Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    smartphone kullanıyorsan gps ile rotanı kaydedip mesafeleri karşılaştırabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı DeathRacer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde aynı gün içerisinde LS2 ve Nolan N63 ü kullanma şansım oldu, farkı şu şekilde anlatabilirim sanırım;

Ls2 - Doğan görünümlü Şahin

Nolan - Bmw / Mercedes ayarında
    Gördüğüm hemen hemen bütün lokanta kuryeleri LS2 kullanıyor. İyi bişey olsa o kuryelere vermezlerdi heralde, malum, işveren çalışanına yeterli yatırımı yapmıyor, mont niyetine yağmurluk poşet, lastik yerine kabak...
    Pitcher ve DeathRacer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    smartphone kullanıyorsan gps ile rotanı kaydedip mesafeleri karşılaştırabilirsin
    yok malesef benim telefon taka

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ne şanssızım ben

geçen depoyu doldurdum 100 km yapayım tekrar fulleyin yakıt hesabı yapayım dedim günlük sayaç 81 e geldi 89 oldu sonra tekar 81 oldu sanırım bu 2 kez falan tekrarlandı baktım olmayacak sıfırladım bende (tekrar 89 da takılırsa iş çıkacak başıma)
    Alkollü trafiğe çıkma, çok tehlikeli.
    DeathRacer bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155

sayfamıza saygısızlık etmek istemem ama paylasmak istedim
    vizeye gelmişti 70 yaşında motorcu bi amcanın 2008 de 150 km de iken almış
    şu an 4900 km de bir yamaha(2008 model)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkollü trafiğe çıkma, çok tehlikeli.
    81 den 89 a kadar 9 km yolu gittim yanlız hokus pokus olmadı yani

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    arkadaki küheylan da benim benzi istemiyor ama hızlı da gidemiyor

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://f1303.hizliresim.com/17/x/llc4g.jpg
    http://f1303.hizliresim.com/17/x/llc82.jpg
    http://f1303.hizliresim.com/17/x/llcbj.jpg

sayfamıza saygısızlık etmek istemem ama paylasmak istedim
    vizeye gelmişti 70 yaşında motorcu bi amcanın 2008 de 150 km de iken almış
    şu an 4900 km de bir yamaha(2008 model)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

http://b1303.hizliresim.com/17/x/llcm0.jpg
    adamlar yapmış bee ne saygısızlığı bu motora hastayım ama 0 ı türkiyede yok ve ikinci el piyasası ölü aldığın zaman satamazsın gibi bişey yoksa görüntü olarak falan on basar ama performansı için bişey diyemem bizim motorların performansı baya iyi çünkü

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    doktor bi motorcunun 22000tl verdiğini söyledi ama ne zaman mezara girdim o zaman satılır dedi amca
    29 kw yaklaşık 44 beygir ama torklu bi alet sesi delirtti beni zaten
    neyse ben önce gv me kavvuşayım full alet edewat derken ömrü noktalarız

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar..

hakan hocam motorunuzu satmışsınız hayırlısı olsun..umarım gönlünüzdeki motora sahip olursunuz ama uzun yol yapacaksanız dl650 mi alsanız ne

aramıza yeni katılan arkadaşlarımız hoşgelmişler.

emre mükemmel manzaralar dostum,ama rıdvanın motor daha bir adv sanki biraz daha çalışman lazım gibi geliyor bana

bu arada malumunuz önümüzdeki haftasonu afganistana gidiyorum..şuan kurs için ankaradayım..sizlere ankaradan yazıyorum..muhtemelen afganistanda internet sıkıntısı çekmeyeceğim..dolayısıyla yazışmaya devam ederiz..herkese selamlar,saygılar,sevgiler...

İlker Hocam yeni görevinizde kolaylıklar diliyorum.

Aslına bakarsanız yazın yaklaşık 5000 km lik bir gezi yapmayı düşünüyoruz. Dolayısıyla söylediğiniz gibi enduro daha mantıklı olur ama eşim çapır seviyor, ee evde de onun dediği oluyor.

Hocam bu hafta da Ankara'da olmanız ihtimali ile size özelden mesaj attım.

Slayerrr çamur etmişsiniz motoru.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşlar selam. Siteden ve motosikletten uzun süre uzak kalınca ipin ucu kaçtı.
    Hatırlarsanız bende gv650 vardı sattım fakat dayım da halen gv250 var 2007 model severek kullanıyor.
    907 sayfa olmuş okuyup net sonuç çıkartmak zor olacağından soru sormayı tercih ettim.
    Gv 250 de son durum nedir? kanuni halen getiriyormu? İnternet sitesinde 9000 tl diyor 2013 modeline
    daha aşağı fiyata sıfırını alabiliyormuyuz? Şu an ki sıfırlarda kronik sorun varmı bildiğiniz kesilme ve ya beyin hatası gibi?
    yedek parça sıkınrısı devammı yoksa koreden eskisi gibi siparişle çözüyormuyuz? Sisibar kanunide varmı varsa kaçpara
    yurt dışı fiyatı neydi taze bilgisi olan varmı? kusura bakmayın çok soru sıraladım ama ara ancak bu şekilde kapanacak
    sıfır almayı düşündüğüm için soruları sıraladım. Şimdiden teşekkürler.
    gencotr bunu beğendi.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Kanuni getiriyor,uzerinde kanuni yazisi yok artik hyosung yaziyor 2013 modelde.parçayı da tedarik ediyor,yedek parça ellerinde mevcut,garanti kapsamındaki parçaları değiştirirken servis ücreti de almıyor.kronik sorun yok herkes gayet memnun..
    Kanuni aksesuar satmıyor,Kore'den sipariş veriyorsunuz aksesuar icin..
    2012 modelleri bazı bayiler liste fiyatının altında veriyor sanırım ilanları var sahibinden.com da..
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Siteden ve motosikletten uzun süre uzak kalınca ipin ucu kaçtı.
    Hatırlarsanız bende gv650 vardı sattım fakat dayım da halen gv250 var 2007 model severek kullanıyor.
    907 sayfa olmuş okuyup net sonuç çıkartmak zor olacağından soru sormayı tercih ettim.
    Gv 250 de son durum nedir? kanuni halen getiriyormu? İnternet sitesinde 9000 tl diyor 2013 modeline
    daha aşağı fiyata sıfırını alabiliyormuyuz? Şu an ki sıfırlarda kronik sorun varmı bildiğiniz kesilme ve ya beyin hatası gibi?
    yedek parça sıkınrısı devammı yoksa koreden eskisi gibi siparişle çözüyormuyuz? Sisibar kanunide varmı varsa kaçpara
    yurt dışı fiyatı neydi taze bilgisi olan varmı? kusura bakmayın çok soru sıraladım ama ara ancak bu şekilde kapanacak
    sahibinden de var peşin alırsan 2013 modeline 8.500TL-8.650TL gibi bir fiyata bırakıyorlar istanbuldan alırsan ya da kredi kartına taksitle 9.000TL civarına sen nasıl almak istesen seçim senin

Motosikleti
    Bulunduğum ildeki bayii zaten o kanuni yazısının bedelini 1 sene boyunca hiç satamayarak ağır ödedi.
    Şimdi satmıyor.Hyosung yazması iyi olmuş.Bu durumda en yakın ilden almam gerekir ki sizden duyduğum fiyat pazarlık şansım oldu.
    Hızlı ve ilgili cevaplar için çok teşekkür ederim. Beyin sorunu yok yeni modellerde değilmi!

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar sis farı aldım koruma demirinin üstüne montajını yaptım. şimdi elektrik aksamını bağlamak kaldı. Ama bilmediğim bir konu. aküye direk bağlamayı düşünüyorum. kabloları direk bağlamam yeterli mi? araya bi de anahtar koyacağım tabi. Bana biraz akıl verirseniz sevinirim. Yarın montajı yapmam gerekiyor.

Motosikleti
    2012 modelle 2013 model arasında teknik bir fark oluştumu?
    Beygir gücü 2007 model karbüratörlüde 29hp iken yenisinde 25.5 hp ye düşmüş.
    iki üretimin arasındaki farkı kullanarak test eden olduysa bu fark kendisini performansta hissettiriyormu?

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    Arkadaşlar dün 2011 suzuki vistrom aldım.Mevcut tam donanımlı 2010 gv250 motorumu satıyorum.7000 tl istiyorum veren olursa satacagım yoksa gv mden memnunum aranızda kalmaya devam edecegim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2010-hyosung-gv-250-doktordan-ful-donanimli-bakimli-8200-km-de-120048140/detay

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı m_cbc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden de var peşin alırsan 2013 modeline 8.500TL-8.650TL gibi bir fiyata bırakıyorlar istanbuldan alırsan ya da kredi kartına taksitle 9.000TL civarına sen nasıl almak istesen seçim senin
    size özel mesaj attım..

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yanlış hatırlamıyorsam motosikleti yıkamayla ilgili bir soru vardı burada. Cevap vereyim; şöyle:

muncipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650 AQUILA
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam motosikleti yıkamayla ilgili bir soru vardı burada. Cevap vereyim; şöyle:
    http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...83171652_o.jpg
    Bendim o ben teşekkürler...hyce..

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar. Sizi bu başlık altında görmek kendi adıma çok büyük mutluluk ve şereftir zira GV 650 başlığı altında uzun süre yorumlarınızı okumuş biri olarak sizinle paylaşabileceğimiz tecrübemiz aktarabileceğimiz bir bilgi varsa ne mutlu bize.
    Kişisel deneyimlerim açısından GV250 yi değerlendirecek olursam bu motosikletin 2007 modeli üzerinde 1,5 yılda 10 Bin km den fazla yol ve Ege turu yapmış biri olarak sattığım motosikletimin yerine 2011 modelini bana aldıracak kadar memnun olduğumu söyleyerek başlayayım. Sizinde bildiğiniz Kanuni nin Global motor ile olan marka davası yüzünden motosikletlerin markalarını ST Kanuni olarak yazmaları aslında Hyosung olan motosikletlerin farklı isimle satma durumları bu seneden itibaren kalmadı. Artık 2013 model olarak satılan motosikletler Hyosung markası ile satılmakta. Fuarda Kanuni standında 2013 model Gv250 lileri inceleme fırsatım oldu. 2011 ve 2012 modellerden tek farkı motor kapağı üzerinde frezede silinerek yazılan eğreti ST Kanuni yazısı yerine Hyosung isminin yer alması birde orjinal Hyosung aynalarının motosikletin üzeride bulunması. Benim 2011 Gv250 imin aynalarını ısrarla değiştirmelerini istememe hatta bir ara aynaları çaktırmadan söküp almaya çalışmada bir türlü başarılı olamadım. Bunların dışında 2011 ve 2012 modellerle bir farkı yok. 2010 ve öncesindeki motosikletlerle farkı nedir diye soracak olursanız 2007 model ve öncesi karbüratörlü egzoz farkı gösterge farkı -ki yeni kasalardaki aydınlatma ve ekran üzerindeki A Trip B Trip ayrıca saat çok işlevsel belirtmeden geçemeyeceğim- boya vs kozmetik farklılıklar söz konusu.
    Satış fiyatı olarak 2013 modellerin 9000 TL dolaylarında olduğunu biliyorum ancak bu sizin ödeme şekliniz ve pazarlık kabiliyetinize bağlı olarak değişebilir olarak düşünüyorum. Ellerinde ST Kanuni markası yazılı motosiklet kalan bayiler daha uygun fiyata da verebildikleri oluyor. Fiyat anlamında avantaj yaratacak bir bayide Gv 250 bulabilirseniz alınabilir bence ama böyle bir motosikleti aldığınızda yuvarlak aynaları orjinal aynalarla değiştirmek için 75 TL ödeyeceğinizi unutmayın çünkü orjinal aynaları kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki o yuvarlak aynalar gerçekten çok kötü hemen değiştirilmeli. Ben daha değiştiremedim o ayrı.
    Kronik olarak adlandırılabilecek herhangi bir sorun şu zamana kadar duymadım ama illaki arıza ile karşılaşan kullanıcılar oluyor. Marka Türkiye pazarında yeteri kadar zamandır bulunduğu için servislerde yetişmiş usta bulmak mümkün. 3. vitesin belirli devir aralığında motosiklette oluşan duraksama durumu 2008 ve sonrasında çıkan enjeksiyonlu modellerle tarih oldu. Elektronik aksam ile ilgili sorun yaşayan bir iki arkadaş oldu ama genel olarak şurasında sorun var diyebileceğimiz bir şey yok.
    Yedek parça ve sarf malzemelerini Kanuniden temin edebiliyorsunuz veya Koreden kendiniz sipariş ederek te getirtebiliyorsunuz. Aksessuarların temini genel olarak yurtdışından hyosung source dan sipariş verilerek sağlanıyor. Bazı arkadaşlar koruma demiri sissy bar vs ürünleri kendilerinin yaptırdıklarını aralarında çok güzellerinin olduğunu görmedik değil. Burada tercih size kalmış. Şahsi tavsiyem aksessuar konusunda Kanuniden uzak durup yurtdışından sipariş ederek halletmeniz yönünde. Kanuni stoğunda aksessuar bulundurmuyor. Siz sipariş verdiğinizde onlarda sizin yapacağınız gibi yurtdışından sipariş vererek ürünü getirip size kâr ederek satıyorlar. Yok ama siz Kanuni de kazansın diyorsanız o ayrı.
    Bir çok arkadaş 2007 modellerle 2012 2013 modellerin arasında fark olmadığını iddia etseler de sürüş ve stabilite anlamında yeni modellerin daha üstün olduğunu söyleyebilirim. 2007 Model motosikletim ile 110 KM üzerindeki hızlarda stabil bir yolculuk yapamazken 2011 model Gv250 imle 130 KM uzun süre titremeden sarsılmadan motosikletimin beni tedirgin edecek belirtiler göstermeden uzun süre yorulmadan sürüş yaptığımı söyleyebilirim.
    Son olarak kendi motosikletimin fotoğrafını paylaşarak satırlarıma son veriyorum. Belki beğenir yarın sabah ilk iş bir bayiye giderek motosikletinize kavuşursunuz.
    Umarım size işinize yarayacak bilgiler aktarabilmişimdir. Selamlar tekrar görüşmek dileğiyle.
    hyce, m_cbc ve YÖRÜK bunu beğendiler.
    no one lives forever...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler