Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GV250 (2012)
    Arkadaşlar Merhaba.

Ben yeni 2012 model gv250 aldım. 1-2 ay oldu. Fazla surmuyorum. Benim sorunum şu durduğumda ve hareket ettiğimde az bi gaz farkıyla motor zıplıyor. kalkıp iniyor desek daha dogru olur heralde. Ben bunun sadece benim motorda mı yoksa tum gv250 lerde mi olduğunu merak ediyorum. Eğer sadece bende varsa bu sorun için motora nasıl bir ayar çekmem lazım bilmiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı PcKaoPath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba.

Ben yeni 2012 model gv250 aldım. 1-2 ay oldu. Fazla surmuyorum. Benim sorunum şu durduğumda ve hareket ettiğimde az bi gaz farkıyla motor zıplıyor. kalkıp iniyor desek daha dogru olur heralde. Ben bunun sadece benim motorda mı yoksa tum gv250 lerde mi olduğunu merak ediyorum. Eğer sadece bende varsa bu sorun için motora nasıl bir ayar çekmem lazım bilmiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.
    Bir şeyler anlayabilsem belki yorum yapardım.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arkadaşlar Merhaba.

Sanırım çok düşük hızda giderken gazı açıp yürümeyi kastediyorsun.Eğer direk gazı açarsan (1.vitesdeyken) her motor zıplar,arabalarda bile zıplama oluyor.Ama debriyajı sıkıp,gazı açarken debriyajı kapatarak hızlanırsan zıplamazsın,zaten şehir içinde düşük hızda (durdu duracak gidişlerde) başka türlü (zıplamadan) gitmenin şansı yok,şahsen ben o kadar ileri sürücü değilim zıplatmadan gideyim (debriyaj kullanırsam bişi olmaz)

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armağan'dan ümidi tamamen kesebilirsiniz. Az önce telefonla görüştük, ben Perşembe buluşma falan derken yengen vizesinden bahsetmeye başladı.
    oo harbiden armağanın kabrini hazırlayalım biz..yenge hanım kesin " ya motor camian ya ben" de demiştir

Arkadaşlar Merhaba.

alışırsın dostum zamanla,motorunda bir anormallik yok..hayırlı olsun,keyifle kazasız belasız bin inşallah..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo harbiden armağanın kabrini hazırlayalım biz..yenge hanım kesin " ya motor camian ya ben" de demiştir
    Bilemiyorum artık ne demiştir ama dünden beri hem buradan hem Facebook'tan laf sokuyorum onlara bile cevap veremiyor düşün artık.

Motosikleti
    Hyosung aquila 250
    günaydın

arkadaşlar bende aynı makineden almayı düşünüyorum ama fazla deneyim bilgim yok ne öneriyorsunuz ?????

HYOSUNG GV 250 AQUILA CRUISER

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    @Süha, yardımcı olmak isterim ancak Ödemiş'teyim. Kişisel işlerim nedeniyle de İzmir'e gelebileceğimi pek sanmıyorum. İzmir merkezde olan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum, servisler hakkında bir kaç ileti okumuştum ama emin değilim. Ayrıca Fuarın hemen arkasında motorcuların olduğu bir sokak var, Basmaneden yukarı doğru çıkarken ilk sola döndüğün yerde, oraya bir göz gezdir istersen, eğer izmirde elinde satılık GV250'si olan varsa oraya götürebiliyorlar bazen. Ama oradaki elemanlara "ben GV250 bakıyordum" deme sakın. Elemanlar biraz fazla "havai", Harley'den aşağı motor muhabbeti yapınca sanki ağızları pisleniyormuş hissi veriyorlar karşılarındakine.
    Çağrı-91 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Rushdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın

arkadaşlar bende aynı makineden almayı düşünüyorum ama fazla deneyim bilgim yok ne öneriyorsunuz ?????

HYOSUNG GV 250 AQUILA CRUISER
    Yazdıkların okunamıyor, çok küçük.
    Blackwidow bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung aquila 250
    Yazdıkların okunamıyor, çok küçük.

pardon el alışkanlığı :D

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Günaydın herkese,artık arka lastik almam gerekiyorda pekte anlamadığım konular linkleri buraya atıyorum yardımcı olursanız çok iyi olur,bunlardan birini alacağım önerilerinizi bekliyorum..
    http://www.motolastik.com/Urun/Bridg...-pmu28114.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Metze...-pmu27033.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Bridg...-pmu28134.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Conti...-pmu28606.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Conti...-pmu28605.html

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Ankara da osaglam nickli arkadasimizdi sanirsam, motorunda metzeller me77 kodlu lastiklerden var, motoru da yoruk nickli ilker in eski motoru, eski dediysem, resmen parliyor arkadas, nasi baktiysa motora Onun herhangi bir sikayeti oldugunu duymadim, cok kisa konusma firsati bulmustuk, memnundu lastiklerden yanlis hatirlamiyorsam. Burda onemli olan alacagin lastiklerin tarihi tabii ki, eger diger lastiklerden daha eskiyse o zaman avantajini kaybediyor metzeler. Eger ben de motoru bu sezon sonu ya da diger sezon basi satiliga cikarmazsam bu me77 den almayi dusunuyorum.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese,artık arka lastik almam gerekiyorda pekte anlamadığım konular linkleri buraya atıyorum yardımcı olursanız çok iyi olur,bunlardan birini alacağım önerilerinizi bekliyorum..
    http://www.motolastik.com/Urun/Bridg...-pmu28114.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Metze...-pmu27033.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Bridg...-pmu28134.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Conti...-pmu28606.html
    http://www.motolastik.com/Urun/Conti...-pmu28605.html
    Sadece birinci ve beşinci linkteki lastikler Gv250 için kullanılabilir. Diğerleri TT(TubeType) yani iç lastikli kullanım için. Ama ben olsam ikinci linkteki Metzeler'in Tubeless için uygun olanını alırdım. Diğer tavsiyem de ön lastiği de değiştirmen ve mümkünse arka ve ön lastiklerin aynı desende olması. Ayrıca bu siteden alışveriş yapmak istiyorsan, verdiğin linklardeki lastiklerin aslında hiç birinin stokta olmadığını da göz önünde bulundur. Şöyle bir açıklama yazmışlar; "Süper Hızlı Gönderi" ibaresi olmayan ürünler avrupa depomuzda bulunmaktadır. Bu ürünler, Gümrük işlemleri aşaması ve nakliye süresi sebebiyle yaz mevsiminde 30 iş günü içinde sizlere ulaşmaktadır. Bu süre diğer mevsimlerde farklılık gösterdiği için sipariş vermeden önce lütfen teslim tarihi hakkında teyit alınız.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar herkese merhaba..
    Siteyi uzun zamandır takip etmeme rağmen üye olup aranıza katılmaya ancak fırsat bulabildim..
    Henüz yeni motor sürücüsüyüm.Takdir edersinizki bilgilerim ve tecrübelerim çok az. Sizler gibi tecrübeli sürücülerden,abilerimden bikaç püf noktası kapmak için siteye üye oldum.
    2007 model GV 250 model motosiklet sahibiyim. Siteden takip ettiğim üzere bir çok tur düzenleniyor. bu turlara katılmak için can atıyorum dogrusu =). öncelikle size danısmak ıstedıgım bi sıkıntım var.
    Motosikletimin lastıklerı SHINKO 2005 model. dolayısı ıle cok kayıyor. bırazcık ıslak asfaltta arkayı toplayamıyorum. Avcılardaki Kanunı ustası UNİLLİ marka lastıgı onerdı. ancak alternatıflerıde goz onunde bulundurmak ıstıyorum. Michelin marka lastıklerın ebatları cok farklı. gv 250 ye uygun lastık yok. Bı kac tane benze numarada lastık buldum. bunu sıze danısmak ıstedım. numaralar asagıdakı gıbıdır;

120/70/15 (arka)
    140/70/15 (arka)

110/70/16 (ön)
    110/80/16 (ön)

Mevcut SHINKO marka lastık ebatlarım:

110/90/16 (ön)
    150/80/15 (arka)

Bu numaralardan hangısını kullanmam gerekıyor acaba_?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara da osaglam nickli arkadasimizdi sanirsam, motorunda metzeller me77 kodlu lastiklerden var, motoru da yoruk nickli ilker in eski motoru, eski dediysem, resmen parliyor arkadas, nasi baktiysa motora Onun herhangi bir sikayeti oldugunu duymadim, cok kisa konusma firsati bulmustuk, memnundu lastiklerden yanlis hatirlamiyorsam. Burda onemli olan alacagin lastiklerin tarihi tabii ki, eger diger lastiklerden daha eskiyse o zaman avantajini kaybediyor metzeler. Eger ben de motoru bu sezon sonu ya da diger sezon basi satiliga cikarmazsam bu me77 den almayi dusunuyorum.

Tesekkür ederim bülent tavsiyen için,şu bahsettiğin lastik tarahi olayını alışveriş yaptığım yerden mi öğrenmem gerekiyor ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ozberkergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba..
    Siteyi uzun zamandır takip etmeme rağmen üye olup aranıza katılmaya ancak fırsat bulabildim..
    Henüz yeni motor sürücüsüyüm.Takdir edersinizki bilgilerim ve tecrübelerim çok az. Sizler gibi tecrübeli sürücülerden,abilerimden bikaç püf noktası kapmak için siteye üye oldum.
    2007 model GV 250 model motosiklet sahibiyim. Siteden takip ettiğim üzere bir çok tur düzenleniyor. bu turlara katılmak için can atıyorum dogrusu =). öncelikle size danısmak ıstedıgım bi sıkıntım var.
    Motosikletimin lastıklerı SHINKO 2005 model. dolayısı ıle cok kayıyor. bırazcık ıslak asfaltta arkayı toplayamıyorum. Avcılardaki Kanunı ustası UNİLLİ marka lastıgı onerdı. ancak alternatıflerıde goz onunde bulundurmak ıstıyorum. Michelin marka lastıklerın ebatları cok farklı. gv 250 ye uygun lastık yok. Bı kac tane benze numarada lastık buldum. bunu sıze danısmak ıstedım. numaralar asagıdakı gıbıdır;

120/70/15 (arka)
    140/70/15 (arka)

110/70/16 (ön)
    110/80/16 (ön)

Mevcut SHINKO marka lastık ebatlarım:

110/90/16 (ön)
    150/80/15 (arka)

Bu numaralardan hangısını kullanmam gerekıyor acaba_?
    Michelin'deki ebatlardan birini kullanamazsın. Hatta Michelin'de bizim motora uygun lastik yok, aslında var ama geçen yıldan beri getirilmiyor. Uygun ölçülerde Metzeler ME77 serisi var. Ön-arka 400-450 TL gibi bir fiyatı var. Unilli kullanan bir arkadaşımız çok memnun olduğunu söylüyordu ama bir Metzeler performansı beklemiyorum. Sonuçta fiyat olarak da aynı seviyede değiller. Unilli'nin fiyatını tam hatırlamıyorum ama 100-150 TL daha ucuz diye biliyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Sadece birinci ve beşinci linkteki lastikler Gv250 için kullanılabilir. Diğerleri TT(TubeType) yani iç lastikli kullanım için. Ama ben olsam ikinci linkteki Metzeler'in Tubeless için uygun olanını alırdım. Diğer tavsiyem de ön lastiği de değiştirmen ve mümkünse arka ve ön lastiklerin aynı desende olması. Ayrıca bu siteden alışveriş yapmak istiyorsan, verdiğin linklardeki lastiklerin aslında hiç birinin stokta olmadığını da göz önünde bulundur. Şöyle bir açıklama yazmışlar; "Süper Hızlı Gönderi" ibaresi olmayan ürünler avrupa depomuzda bulunmaktadır. Bu ürünler, Gümrük işlemleri aşaması ve nakliye süresi sebebiyle yaz mevsiminde 30 iş günü içinde sizlere ulaşmaktadır. Bu süre diğer mevsimlerde farklılık gösterdiği için sipariş vermeden önce lütfen teslim tarihi hakkında teyit alınız.
    çok sağol slayer tedarik süresini ben hiç görmemişim,o zamana saten istanbula geçmiş olurum ben.bnmde düşüncem ön ve arkayı aynı desende almak fakat internetten pek bişi bulamadım mağlum bide bnm memleket ufak brz lastikci bulamadum buradada.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben ön-arka 260 tl fiyat almıştım UNİLLİ için. cevap için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ibrahim bey bayiden mi alıyorsunuz lastikleri yoksa bir siteden mi acaba ?

Motosikleti
    GV250 (2012)
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alışırsın dostum zamanla,motorunda bir anormallik yok..hayırlı olsun,keyifle kazasız belasız bin inşallah..
    Teşekkür ederim. İnşallah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sağol slayer tedarik süresini ben hiç görmemişim,o zamana saten istanbula geçmiş olurum ben.bnmde düşüncem ön ve arkayı aynı desende almak fakat internetten pek bişi bulamadım mağlum bide bnm memleket ufak brz lastikci bulamadum buradada.
    İstanbul'a gelsen de bulamama ihtimalin var. Bir kaç ay önce başka bir arkadaş arıyordu, ne Metzeler ne Michelin lastik bulamamıştı.

100-150 TL değil 150-200 TL ucuzmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler