim ayrıca yağ ve yağ filtresi değişimini yaptırdım, zincir bakımını kendim yaparım dedim ama motosiklette orta sehpa olmadığı için onu da şuan erteledim, daha önce hiç motor kullanmamış biri olarak motora alışmam kısa sürdü, iş yerine gidip gelmeye başladım bile ama henuz uzun yol tecrübem olmadı. bu arada hoşbulduk YÖRÜK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
    aramıza yeni katılan arkadaşlarımız hoşgelmişler.
    ben hala uzak diyarlarda sürtmeye devam ediyorum..
    yakın zamanda go pro serisi kamera almayı planlıyorum..kafama takılan şu:
    internetten hero 3 ün yorumlarını okudum memnun olan da var olmayanda.ama hero 2 den neredeyse herkes memnun..
    şimdi ben hero 2 almayı planlıyorum ama kafama takıldı kaldı.hangisini önerirsiniz?
    sanırım alternatif olaran başka düzgün kamera yok.
    bu konularda her türlü fikirlerinize açığım.
    şimdiden ilgilenecek arkadaşlara ilgilerinden ötürü teşekkür ederim.
    saygılarımla.
    Hero3 Black edition almayacaksan Hero2 al, silver editionla aralarında hiç fark yok gibi.

GV250 ve GV650 modellerinin en sevmediğim yanı, egzozun birleşerek, tek ve kalın bir parça olması. onu değiştirip çift egzoz yapsak maliyeti ne kadar olur ve garantisi biter mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler