Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    olur bana uyar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam, motoru bu akşam aldım servisten. sorun biraz daha büyükmüş aslında bir de motor haftasonu opette yattı fuar nedeniyle kimse gelemedi ne yetkili ne özel servislerden. bi kağıt almıştım değişen onarılan parçalar ve yapılan işlemler olarak. onu yazarım isterseniz. akünün değişmesi gerekti. isterseniz ben size geri yollayayım garanti kapsamındaysa paranızı geri alın hocam. Gökhan Bey aküde bişi var dedi ama ben motoru izliyordum pek kulağımı veremedim kendisine o anda diğer sorunları da pek düzgün hatırlamıyorum. yapılan işlemlerin listesini yazarım ama o bakım kağıdını bulunca neyse sonunda sorunları hallettim ve bir güzel akşam turu attım motorla. gerçekten çok keyif aldım hatta bayağı bi soğudum diyordum kendi kendime bu hyodan... ama gidişi beni tekrar kendisine bağladı.
    Akünün değişmesi için ya şarj tutmayacak kadar eski olması lazım -ki seninki öyle değil- ya da aküde kısadevre olması lazım. Kısadevre olayı istisnai bir durumdur, kolay kolay olmaz ve genelde kutup başlarının ters bağlanmasından olur. Böyle bir şey olsaydı da oraya kadar gelemezdin. He yine de olabilir ama dediğim gibi çok istisnai bir durum. Değişen parçaları bir yazsana, ana gereksiz değişiklik gibi geldi.

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=71&products _id=972

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=71&products _id=333

ben bu ikisini buldum mesela bi göz atın isterseniz. sanırım slayer da bu ürünlerden birini kullanıyor. ona da bi sormak lazım nasıl işçilik, kalite
    Verdiğin liklerde sorun var açılmıyor ama zaten 2 tip geniş ayaklık var biliyorum. Bendeki orijinal yani pahalı olan. Aralarında birinin biraz daha büyük olması ve katlanabiliyor olması haricinde görünüş olarak bir fark yok. Büyük ve katlanabilir olan ucuz olan yani orijinal olmayan. Bir ayaklıktan işçilik olarak kalite beklentin nedir anlayamadım. Ama bendeki katlanmadığı için motor düştüğünde koruma demiri görevi görüp motorun ayaklık üzerinde durmasını sağlayacak kadar sağlam

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün değişmesi için ya şarj tutmayacak kadar eski olması lazım -ki seninki öyle değil- ya da aküde kısadevre olması lazım. Kısadevre olayı istisnai bir durumdur, kolay kolay olmaz ve genelde kutup başlarının ters bağlanmasından olur. Böyle bir şey olsaydı da oraya kadar gelemezdin. He yine de olabilir ama dediğim gibi çok istisnai bir durum. Değişen parçaları bir yazsana, ana gereksiz değişiklik gibi geldi.

Verdiğin liklerde sorun var açılmıyor ama zaten 2 tip geniş ayaklık var biliyorum. Bendeki orijinal yani pahalı olan. Aralarında birinin biraz daha büyük olması ve katlanabiliyor olması haricinde görünüş olarak bir fark yok. Büyük ve katlanabilir olan ucuz olan yani orijinal olmayan. Bir ayaklıktan işçilik olarak kalite beklentin nedir anlayamadım. Ama bendeki katlanmadığı için motor düştüğünde koruma demiri görevi görüp motorun ayaklık üzerinde durmasını sağlayacak kadar sağlam
    yazayım yapılanları;

akü 140,
    konjektör 100,
    motul yağ 1.8 litre 45,
    yağ filtresi 10,
    ngk buji 2 adet 40,
    zincir yağlama-temizleme,bakım + yol yardım + işçilik 100
    toplam 435 tl

ya şöyle, plastiklerinin çıkmaması bağlantı yerlerinin sağlam olması, görüntü falan işte beklentim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

akünün şarj tutmadığını söylemişti ya usta doğru. pek anlamadığım için bilemiyorum.. bana akünün bakımsız kaldığı suyunun eksik olduğunu söylediler galiba. dediğim gibi fazla dikkatli dinleyemedim. ama içim acıdı tabi bu kadar para verince yalan yok
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    yazayım yapılanları;

akü 140,
    konjektör 100,
    motul yağ 1.8 litre 45,
    yağ filtresi 10,
    ngk buji 2 adet 40,
    zincir yağlama-temizleme,bakım + yol yardım + işçilik 100
    toplam 435 tl

ya şöyle, plastiklerinin çıkmaması bağlantı yerlerinin sağlam olması, görüntü falan işte beklentim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

akünün şarj tutmadığını söylemişti ya usta doğru. pek anlamadığım için bilemiyorum.. bana akünün bakımsız kaldığı suyunun eksik olduğunu söylediler galiba. dediğim gibi fazla dikkatli dinleyemedim. ama içim acıdı tabi bu kadar para verince yalan yok

Diğer şeyler neyse ama git o motorun içindeki fazla olan 300 ml yağı çektir. O motora 1,8 litre değil 1,5 litre yağ koyulur. Fazla yağ koyulmasının uzun vadede başka zararları olabileceği gibi kısa vadede contaların zorlanarak yağ kaçırması, yağın karter havalandırmasından hava filtresine ulaşması gibi sorunlar olur. Yağ koyarken yağ seviyesine hiç mi bakmıyor, bakıyorsa nasıl bakıyor?

Motosikleti
    Diğer şeyler neyse ama git o motorun içindeki fazla olan 300 ml yağı çektir. O motora 1,8 litre değil 1,5 litre yağ koyulur. Fazla yağ koyulmasının uzun vadede başka zararları olabileceği gibi kısa vadede contaların zorlanarak yağ kaçırması, yağın karter havalandırmasından hava filtresine ulaşması gibi sorunlar olur. Yağ koyarken yağ seviyesine hiç mi bakmıyor, bakıyorsa nasıl bakıyor?
    hadi ya ben kendim boşaltayım o zaman yağı sabahleyin. kurt düştü içime

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ... motorun içindeki fazla olan 300 ml yağı çektir. O motora 1,8 litre değil 1,5 litre yağ koyulur...
    Kitapçıkta şöyle bir bölüm var;
    Motor yağı kapasitesi:
    Değişim: 1450 ml
    Yağ-filtre değişimi: 1500 ml
    Motor açıldığında: 1800 ml

Usta belki açmıştır, uzun sürdü tamirat. Fazla yağı boşaltmadan önce seviyesini kontrol edip hakkaten fazla mı diye kontrol etmek lazım. Usta 1.5 litre koyup yanlışlıkla 1.8 demiş de olabilir, seviyeye bakmadan yağı eksiltmemek gerek.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    merhaba ilandaki motosikletim satılıktır 2. sahibinden (2800 km de almıştım) http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-hyosung-gv-guncel-resim-48657562/detay/

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Arman bey,akünün bakımsız olması diye bir şey mümkün değil zira garanti kartında aldığım tarih var şubat ortası,
    garantiden mutlu akü (golden akünün tedarikçisi) bayilerinden sizde iade yada değişim yapabilirsiniz.ben 85 tl vermiştim ne marka akü taktiki 140tl yazmış,
    değişen parçalara baktığımda müşür falan göremedim yan ayak müşürü ile debriyaj müşürü de aklında olsun derim ben benim ustanın dediğine istinaden
    harcadığınız para gerçekten çok :(
    Bundan sonraki bakım vs. için avclardaki ustayı meth ediyorlar aklınızda bulunsun derim..
    umarım bundan sonra motor keyfini dolasıya yaşarsınız..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hadi ya ben kendim boşaltayım o zaman yağı sabahleyin. kurt düştü içime
    Yandaki yağ göstergesinden kontrol edebilirsin.

Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta şöyle bir bölüm var;
    Motor yağı kapasitesi:
    Değişim: 1450 ml
    Yağ-filtre değişimi: 1500 ml
    Motor açıldığında: 1800 ml

Usta belki açmıştır, uzun sürdü tamirat. Fazla yağı boşaltmadan önce seviyesini kontrol edip hakkaten fazla mı diye kontrol etmek lazım. Usta 1.5 litre koyup yanlışlıkla 1.8 demiş de olabilir, seviyeye bakmadan yağı eksiltmemek gerek.
    Motoru açmış olmasına imkan yok, krank piston değişimi gerekmedikçe motoru açmaya gerek yok, zaten masraflı bir iş.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Motoru açmış olmasına imkan yok, krank piston değişimi gerekmedikçe motoru açmaya gerek yok, zaten masraflı bir iş.
    Masrafı motorun sahibi veriyor ama Bilmiyorum usta ne kadar güvenilirdir, günahını almayayım. Tamiratın bu kadar uzun sürmesinden şüphelendim ben

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    bizim motora uyan geniş ayaklık hangi markalarda var ? temin etmesi kolay olan markalardan mesela ? bilen var mı ? Yurt dışından ürün getirmeye pek cesaret edemiyorum açıkcası görmediğim ürünü almaya çekiniyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masrafı motorun sahibi veriyor ama Bilmiyorum usta ne kadar güvenilirdir, günahını almayayım. Tamiratın bu kadar uzun sürmesinden şüphelendim ben
    Bir elektrik arızası için hiç kimse motoru açmaz zaten açarsa da aldığı paranın en az 2 katını alır.

Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motora uyan geniş ayaklık hangi markalarda var ? temin etmesi kolay olan markalardan mesela ? bilen var mı ? Yurt dışından ürün getirmeye pek cesaret edemiyorum açıkcası görmediğim ürünü almaya çekiniyorum
    Büyük ihtimalle highway hawk aksesuarları uyar ama onların fiyatı orjinalinin 2 katı. Bulabildiğin herhangi bir geniş ayaklığı uydurabilirsin kesip biçerek.

Motosikleti
    merhaba arkadaslar,

yazdiklarinizdan sonra epey killandim simdi servise gidiyorum eski akuyu ve konjektoru alicam. aslinda guvendigim kisiler, arkadaslarimin arkadasi servisin sahibi hatta dun de cok guzel muhabbet ettik, ilgiliydiler. ama icime kurt dustu. yagi da bosalttim seviye cizgiye geldi ama cok az yag akti icinden. yanlis yazmis olma ihtimali vardir belki. akan yag en cok 3-4 damala kadardi sonra camin icindeki seviyeye geldi.
    ve bu sabah bi sorun daha cikti: hiz gostergem bozuk.. sebebi ne olabilir acaba umarim gostergeye gelen telde problem vardir oteki turluyse ona gucum yetmeyecek degismek icin

onerebileceginiz servis var mi ? avcilar bana uzak mithat hocam okulla isten pek vakit kalmiyor oraya gitmem icin genis zamana ihtiyacim var.

Sirinbaba34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt07
    Konu dışı bir bir paylaşımım olacak,tecrübe edindiğim hoş bir olay,
    Her hafta düzenli olarak halı saha maçı yapıyoruz.Bende hava güzel motor sürmenin zevkini de almaya başlayınca maça motorla gideyim dedim.Kalkış Beylikdüzü varış Beşiktaş,kalınca giyindim,her şey tamam.Her şey güzel,sorunsuz keyifli bir şekilde ulaştım,maç yapıldı,sıcak banyolar alındı,iyice kurulanıldı ve kalınca giyinildi.Yola çıkmaya hazırım.Beşiktaş-Beyikdüzü istikametine yolculuk sırasında hızlanmaya başladıkça ayaklarıma soğuk hava girmeye başladığını hissettim,botlarımı giymeyi unutmuşum,bi üşengeçlik "artık yola çıktık gerek yok" dedim kendime.Beylikdüzüne vardım,motordan ineceğim ama ayağımı yere bastım ki ayaklarımın yeri hissetmediğini fark ettim Hani böyle sabah uyurken bi kolun üzerine yatarsın da bir kaç dakika sonra kan gider ve hissetmeye başlarsın öyle bir uyuşukluk var ve geçmiyor.Eve çıktım ayaklarım donuyor,vücudum da hiçbir yerim üşümedi ama ayaklar kaskatı Ertesi sabah hayatımda ilk defa soğuktan ayak tutulması neymiş onu yaşadım.Gereği için bilgilerinize arz ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Bu arada ayağımda spor ayakkabı vardı ayakkabı yokmuş gibi anlatım olmuş kusura bakmayın :D
    Önemli olan güçlü olmak değil,adapte olmaktır.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba, Konu dışı olacak ama bişey sormak istiyorum,
    ST Kanuni markası öldü mü
    Çünkü Kanuni'nin sitesinden fiyatlara bakmak istediğimde ST Kanuni'ye değil de Hyosung Türkiye'ye yönlendirdi,
    Bu olay uzun zaman önce mi oldu?

http://www.hyosung.com.tr/Default.aspx
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rıdvan ne oldu?geçmiş olsun..bak aradan kaçırmışım..şimdi arayayım diye düşündüm ama geç olduğu için müsait değilsindir diye aramaktan vazgeçtim..dostum çok geçmiş olsun..var mı sıkıntı yaratacak bişi?

.....

onur valla yakıyor maşallah..nazar değmez inşallah..
    İlker ve beğenen bütün arkadaşlar çok teşekkürler
    Fotolarda hile yok, GV lerimiz gerçekten yakışıklı.
    Rıdvan çok geçmiş olsun. Büyük talihsizlik.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Tundzhay kardesim onlar sınırlı sayıda üretilen "süleyman" serisiydi artık üretilmiyor.neyse ki ben bir tane edinmisim
    Slayerrr bunu beğendi.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, Konu dışı olacak ama bişey sormak istiyorum,
    ST Kanuni markası öldü mü
    Çünkü Kanuni'nin sitesinden fiyatlara bakmak istediğimde ST Kanuni'ye değil de Hyosung Türkiye'ye yönlendirdi,
    Bu olay uzun zaman önce mi oldu?

http://www.hyosung.com.tr/Default.aspx
    Yeni oldu, en fazla 1-2 hafta oluyor. Yine etiketten başka değişen bir şey yok, distribütör de halen Kanuni. STKanuni de öldü, nesli tükendi onların.

esparo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883 / 2014
    bu motorun sahibi aranızdan birimi acaba ?
    değilse bu motora daha önceden sahip olan biri varmı ?
    yoksa kullanıcı olarak bunu tavsiye edermisiniz?

http://www.sahibinden.com/117264709

Motosikleti
    arkadaslar hic lastik degistiren oldu mu aranizda? fiyatlari nasil o ebatlarda takim lastik bulabildiniz mi yoksa on farkli arka farkli mi taktiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler