Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    abilerim herkeze iyi akşamlar dilerim...

az önce eve gelirken arka frenimde sorun oluştu tutması için pedala daha fazla basmam gerekti ve bastığım zaman geri geliyor pedal ama o kadar güçlü gelmiyor yani tek parmağımla bile frenin tuttuğu yere kadar itebiliyorum arkadaki pimden ittirdiğimde pedal yine rahatça hareket ediyor sanırım 2 tane yay var bu mekanizmada 2 side gitti, yada biri yarın fren pedalının olduğu kısmı komple söküp bakmayı düşünüyorum bu yayları bulabilirmiyim yoksa kanunidenmi alıcaz..?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 sayfaya az kaldı takipteyim
    500. sayfadaki 10.000. mesajı ben yazmıştım, 1000. sayfadaki 20.000. mesajı da ben yazacam.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim herkeze iyi akşamlar dilerim...

az önce eve gelirken arka frenimde sorun oluştu tutması için pedala daha fazla basmam gerekti ve bastığım zaman geri geliyor pedal ama o kadar güçlü gelmiyor yani tek parmağımla bile frenin tuttuğu yere kadar itebiliyorum arkadaki pimden ittirdiğimde pedal yine rahatça hareket ediyor sanırım 2 tane yay var bu mekanizmada 2 side gitti, yada biri yarın fren pedalının olduğu kısmı komple söküp bakmayı düşünüyorum bu yayları bulabilirmiyim yoksa kanunidenmi alıcaz..?
    Fren pedalını tutan vida gevşek sanıyorum çünkü fren pedalın dışa doğru 4-5mm doğru hareket ederek pedalın altındaki yayın yerinden çıkmasına sebep olmuş. Pedalı söküp yayı düzeltip tekrar takabilirsin. Yay aramana gerek yok pedal tamamen yerinden sökülmediği sürece yerinden çıkması imkansız, sadece yayın ucu geçtiği yerden çıkmış.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren pedalını tutan vida gevşek sanıyorum çünkü fren pedalın dışa doğru 4-5mm doğru hareket ederek pedalın altındaki yayın yerinden çıkmasına sebep olmuş. Pedalı söküp yayı düzeltip tekrar takabilirsin. Yay aramana gerek yok pedal tamamen yerinden sökülmediği sürece yerinden çıkması imkansız, sadece yayın ucu geçtiği yerden çıkmış.
    saol abi o zaman sıkıntı yok 1 liralık yay için ne kanuniye sipariş veresim vardı nede çarşı pazar yay aramaya niyetim vardı

yarın orayı bir elden geçiriyorum o zaman.. gerçi ben motoru aldığımda orda bir yay çıkıktı zaten diğeride benden bu kadar demiştir

Motosikleti
    GV250
    arkadaşlar gv250 satış fiyatı 9450 olmuş. bilgisi olan var mı?

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model 8 bin lira olurmu diye açtım ama bu motora verilir diyerek düşüncemi bitirdim
    çok hoş olmuş o kafa grenajı (heralde böyle deniyor) ebayda satılıyordu muhtemelen ordan getirtmiş çok şık olmuş.. plastik çantada başka türlü yakışmazdı bu motora bence
    ebayda ki grenajı biras farklı sanırsam ama bir motor bu kadar güzel yapılabilir..Plastik çantaları bu motordaki çanta sorununu tamamen bitirmiş gözüküyor =) Marka,model bulursam paylaşırım...

Bugün 2 tane gv 250liyi önlü arkalı boğaziçi köprüsünden geçerken gördüm. İçim gitti Bu motosikletin görüntüsüne hastayım. 250cc motosiklet bakıyorum ve gv 250 fena halde aklıma takıldı.

ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    arkadaşlar yeni aldığım motoruma trafik sigortası yaptırıcam, fiyatlar baya uçuk görünüyor. sigorta tavsiyesi olan arkadaş var mı?

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..çok fazla yazamasamda yeni arkadaşlar ile tanışamamış olsak ve artık çoğu arkadaş beni tanımasa da herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum..
    bir terslik olmazsa 2 temmuzda izne gelecem..ariana diye afgan firma ile gelecem ve sadece istanbula iniyor uçakları.tam emin olmamakla birlikte yeşilköye iner diye tahmin ediyorum.19 temmuzda da yine istanbuldan aynı havayolu şirketi ile afganistana dönecem.haliyle hazır istanbul tarafına gelmişken imkanlar doğrultusunda sizlerle görüşmek isterim açıkçası..

500. sayfadaki 10.000. mesajı ben yazmıştım, 1000. sayfadaki 20.000. mesajı da ben yazacam.
    doktor hiç boşuna uğraşma pusuya yatmış bekliyorum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

arkadaşlar herkese iyi akşamlar..çok fazla yazamasamda yeni arkadaşlar ile tanışamamış olsak ve artık çoğu arkadaş beni tanımasa da herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum..
    bir terslik olmazsa 2 temmuzda izne gelecem..ariana diye afgan firma ile gelecem ve sadece istanbula iniyor uçakları.tam emin olmamakla birlikte yeşilköye iner diye tahmin ediyorum.19 temmuzda da yine istanbuldan aynı havayolu şirketi ile afganistana dönecem.haliyle hazır istanbul tarafına gelmişken imkanlar doğrultusunda sizlerle görüşmek isterim açıkçası..

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155

yazmazsan ayıp olur rıdvan usta.. yoksa gv doktoru mu demeliyim... en ufak sorunun çözümünden tutta gırgırın şamatanın içinde hep sen warsın usta.. derler ya kambersiz düğün olmaz.. sensiz bu sayfa da da tat kalmaz ustaa..............

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

ilker abi sen unutulmazsın merak etme.......
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ucurtma_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni aldığım motoruma trafik sigortası yaptırıcam, fiyatlar baya uçuk görünüyor. sigorta tavsiyesi olan arkadaş var mı?
    Evet fiyatlar yine çok yükselmiş, geçen hafta arkadaşın arabasına sigorta yaptırdık 590 TL ödedi. 0216 636 56 56 (sigortam.net) arayıp fiyat iste, en uygun fiyatı vereceklerine eminim çünkü 20 farklı sigorta şirketiyle çalışıyorlar.

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o tarihte İstanbul'da olmayacam, senin geleceğinin haberini alınca o tarihlere izin ayarladım.

Sen git siperde pusuya yat.
    burdurlu1985 bunu beğendi.

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    merhaba arkadaşlar nasılsınız ?

Benim bir sorunum var 2009 model 10 000 km de gv 250 im. Bilmiyorum kaçıncı sahibiyim ama motorun her yeri sağlam ve genel itibariyle 1 yıla yakındır ben de ve memnunum. Ancak el alışkanlığı ile tölere edebildiğim sorunun sebebini ve çözümünü sormak istiyorum size. Motor u çalıştırdığımda boşta rölanti de çalıştığında devir çok düşüyor neredeyse 1 lere kadar. bazen duruyor kendi kendine . Bu anlattığım yolda giderken debriyajı sıktığımda daeger gaz vermez ve beklersem de bazen başıma geliyor. tekrardan boşa alıp çalıştırmam gerekiyor.
    Kendim çözüm olarak motor boşta veya debriyajdayken gaz veriyorum. Belirti olarak şöylede bişey daha var , rölantide çalışırken sanki durucakmış gibi yapıyor sonra tekrardan gazı arttırıp durmayı engelliyor bu esnada da motorun ışıkları zayıflıyor saniyelik olarak.

4+44 durum hakkında 2009 modellerde beyin programında sıkıntı var hiç birşey yapılamaz dediler.bujiler yeni ve orjinal 4+44 taktı. oksijen sensörü hakkında bilgim yok.

Benzer problemi yaşayan bir çözüm bulan arkadaslardan yardım bekliyorum.

erkan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim bir sorunum var 2009 model 10 000 km de gv 250 im. Bilmiyorum kaçıncı sahibiyim ama motorun her yeri sağlam ve genel itibariyle 1 yıla yakındır ben de ve memnunum. Ancak el alışkanlığı ile tölere edebildiğim sorunun sebebini ve çözümünü sormak istiyorum size. Motor u çalıştırdığımda boşta rölanti de çalıştığında devir çok düşüyor neredeyse 1 lere kadar. bazen duruyor kendi kendine . Bu anlattığım yolda giderken debriyajı sıktığımda daeger gaz vermez ve beklersem de bazen başıma geliyor. tekrardan boşa alıp çalıştırmam gerekiyor.
    Kendim çözüm olarak motor boşta veya debriyajdayken gaz veriyorum. Belirti olarak şöylede bişey daha var , rölantide çalışırken sanki durucakmış gibi yapıyor sonra tekrardan gazı arttırıp durmayı engelliyor bu esnada da motorun ışıkları zayıflıyor saniyelik olarak.

4+44 durum hakkında 2009 modellerde beyin programında sıkıntı var hiç birşey yapılamaz dediler.bujiler yeni ve orjinal 4+44 taktı. oksijen sensörü hakkında bilgim yok.

bu olay benim başıma akü yeterince şarj olmadığı için geliyordu oldukça can sıkıcı bir durum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Beyinden, rölanti valfinden ya da sıcaklık sensöründen kaynaklanıyor olabilir ama her 2009'da böyle bir sorun var olayı yanlış.

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı erkan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olay benim başıma akü yeterince şarj olmadığı için geliyordu oldukça can sıkıcı bir durum
    peki nasıl hallettin ? Aslında ben aküde hiç sıkıntı yaşamadım hep tek seferde marş aldı. 2 hafta beklettiğim zamanlarda bile

Beyinden, rölanti valfinden ya da sıcaklık sensöründen kaynaklanıyor olabilir ama her 2009'da böyle bir sorun var olayı yanlış.
    4+44 ün dediği buydu ben de kabullenmiştim. yani sorun olmayan modellerde mevcutsa bu sorunun üstüne gitsem iyi olur. hakikatten can sıkıcı olabiliyor bazen. Fi nin 3 4 defa ilk motoru çalıştırıp standart yanması söndükten sonra 2 metre gidince çok kısa yandiğinı gördüm.

rölanti valfi yada sıcaklık sensörünü nasıl test edebilirim?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emperor42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gv250 satış fiyatı 9450 olmuş. bilgisi olan var mı?
    Büyük ihtimalle doğru bugün Kayalar Motor'dan Sinan abi ile konuştum bana GV 250 nin fiyatının 9500 TL civarı bir şey olacağını ve yeni partinin 15-20 Haziran arası geleceğini söyledi.Önceden kapora verenler bu fiyat artışından büyük ihtimalle etkilenmez.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Ben o tarihte İstanbul'da olmayacam, senin geleceğinin haberini alınca o tarihlere izin ayarladım.
    Sen git siperde pusuya yat.
    wayy be demekki ilk izlenimi iyi verememişim halbuki sizi çok sevmiştim..hımm ne yapalım sağlık olsun o zaman.ama yine de siperde pusuya yatsam bile elimde telefonla yine de o mesajın gelmesini bekleyecem görürsün bak
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Arkadaşlar,

Bir yıldır motosiklet kullanıyorum ve Gv250 sahibiyim boyum 1.90 kilo 90, direksiyonu tam kıramıyorum dizlerime çarpıyor. İlk motorum, bir senedir bende, seneye anca değiştirebilirim. Seleyi biraz geri alma, ayak konan yerleri ileri alma, gidon yükseltme gibi az maliyetli ne gibi uygulamalar yapabilirim?

Motosiklet emanet gibi duruyor ve oturma pozisyonundan dolayı bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyorum.

ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    cevap için teşekkürler slayerr, en düşük 205 tl fiyat aldım sigorta için, bu arada sanırım akü ölmüş, bugün yine motor çalışmadı, 2.viteste vurdurarak çalıştırdık. bu durumun motora bir zararı olur mu ki? panikledim bende acaba bilmeden motora zarar mı veriyorum diye, en kısa zamanda bir ustaya baktırıcam. http://www.akusepeti.com/Bosch-YB10L-A2-12-Volt-11-Amper-Motosiklet-Akusu-Piaggio-Vespa,PR-6.html linkteli akü uygun olur mu? ya da akü tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    4+44 ün dediği buydu ben de kabullenmiştim. yani sorun olmayan modellerde mevcutsa bu sorunun üstüne gitsem iyi olur. hakikatten can sıkıcı olabiliyor bazen. Fi nin 3 4 defa ilk motoru çalıştırıp standart yanması söndükten sonra 2 metre gidince çok kısa yandiğinı gördüm.

rölanti valfi yada sıcaklık sensörünü nasıl test edebilirim?
    Motorda bir arıza olduğunda FI lambası mors alfabesi gibi yanar. Dikkatlice bakıp kaç nasıl yanıp söndüğünü yazarsan ne arıza verdiğini söyleyebilirim.

wayy be demekki ilk izlenimi iyi verememişim halbuki sizi çok sevmiştim..hımm ne yapalım sağlık olsun o zaman.ama yine de siperde pusuya yatsam bile elimde telefonla yine de o mesajın gelmesini bekleyecem görürsün bak
    Çok beklersin

Alıntı ucurtma_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler slayerr, en düşük 205 tl fiyat aldım sigorta için, bu arada sanırım akü ölmüş, bugün yine motor çalışmadı, 2.viteste vurdurarak çalıştırdık. bu durumun motora bir zararı olur mu ki? panikledim bende acaba bilmeden motora zarar mı veriyorum diye, en kısa zamanda bir ustaya baktırıcam. http://www.akusepeti.com/Bosch-YB10L...espa,PR-6.html linkteli akü uygun olur mu? ya da akü tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    Vurdurarak çalıştırmak enjeksiyonlu motorlarda düşük bir ihtimal de olsa arızaya yol açabilir. Akü olarak da alman gereken şu oluyor, tabi farklı markalara da bakabilirsin. http://www.akusepeti.com/Bosch-YTX14...su,PR-116.html

Motosikleti
    Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Bir yıldır motosiklet kullanıyorum ve Gv250 sahibiyim boyum 1.90 kilo 90, direksiyonu tam kıramıyorum dizlerime çarpıyor. İlk motorum, bir senedir bende, seneye anca değiştirebilirim. Seleyi biraz geri alma, ayak konan yerleri ileri alma, gidon yükseltme gibi az maliyetli ne gibi uygulamalar yapabilirim?

Motosiklet emanet gibi duruyor ve oturma pozisyonundan dolayı bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyorum.
    bende 190 cm boyundayım ama dizlerim aquila yazısına kadar geliyor sanırım sizin bacak boyunuz baya uzun seleyi geri alma ayakları ileri alma uzun iş ama gidonu yükseltmek bu sorununuzu halleder diye düşünüyorum ama oda ucuz birşey değil malesef bende niyetlendim bir ara 300 lira falan tutuyor higway havktan alıyorz gidonu, kablolar uzuyor işçilik filan .. tabi özel yaptırmakta mümkün ama çok uğraştırır diye düşünüyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler