Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    arkadaşlar merhaba...yaklaşık 7 ay önce 2010 model s&t kanuni gv 250 aldım.aldığımda 3000 km idi şuan 5500 civarında.motorda henüz sebebini bilmediğim stop etme huyu var.örneğin trafik lambasında beklerken tam kalkış yapacağım sırada stop ediyor.motoru ilk çalıştırdığımda yaklaşık 20-25 saniye sonra stop ediyor.genelde stop ettiği yerler standart.bu arada motorum enjektörlü.sebebini bilen varmı acaba neden ve niçin böyle bişey yapabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kreatin37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun üzerindeki 2010 model 8000km deki shinko lastikleri pirelli lastikler ile degiştirecegim.herkes gibi bende bu plastik kayan lastiklerden şikayetçiyim.Lastikler yeni piyasaya çıkmış sıfır gibi aşınmıyor 50.000 km gitsekte aşınmayacak sanırım.pirelli ön arka bana 640 tl ye maloluyor.
    Eski shinko lastiklerimi atacagım eger almak isteyen olursa isteyene verebilirim bilgilerinize.
    Pirelli de ön için uygun ölçü yok nasıl Pirelli alacaksın anlamadım. Metzeler varken neden Pirelli? Ayrıca pahalı.

Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba...yaklaşık 7 ay önce 2010 model s&t kanuni gv 250 aldım.aldığımda 3000 km idi şuan 5500 civarında.motorda henüz sebebini bilmediğim stop etme huyu var.örneğin trafik lambasında beklerken tam kalkış yapacağım sırada stop ediyor.motoru ilk çalıştırdığımda yaklaşık 20-25 saniye sonra stop ediyor.genelde stop ettiği yerler standart.bu arada motorum enjektörlü.sebebini bilen varmı acaba neden ve niçin böyle bişey yapabilir?
    Bir kaç farklı sebepten yapabilir kontrol etmek lazım, servise bir baktır.

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    Mecidiyeköy yetkili servis pirelli dedi o fiyata getirecekmiş yoksa bende metzeler istedim.uygun ebat metzeler alabilecegim yer bilen varsa ordan da alabilirim.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Emre gezi güzel olmuş resimler çok hoş.Ekim'de çadır kurduğumuz yerede uğramışsın sanırım dimi?

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Az önce Garaj'a gidip koruma demirimi taktırdım. Cihan, Kaya abi seni andı

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Mustafa iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Emre güzel gezi olmuş, tekerine sağlık.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar bugün motorla biyerlere gittim durduktan sonra arka taraftan yanık lastik kokusu geliyordu nerden gelir bu koku yaşayan varmı böyle birşeyi..?

birde artçımda vardı arkada ayakkabısı değmiş biraz egzosa onun siyahlıkları vardı havada yağmurluydu bu akşam biraz değişik oldu benim için bu kokuları hiç beklemiyordum

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Motor yeniyse yanık kokusu gelebiliyor

derken editi gördüm bildiğin yanık taban kokusu o :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün motorla biyerlere gittim durduktan sonra arka taraftan yanık lastik kokusu geliyordu nerden gelir bu koku yaşayan varmı böyle birşeyi..?

birde artçımda vardı arkada ayakkabısı değmiş biraz egzosa onun siyahlıkları vardı havada yağmurluydu bu akşam biraz değişik oldu benim için bu kokuları hiç beklemiyordum
    Kendin yazmışsın zaten kokunun sebebini. Ben her artçıma söylüyorum "bak bu egzoz, ayak koyma yeri değil ayakkabının altı orada kalırsa sana temizletirim" diye, sorun olmuyor.
    yolcu114, ogzcngdk ve hyo kenan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Sevgiliyle de benzeri bir diyalog yaşanabiliyor ama sonuç farklı oluyor tabi

+ Egzoza ayağını koyma tabanın erir yapışır çıkmaz sonra
    - Benden değerli mi otur sil!
    + Tabanının biri diğerinden kısa kalırsa karışmam!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kreatin37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecidiyeköy yetkili servis pirelli dedi o fiyata getirecekmiş yoksa bende metzeler istedim.uygun ebat metzeler alabilecegim yer bilen varsa ordan da alabilirim.
    Anes motor metzeler satıyor oraya sorabilirsin, www.motolastik.com'dan metzeler siparişi verebilirsin. Ellerinde olmayabilir, beklemen gerekebilir önce arayıp sor. Dediğim gibi Pirelli de bizim motora uygun ebatta ön lastik yok, getireceğini söyleyen servise bunu söyle. Ayrıca metzeler daha ucuza alınabilitor bahsettiğin fiyata göre.

Ben de motorumun bir fotoğrafını paylaşayım, GV250 GS ADV

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre gezi güzel olmuş resimler çok hoş.Ekim'de çadır kurduğumuz yerede uğramışsın sanırım dimi?
    Artçının faydaları Cihan pembe kayalardan geri döndük, cebeciye kadar gitmedik.

Bu aralar kerpeye gitmek isteyen varsa minik bir uyarı, kerpe yolu trafiğe kapalı, kefken yada sarısu üzerinden gitmek gerekiyor.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Koruma demiri şöyle:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Benim GV de bu. Foruma arada bi girip çıkıyorum yararlı oluyor paylaşmak istedim. Geçen far kaşı muhabbetini gördüm, ben Highway Hawk 140mm olandan kullanıyorum gayet havası değişiyor motorun bence deneyin 50 tl olması lazım. Saygılarla kazasız sürüşler. Motoru yatırma konusunda ben de biraz tereddütlüyüm Shinko'lardan ötürü ama şu ana kadar çok sorun olmadı. Geçen yaz ege turu yapmıştım, bu yaz da yapmayı düşünüyorum, belki grup halinde de yapılabilir haberleşelim derim.

m_cbc bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce Garaj'a gidip koruma demirimi taktırdım. Cihan, Kaya abi seni andı
    Bi ara kulaklarım çınladıydı,demek sizdiniz

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Şu çift renk kırmızı-siyah GV250'lerin kırmızı çizgili koltuklarını çok beğeniyorum Far kaşı farın ışığını etkiliyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Selamlar, ışık konusunda bir engelleme yok, zaten hayvan gibi bi lümeni olduğu için kısa farda bile millet uzun yakıyorum sanıyor

Motosikleti
    Hyosung GV250
    İlk aldığımda farlar dağa taşa bakıyordu, kısalar açıkken önümdeki arabalardan bol bol küfür yiyordum far adamların gözüne gelmesin diye uzunları yakıyordum, ışık huzmesi arabanın üzerinden geçiyordu :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    :D ama bence de az biraz öyle olmalı çünkü tek farı yanmayan bi araba zannedip cesur hareketlerde bulunabiliyorlar, yüksek ışıkla gelince bi kenara çekiliyolar noluyo lan diye yol açılıyor daha rahat ediyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı canoz67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten hayvan gibi bi lümeni olduğu için kısa farda bile millet uzun yakıyorum sanıyor
    O daha çok far ayarının yüksekte olmasından oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler