Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erkan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki nasıl hallettin ? Aslında ben aküde hiç sıkıntı yaşamadım hep tek seferde marş aldı. 2 hafta beklettiğim zamanlarda bile

4+44 ün dediği buydu ben de kabullenmiştim. yani sorun olmayan modellerde mevcutsa bu sorunun üstüne gitsem iyi olur. hakikatten can sıkıcı olabiliyor bazen. Fi nin 3 4 defa ilk motoru çalıştırıp standart yanması söndükten sonra 2 metre gidince çok kısa yandiğinı gördüm.

rölanti valfi yada sıcaklık sensörünü nasıl test edebilirim?
    benim motorum 2006 model usta ölçtü vb kontrollerini yaptı konjektörün yeterince şarj etmediğini söyleyerek değiştirdi. ondan sonra böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ama şunu söyleyebilirim hiç bir usta ben bilmiyorum demiyor doğru ya da yanlış muhakkak bir müdehalede bulunuyor onun için işinin ehli bir ustaya gitmende yarar var gözümüz gibi baktığımız motorumuz söz konusu üstelik

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

bu arada arkadaşlar tamirde çok dikkatli olsunlar bir çok üç kağıtçılık dönüyor tamirhanelerde sizin arızalı yada sağlam parçalarınızı çıkma parçalarla değiştirip sizden sıfır ürün parası alabiliyorlar daha önceki motorumdan başıma geldiği için biliyorum çıkan parçaları bırakmasanız iyi olur. Bu tür olaylara karşı da uyanık olmanızı tavsiye ederim (işinin ehli dürüst ustaları tenzih ederim ama piyasa böyle )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Herkese selamlar üzülerek de olsa parasal durumlar sebebiyle motorumu satılığa çıkardım sahibinden linki budur:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-hyosung-gv250-128097339/detay/

ordaki fiyata takılmayın malum sahibinden.com ölücü kaynıyor burdan bir arkadaş niyetlenirse fiyat konuşulur anlaşılır.

Motosikleti
    2010 gv 250
    günaydın arkadaşlar;

http://www.deltamotorluaraclar.com/index.php?route=product/category&path=74_78
    burdan alışveriş yapan varmı acaba?

http://www.deltamotorluaraclar.com/index.php?route=product/product&path=74_78&product_id=553
    http://www.deltamotorluaraclar.com/index.php?route=product/product&path=74_78&product_id=455

http://www.feyizoglu.com/FF-384-Blade-Kask_46188.html#0

bu üç ürünü almayı dusunuyorum fikirleriniz nedir. yada alternatif öneriniz?

altug09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-ozel-gv-250-128088032/detay beyler nasıl motor ? krom boya nerde yapıyorlar bunu yakışmış gerçekten gittim başlangıç için ybr 125 esd aldım sıfır aklıma ... ikinci el gv250 alaydım iyiydi aklım hala gv 250 de :D

arkadaşlar honda shadow ile takas düşünen olursa benimle irtibata geçebilir...http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0820360/detay/

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar arkama birisi oturduğu zaman arka frene bastığımda fren pedalı yukarı aşşağı hareket ediyor ayağımda hissediyorum neden yapıyor olabilir...

Motosikleti
    Artık Yok...
    gv250 ye açık hava filtresi uygulaması yapan varmı verim alınıyormu bir de modifiye namına basit olarak neler yapılabilinir motora ciddi bir müdahele edilmeden.

Arkadaşlar merhaba,
    Geçen hafta Gv 250 alarak katıldım aranıza. Denizli'den izmire geldim hakkaten cok rahatmış rodajda olmasına ragmen.
    İzmirde Sissy bar bulabileceğim biyer var mıdır, veya nerden tedarik edebilirim?
    Bu arada İzmir'de ikamet eden Gv250'ciler varsa tanısalım, geziler falan duzenliyosanız katılmak isterim.
    Tecrübeli arkadaşlardan gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler..

ahmttbb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaslar 2013 gv250 almayi planliyorum. Sizce ne yapmaliyim. 2.el aldigimda sorunlarin oldugunu dediler. Cok karisti kafam.

eekthecat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL700 TRANSALP
    "arkadaşlar arkama birisi oturduğu zaman arka frene bastığımda fren pedalı yukarı aşşağı hareket ediyor ayağımda hissediyorum neden yapıyor olabilir... "

Aynı olay bende de var.Servise goturdugumde sikayetler arasında bunu da ustaya soyledim.Tamam bakarız dedi.Teslim aldıgımda degisen bir sey yoktu.
    Sanırım amortisor ayarından.Cunku motorun yaylanmasıyla tepki dogru orantılı.Ben alıstım,artık sorgulamıyorum :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arkama birisi oturduğu zaman arka frene bastığımda fren pedalı yukarı aşşağı hareket ediyor ayağımda hissediyorum neden yapıyor olabilir...
    Amortisörü olan her kampana frenli motorda bu olur, normal bir şey.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv250 ye açık hava filtresi uygulaması yapan varmı verim alınıyormu bir de modifiye namına basit olarak neler yapılabilinir motora ciddi bir müdahele edilmeden.
    Hava filtresinden ne verim almayı bekliyorsunuz anlayamıyorum.

Alıntı ahmttbb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2013 gv250 almayi planliyorum. Sizce ne yapmaliyim. 2.el aldigimda sorunlarin oldugunu dediler. Cok karisti kafam.
    Sakın alma çok kötü, her gün başka bir yeri bozuluyor, yolda giderken parçaları dökülüyor falan.
    gencotr, gitaryolcusu ve emperor42 bunu beğendiler.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı Chopperer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Geçen hafta Gv 250 alarak katıldım aranıza. Denizli'den izmire geldim hakkaten cok rahatmış rodajda olmasına ragmen.
    İzmirde Sissy bar bulabileceğim biyer var mıdır, veya nerden tedarik edebilirim?
    Bu arada İzmir'de ikamet eden Gv250'ciler varsa tanısalım, geziler falan duzenliyosanız katılmak isterim.
    Tecrübeli arkadaşlardan gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler..
    izmirde zannetmem ama bizde kromdan mamul yapılmış var istersen ara görüşelim 05322124353

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hava filtresinden ne verim almayı bekliyorsunuz anlayamıyorum.
    önceki motorlarımda kullandım faydasınıda gördüm sadece ufak hacimli motora takmadım bilhassa takan varmı faydasını gören varmı onu sordum yada başka basit uygulamalar.. K&N sitesinde hysounglar için filtreler var ama gv250 için varmı onu bilmiyorum.. yıllar önce burdada konusunu açmışlardı ufak hacimli kullanan pek çok insan memnun olduğunu söylemişdi yakıtta düşüş yaşayanlar sesin daha tok olduğunu söyleyenler üst devirlerde performansın arttığını söyleyenler vardı.. ben hep 650cc ve üstünde kullandığım için merakım gv'de kullanan varmı faydası varmı verim alınıyormu..

ahmttbb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Sakın alma çok kötü, her gün başka bir yeri bozuluyor, yolda giderken parçaları dökülüyor falan.
    netice yere sürtmesinde ;)

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Bi süredir bakamadım yoğunluktan, merhaba demek istedim.
    Bu pazar günü organizasyon olursa katılmak isterim...

İyi akşamlar...

Motosikleti
    Amortisörü olan her kampana frenli motorda bu olur, normal bir şey.
    tamam bu konuda sıkıntı yok o zaman ama abi bu arka frene bişeyler oldu hakikaten basıyorum frene arkada kampanadaki fren kolu 4 cm falan hareket ediyor ama o sırada fren tutmuyor biraz daha basınca tutuyor.. bence boşluk falan oluştu eskisi gibi değil şuanda.. yerinden falan oynamış diycem ama çok zor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam bu konuda sıkıntı yok o zaman ama abi bu arka frene bişeyler oldu hakikaten basıyorum frene arkada kampanadaki fren kolu 4 cm falan hareket ediyor ama o sırada fren tutmuyor biraz daha basınca tutuyor.. bence boşluk falan oluştu eskisi gibi değil şuanda.. yerinden falan oynamış diycem ama çok zor
    Çok garip ama sanıyorum sorununu biliyorum. Arka maşada kampanayı tutan kanal gibi bir yer var 3-4 cm genişliğinde, kampana oraya geçiyor ve dönmemesini sağlıyor. Tahminime göre arka fren basılıyken çok sert bir çukura/tümseğe girmek sonucu o kanalın aralığı bir kaç milimetre açılıyor. Bu da gaza bastığında kampandaki çıkıntının kanalın üst tarafına yaklaşmasına, fren yaptığında ise bir anda alt tarafa inmesine sebep oluyor. Frene ilk bastığında kampana bir nevi boşta olduğu için fren tutmuyor gibi oluyor ama frenleme kuvvetiyle kampana kanalın altına çarpıp bir anda frenin tutmaya başlıyor ve bu sırada muhtemelen bir çarpma sesi gibi ses duyuyorsun. Bahsettiğim maşadaki kanal gibi yer yaklaşık olarak sağ arka amortisörün arkasında oluyor. Motorun arkasından bakarak boşluk olup olmadığını kontrol edebilirsin. Normalde neredeyse hiç boşluk olmaması gerekir, kampana tam olarak geçer. Eğer boşluk varsa arka tekerin sökülüp çekiçleyerek falan olması gereken aralığa getirilmesi gerekiyor.

Motosikleti
    Rks titanic 200
    Selamlar.1 ay önce heveslendim sıfır RKS Titanic 200 aldım.Şu an 140 km.de.Az km.li 2010 ve üstü temiz GV 250 ile takas düşünen olursa görüşelim.

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı tartek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.1 ay önce heveslendim sıfır RKS Titanic 200 aldım.Şu an 140 km.de.Az km.li 2010 ve üstü temiz GV 250 ile takas düşünen olursa görüşelim.
    Size tavsiyem şayet böyle bir takas teklifini kabul eden olursa takasa konu motosikletin önce GV250 olup olmadığını öyleyse herhangi bir sorunu var mıdır diye çok detaylı olarak inceleyin inceletin derim.
    Selamlar.
    no one lives forever...

Motosikleti
    Çok garip ama sanıyorum sorununu biliyorum. Arka maşada kampanayı tutan kanal gibi bir yer var 3-4 cm genişliğinde, kampana oraya geçiyor ve dönmemesini sağlıyor. Tahminime göre arka fren basılıyken çok sert bir çukura/tümseğe girmek sonucu o kanalın aralığı bir kaç milimetre açılıyor. Bu da gaza bastığında kampandaki çıkıntının kanalın üst tarafına yaklaşmasına, fren yaptığında ise bir anda alt tarafa inmesine sebep oluyor. Frene ilk bastığında kampana bir nevi boşta olduğu için fren tutmuyor gibi oluyor ama frenleme kuvvetiyle kampana kanalın altına çarpıp bir anda frenin tutmaya başlıyor ve bu sırada muhtemelen bir çarpma sesi gibi ses duyuyorsun. Bahsettiğim maşadaki kanal gibi yer yaklaşık olarak sağ arka amortisörün arkasında oluyor. Motorun arkasından bakarak boşluk olup olmadığını kontrol edebilirsin. Normalde neredeyse hiç boşluk olmaması gerekir, kampana tam olarak geçer. Eğer boşluk varsa arka tekerin sökülüp çekiçleyerek falan olması gereken aralığa getirilmesi gerekiyor.
    frendeki o boşluk bittikten sonra bir anda tutuyor sert bir şekilde.. hatta dün sağanak yapışın altında kullandım her basışımda kitlendi arka tekerlek

az çok bişeyler oluştu kafamda eğer sorunu kendi gözümle gözlemleyebilirsem direk takozun üstüne alıp sökerim arka tekerleği gidip bakacam o bahsettiğin boşluğu görebilirim diye umuyorum abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler