Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O iş anca hafta sonu olabilir, ne kadar oralardasın?
    walla dostum çocuk biraz hasta haftasonu sanırım bandırma'da oğlumun yanında olacağım..haftasonu tehlikede o yüzden.21 eylülde bitiyor kurs..
    ben haftaiçi acaba otobüsle gelsem,karamürselden esenler 2.5 saat sürüyormuş.16:00 da çıksam 18:30 da orada olsam sizlerle çay içip tekrar otobüse binsem dönüşüm ne kadar geç olsa da farketmez.bu nasıl olur ki acaba??
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İlker bey şehrimize hoş geldiniz, sizinle tanışıp sohbet etmek isterim ben saat 14 gibi okuldan çıkıyorum sizin kurs programınız nasıl, isterseniz izmitte isterseniz karamürselde buluşabiliriz ..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mithat hocam ben motorla gelemedim ancak bunu belirteyim aynı zamanda ne karamürsel'i ne de izmit'i bilmiyorum..karamürsel'de kursum 16:30 gibi bitiyor.ondan sonra boşum..tanışıp bir çay içmek isterim hocam..

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    O zaman ben yarın 17.00 civarı karamürsele geleyim ,hem gv 'em ile yol yapmış hemde bir müddet birlikte sohbet etme imkanı bulmuş olurum. tel no: 5057459570..haberleşelim..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    tamam hocam,bende aracımla karamürsel merkeze geleyim.oralarda bir yerde buluşmuş oluruz...tel no: 505 898 0962 görüşmek üzere..

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    eyvallah.. önemli bir durum olmaz ise ben oradayım inşaallah..
    vessselam.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    olursa da hayırlısı olsun..inşallah görüşürüz bir başka zaman deriz..

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Çok sıkıştırıyorlar arkadas nasil bas ediyorsunuz bu adamlarla siz peygamber sabrı lazım.aksam olsa da motorumu alıp çıksam diye bekliyoruz bütün gun,çıkıyoruz iki tür atalım motoru acalım kafa dağıtalım diye ama gerilip sinirlenip donüyoruz bende mi bir anormallik var nedir anlayamıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sıkıştırıyorlar arkadas nasil bas ediyorsunuz bu adamlarla siz peygamber sabrı lazım.aksam olsa da motorumu alıp çıksam diye bekliyoruz bütün gun,çıkıyoruz iki tür atalım motoru acalım kafa dağıtalım diye ama gerilip sinirlenip donüyoruz bende mi bir anormallik var nedir anlayamıyorum..
    İstisnalar hariç arabalar seni sıkıştırmıyor, sen arabaların sıkıştırmasını sağlıyorsun. Acemilik kaynaklı hep
    Sen trafikte arabalardan fazlasıyla çekindiğin için şeridin kenarına çekiliyorsun, biz nasıl boşluk bulduğumuzda geçmeye çalışıyorsak, şeridin %80'ini boş gören araba sürücüsü de senin yanından geçmeye çalışıyor. Kısacası şimdilik biraz fazla dikkatli ol, zamanla istisnai şerefsizler hariç sorun yaşamazsın. Geçen bu şerefsizlerden bir tanesi denk geldi, gittim yakaladım seyre devam ederken biraz atıştık, sonra ben biraz laf söyleyip yanından çekiliyordum ki aslında yapamayacağını bildiği halde kenara çekecek gibi yaptı, sonra etrafında 4 motoru görünce kenara çekecekmiş gibi yapmaktan bile vazgeçti.
    cakirsalih ve jr. bunu beğendiler.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Pazar günü izmit körfez pistinde buluşma varmış katılan olacakmı arkadaşlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü izmit körfez pistinde buluşma varmış katılan olacakmı arkadaşlar..
    Büyük ihtimalle gitmem ama, ne buluşması? kim buluşuyor?

Motosikleti
    MT 07
    JDM istanbul motor sporları etkinliğine gidiyoruz
    Değerli takipçilerimiz, sevgili arkadaşlarımız;

7 den 70 e Amerikancısı, Hondacısı, BMWcisi, Nissancısı, Ferraricisi, Motorcusu, kısacası tekerleği ve motoru olan tüm CADDECİ araç sahipleri ve sevenlerini 16 Eylül 2012 günü İZMİT YARIMCA KÖRFEZ PİSTİ'nde AVRASYA OTOMOBİL ve MOTORSPORLARI KULÜBÜ ÇATISI ALTINDA KUCAKLAŞMAK İÇİN BEKLİYORUZ.
    Bu etkinlikte sizlere daha önce söz verdiğimiz gibi TEAM PANDORA ve NEO MOTORSPOR bizlerle olacak ve bu muhteşem ekiple tanışma şansını yakalayacaksınız.

Ayrıca;
    Türkiye Ralli Şampiyonu Sayın Volkan IŞIK ve VOLKİCAR lar bizlere bir gösteri yapacak ve Sayın Volkan IŞIK imza dağıtacaktır.

burda buluşulacakmış..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    JDM istanbul motor sporları etkinliğine gidiyoruz
    Değerli takipçilerimiz, sevgili arkadaşlarımız;

7 den 70 e Amerikancısı, Hondacısı, BMWcisi, Nissancısı, Ferraricisi, Motorcusu, kısacası tekerleği ve motoru olan tüm CADDECİ araç sahipleri ve sevenlerini 16 Eylül 2012 günü İZMİT YARIMCA KÖRFEZ PİSTİ'nde AVRASYA OTOMOBİL ve MOTORSPORLARI KULÜBÜ ÇATISI ALTINDA KUCAKLAŞMAK İÇİN BEKLİYORUZ.
    Bu etkinlikte sizlere daha önce söz verdiğimiz gibi TEAM PANDORA ve NEO MOTORSPOR bizlerle olacak ve bu muhteşem ekiple tanışma şansını yakalayacaksınız.

Ayrıca;
    Türkiye Ralli Şampiyonu Sayın Volkan IŞIK ve VOLKİCAR lar bizlere bir gösteri yapacak ve Sayın Volkan IŞIK imza dağıtacaktır.

burda buluşulacakmış..
    Ee, otomobil etkinliği bu
    Ayrıca otomobil forumunda olsak bile; egzoz yerine soba borusu takan, drift yapmaya çalışıp onu da beceremeyip milletin arabasına çarpan apaçilerin bulunduğu, bol bol yanık lastik ve balata kokan bir ortam ilgimi çekmiyor.

Motosikleti
    MT 07
    Rıdvan motorcularıda davet etmişler yaw hiç gitmediğim için bilgim yoktu,cahilliğime say dediğin gibi oluyorsa luzumu yok o zaman..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Rıdvan motorcularıda davet etmişler yaw hiç gitmediğim için bilgim yoktu,cahilliğime say dediğin gibi oluyorsa luzumu yok o zaman..
    Maksat apaçileri izleyecek seyirci olsun diye çağırmışlardır. Bu etkinliğe değil ama buna benzer bir kaç etkinliğe gitmiş bulundum, aynen yukarıda özetlediğim gibi gelişiyor.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı yolcu114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara Atilla bugün aldım gv250 Ankaradan arkadaşlar ile bir araya gelmek umudu ile...
    tekrar merhaba arkadaşlar nasılsınız...

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    İstisnalar hariç arabalar seni sıkıştırmıyor, sen arabaların sıkıştırmasını sağlıyorsun. Acemilik kaynaklı hep
    Sen trafikte arabalardan fazlasıyla çekindiğin için şeridin kenarına çekiliyorsun, biz nasıl boşluk bulduğumuzda geçmeye çalışıyorsak, şeridin %80'ini boş gören araba sürücüsü de senin yanından geçmeye çalışıyor. Kısacası şimdilik biraz fazla dikkatli ol, zamanla istisnai şerefsizler hariç sorun yaşamazsın. Geçen bu şerefsizlerden bir tanesi denk geldi, gittim yakaladım seyre devam ederken biraz atıştık, sonra ben biraz laf söyleyip yanından çekiliyordum ki aslında yapamayacağını bildiği halde kenara çekecek gibi yaptı, sonra etrafında 4 motoru görünce
    kenara çekecekmiş gibi yapmaktan bile vazgeçti.
    ------------
    Dostum çok doğru söylüyorsun insanın basına gelenler cogu zaman acemilikten geliyor ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum,ancak benim acemiliğim ağırlıklı olarak vites fren debriyaj gibi mekanik aksamın birbirine karışmasi seklinde.arabayla 130binin üzerinde,scooter la 10bin km üzerinde yol yapmisligim var.bariyer korkum yüzünden de sag şeridin sagından gitmemeye çalışıyorum zaten.motoru zorlamadan yormadan acmak istediğimden aksam serinliğinde çıkıp 5-6 bin devri geçmemeye çalışarak rodaji

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Sen trafikte arabalardan fazlasıyla çekindiğin için şeridin kenarına çekiliyorsun, biz nasıl boşluk bulduğumuzda geçmeye çalışıyorsak, şeridin %80'ini boş gören araba sürücüsü de senin yanından geçmeye çalışıyor. Kısacası şimdilik biraz fazla dikkatli ol, zamanla istisnai şerefsizler hariç sorun yaşamazsın. Geçen bu şerefsizlerden bir tanesi denk geldi, gittim yakaladım seyre devam ederken biraz atıştık, sonra ben biraz laf söyleyip yanından çekiliyordum ki aslında yapamayacağını bildiği halde kenara çekecek gibi yaptı, sonra etrafında 4 motoru görünce
    kenara çekecekmiş gibi yapmaktan bile vazgeçti.
    ------------
    Dostum çok doğru söylüyorsun insanın basına gelenler cogu zaman acemilikten geliyor ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum,ancak benim acemiliğim ağırlıklı olarak vites fren debriyaj gibi mekanik aksamın birbirine karışmasi seklinde.arabayla 130binin üzerinde,scooter la 10bin km üzerinde yol yapmisligim var.bariyer korkum yüzünden de sag şeridin sagından gitmemeye çalışıyorum zaten.motoru zorlamadan yormadan acmak istediğimden aksam serinliğinde çıkıp 5-6 bin devri geçmemeye çalışarak rodaji tamamlayim diyorum,hızım sag şeritte 80e çıkmış adam hala sola geçmeyip yol istiyor taciz ediyor,sokaktan caddeye çıkana korna çalıyorum far yakıyorum gördüğü halde yola çıkıp benim durmama sebep oluyor,orta şeritten saga geçecek üstüme kırıyor hatta yayalar bile pat diye yola atlıyor görsün görmesin farketmez
    Dikkatimi çeken de en çok ticari taksi ve personel servisleri oldu,bunlardan uzak durmak lazım herhalde..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok doğru söylüyorsun insanın basına gelenler cogu zaman acemilikten geliyor ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum,ancak benim acemiliğim ağırlıklı olarak vites fren debriyaj gibi mekanik aksamın birbirine karışmasi seklinde.arabayla 130binin üzerinde,scooter la 10bin km üzerinde yol yapmisligim var.bariyer korkum yüzünden de sag şeridin sagından gitmemeye çalışıyorum zaten.motoru zorlamadan yormadan acmak istediğimden aksam serinliğinde çıkıp 5-6 bin devri geçmemeye çalışarak rodaji tamamlayim diyorum,hızım sag şeritte 80e çıkmış adam hala sola geçmeyip yol istiyor taciz ediyor,sokaktan caddeye çıkana korna çalıyorum far yakıyorum gördüğü halde yola çıkıp benim durmama sebep oluyor,orta şeritten saga geçecek üstüme kırıyor hatta yayalar bile pat diye yola atlıyor görsün görmesin farketmez
    Dikkatimi çeken de en çok ticari taksi ve personel servisleri oldu,bunlardan uzak durmak lazım herhalde..
    Arabayla yaptığın kmlerin hiç bir önemi yok, hatta aradan bir kaç yıl geçip iyice deneyimli olduğunda ne kadar tehlikeli araba kullanıyormuşum bile diyeceksin. Caddeye fırlayan arabalar konusunda haklısın ama aslında arabayla da aynısı oluyor sadece araba kullanırken bu kadar tetikte olmadığın için ve biraz da olsa "motosiklet geçecek yer bulur" düşüncesinden kaynaklı. Arabayla bahsettiğin şekilde hızla sokaktan fırlayan arabalara çarptığım oldu bir kaç kez. Her seferinde olması gerektiği gibi ben haklı çıktım ve karşı tarafın trafik sigortasından hasarım karşılandı. Ama bir süre motor kullanınca biraz bilinçliysen o arabalar hiç önüne atlamıyor çünkü onlar sokaktan çıkmadan çok önce sen onları fark etmiş oluyorsun. Aynı şekilde şeridinde giderken de arkadan ya da yandan gelip seni sıkıştırabilecek araçları önceden fark edip şeridinde ona göre konumlanıyorsun ve daha önce dediğim bazı istisnai şerefsizler hariç seni sıkıştıramamış oluyor. Bütün bunların hepsini bir süre sonra ayrı bir çaba harcamadan yapıyorsun, aynı arabada vites değiştirmek gibi ilk başlarda biraz çaba istiyor ama bir süre sonra sanki kendi kendine oluyormuş gibi oluyor. Sonra da bakıyorsun ki caddede giderken nasıl olsa yol hakkı benim düşüncesiyle çok da fazla dikkat etmeden gitmek, E5'de giderken öndeki aracın tamponuna kadar dayanmak çook tehlikeli şeyler.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    tekrar selam arkadaşlar..

fen6484 hocam,
    sizinle aramızda gerginlik yaratan arkadaşımın yaptığı yorumu bugün itibari ile kendisine sorma imkanım oldu,aramızda geçen konuşmayı aynen aktarıyorum.

ben: dostum ne haber?ne yapıyorsun?

arkadaşım: ne yapayım takılıyom işte bildiğin gibi.

ben: hımm iyi bakalım..sana bişi soracam.hani ben internette takılırken sende bir tane motor görüp bu motoru aramıştım ben ancak km farklıydı falan demiştin hatırlıyor musun?

arkadaşım: ee?

ben: dostum o baktığımız motorun sahibi ile muhattap oldum ve km nin oynanmış olup olamayacağını sordum,adam da söylediklerimin çoğunu yanlış anladı,motorum kazalı değil,orjinal neden çamur atıyorsun,beni zora sokuyorsun falan filan dedi.

arkadaşım:olum sen ona motorun kazalı falan mı dedin?

ben: yoo sadece km düşürülmüş olabilir mi acaba diye sordum.sonra bir yanlış anlama silsilesi oluştu.

arkadaşım: ne alaka neden alınmış ki olum.

ben: neyse sen o kısmı boşver,sen o gördüğün motoru aradın mı kesin emin misin?yani o motorun sahibi ile konuşma geçti mi aranızda?

arkadaşım: ne bileyim olum,ben rengine ve aksesuarına bakarak öle söledim,o aksesuarlarda ve renkte birkaç tane motor sahibini arayıp sormuştum o zamanlar,ama hangisi hangi motor bilemiyecem şimdi.karıştırmış da olabilirim..

ben: tamam dostum,kib,görüşürüz..

durum aynen budur sevgili hocam.umarım bu kadar açık yazmam sizi tatmin eder..gönlünüzdeki motora kavuşmanız dileğiyle..
    unkazan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Slayerrr;yazdıkların tam anlamıyla genel hatlariyla işi özetleyen,yeni başlayanların kafasında herzaman bulunması gereken sözler,cidden çok beğendim ve katılmamak mümkün degil,lakin ayrıntılara baktığımızda motosiklet ve kullananlara bakış acısından tut yol hakkına saygıya kadar,üstünlük mücadelesine kadar uzayan sakat bir mantık hakim ınsanlarda,bir acemi olarak ben trafiğin bu kadar icinde olmama rağmen bunlara isyan ediyorsam trafiğe de motora da yabancı biri,hiç bir türlü başlamak için adım atamaz,yaygınlaşması teşvik edilmesi de mümkün olmuyor iste böylece..benim alışma surecim kısa sürecek biliyorum hakimiyet artıyor her gun,iyice alisirim motoruma, trafikte de uzun yol olsun,sehir ici olsun gayet deneyimli bir sürücüyüm ama banane diyemiyorum çünkü benim nişanlım basta olmak üzere yola çıkmaya korkan ve korkmakta da haklı birsuru insan var..Sanıyorum bunların değişmesi de eğitimle,kültürle,kafa yapısıyla alakalı derin meseleler ve birey bazında oldugundan çözümü uzun zaman isteyen konular ve fazla gevezelik etmeyelim diyor herkes ama böcek muamelesi gormek,sürekli kıçı kollayarak sürmek sinirlendiriyor beni
    Ara sıra peşinize takılayım beni de alın da güvenli ve sakin sürüşler olur belki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler