Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Taylang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Herkese,

Ben de bir kaç gün sonra aranıza katılacağım eğer bir sorun olmazsa. ilk motorum olduğu için çok heyecanlıyım. Eğer bana her hangi bir konuda yardımcı olursanız çok teşekkür ederim şimdiden.

Kendimi tanıtmak gerekirse; Adım Taylan. İstanbul-Kalamış da oturuyorum. yıllardır araba kullanıp motorculara, ah bir gün ben de yapsam ya derdim. o gün geldi çattı. Özel bir şirkette mühendis olarak çalışıyorum. IT ile ilgili sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bu aşamada ilk olarak sizlere şunu soruyorum. Motorumu 0 aldığım için üzerinde herhangi bir aksesuar yok bildiğiniz gibi. İlk olarak neleri almam lazım, bir kaç arkadaşım kesinlikle güvenlik barı alman lazım dedi ama sahibinden.com dışında bulabileceğim bir yer var mı? var ise nerede ve ne kadardır. başka hangi aksesuarlar elzem olarak hemen alınması lazım, hangisi daha sonra da alınabilir bunlar hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir de son olarak; ilk motorum olacağı için ve araba kullanırken kask, mont v.b. kullanmadığım için bunları da almam lazım. bunlar içinde önerilerde bulunursanız çok mutlu olurum.

Hepinize kazasız, belasız, mutlu ve huzur dolu günler dilerim.
    Hayırlı uğurlu olsun dostum motorum. güle güle bin. Ben de bir kaç hafta önce aldım motorumu. şimdilik sadece armode ar 750 yan çantaları aldım. bir de armode ar 501 sissy barlı arka çanta siparişi verdim. Tabi en önemlisi kask ve koruyucu ekipmanlar. ben zaten yıllardır motor kullandığımdan onları almadım (sanki yıllarca motor sürünce gerek yokmuş gibi oldu bu cümle . zaten var bende)Kask olarak LS2 çeneden açılır kask kullanıyorum. gayet kullanışlı ayrıca güneş vizörü olan bir kask alırsan güneşli günlerde bu epeyce işine yarayacaktır.

tekrar görüşmek dileğiyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    hayırlı olsun herkes birgün gvci olacak nasıl olsa
    tekeriniz düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

ilker abi ben motoru gördüm ama içime sinmedi
    ön ve arkada sosis çanta, armode yan çanta ve sisybar mevcut
    biraz bakımsız gibi geldi vites geçişleri çok sert, zincir yağsızlıktan sararmış
    depoda birkaç derin, birazda pasta ile kapatılabilecek çizikler mevcut
    ve yan yatması olduğunu söyledi
    ayrıca sigorta+gecikmesi ile 250 lira vize masrafı vardı
    o yuzden umıt vermedim alacağım diye tesekkur edip ayrıldım yanından

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    en iyisini yapmışsın mesut.hayırlısı olsun..bahsettiğin gibiyse 5750 tl yapmaz o motor..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Gunaydin arkadaslar
    İlker abi sonucta ikinci el bile alacaksam basta icime sinmeli
    zaten su sirqlar alirsam beni oldukca zorlayacak subat a kadar en azindan verecegim paraya degmeli
    senin karaca gibi olsa 6000 e alirdim gozum kapali

Motosikleti
    GV250
    Herkese günaydın,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. motoru aldığım yerde çok fazla seçeneğim olmadığı için çok da uymayan şeyler alıp gelmek zorunda kaldım. bir süre bunlarla idare edip yaza doğru daha güzel mont ve kask almayı planlıyorum. onun dışında yıllardır çektiğim istanbul trafiğinin yanından akıp gitmek dünyanın en güzel hissiydi. plakam olmadığı için feribot ile karşıya geçtim. orada da sıra beklemeden içeri girmek, en önden feribot'a binmek çok eğlenceliydi. arkama dönüp arabada bekleyenlere el salladım...

şimdi en kısa zamanda koruma demiri ve sissy bar almayı planlıyorum. ama bunlar için en uygun yer neresi olur yardımcı olursanız sevinirim. bugün cadde tarafında plakasız bir gv250 grürseniz işte o benim. şimdiden hepinize iyi hafta sonları ve iyi sürüşler diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Selamlar arkadaşlar, aranıza 3 ay kadar oldu katılalı, bu 3 ayda motorumla ( ismi Theodor 6.000 km'ye yakın yol yaptık. Uzun yol da yaptım ve gerçekten değişilmez bir motor. Birkaç da fotoğraf eklemek istedim gezintilerden.

Bir de bir sorum var.. Motorun yağını sık sık değiştirmek pozitif bir etki yapar mı mesela ben yaptığım bu yaklaşık 6.000 km'de 3 kez yağ değiştirdim, neredeyse 2.000 km'de bir ?
    DALGIC_800 ve zenon bunu beğendiler.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hayırlı olduğu zaten fotolardan belli maşallah diyorum.En doğrusunu yapıyorsun yağ konusunda,zaten serviste de bu sekilde tavsiye ediyorlar hatta en önemli husus budur büyük ihtimalle ve aslında tüm araçlarda geçerli bir durum bu..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    canoz67 aramıza hoşgeldin..motorun da hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanı temenni ederim..yağ konusuna gelince,yağ motorun kanıdır,canıdır.periyodik olarak yağ değişimi her 4000 km de bir yapılır,ancak 3000 km de bir yapmak faydalı olabilir.2000 km de bir yapmak da kanımca biraz gereksiz masraf yapmaktır diyebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Tekrar selamlar arkadaşlar, cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sormak istediğim şeyler var yine elbette yeni bir motosiklet kullanıcısı olarak Mesela GV'de yakıt tüketiminiz ne durumda ve bunu azaltmak anlamında neler yapıyorsunuz ? Mesela bence en önemlisi benzinin alındığı firmalar ve yerler, ben ilk günden bugüne tek bir firmadan şaşmamaya özen gösterdim *bilmiyorum firma ismi vermek yasak mı burada sonuçta benzin markası da motosikletle doğrudan alakalı bir konu diye düşünüyorum* siz nereden alıyorsunuz benzini sonuçta menzili etkileyen faktörlerden biri diye düşünüyorum..?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    tAYLANG VE CANOZ 67 İLE GV AİLESİ 2 MOTORCU İLE DAHA TANIŞTI BU YENİ BİR BİRİKİM VE TECRÜBE PAYLAŞIMI DEMKETİR. Öncelikle motorlarınızın ve sizin her daim sağ ve selamette olmanız dualarımı iletiyorum..özellikle çok yol yapanlar doğal olarak çok tecrübe ediniyorlar demektir. canoz bey bu yolu yaparken nelerle karşılaştı ne ler hoşuna gitti nelerden hoşlanmadı ve yakıt tüketimi gibi bilgileri paylaştığında bizlerde yaşadıklarımızı paylaşarak ortakl bir yolda birleşmiş olacağız...İlker bey yağ değişimi için 3000 kmden aşağısı gerçekten israf hatta ben 4000 km den aşağı yağı hiç değiştirmedim ve yağda öyle simsiyah çıkmadı hatta beni neden değiştirdinki der gibi bakıyordu bana..
    vesselam....
    audioslave bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunaydin arkadaslar
    İlker abi sonucta ikinci el bile alacaksam basta icime sinmeli
    zaten su sirqlar alirsam beni oldukca zorlayacak subat a kadar en azindan verecegim paraya degmeli
    senin karaca gibi olsa 6000 e alirdim gozum kapali
    Bir güzellik yaparız....

merhaba arkadaşlar en yakın zamanda gv250 mi alıp yollara koyulmak istiyorum.Venoxla arasında çok gidip geldim ve gv250 de karar kıldım. Satacak olan veya satacak arkadaşı olan varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim. Bu benim ilk aracım olacak ve çok hevesliyim. Ayrıca ben Ankara'da öğrenciyim motoru 2. el almaya gücüm yetiyor ve hiç bir şey bilmiyorum ilk planda bana neler önerebilirsiniz?. İlk planda motorun temiz olup olmayacağını nasıl anlayacağımdan, kask ve monta kadar. şimdiden çok teşekkürler

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

arkadaşlar önceki mesajıma eklemeyi unuttum.Bu motor hakkında ne söyleyebilirsiniz http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...98280207/detay ve sizce almak için kışımı bekleyeyim fiyatı düşer mi ?[COLOR="Silver"]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Xaer0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önceki mesajıma eklemeyi unuttum.Bu motor hakkında ne söyleyebilirsiniz http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...98280207/detay ve sizce almak için kışımı bekleyeyim fiyatı düşer mi ?
    Bülent koş müşteri çıktı
    Bu ilandaki motor forumdan Bulent78 nickli arkadaşın.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bülent koş müşteri çıktı
    Bu ilandaki motor forumdan Bulent78 nickli arkadaşın.
    Yettimmm

Arkadas dun sahibinden de mesaj atmisti galiba sanirim o, ogrenciyim diyordu orda da. Dun sana yazdigim fiyatin ki gizlisi saklisi yok burdan da yazyim 4900 tl. daha asagisina inmeyi pek dusunmuyorum, ha ne olur, alacak motor bulurum, bu da satilmamis olur o zaman biraz daha inebilirim ama su anda zaten kullaniyorum, o yuzden satilmasi icin acil bir durumum yok, yerine almayi dusundugum er6n lerin fiyatlarinin da dustugu yok masallah.

Benim burdan birseyler demem yanlis olur, sonucta burdaki insanlara sormussun. Ben senin gibi yapmadan direk baliklama gidip almistim motoru Daha once de benim aldigim zamanki satilik ilanini buraya koymustu bir arkadas ve ne dusunuyorsunuz demisti, Ridvan sagolsun, debriyaj kapagi degismis depo boyali olabilir ben olsam almam yazmisti sanirim iyi ki okumamisim, yoksa beni de soguturdu bu motordan, ben de alamazdim. Degisenleri ve sag tarafa dustugunu zaten yazmistim, ankara da ister baska bir ustaya gosteririz, ister yetkili servisi olan 4-44 e gosteriririz, sorun degil, benim dediklerim disinda bir surpriz cikmaz, usta da bunu dogruklayacaktir zaten. Ha alirsan eger, Ridvanin motoru kadar az yakmiyomus ki bu diyeceksin muhtemelen, sasirma, cok normal, onun motoru bozuk cunku kendi de zaten cok agir oldugundan motor onu kaldiramiyor Kendisi gayriresmi guinness gv250 yakit rekorunun sahibidir. Benim motorumun bana gore eksileri sisy bar ve koruma demiridir, onlari da eger seneye satilmaz da kullanacak olursam bir sekilde halletmeyi dusunuyorum. Onun disinda gayet memnunum, eskisehir festivalinde istanbuldan ridvan dahil birkac arkadasla karsilastik, biraz sohbet etme imkani bulduk, gercekten bu paralara alinabilecek daha mantikli motor oldugunu sanmiyorum, boyle de pazarlama taktigi yapayim birazcik
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    GV250
    Arkadaşlar Yine sizlerin bilgi ve birikimlerinize danışacağım; Motora (GV250 2012) çakmaklık montajı yapmayı düşünüyorum, navigasyon için uygnmudur, sizlerin kullandığınız özel bir çakmaklık varmıdır var ise en iyi montaj yeri neresidir.
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ziyar180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yine sizlerin bilgi ve birikimlerinize danışacağım; Motora (GV250 2012) çakmaklık montajı yapmayı düşünüyorum, navigasyon için uygnmudur, sizlerin kullandığınız özel bir çakmaklık varmıdır var ise en iyi montaj yeri neresidir.
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    Sele altı su yalıtımı açısından en uygun yer. Sigorta takmayı unutma, motorun enjeksiyonlu olduğu için kısa devreye karşı daha hassas.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese selamlar..
    bugün sabah itibari ile karamürsel/izmit e geldim..kurs patladı,izin yalan oldu..bandırmadan(hanımın memleketi) istanbula sizlerle tanışmak için gelme işi de yalan oldu..şuan ben karamürsel'de iken görüşme imkanımız var mı ey motor sevdalısı abilerim kardeşlerim?ortada biryerde mi buluşsak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbula sizlerle tanışmak için gelme işi de yalan oldu..şuan ben karamürsel'de iken görüşme imkanımız var mı ey motor sevdalısı abilerim kardeşlerim?ortada biryerde mi buluşsak
    O iş anca hafta sonu olabilir, ne kadar oralardasın?

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yettimmm

Arkadas dun sahibinden de mesaj atmisti galiba sanirim o, ogrenciyim diyordu orda da. Dun sana yazdigim fiyatin ki gizlisi saklisi yok burdan da yazyim 4900 tl. daha asagisina inmeyi pek dusunmuyorum, ha ne olur, alacak motor bulurum, bu da satilmamis olur o zaman biraz daha inebilirim ama su anda zaten kullaniyorum, o yuzden satilmasi icin acil bir durumum yok, yerine almayi dusundugum er6n lerin fiyatlarinin da dustugu yok masallah.

Benim burdan birseyler demem yanlis olur, sonucta burdaki insanlara sormussun. Ben senin gibi yapmadan direk baliklama gidip almistim motoru Daha once de benim aldigim zamanki satilik ilanini buraya koymustu bir arkadas ve ne dusunuyorsunuz demisti, Ridvan sagolsun, debriyaj kapagi degismis depo boyali olabilir ben olsam almam yazmisti sanirim iyi ki okumamisim, yoksa beni de soguturdu bu motordan, ben de alamazdim. Degisenleri ve sag tarafa dustugunu zaten yazmistim, ankara da ister baska bir ustaya gosteririz, ister yetkili servisi olan 4-44 e gosteriririz, sorun degil, benim dediklerim disinda bir surpriz cikmaz, usta da bunu dogruklayacaktir zaten. Ha alirsan eger, Ridvanin motoru kadar az yakmiyomus ki bu diyeceksin muhtemelen, sasirma, cok normal, onun motoru bozuk cunku kendi de zaten cok agir oldugundan motor onu kaldiramiyor Kendisi gayriresmi guinness gv250 yakit rekorunun sahibidir. Benim motorumun bana gore eksileri sisy bar ve koruma demiridir, onlari da eger seneye satilmaz da kullanacak olursam bir sekilde halletmeyi dusunuyorum. Onun disinda gayet memnunum, eskisehir festivalinde istanbuldan ridvan dahil birkac arkadasla karsilastik, biraz sohbet etme imkani bulduk, gercekten bu paralara alinabilecek daha mantikli motor oldugunu sanmiyorum, boyle de pazarlama taktigi yapayim birazcik
    Evet ben oyum.Sizede söylediğim üzere hiç birşey bilmediğim için insanlardan yardım istiyorum .çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için ama birikmişim o kadar değil henüz. malum öğrenciyken aradaki 100-200 lirayı toparlamak bile çok zor oluyor

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir güzellik yaparız....
    Tesekkur ederim olgac abi . Biliyorum ki buranin hatrina da olsa elinden geldigi kadar yardimci olursun.
    Ben de elimdeki motoru satabilirsem kesinlikle size ulasmayi dusunuyordum. İlker abi sagolsun hem sizin hem motorun kefili oldu.
    Dun benim motoru alacak kisiden haber geldi fiyati oldurdukce oldurdu.
    Durust olsa 50-100 daha almayip verecektim. 500 de asagisi istenmez ki canim.. Eger almis olsa idi buyuk ihtimalle persembeye yaninda idim.
    Hayirlisi abi belki ben satincaya kadar satilmazsa karaca yeni sahibi ben olurum..
    Sevgi vaygilarimlaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler