Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ahmet , motoru disarda mi birakiyon sen ? Ula benim icim gider o disarda durdukca..hele oyle kar falan olacak uzerinde uuu kafayi yerim :p dun benim canavari bi guzel temizledigim halde kullanmaya kiyamiyom ;p hele bide gv 650 bende olacak bilmiyorum artik nasil bakarim ona ;)) bu arada kac dakika ugrastin calistirmak icin )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet , motoru disarda mi birakiyon sen ? Ula benim icim gider o disarda durdukca..hele oyle kar falan olacak uzerinde uuu kafayi yerim :p dun benim canavari bi guzel temizledigim halde kullanmaya kiyamiyom ;p hele bide gv 650 bende olacak bilmiyorum artik nasil bakarim ona ;)) bu arada kac dakika ugrastin calistirmak icin )
    Senin zaten normal olmadığını biliyoruz alenen tekrarlamana gerek yok
    YÖRÜK bunu beğendi.

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    tek marsta calisiyor benim canavar. ama motorun isinmasi falan 10-15dk surdu jikleyle geldim ise kadar. valla koyacak yer yok bende uzuluyorum disarida birakinca. kullanmaya gelince, yerde kar gormedikce inmem ustunden. yagmur camur bile tinnn yani. guzel bir cila, kromaj parlatma fetayli temizlige sokucam bahara. belki boya isine de girisebilirim bilmiyorum. sana getirirken gelin gibi olacak dert etme ugurum))) hem ne demisler isleyen demir isildar.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar motosikleti devirsiz kullanmak motosiklete zarar verirmi arkaşlar şimdi ben motoru çok devirsiz kullanmıyorum mesela şehir içinde 2. vitesle kullandığım oluyor 5-6 bin devirlerde ki makina zorlanmıyor fakat babam 3000 devirlerde kullanıyor motoru ona göre bu doğru az yakar muhabbetine kaçıyor ne kadar araç kendininde olsa kendin almışta olsan babaya baba kullanma diyemessin baba sonuçta ama burda ters düştük doğru olan hangisi???

Motosikleti
    Hyosung GV650
    5-6k iyidir, 3kl'lık torklu sürüş sitili olan bir motor değil bu. gt250r'ın motoru ne ise bu da o...
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek marsta calisiyor benim canavar. ama motorun isinmasi falan 10-15dk surdu jikleyle geldim ise kadar. valla koyacak yer yok bende uzuluyorum disarida birakinca. kullanmaya gelince, yerde kar gormedikce inmem ustunden. yagmur camur bile tinnn yani. guzel bir cila, kromaj parlatma fetayli temizlige sokucam bahara. belki boya isine de girisebilirim bilmiyorum. sana getirirken gelin gibi olacak dert etme ugurum))) hem ne demisler isleyen demir isildar.
    Anladim kanka..guzel haber.. sen zaten buraya gel bez takimin benden.. hemde en kralindan ;)
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Düşük devirde sürekli kullanılınca motor çatlayabilir, ayrıca düşük devirlerde yeterli güç üretilemeyebileceği için motor benzine yüklenip motor daha fazla benzin alıp benzini çiğ atabilir. Düşük devirlerde segman yatağında kurum birikebilir, bu da silindirin basınç kaybetmesine sebep olur. Düşük devirde fren yapmak da zorlaşır ayrıca. Bir sürü sakıncası var düşük devir kullanmanın, bunun yanında da benzin daha az yakılmaz daha çok yakılır aslında. Babam 3binde kullansa motoru, açıkçası motoru kullandırma işini bir daha düşünürüm ya da motor onun motoruysa kendime başka motor yaparım. Trafik içinde de daha tehlikeli aslında fren yapmak zorlaştığı için. 5-6 bin ideal devirler bence.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikleti devirsiz kullanmak motosiklete zarar verirmi arkaşlar şimdi ben motoru çok devirsiz kullanmıyorum mesela şehir içinde 2. vitesle kullandığım oluyor 5-6 bin devirlerde ki makina zorlanmıyor fakat babam 3000 devirlerde kullanıyor motoru ona göre bu doğru az yakar muhabbetine kaçıyor ne kadar araç kendininde olsa kendin almışta olsan babaya baba kullanma diyemessin baba sonuçta ama burda ters düştük doğru olan hangisi???
    Çok düşük devirde kullanarak motoru daha çok zorlamış/sıkıştırmış olursun kısa vadede doğrudan bir zarar vermez ama iyi bir şey değil yani. Ayrıca bu motorda 3000 devirde kullanmakla kesinlikle tasarruf yapamazsın. Şimdi 2 saat teknik açıklama yapmaya üşeniyorum ama 3000 devir yerine 5000 devir civarında kullanmak daha sağlıklı olur.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 saat teknik açýklama yapmaya üþeniyorum .
    standart Ridvan klasigi
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Çok düşük devirde kullanarak motoru daha çok zorlamış/sıkıştırmış olursun kısa vadede doğrudan bir zarar vermez ama iyi bir şey değil yani. Ayrıca bu motorda 3000 devirde kullanmakla kesinlikle tasarruf yapamazsın. Şimdi 2 saat teknik açıklama yapmaya üşeniyorum ama 3000 devir yerine 5000 devir civarında kullanmak daha sağlıklı olur.
    bende öyle olduğunu düşünüyorum zaten şimdi kesinleşmiş oldu eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük devirde sürekli kullanılınca motor çatlayabilir, ayrıca düşük devirlerde yeterli güç üretilemeyebileceği için motor benzine yüklenip motor daha fazla benzin alıp benzini çiğ atabilir. Düşük devirlerde segman yatağında kurum birikebilir, bu da silindirin basınç kaybetmesine sebep olur. Düşük devirde fren yapmak da zorlaşır ayrıca. Bir sürü sakıncası var düşük devir kullanmanın, bunun yanında da benzin daha az yakılmaz daha çok yakılır aslında. Babam 3binde kullansa motoru, açıkçası motoru kullandırma işini bir daha düşünürüm ya da motor onun motoruysa kendime başka motor yaparım. Trafik içinde de daha tehlikeli aslında fren yapmak zorlaştığı için. 5-6 bin ideal devirler bence.
    HAklısın motor benim kendim aldım herşeyiyle hiç bir yardım almadan ama yinede insan babası olunca konu baba kullanma diyemiyor işte

Motosikleti
    Hyosung GV650
    bizim cevaba niye alıntı yapmıyorsun mali? ilk ben vermişim hem cevap cıx cıx cıx... kıskandım, darıldım))
    dünkü canlı müzik yapan elemanın dediği geldi aklıma "alkışlamayanların isteklerini okumuyorum")))
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Merhaba eskiler ve çaylaklar;

Kullandığım o kadar motordan herhalde en iyisi olan gv 250 yi satıyorum.Aslında satmak istemiyorum ama Cafe racer bineceğim artık

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6485414/detay/

Motosiklet.net vasıtası ile arayan arkadaşlara bir şeyler yapacağız artık.
    Kolpa Adamları

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler..
    İstanbul gibi yoğun bir trafikte kullanıyorum ve sıkıntı çekmiyorum..
    kronik arızası yok..
    2. el için tanıdık iyi bir ustaya göstermen yeterli.. onun dışında pat diye bakarak anlamak kolay olmaz.. bu her motosiklette geçerli
    Uğur'a katılıyorum. Trafikte hiç bir sorun çekilmiyor hatta gayet kıvrak. Pek sorun olarak algılanmıyor her zaman yapmadığı ve çok dert olmadığı için ama karbüratörlü modellerde bazen 5500 devirde gaz sabitleme gibi bir sorun oluyor eğer zamanında garantiden CDI değişmediyse ama dediğim gibi ben dahil çoğu kişi sorun olarak bile görmez. Motorda özellikle şurasını kontrol et denilebilecek bir şey yok.
    Teşekkür ederim dostlar.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yarın geleneksel Perşembe buluşmamızı icra edeceğiz. Her zaman ki gibi saat 19.00'da Bakırköy/İncirli'deki Ömür AVM önünde buluşuyoruz, duyurulur.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    yolum uzun biraz gec kalabilirim ben))
    Slayerrr bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hazır aklıma gelmişken, Facabook'daki gruba katılmak isteyenleri tanımıyorsam, Gv250 ile alakalarının olmadığını düşünüyorsam kabul etmiyorum. Buradan olup da kabul edilmeyen olursa yazsın eklerim.

inglor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler
    Bu motosikleti şehir için yoğun trafikte kullanırken zorluk çekiyor musunuz?
    Bir de kronik bir ağrızası var mı?
    2. el alırken nelere dikkat etmemi önerirsiniz?
    Şehir içinde hiç bir sıkıntı yok.Crusier kullanımına azıcık alışmanız gerekebilir sadece..
    Rıdvanın bahsettiği devir sabitleme olayı var bende..bi kaç saniye oluyo ve her zaman olmuyo..açıkçası bi sorun da teşkil etmiyo..
    Viraj Güzeldir..

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Rıdvan şu gaz kesme problemini bi halledemedin hani araştıracaktın yabancı forumlardan?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan şu gaz kesme problemini bi halledemedin hani araştıracaktın yabancı forumlardan?
    Araştırdım ama Türkiye'ye gelen serideki CDI'ları düzeltmenin yolu yok. Ciddi bir sorun olduğunu düşünsem CDI'ı söküp fizilsel müdahalede bulunmayı deneycem, en kötü ihtimalle bozulursa yenisini alırım diye ama 270 TL verip yeni CDI almaya değecek kadar önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Benim için sorun oluyor deyip bu sebepten CDI değiştiren olursa araştırmalarım için eski CDI'ını bana bağışlayabilir. Her şey bilim için.
    YÖRÜK, inglor, kilitci ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Arkadaşlar gv 250 ye koruma demiri en ucuza ne kadara mal edildi şimdiye kadar bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler