Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..birkaç gün önce feyizoğlundan motor çadırı ve gaz kontrol aparatı-cruise kontrol diyen de var- siparişi vermiştim dün elime geçti bugün de motoru çadırın içine yerleştirdim.ancak gaz kontrol aparatını nasıl takacağımı bir türlü bilemedim.elcik kalın ve aparat sert plastik malzemeden yapılmış ama esnek.o elciğe takılacak kısmı zorla açarak elciğe mi geçireceğim nasıl yapacağım anlayamadım..fikri olan ya da kullanan arkadaş varsa tavsiyelerine açığım..motor çadırının ve aparatın linkini vereyim.
    motor çadırı:
    http://www.feyizoglu.com/Moto-cadir-...y_47022.html#0
    gaz kontrol aparatı:
    http://www.feyizoglu.com/Gaz-Kontrol...i_45927.html#0
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..birkaç gün önce feyizoğlundan motor çadırı ve gaz kontrol aparatı-cruise kontrol diyen de var- siparişi vermiştim dün elime geçti bugün de motoru çadırın içine yerleştirdim.ancak gaz kontrol aparatını nasıl takacağımı bir türlü bilemedim.elcik kalın ve aparat sert plastik malzemeden yapılmış ama esnek.o elciğe takılacak kısmı zorla açarak elciğe mi geçireceğim nasıl yapacağım anlayamadım..fikri olan ya da kullanan arkadaş varsa tavsiyelerine açığım..motor çadırının ve aparatın linkini vereyim.
    motor çadırı:
    gaz kontrol aparatı:
    Bende de var o aparattan bayaa bi zor geçiyor yerine ben gaz açma yönünün tersine çevirerek biraz da zorlayarak taktım fakat baktım sök tak yaparsam elciğe zarar verecem söktüm bi daha takmadım taktımmı hiç çıkarmamak lazım o da biraz eline takılıyor şehir içinde.

Motosikleti
    GT250 naked
    Aparatı elciğe girinceye kadar yaslayarak açın, korkmayın kırılmıyor ama biraz ıslatın. linkte görüldüğü gibi takarsanız elciği kavramadan gaz veriliyor, hatta 110 km/h gibi yere paralel olacak şekilde ayarlıyorum, ben bu şekilde kullanıyorum. ters takarsanız fren manetine ya da yapacağınız başka bir aparata sabitleyip eller serbest kullanabilirsiniz.
    uzun yolda 100-120 arası harikadır.
    mıknatıslı çanta, motoru devirmediğiniz sürece yerinden oynamaz.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Selam millet.nerelerdesiniz yaw?salih ve mustafa hariç kimsecikler yok??haftasonu da değil ki kardeşim geziyorsunuz diyelim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selam millet.nerelerdesiniz yaw?salih ve mustafa hariç kimsecikler yok??haftasonu da değil ki kardeşim geziyorsunuz diyelim..
    Ben buralardayım, her zaman.
    Bu arada ne zamandır söyleyecem unutuyorum, kazıklamışlar seni far grenajı solmuş motor satmışlar.

Motosikleti
    GV 250 2010
    motor çadırı:
    gaz kontrol aparatı:

Bu motor çadırını bende merak ediyorum. Tek endişem sisy bar keeway yani arka biraz yüksek geliyor. Şu anda kullandığım çadırı tam kapatamıyorum. Güle güle kullan...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buralardayım, her zaman.
    Bu arada ne zamandır söyleyecem unutuyorum, kazıklamışlar seni far grenajı solmuş motor satmışlar.
    dostum ne yapalım aldık artık. solmuş grenajıyla benim bir motorum var artık..her ne kadar binerken öküz gibi ağırlığı beni tedirgin etsede doyamıyorum

Alıntı oleander48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor çadırını bende merak ediyorum. Tek endişem sisy bar keeway yani arka biraz yüksek geliyor. Şu anda kullandığım çadırı tam kapatamıyorum. Güle güle kullan...
    dostum ben en büyük olan modeli sipariş verdim benim motor gibi bir motor daha alır nerdeyse çok bol geldi ama ben yinede geri yollayıp değiştirmedim.yalnız çok hoş bişi basit ve zekice.tavsiye ederim.motorun açık bir yeri kalmıyor..direkleri olmayan bir çadırın içinde kapalı olarak kalıyor.gv250 için küçük olan çok yeterli olacaktır.uygun bir zamanda fotolarını koyarım..

Motosikleti
    GV 650
    Merhabalar;
    09.08.2012 itibari ile bende bir gv250 sahibi oldum... Hasan abinin motoru aldık ... ALLAH kazasız belasız sürmeyi nasip etsin cümlemize...
    lycantrophic ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    XL motosiklet çadırı fazlasıyla büyük ve yeterli çok rahat sığıyor motosiklet içine, bende de var. Kışın karda yağmurda çok işe yarar. 12 bine yaklaşıyorum zincir son zamanlarda fazla gevşemeye başladı, sıkacak yer kalmayacak gibi. Bu zincir ortalama yaklaşık kaç km gider ve yenisi için de illa ki hyosung'un mu almak gerek başka zincir uyar mı yoksa buna?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    selamlar..
    2005 model gv250 için hangi aküyü tavsiye edersiniz ? YTX9-BS 8 amper sanırım, onun yerine 10 amperlik YTX12-BS düşündüm ama ebatları daha büyük olduğu için sığıp sığmayacağından emin olamadım.. daha önce akü konusunda sıkıntı yaşadığım için (sis farları vs.. ile ilgili olabilir, çözemedim) en doğrusunu bulmaya çalışıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XL motosiklet çadırı fazlasıyla büyük ve yeterli çok rahat sığıyor motosiklet içine, bende de var. Kışın karda yağmurda çok işe yarar. 12 bine yaklaşıyorum zincir son zamanlarda fazla gevşemeye başladı, sıkacak yer kalmayacak gibi. Bu zincir ortalama yaklaşık kaç km gider ve yenisi için de illa ki hyosung'un mu almak gerek başka zincir uyar mı yoksa buna?
    Kullanıma göre değişir tabii ki ama orjinal zincir yaklaşık o kadar gidiyor zaten. İlla Hyosung'dan almak gerekmiyor hatta oradan almamak gerekiyor. Orjinal zincirlerimiz fiyata oranla dandik bile diyebilirim. Çünkü Kanuni'de 238 TL, Hyosungsource'da 206 TL, ama orjinal zincir 100-150 TL kalitesinde bir zincir. Tavsiye edeceğim zincir kesinlikle DID olur. Fiyat olarak ortalama bir zincirden pahalı (200+ TL) ama değer diye düşünüyorum. Bunun haricinde ortalama bir o-ringli zincir 150 TL civarı.

Alıntı Betonarme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar..
    2005 model gv250 için hangi aküyü tavsiye edersiniz ? YTX9-BS 8 amper sanırım, onun yerine 10 amperlik YTX12-BS düşündüm ama ebatları daha büyük olduğu için sığıp sığmayacağından emin olamadım.. daha önce akü konusunda sıkıntı yaşadığım için (sis farları vs.. ile ilgili olabilir, çözemedim) en doğrusunu bulmaya çalışıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
    Motorun karbüratörlü modelse (2005-2008) yazdığın gibi orjinali 8 amper ve daha büyüğü sığmıyor. Marka olarak birinci tercihin Yuasa ikinci tercihin de Bosch olsun. Özellikle Yuasa biraz pahalı ama kalitelidir, bosch aküyü motosiklette kullanmadım ama arabadan kullandığımdan yola çıkarsak Yuasa'yla aralarında çok bir fark olmadığını söyleyebilirim.
    lycantrophic bunu beğendi.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı caksac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    09.08.2012 itibari ile bende bir gv250 sahibi oldum... Hasan abinin motoru aldık ... ALLAH kazasız belasız sürmeyi nasip etsin cümlemize...
    Hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Merhabalar;
    Güle güle kullan arkadaşım..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    caksac a motoru hayırlı lsunda biraz daha geniş bir tanıtım yapıp resimlese daha iyi taırdık kendisini ve motorunu vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caksac a motoru hayırlı lsunda biraz daha geniş bir tanıtım yapıp resimlese daha iyi taırdık kendisini ve motorunu vesselam..
    Senin bu vesselamlar beni öldürüyor yaw, o kadar okuyunca bazen ben de kendimi söylerken buluyorum gün içinde, heh diom işte bu kadar forum okursan olacağı bu
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Merhabalar;
    arkadaşım motorun hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanı dilerim..mithat hocamın da dediği gibi biraz daha detaylı kendinden bahsedersen seni ddaha yakından tanımış oluruz..

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bu vesselamlar beni öldürüyor yaw, o kadar okuyunca bazen ben de kendimi söylerken buluyorum gün içinde, heh diom işte bu kadar forum okursan olacağı bu
    ilahi bülent hiç güleceğim yoktu..mithat hocam oldukça tecrübeli,mesleğe yıllarını vermiş bir öğretmendir.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam beyler! Size bir uzmanlik sorusu; bizim motorlarin arka kampana freninin kullanim onru kac yil yada kac km dir? Yada nerden anlariz bittigini fren tutmazsa mi yoksa hemem tutup kilitlerse mi,otobus freni gibi oterse mi? Hadi bakalim sureniz basladi,basarilar

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler! Size bir uzmanlik sorusu; bizim motorlarin arka kampana freninin kullanim onru kac yil yada kac km dir? Yada nerden anlariz bittigini fren tutmazsa mi yoksa hemem tutup kilitlerse mi,otobus freni gibi oterse mi? Hadi bakalim sureniz basladi,basarilar
    Valla benim bildiğim kadarıyla arkada kampana tarafında balata durumunu kontrol edebileceğin bi yer var, zincir gergisi göstergesi gibi. Arka frenin sıkılık ayarını yaptığın yer aynı zamanda, ordan balatanın bitip bitmediğini anlayabiliyo olman lazım. Kaydırması, kitlemesi, ne kadar sert fren yaptığınla alakalı. Yani artık sıkacak, gerdirecek yerin kalmadığı ya da sona yaklaştığı zaman, balataların değişme zamanı gelmiş demektir diye biliyorum, Rıdvan görünce o da yazar zaten, ustamız olur kendileri
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balatanın pek km sınırı olmaz aslında tamamen kullanıma bağlıdır sonuçta, kimisi arka freni çok kullanır kimisi az. Ama benim 2005 model arka balatam eskiyip sertleştiği için çok iyi tutmuyor ve çok ses yapıyordu. Tam olarak bitmemiş olsa da 23.000 km'de değiştirdim. Ama en iyi anlama yolu (arkadaki işarete güvenmiyorum) frene az bastığında tutmayıp, biraz daha bastığında tekerin kilitlenmesidir. Otobüs freni gibi ötmesi (benimki öyleydi, frene bastığımda millet etrafta seksenküsür model körüklü otobüs arıyordu) genelde balatanın yıllar sonucu sertleşmesinden kaynaklanır. Sonuç olarak balata değiştirmek iyidir, zaten muhtemelen orjinal arka balatayı kullanıyorsundur değiştir artık. Ayrıca balatayı gereksiz yere bile değiştirirsen yaklaşık 70 TL (balata 50 TL+tahmini işçilik) masraf yaparsın ama olur da disk frendeki gibi bitik balatayla kullanınca balatanın temas ettiği yüzeyin zarar görmesi gibi bir durum olursa -ki bence muhtemeldir- masrafın muhtemelen 3 haneli rakamlarla ifade edilir.
    Sen de ne sorsan değiştir diyorum.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    http://www.haber7.com/guncel/haber/9...le-kulfet-oldu

Selam ile gelir selam ile gideriz ve herkese selam ederiz biz selam ile samimiyetimizi iletiriz ..vesselam..
    bu arada bu ayrıntıyı farketmenizden ziyade hayatınıza girmiş olması beni ziyadesiyle memnun etmiştir bülent bey..
    İlker bey ,iltifatlarınız için teşekkür ederim, vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler