Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DeathRacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı khayyam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

benim gv250 de bu
    http://imgim.com/4628incin6626278.jpg

yaklaşık iki haftadır kapı önünde. ehliyeti almadan kullanmak istemiyorum. ama arada çıkarıp bir iki sokak gezip geliyorum.

2005 model 47.000 km'de şeytan dürttü arka çantalarını sökmek istedim. ve söktüm. çantaları tutan vidalar arka çamurluğu da tutuyormuş. sissy bar ile beraber çamurlukta çıktı ben çamurluğu takıp sissy bar ve çantaları çıkardım.ancak çantaları tutan vidalar orjinal değil ,somun falan eklemişler 4 vida birbirinden farklı falan. bu da benim canımı çok sıktı. hyosunsource sitesinde bununla ilgili orjinal bir vida bulamadım. bilginiz var mıdır?

sadece artçı koltuğuna sırtlık takabilir miyim? ayrıca takılıyorsa ona arka çanta bağlanır mı? yan çantaları monte etmeden veya metal aparat kullanmadan heybe gibi kullanabilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Debriyaj kolunun topuzu mu kırık ? Dikkatimi çekti, bende geçenlerde motoru park ettim arabanın arkasına(bir daha asla etmem, iyi ders oldu), geldiğimde kolun topuzu kırılmıştı, motoru düşürmüşler, kaldırıp eski haline getirmişler..

Ehliyet ve imkanın varsa güvenli sürüş eğitimi almadan motoru kullanmaman da fayda var zaten. Bende yaklaşık 3 ay bekledim motoru aldıktan sonra ehliyetim olmasına rağmen, sürüş eğitimi aldıktan sonra yavaş yavaş çıktım trafiğe..
    khayyam bunu beğendi.
    Screw it! Let's Ride

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı khayyam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah müdür. ancak vidalar için orjinali neyse o olsun istedim. servisinde vardır herhalde. mevcut sissy bar var ama çanta aparatına bağlı. çantaların lastiğe değmesini engellemek için iki aparat kullanılmış.çantalar çıkınca onlar çok kötü duruyor. onun için bir çözüm var mıdır?
    kısa vida bulabilirsin. ben de çıkardım çantaları ama o aparat gözüme çirkin gözükmüyor. boş durmasın diye iki yana birer haydar monte edilebilir
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Alıntı DeathRacer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj kolunun topuzu mu kırık ? Dikkatimi çekti, bende geçenlerde motoru park ettim arabanın arkasına(bir daha asla etmem, iyi ders oldu), geldiğimde kolun topuzu kırılmıştı, motoru düşürmüşler, kaldırıp eski haline getirmişler..

Ehliyet ve imkanın varsa güvenli sürüş eğitimi almadan motoru kullanmaman da fayda var zaten. Bende yaklaşık 3 ay bekledim motoru aldıktan sonra ehliyetim olmasına rağmen, sürüş eğitimi aldıktan sonra yavaş yavaş çıktım trafiğe..
    abi eğitim konusu ile alakalı bir şey diyemeyeceğim. araştırmadım. ben araba kullanmayı da üzerinde öğrendim. kısa mesafelerde kullanıcam zaten önce. bakmadım debriyaj koluna desem

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa vida bulabilirsin. ben de çıkardım çantaları ama o aparat gözüme çirkin gözükmüyor. boş durmasın diye iki yana birer haydar monte edilebilir
    haydar derken müdür? örnek bir resim falan var mı?

aparat iki parça ve biri siyah biri krom. çok kötü duruyor bence. o yüzden çıkardım zaten hepsini. serviste taktırıcam hepsini. belki çantaları değiştiricem.

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı m_cbc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar
    uygun fiyata geniş ayaklık temin edebileceğim bir yer var mı ?
    yardımcı olabilirseniz sevinirim herkese keyifli sürüşler
    yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    DeathRacer bunu beğendi.

DeathRacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sissy bar MSA dan mı ?
    Screw it! Let's Ride

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    hayır orjinal hyosung, arkadaki demirse kastetdiğin , onu ben yaptım

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Dün akşamki benzin ikmalinde yakıt tüketimini hesapladım, durum şöyle:
    11.24 lt ile fulledim. 314.4 km gitmişim. Buna göre 100 kilometrede 3.57 litre yakmışım. Rodajdaki kullanımımdan daha iyi, alet şu an 4200 km'de.
    m_cbc bunu beğendi.

eekthecat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL700 TRANSALP
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşamki benzin ikmalinde yakıt tüketimini hesapladım, durum şöyle:
    11.24 lt ile fulledim. 314.4 km gitmişim. Buna göre 100 kilometrede 3.57 litre yakmışım. Rodajdaki kullanımımdan daha iyi, alet şu an 4200 km'de.
    Karsilastirmali iyi gozuksede bundan daha az yakan 600cc motorlar var.Hatta Ww Polo,yeni clio -tabiki dizel- bu seviyelere inebiliyor.
    benimki 5.000 km de 3,5lt lerde yakıyor.motor olayi cok cok da ekonomik degilmis..
    ama motorla topcular-eskihsarı feribotuna sıra beklemeden 10 tl ye binmenin zevki paha bicilemez. ))))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı eekthecat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karsilastirmali iyi gozuksede bundan daha az yakan 600cc motorlar var.Hatta Ww Polo,yeni clio -tabiki dizel- bu seviyelere inebiliyor.
    benimki 5.000 km de 3,5lt lerde yakıyor.motor olayi cok cok da ekonomik degilmis..
    Dizelleri saymıyorum tabii ki ayrıca motosiklet kullanma sebebim de ekonomi değil zaten motosiklet kullanmaya başladığımdan beri yakıt masrafım ikiye katlandı. Ama karşılaştırma yapacaksak neden düşük yakıt tüketimi odaklı bir otomobille keyif için kullanılacak tipteki bir motosikleti karşılaştırıyoruz? 1,5-2 lt/100 km tüketimi olan motosikletler de var.
    Bu arada feribot 12 TL

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorun ekonomisini öyle düşinymiceksiniz zaten direk yakıt bazlı düşünürseniz yanlış olur..

clio,polo v.b 3.5-4.5 yakıyor denilen araçlar kağıt üstünde o verileri gösterebilir ama şehir içinde gene hepsi 6-7 den aşağı yakmıyor. megan aldık 2013 model 1.5 dci arkadaşım sıfır clio aldı 2013 model şu anda 5.7 yakıyor şehir içi ordan biliyorum.. fabrikaların test ortamı ile gerçek hayattaki yakıt sarfiyatı aynı olmuyor belki uzun yolda yaklaşıyor ama şehir içinde 1 tonluk 1.5 tonluk kütleyi devamlı dur kalk yaparak götürmek motorların hepsini yorar ve yaktırır.. motorsiklet bu bağlamda her zaman avantajlıdır..

artı olarak genel giderlerde motorun avantajı bir adım gene öne çıkar..
    Trafikden zaman kazanımı
    park yeri kolaylığı (istanbulda yeri gelir 20 tur atarsınız park yeri için çoğu zaman ya paralı otoparka sokmak zorunda kalırsınız yada isparka)
    vasıtalarda indirim dediğiniz topçular örneği
    vergisi düşük
    bakım giderlerdeki düşüklük bu gün o dediğiniz az yakan araçları ortalama bakıma sokun 400-500 tl den aşağı çıkamassınız resmi servisden heleki büyük triger ıvır zıvır bakımında minumum bin tl den aşağı çıkamassınız bazı premium markalarda 2-3 bin tl yi buluyor triger termostat v kayışı v.b değişimi..
    motorda azda yakıtırabilirsiniz illa ekonominin dibine vurucam diyorsanız zamanında yokuş aşağı gördümü boşa atan hatta kontak kapatanları bilirim ama gereksiz işler..

kısaca genel giderler toplamında hesap kitap yaparsanız yakıtı katmadan motorsikletle ne kadar karda olduğunuzu görüceksiniz.. sırf zamandan kar bile bence başlı başına parayla pulla ölçülemez bir kar.. bugün iş dağılış vakdi köprü trafiğine girip karşıya geçmeye çalışın arabanızla rahat 1-2 saati o köprü yolunda heba edersiniz 20 dakka 30 dakka yerimde saydığımı bilirim araba ile o köprü yolunda..

bu gün en ekonomik araçda alsanız ortalama 15 bin km yapsanız yıldaki bu çok düşük bir rakam sadece yakıt dışında diğer yukarda yazdığım genel giderlerden bir gv parasını öylece harcamış olursunuz..
    hyce bunu beğendi.

eekthecat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL700 TRANSALP
    tamam vurmayın artık.öldüm
    motorun keyfine ve faydalarına lafım yok.Olsa zaten buralarda olmam.
    ölmeden once soylemek istedigim suydu.250 cc her nekadar dusuk tuketim gibi gozuksede,trafikte kabul edilebilr hizlara-100,110km- yuksek devirlerde ulastigi icin cok verimli degil.Daha yuksek cc'li bir motor,aynı hızlara daha dusuk devirlerde dolayısıyla aynı tuketimle ulasabiliyor.
    bunu haftasonu Honda nc 700 s ile tegit ettik.İzmit yolunda test ettik,başa başti.Dizel arabalarla kıyaslamak teknik olarak mantıklı olmasa da,uygulamada bir veri.
    Ha bunu herkes biliyordur, ben yeni farkettim o ayri...

ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    büyük bir heyecan içinde yazıyorum. Uzun zamandır forumu takipteydim ve buradaki tüm arkadaşlara paylaştıkları bilgiler için teşekkür ederim. Bu gün itibariyle motosikletime kavuştum ve sanırım artık forumda daha aktif olacağım. henüz hiç motosiklet deneyimim yok, trafiğe kapalı bir alanda çalışmalar beni bekliyor bu arada Tekirdağ/çerkezköyde ikamet etmekteyim yakın civarlarda arkadaşlar varsa tecrübeleriyle bana yol gösterebilirler, rüzgarınız bol olsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    uzun yolda hiç bir araç fazla yakmaz çünkü devir sabit ve düzenlidir motor stabil çalışır motorsiklet değil sadece 2.0 yada 3.0 araba alın onlarda 90-100 km yi geçmesseniz uzun yolda bir 1.6 dan çok ciddi bir farkı olmaz yakıtta aradaki fark şehir içinde ortaya çıkar çünkü şehir içinde motorun devri agresifdir düşer çıkar aniden yüke binilir aniden yükden güç kesilir v.b bunların hepsi yakıtta büyük oynamalara neden olur..

250 c.c benim şahsi fikrim şehir içi ağırlıklı olarak şehir dışıda düzenli yılda 3-4 kez uzun yolunuz varsa çok ideal.. şehir içi yakıttan,sürüşden,park yerinden,vergiden,bakım masraflarından cebinize epey güzel bir parayı kar olarak bırakır..
    yüksek hacimli motor şehir içinde hem çok yakar hemde yüksek hacminden dolayı çabuk sıkışır şehir içinde manevra kabaliyeti ufak hacimli motorlar gibi pratik değildir yeri gelir pek çok yerde araba muamelesi görürsünüz... ufak hacimli motorlara göre yüksek vergi ve ağır bakım bedelleride cabası bana göre şehir içi için pek ideal değiller benim şahsi fikrim..

Heleki günümüz 250cc leri ben hep diyorum gerek güç gerek yakıt açısından çok ideal bizler 90 lılarda 650 lik africa twinlere 46 beygir vay anasını derdik uzaydan gelmiş motor muamelesi yapıyorduk 46 beygiri nereye sıkıştırmışlar falan diyorduk adamlar artık 250cc den 30 beygir çıkarır hale geldiler.. yakında 40 beygirleride görür.. biz görürmüyüz o günleri bilemem )

Motosikleti
    2010 gv 250
    mrb arkadaşlar. ismim Enes. foruma ankaradan katılıyorum. yaklaşık bir senedir takipdeyim forumu. uye olmak bu güne nasipmiş. yeni askerden geldim ve bnde artık bir gv 250 hayalimi gerçekleştirmek için harekete geçiyorum. hiç motor tecrubem olmadığı için ikinci el bir motor arıyorum ve ankarada sadece 2 tane var suan. rica etsm linkdeki motor için görüşlerinizi söylermisiniz.. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler iyi formlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bakimli-hyosung-gv250-120098724/detay

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar. ismim Enes. foruma ankaradan katılıyorum. yaklaşık bir senedir takipdeyim forumu. uye olmak bu güne nasipmiş. yeni askerden geldim ve bnde artık bir gv 250 hayalimi gerçekleştirmek için harekete geçiyorum. hiç motor tecrubem olmadığı için ikinci el bir motor arıyorum ve ankarada sadece 2 tane var suan. rica etsm linkdeki motor için görüşlerinizi söylermisiniz.. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler iyi formlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bakimli-hyosung-gv250-120098724/detay

bu motorun yan yatmışlığı var bildiğim kadarıyla bilgin olsun..

Motosikleti
    2010 gv 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun yan yatmışlığı var bildiğim kadarıyla bilgin olsun..
    tskurler oğuzcan. şimdi 931. syfaya geldim anca. orda bnde gordum. aynı seyi sormus oldum kusura bakmayın arkadaşlar

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı ucurtma_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük bir heyecan içinde yazıyorum. Uzun zamandır forumu takipteydim ve buradaki tüm arkadaşlara paylaştıkları bilgiler için teşekkür ederim. Bu gün itibariyle motosikletime kavuştum ve sanırım artık forumda daha aktif olacağım. henüz hiç motosiklet deneyimim yok, trafiğe kapalı bir alanda çalışmalar beni bekliyor bu arada Tekirdağ/çerkezköyde ikamet etmekteyim yakın civarlarda arkadaşlar varsa tecrübeleriyle bana yol gösterebilirler, rüzgarınız bol olsun.
    hayırlı olsun hoşgeldin aramıza

kazasın ve keyifli sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tskurler oğuzcan. şimdi 931. syfaya geldim anca. orda bnde gordum. aynı seyi sormus oldum kusura bakmayın arkadaşlar
    mrb hoşgeldin
    baktığın motor sağa yatmış bir motor, ikinci elini ankarada bulman biraz zor görünüyor. 4 44 e gittik geçen hafta 2013 model 5 adet getirmişlerdi onları bitirmişler olsa daha da satardık diyorlardı.

Motosikleti
    2010 gv 250
    ufff:(:( istanbuldan nasıl getirem bn şimdi bu motoruu:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler