Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    ARKADAŞLAR MERHABA ŞU GV250 Yİ KARŞILAŞTIRDIĞINIZ MOTORA BAKIN YAW DÜZ SIRA SİLİNDİR. CRUİSER MOTORA AYKIRI BİR STİL ÇİN MALI SKYKO MCT 250 LİKLER GİBİ GV NİN RAKİBİ BİLE OLMAZ HATTA 250 LİLİK CRUİSER LERDE GV250 NİN ÖZELLİK OLARAK RAKİBİ YOK )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÇAYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar merhaba arkadaşlar...

Bugün fırsat bulup kanuni bayiye uğrayıp GV250 sordum, ancak maalesef motor ellerinde olmadığı için değil üzerine oturma, şöyle kıyısından görme şansım bile olmadı. Ancak sipariş vermem halinde en geç 3 gün içerisinde getireceklerini söylediler. Motoru göremeyince bari kask, eldiven ve bilumum aksesuarlara falan bakayım dedim, ancak ibicibi marka bile olmayan kaskımtrak şeyler gösterdiler. Hal böyle olunca eldiven, dizlik vs. bakmadan çıktım.

Şu sıralar motor sesi duyarlılığım zirvede olduğu için duyduğum her hırıltıya bakıyorum belki GV250'ye rastlarım diye. Bu anlardan birinde MCT sahibiyle rastlaştım. Hiç tanımadığım bu arkadaşa, motor tecrübemin sıfır olduğunu yakında motor alacağımı söyleyip bana 1 günlüğüne en azından bir kaç saatliğine yardımcı olmasını rica ettim. İlk etapta kendi motorunu satın almamı önermeye başladı, fakat sonra elinden geldiğince yardımcı olabileceğini söyledi. Telefonlarımızı verdik birbirimize ve motorum gelince ilk pratik eğitimimi bilen birinden alacak olmamın mutluluğuyla bugünü de atlattık...

Yağ artık kar yağacaksan, bit artık kış biteceksen...

Yare hasret karasevdalıya çevirdi beni bu motor sevdası...
    audioslave bunu beğendi.
    Liberté, Égalité, Fraternité...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı ÇAYAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba arkadaşlar...

Bugün fırsat bulup kanuni bayiye uğrayıp GV250 sordum, ancak maalesef motor ellerinde olmadığı için değil üzerine oturma, şöyle kıyısından görme şansım bile olmadı. Ancak sipariş vermem halinde en geç 3 gün içerisinde getireceklerini söylediler. Motoru göremeyince bari kask, eldiven ve bilumum aksesuarlara falan bakayım dedim, ancak ibicibi marka bile olmayan kaskımtrak şeyler gösterdiler. Hal böyle olunca eldiven, dizlik vs. bakmadan çıktım.

Şu sıralar motor sesi duyarlılığım zirvede olduğu için duyduğum her hırıltıya bakıyorum belki GV250'ye rastlarım diye. Bu anlardan birinde MCT sahibiyle rastlaştım. Hiç tanımadığım bu arkadaşa, motor tecrübemin sıfır olduğunu yakında motor alacağımı söyleyip bana 1 günlüğüne en azından bir kaç saatliğine yardımcı olmasını rica ettim. İlk etapta kendi motorunu satın almamı önermeye başladı, fakat sonra elinden geldiğince yardımcı olabileceğini söyledi. Telefonlarımızı verdik birbirimize ve motorum gelince ilk pratik eğitimimi bilen birinden alacak olmamın mutluluğuyla bugünü de atlattık...

Yağ artık kar yağacaksan, bit artık kış biteceksen...

Yare hasret karasevdalıya çevirdi beni bu motor sevdası...
    Yeni motorunuz şimdiden hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim servis unili satıyor,sikayet almadığını söyledi hatta ben de niyetlendim.bir de irc var,o marka yerliymis bilgisi olan paylaşırsa sevinirim ben de..
    Önümüzdeki hafta içi Sava marka lastiklerden taktırmayı düşünüyorum.
    http://www.savaturkiye.com/
    Slovenya üretimi,Dunlop'un hammade tedariğini yaptığı ve bazı Vespa'larda kullanıldığı söylenen,Türkiye'de pek tanınmayan ve bende kaliteli olabileceği izlenimi uyandıran bir marka. Merkezi Hadımköy'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Sava lastikler için MT'den birkaç alıntı:
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben EN 500 arka lastik olarak 2 senedir kullanıyorum.Firma için şüphe etmeyiniz.Şu an Goodyear tarafından satın alınmış olarak devam ediyor.
    Islak ve asfalt için 1.sıradaki uygundur.2.sıradaki arazi ağırlıklı,yani asfaltı tutan yüzeyi az.Yer tutuş kabiliyeti her lastiğin farklıdır,ayrıca her lastik her motora göre değildir.Bunun için öncelikle senin motorunun özelliklerine uyacağına emin ol.
    Alıntı Empyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Transalbime aldım.Güzel lastik ,şu anda distribütor firma yamaha kardeşler motor.Birde oradan sorunuz, kafanız lastiğe takılmasın çin malı gibi yamurda fren yapınca uçuşa geçmez yere sağlam basar.
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiği görmeden çok şey söylemek doğru değildir.
    Ben Sava'nın cross lastiklerini kullanıyorum,yoldışı performansı kesinlikle iyi,aşınması az.
    Bu lastikleri alacak olsam giderim görürüm,imal tarihine bakarım, tırnağımıbatırırım, sonra ipçiklerini çekerim uzamasına bakarım,buradan kauçuk oranını anlamaya çalışırım.E ben böyle biriyim eski usul lastik seçerim,lastik seçimimde pek hata ettiğim olmamıştır
    Pirelli ile aralarındaki 100 Tl lık farkı da dikkate alırım bu arada
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim martian 150 scooterımda var 2 senedir trafikte yaz kış kullandığım hamuru ve kauçuğu yüksek olan bir lastik kesinlikle tavsiye ederim.
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa gt200 orjinal olarak verilmişti.Arka 12.000km ön 28.000km gitti,viraj alımı güzeldi.
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek şikayet edeni duymadım
    Alıntı telecaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 125 cc lik scooter'ıma SAVA 3,5-10 lastik dün taktırdım.Taktırmadan önce yol tutuşunu bu kadar değişeceğini tahmin etmiyordum.Dün ilk taktırdığımda şansıma ilk test günüm çok yağmurlu bir havaya denk geldi.Gerçekten güzel bir performansı var arkadaşlar.Çok büyük paralar ödemeden yere daha iyi tutunmak istiyorsanız tavsiye ederim.
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben scooterimde sava nın 2. modelini kullanıyorum...5 ay falan oldu... Yol tutuşu mükemmel...Limitlerde yatmama rağmen en ufak bir kayma olmuyor... Yaşta daha denemedim ama asfalt için süper bir lastik....

Muadili lastiklerden daha ucuz...

Ben çok memnunum....
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sava lastik goodyerin.goodyesrı nasıl biliyorsanız aynı diyebilirim.goodyer lastik
    fabrikasında çalışmış biri olarak söylüyorum.aynı hamur aynı makinalarda yapılıyor.kalıba girince
    birine goodyer yazısı basılıyo birine sava.

Biraz reklam yaptım gibi (aslında sadece alıntı) oldu ama ben hafta içi taktırmaya gidicem,kullanıcı yorumlarımı bu sayfada paylaşırım...

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    demekki kimse böyle bir arıza yaşamamış

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, uzun süredir yoğunluk sebebiyle yazamadım ama okuyorum. Malum iş güç yanında kızımıza hazırlık yapıyoruz. Oda takımı, kıyafet, kontroller falan falan... Daha şimdiden bizi baya meşgul ediyor, dünyaya gözlerini açınca kim bilir nasıl olacak Ama anne-baba şikayetçi değiliz, çok faklı bir heyecan.

Yeni katılan arkadaşlar; hoş geldiniz, en kısa zamanda GV lerin çoğalması dileğiyle.
    Sağlıcakla kalın...
    Levent E. ve yolcu114 bunu beğendiler.

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorunuz şimdiden hayırlı olsun
    İlk hayırlı olsun diyen olarak ayrı bir anlamı var bu teşekkürün. Çok teşekkürler

Değerli arkadaşlar,

Motoruma kavuşmaya daha 2 ay var ve sayılı gün çabuk geçer diyen atamız affedersiniz ama halt etmiş... Geçmiyor bir türlü...

Bende bari motor gelinceye kadar aksesuar eksiklerimi gidereyim dedim.

Ama GV 250'de karar kılmak için araştırma yaparken harcamış olduğum o kadar zamanın aynısını neredeyse her bir aksesuar için harcayacağımı hissedince gözüm korktu...

Ben size bütçemi ve almayı düşündüğüm aksesuarları söylersem, acep öneride bulunabilir misiniz?

Toplamda 2000 (+/-250) bütçe ayırdım aksesuarlara...

Kask için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Estetik kalitesi 3. Fiyat 4. Markanın güvenilirliği 5. Renk seçeneği: Siyah (Erkek için), Beyaz (Bayan için). Kendim ve eşim için 2 adet kask almam gerekiyor... Bütçenin sıkışması durumunda eşimin kaskını daha sonra alabilirim.

Mont için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Deri olması, 3. Estetik olması, 4. Fiyat, 5. Renk: Siyah

Eldiven için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Deri olması, 3. Fiyat, 4. Renk: Siyah

Pantolon almayı düşünmüyorum. İşim gereği pantolonda giy-çıkar derdi olacak. Hadi işte de çıkarmayayım desem, hergün aynı pantolonla görünmekte problem olacak. İyisi mi pantolon almayıp, bunun yerine pantolon içine giyilebilen sağlam bir dizlik alayım diye düşündüm. Mantıklı mı sizce?

Dizlik için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Kumaş, keten, kadife vs. pantolon altına giyince kendini belli etmemesi, 3. Normal insan yürüyüşünü değiştirmemesi , 4. Fiyat

Bot almayı düşünmüyorum.

Sizin önerebileceğiniz başka aksesuar var mı?

Seçimim konusunda yol gösterebilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim.

(SON OLARAK kasklara bakarken, şöyle 3 seçenek ile karşılaştım:

1-) AGV Stealth SV (190 Euro): http://www.mototas.com.tr/urunlistel...4&g=598&s=1258
    2-) AGV S4 SV (260 Euro): http://www.mototas.com.tr/urunlistel...4&g=598&s=1257
    3-) AGV LONGWAY II (100 E Euro): http://www.mototas.com.tr/urunlistel...98&o=79&s=1024

Ne kadar güvenilir ama Sharp testlerinde de iyi sonuçları var bunların. Snell testlerinin sonuçlarını göremedim şimdiye kadar.
    Tabi birde daha önce hiç kask giymediğim için ebatlarımı bilmiyorum. Sipariş verdikten sonra ebat uymadı diye değiştirme imkanı oluyor mu bu tarz alışverişlerde?

Bu kadar soru sorduğum için kusuruma bakmayın lütfen. Dediğim gibi motorda hiç bir tecrübem yok, yaşama ilişkin hayaller ise çok. Bu kadar soru sormamın nedeni işte bu çelişkide ki dengeyi tutturabilmek.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki kimse böyle bir arıza yaşamamış
    Ben yaşamadım,şarjımın düştüğünü hissettiğim her süre zarfında,aküyü söküp evde şarja bağladım.Sizinkisi tam olarak nasıl bir arıza,biraz detay alsak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alıntı ÇAYAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk hayırlı olsun diyen olarak ayrı bir anlamı var bu teşekkürün. Çok teşekkürler

Değerli arkadaşlar,

Motoruma kavuşmaya daha 2 ay var ve sayılı gün çabuk geçer diyen atamız affedersiniz ama halt etmiş... Geçmiyor bir türlü...

Bende bari motor gelinceye kadar aksesuar eksiklerimi gidereyim dedim.

Ama GV 250'de karar kılmak için araştırma yaparken harcamış olduğum o kadar zamanın aynısını neredeyse her bir aksesuar için harcayacağımı hissedince gözüm korktu...

Ben size bütçemi ve almayı düşündüğüm aksesuarları söylersem, acep öneride bulunabilir misiniz?

Toplamda 2000 (+/-250) bütçe ayırdım aksesuarlara...

Kask için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Estetik kalitesi 3. Fiyat 4. Markanın güvenilirliği 5. Renk seçeneği: Siyah (Erkek için), Beyaz (Bayan için). Kendim ve eşim için 2 adet kask almam gerekiyor... Bütçenin sıkışması durumunda eşimin kaskını daha sonra alabilirim.

Mont için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Deri olması, 3. Estetik olması, 4. Fiyat, 5. Renk: Siyah

Eldiven için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Deri olması, 3. Fiyat, 4. Renk: Siyah

Pantolon almayı düşünmüyorum. İşim gereği pantolonda giy-çıkar derdi olacak. Hadi işte de çıkarmayayım desem, hergün aynı pantolonla görünmekte problem olacak. İyisi mi pantolon almayıp, bunun yerine pantolon içine giyilebilen sağlam bir dizlik alayım diye düşündüm. Mantıklı mı sizce?

Dizlik için öncelik sıralamam şöyle: 1. Güvenlik kalitesi, 2. Kumaş, keten, kadife vs. pantolon altına giyince kendini belli etmemesi, 3. Normal insan yürüyüşünü değiştirmemesi , 4. Fiyat

Bot almayı düşünmüyorum.

Sizin önerebileceğiniz başka aksesuar var mı?

Seçimim konusunda yol gösterebilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim.

(SON OLARAK kasklara bakarken, şöyle 3 seçenek ile karşılaştım:

1-) AGV Stealth SV (190 Euro): http://www.mototas.com.tr/urunlistel...4&g=598&s=1258
    2-) AGV S4 SV (260 Euro): http://www.mototas.com.tr/urunlistel...4&g=598&s=1257
    3-) AGV LONGWAY II (100 E Euro): http://www.mototas.com.tr/urunlistel...98&o=79&s=1024

Ne kadar güvenilir ama Sharp testlerinde de iyi sonuçları var bunların. Snell testlerinin sonuçlarını göremedim şimdiye kadar.
    Tabi birde daha önce hiç kask giymediğim için ebatlarımı bilmiyorum. Sipariş verdikten sonra ebat uymadı diye değiştirme imkanı oluyor mu bu tarz alışverişlerde?

Bu kadar soru sorduğum için kusuruma bakmayın lütfen. Dediğim gibi motorda hiç bir tecrübem yok, yaşama ilişkin hayaller ise çok. Bu kadar soru sormamın nedeni işte bu çelişkide ki dengeyi tutturabilmek.
    Ben teşekkür ederim,sayılı gün çabuk geçer derler ama her durumda geçerli değil,bende gün sayıyorum,Nisan ayı sonlarını
    Giyim ve aksesuar için şunları söyleyebilirim,bu motorlar aksesuara baya yatkın motorlar.Ama yinede azami gerekli olacak parçalar;öncelik sırasına göre bana göre;1.koruma demiri,2.Ön cam,3.Yan çanta,4.sisy bar
    Bu dört parça sizinde işinizi görür.Koruma demirini Kağıthane'de metal sanatları atolyesinden temin edebilirsiniz,sahibinden 'de satışı vardı.Sisy barı da isterseniz oradan isterseniz hyosungsource.com'dan sipariş verebilirsiniz.Yan çantalar Armode AR 750 modelidir.Kilitli ve kızaklı bir modeldir,forumdan pek çok GV250 kullanıcısının tercihidir.Kullanımı ve takıp çıkarması kolaydır.Son olarak ön cam için ister hyosungsource'dan olduğu gibi sipariş geçebilirsiniz,ister sadece camı alıp sonrada demir yaptırıp,bunları taktırabilirsiniz.Fiyat olarak kabaca: Koruma demiri 220TL,Sissy bar 200TL,Yan çanta 150TL,Ön cam:150-200TL gibi bir masrafı olur.
    Kask için AGV Longway'i öneririm,açılarbilir kasklar inanılmaz rahattır,yaz kış rahat edersiniz.Hem fiyatıda bir nebze daha uygun.Dizlik için Venom'un mafsallı olanlarından alabilirsiniz.45TL gibi bişeydi en son. Eldiven size kalmış hoşunuza giden ve fiyatıda hoşunuza giden istediğiniz modeli alabilirsiniz.Benim seçim kriterim öncelikle estetik olamsı ve montuma,motoruma uyumlu olması,çünkü hepsi aynı amaca hizmet ediyor,ellerimizi korumak
    Son olarak Pantolon olarak Revit'in yandan fermuarlı bir pantolonu var,onu tavsiye ederim yada Riderdenim korumalı kot pantolonlarını tavsiye ederim.Kalın,full koruma tek parça motor pantolonları kışın uzun seyahatlar yapmadığınız sürece kullanışsızlardır.Alırsınız 3-4 defa anca kullanırsınız ama yukarıda yazdığım pantolonlar kullanışlılardır,sürekli kullanarak eskitirsiniz.Mont için Revit öneririm,bazen kampanyalar oluyor ve yarı yarıya neredeyse fiyatlardüşüyor.Gözünüz forumda olsun
    ÇAYAN bunu beğendi.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Ey gv ahalisi Birazdan yeşilköy sahile hava almaya geçicem, gelmek isteyen varsa iletişime geçsin,

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben teşekkür ederim,sayılı gün çabuk geçer derler ama her durumda geçerli değil,bende gün sayıyorum,Nisan ayı sonlarını
    Giyim ve aksesuar için şunları söyleyebilirim,bu motorlar aksesuara baya yatkın motorlar.Ama yinede azami gerekli olacak parçalar;öncelik sırasına göre bana göre;1.koruma demiri,2.Ön cam,3.Yan çanta,4.sisy bar
    Bu dört parça sizinde işinizi görür.Koruma demirini Kağıthane'de metal sanatları atolyesinden temin edebilirsiniz,sahibinden 'de satışı vardı.Sisy barı da isterseniz oradan isterseniz hyosungsource.com'dan sipariş verebilirsiniz.Yan çantalar Armode AR 750 modelidir.Kilitli ve kızaklı bir modeldir,forumdan pek çok GV250 kullanıcısının tercihidir.Kullanımı ve takıp çıkarması kolaydır.Son olarak ön cam için ister hyosungsource'dan olduğu gibi sipariş geçebilirsiniz,ister sadece camı alıp sonrada demir yaptırıp,bunları taktırabilirsiniz.Fiyat olarak kabaca: Koruma demiri 220TL,Sissy bar 200TL,Yan çanta 150TL,Ön cam:150-200TL gibi bir masrafı olur.
    Kask için AGV Longway'i öneririm,açılarbilir kasklar inanılmaz rahattır,yaz kış rahat edersiniz.Hem fiyatıda bir nebze daha uygun.Dizlik için Venom'un mafsallı olanlarından alabilirsiniz.45TL gibi bişeydi en son. Eldiven size kalmış hoşunuza giden ve fiyatıda hoşunuza giden istediğiniz modeli alabilirsiniz.Benim seçim kriterim öncelikle estetik olamsı ve montuma,motoruma uyumlu olması,çünkü hepsi aynı amaca hizmet ediyor,ellerimizi korumak
    Son olarak Pantolon olarak Revit'in yandan fermuarlı bir pantolonu var,onu tavsiye ederim yada Riderdenim korumalı kot pantolonlarını tavsiye ederim.Kalın,full koruma tek parça motor pantolonları kışın uzun seyahatlar yapmadığınız sürece kullanışsızlardır.Alırsınız 3-4 defa anca kullanırsınız ama yukarıda yazdığım pantolonlar kullanışlılardır,sürekli kullanarak eskitirsiniz.Mont için Revit öneririm,bazen kampanyalar oluyor ve yarı yarıya neredeyse fiyatlardüşüyor.Gözünüz forumda olsun
    Çok doyurucu bir yanıt olmuş. Bir.çok sorunun cevabını içerisinde barındırıyor. Bu çocuk zırt pırt soru soracak, en iyisi ben peşinen yanıtlayayım der gibi Çok teşekkür ederim Cihan. Yeni yılın kutlu olsun bu arada...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06085441/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06432996/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...08245430/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01162572/detay

Normalde sıfır almayı düşünüyorum. Ancak yukarıdaki ilanlar 2012 model GVler için ve düşük km kullanımlarına sahip. Acep arayıp görüşsem mi diye geçiriyorum aklımdan. Özellikle ilk ilan dikkatimi çok çekiyor.

Kask ile ilgili olarak şöyle bir hayal kurayım mı kurmayayım mı arasında kararsızlık yaşıyorum. Acaba gerek var mı böyle bir kask almaya... http://www.mototalonline.com/?urun-4...Tourer-13.html

Monta ilişkin şu 3 alternatif arasında kaldım. Bu modellerdeki kışlık içliklerin çıkarılabileceği yazıyor. Ancak bunları yazın giyersem millet deli gözüyle bakar mı diye ciddi şüphelerim var.
    http://www.hudsonderi.com/?urun-186-...eri-Ceket.html
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2-20...eri-Ceket.html
    http://www.hudsonderi.com/?urun-296-...eri-Ceket.html

Motor aksesuarlarına ilişkin ise ilk etapta alacağım şey koruma demiri. Buna ek olarak sıfır motor da alsam, 2. el de alsam lastikleri yenilemeyi düşünüyorum. Zira motorun üstündeki lastiklerin yol tutuşunun çok zayıf olduğunu okudum pek çok yerde. İleride motoru satmam gerekirse alıcıya veririm kullanılmamış lastikleri motorla birlikte. Motor üzerindeki hakimiyetimi geliştirince Armode AR 750 çantalar ve sissy barı alacağım. Ön cam çok gerekli olur mu bir türlü karar veremiyorum.

Ne zorlu bir süreçmiş gerçekten. Hem oldukça keyifli hem de sıkıntılı (acemilikten kaynaklanan çok fazla kararsızlık yaşama sıkıntısı sebebiyle).

Forumdaki tüm GV250 sevdalılarının yeni yıllarını kutlarım.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    İstediğin kadar soru sorabilirsin,bilgimiz doğrultusunda seve seve cevaplamaya çalışırız,nema problema
    Tüm forum yazarlarının ve Gv250 kullanıcılarının Yeni Yılı Kutlu olsun,kazasız sürüşlerle geçecek bir sene olsun.
    Eğer alabilirsen sıfır al,yada bütçen ne kadarsa,ona göre model yılı çok geç olmayan ve bence 12000-15000km civarı bir motor bakabilirsin.
    Parçaların değişimi kullanıcının titizliğiyle doğru orantılıdır.Kimisi lastiklerini 5 sene kullanır,kimisi de benim gibi 2 sene sonunda değiştirir(Burda titiz kişi ben oluyorum
    Linklerde 1.linkdeki mont iyidir,çokta şıktır, forumdan gv250 kullanıcısı motorkafa bundan kullanır,kendisi memnundu en son hatırladığım,ama bu mont yazın pişirir,zaten yazlık ayrı kışlık ayrı ekipman gerekli,acı ama gerçek...Yaz için fileli mesh denen malzemeden yapılmış,nispeten daha ince malzemeden yapılmış ve daha hafif,maksat rüzgarı kademeli içeri alan montlar yaz sıcağında bir nebze olsun rahat ettirir,ha öyle güneşli,öyle nemli sıcaklar oluyor ki bazen tsort bile fazla geliyor.
    Linkteki kask bence gereksiz pahalı.Kaska 200-400TlL ayırman yeterli,en iyi kask;kafana taktığında kafanda ve kulaklarında rahatlık hissi veren kasktır.(free m marka falan çok hafif,bu en iyisidir demek istemiyorum,kafan rahat hissetsin ve sharp testlerinden yeterli yıldız alsın)Muhakkak deneyerek almanı öneririm.Kasklar kullana kullana zamanla %10-15 pedleri esner ve içi genişler,çok sıkı beden olmasın,kafana geçirdiğinde kafanda sağa sola fazla dönmesin.
    Ön cam benim işime yarıyor.Belli süratten sonra rüzgarın rahatsız etdişini azaltıyor ve şehirlerarası giderken sinek ,böcekten koruyor,yağmurda mont daha az ıslanıyor,ve yağmurla birlikte arkasından takip ettiğimiz araçların çamurlu sularının üstümüzde patlamasını engelliyor.Ama ilk etapta pas geçebilirsin.Koruma demiri,yan çanta ve sisy barı alırsın,olur biter;)
    Ve şuna inan ki motoru alınca,insan nasıl daha iyisini yapabilirimin peşinde aksesuar arayışında bazen sıkıntı çekebiliyor.
    Levent E. ve ÇAYAN bunu beğendiler.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hepinize iyi seneler dilerim..
    Bizim lastik ölçüleri ne kadar degistirilebilir? Bir santim dar takilabiliyor ama 170/80 15 olur mu mesela,yalandan da olsa olur deyin kaliteli lastiklerde ölçü bulamıyorum yahu
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Herkesin yeni yılı kutlu olsun

Hepinize iyi seneler dilerim..
    Bizim lastik ölçüleri ne kadar degistirilebilir? Bir santim dar takilabiliyor ama 170/80 15 olur mu mesela,yalandan da olsa olur deyin kaliteli lastiklerde ölçü bulamıyorum yahu
    Darlık-genişlik konusunda ne kadar esneklik var bilmiyorum ama arka lastiğin orijinal ölçüsü 150/80 R15 ve onun yerine 140/90 R15 takılabilir diye biliyorum. Lastik ölçüsündeki 80'in anlamı yanakların lastik genişliğine oranı olduğunu düşünürsek dediğin lastiğin çapı normalden 3,2cm fazla olur bu da büyük bir fark malesef :(

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hmm sadece genislik degil,çap da değişiyor yani öyle mı?
    Öyleyse iyice karışıyor hesap yahu onun buna oranı falan derken ekstra bir hesaplama tekniği lazım çap için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Kafama takıldı bu olay Serdar;oradaki 80 yanağın yüksekliği degil mi?ayrica benim dediğim 170/80 15 ve 150/80 15 in lastik çapı-cevresi aynı uzunlukta degil mi?
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Herkese mutlu yıllar arkadaşlar. Sevdiklerinizle birlikte sağlık ve huzur dolu nice yıllara...
    Her şey gönlünüzce olsun.
    Levent E. bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hayır takılmaz maşayı falan değiştiririm dersen olabilir. Çünkü mevcut lastikle maşa arasında mesafe çok az sanıyorum en fazla 160 olur.

Kafama takıldı bu olay Serdar;oradaki 80 yanağın yüksekliği degil mi?ayrica benim dediğim 170/80 15 ve 150/80 15 in lastik çapı-cevresi aynı uzunlukta degil mi?
    80 yanağın ölçüsü ama doğrudan yükseklik ölçüsü değil de tabana olan oranı yani 170/80 ile 150/80 lastiklerin yanak yükseklikleri aynı değil. 170/80 170mm taban genişliği 136mm (170'in %80'i) yanak yüksekliği demek oluyor. Yani 170/80 lastikte yanak yüksekliği 136mm, 150/80 lastikte 120mm oluyor.
    Levent E. bunu beğendi.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır takılmaz maşayı falan değiştiririm dersen olabilir. Çünkü mevcut lastikle maşa arasında mesafe çok az sanıyorum en fazla 160 olur.

80 yanağın ölçüsü ama doğrudan yükseklik ölçüsü değil de tabana olan oranı yani 170/80 ile 150/80 lastiklerin yanak yükseklikleri aynı değil. 170/80 170mm taban genişliği 136mm (170'in %80'i) yanak yüksekliği demek oluyor. Yani 170/80 lastikte yanak yüksekliği 136mm, 150/80 lastikte 120mm oluyor.
    wayy be sen kaybol ortalıktan sonra gel tüm soruları yanıtla...

herkesin geçmiş yeni yılı kutlu olsun..yeni yılın ilk gününü nöbet tutarak geçiriyorum..milli piyangodan da bişi çıkmadı..demekki çalışmaya devam..hayırlısı bakalım..büyük ikramiye çıksaydı istanbulda gv250 garajı yaptıracaktım birtane ama kısmet değilmiş hayırlısı...
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wayy be sen kaybol ortalıktan
    Ben hep buradayım aslıda da Cihan yüksek performans sergiliyor şu aralar

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milli piyangodan da bişi çıkmadı
    Ben bilet almadım amorti çıktı.
    Zengibar bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Yaşadığım sorundan sonra işin sonu konjektöre dayandı, gv 250 (karbüratörlü) konjektörü ortalıkta 90 tl den başlayıp 125 e kadar çıkıyor, telefon rehberini karıştırıp gerekli kişiye ulaştıktan sonra acayip bi fiyata temin ettim.Bilgi olsun (73 bin km dir hiç bakmamıştım) konjektör 6 fişli olmasına rağmen,takıldığı kablo 5 li bilginize.
    audioslave bunu beğendi.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığım sorundan sonra işin sonu konjektöre dayandı, gv 250 (karbüratörlü) konjektörü ortalıkta 90 tl den başlayıp 125 e kadar çıkıyor, telefon rehberini karıştırıp gerekli kişiye ulaştıktan sonra acayip bi fiyata temin ettim.Bilgi olsun (73 bin km dir hiç bakmamıştım) konjektör 6 fişli olmasına rağmen,takıldığı kablo 5 li bilginize.
    73.000Km mi??? duyduğum en yüksek kilometreli GV... Şimdiye kadar konjektörden başka sorun çıkardı mı? Motor yaptırdın mı? Merak ettim.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Arkadaşlar;
    Bu sayfa ile ilk chooper motorum GV250'Yİ alınca tanıştım, burada epeyce dostluklar edindim, hala görüştüğüm arkadaşlarım mevcut, motosikletimi 2010 yılı Kasım ayında Van'dan Tekirdağ'a kadar toplamda 3.000 km yol yaparak tamamlayıp, sattım. GV250 motorum bana ilk göz ağrım olmuştu sanki. Cuma günü İzmir'den Yamaha Dragstar XVS650 satın aldım, binerek geldim. Ama GV250'ye sanki vefa borcum vardı, çok şey öğrendim bu sayfadan. Bu sayfadaki sıcaklık hiç bir yerde yok. Herkese teşekkür ederim. Eski arkadaşlardan beni tanıyanlar vardır. Emekli adayıydım, emekli oldum, Şarköy'de sigortacılık yapmaya başladım. Yolu Şarköy'e düşen tüm GV250 dostlarımı misafir etmekten gurur duyarım, Herkese selamlar, saygılar...

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

İlker Hocam Merhaba,
    Sizi görmek çok güzel...
    Levent E., audioslave, Zengibar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler