Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    öncelikle hayırlı ugurlu olsun motorunun resimlerini bekliyoruz
    yol durumuna göre devrini sen ayarlarsın redlıne ne girmede rıdvan hocam sana gerekli teknik bilgiyi verir mesajını okudugunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı wolverineGV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar iyi pazarlar. Aku almak istiyorum ama tavsiyesi olan varma tercihen internet linkleri olursa inceleme firtatimda olur.
    Yuasa ve Bosch en pahalı ve en iyileri.Sonra sırasıyla HAZE,select,yiba çançinçong vs. diye gidiyor.Haze in altındakileri alma,ucuz çin malıdır hepsi.Benim bir motorda haze öbüründe bosch kuru akü var memnunum.
    Kolpa Adamları

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı oleander48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

motor için ideal ilk çalışma ve yol devri kaçtır? hangi devirlerin altında kullanılmamalı?
    En uygun seyahat devri 6000rpm civarıdır.6000 devirde motor ekonomik yakıt tüketir,ancak 7000 üstünde çıktığında yakıt sarfiyatı artar.Vites geçişlerini de 6000-6500 rpm de yapabilirsin.
    Benim tercihim 100km/h 6500rpm ile seyahat etmek.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En uygun seyahat devri 6000rpm civarıdır.6000 devirde motor ekonomik yakıt tüketir,ancak 7000 üstünde çıktığında yakıt sarfiyatı artar.Vites geçişlerini de 6000-6500 rpm de yapabilirsin.
    en yüksek torku 7bin devirde veriyo, yani motorun en verimli olduğu devir 7bin. Fuarda bol bol inceledim, üstünden inmedim gv250nin, hatta bi 250r sahibinin de ilgisin gv'ye kaydırdım. Motoru satsam gelecem aranıza da satılmıyo mübarek

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    merhaba arkadaşlar... gt 250 r' ın ön sinyal takımını değiştirmek istiyorum bunun için grenajları sökmek gerekiyor mu sinyalleri takmak için.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapida 4 kisisye bilet verdim Benim gibi biri cikarsa karsina girersin yada sigara icmek icin disari cikan elemenlrdan Rica et kartlariyla gir iceri
    hasan abi sagol, bilet fiyati 25tl imis, tam alicaktik, baktik birileri gelenlere yardimci oluyor, rica ettik, bizi de aldilar iceri.

fuar da hayalkirikligi oldu benim icin, ilk defa gittim motosiklet fuarina, cok bos geldi.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Selamlar, ben de GV 250 siparişi verdim Yeşilyurt motordan, ay sonuna fabrikadan çıkacakmış. Fuardaki siyah motoru vereyim en geç salıya hazır dedi Hüseyin bey ama millet üstüne binip zıplıyor yanlış geldi açıkçası o motoru almak. Siyah üstüne bal köpüğü olacak ay sonuna doğru nasipse...

Motosikleti
    GV 250 2010
    özellikle merak ettiğim. Şehirler arası akan hızlı trafiğin olmadığı yollarda 3000-4000 devirde kullanmanın zararı olurmu? bunu merak ediyorum

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    özellikle merak ettiğim. Şehirler arası akan hızlı trafiğin olmadığı yollarda 3000-4000 devirde kullanmanın zararı olurmu? bunu merak ediyorum
    Zarardan ziyade verimsiz çalışır,fazla yakar,ayrıca hafif vuruntu yapar.4000-5000 arası kullanmakta bir mahsur yok.
    Bu arada; audioslave 6500 de nasıl 100 gidiyorsun merak ettim.Benimki 7000 biraz üstünde oluyor hızı 100 e sabitlediğimde.Dişli mi değiştirdin ne yaptın
    Kolpa Adamları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wolverineGV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar iyi pazarlar. Aku almak istiyorum ama tavsiyesi olan varma tercihen internet linkleri olursa inceleme firtatimda olur.
    Bosch kapalı akü alabilirsin, fiyatına oranla çok iyidir. http://www.akusepeti.com/Asit-Paketl...,LA_162-2.html

Merhaba Arkadaşlar,

Nihayet ben de bir gv 250 edindim. 2010 model, 5500 km de. 6700 TL ye aldım. Fiyat biraz fazla gibi ama motor çok temiz göründü. Çanta, sisy bar mevcut. Koruma demiri eksik. Manisa Akhisar dan aldım ve aynı gün Milas'a gelmek için yaklaşık 300 km artçılı olarak yol aldım.

Arkadaşlara motor ilgili geçmiş yorumları için teşekkür ederim. bu anlamda motor benim beklentilerimi karşıladı.

Yakıt biraz fazla gibi geldi. Depoyu fulleyip çıktım. 200 km civarında kırmızıya düştü. Tekrar yakıt aldığımda biraz zorlamayla 10 lt civarında benzin aldı. Depo 14 lt olduğuna göre kırımızıyı gördüğümde yaklaşık 100 km daha yol yapar diye düşünüyorum.

Genelde 90 km civarı duble ve otobanda 100-110 civarı hız yaptım. Rüzgar fazla rahatsızlık vermedi. O yüzden camın çok gerekli olduğu fikrimden vazgeçtim.

Şimdi ihtiyacım olan koruma demiri. Arkadaşlardan elinde orjinal demir olan varsa satın almak isterim. Çıkma da olabilir.Orijinal bulamaz isem arkadaşların genellikle kullandıkları demirden alıcam gibi.

Birde deneyimli arkadaşlara sorum var: motor için ideal ilk çalışma ve yol devri kaçtır? hangi devirlerin altında kullanılmamalı?

Yardımcı olursanız mutlu olurum. Görüşmek üzere.
    Hayırlı olsun, hoş geldin.
    5 lt/100 km yakıt tüketimin olmuş. Eğer hep son gaz gitmediysen ilk kez bu motoru kullanan birisi için bile çok. Bahsettiğin şekildeki kullanımla 4 lt civarı bir tüketim olması gerekir. Hava filtresi ve bujileri kontrol et diyecem ama motorun gerçekten 5500 km'deyse ilk değişim zamanları bile gelmemiş. Sen yine de hava filtresi ve bujileri kontrol edebilirsin. Orjinal koruma demiri bulamazsın. Ancak hyosungsource.com 'dan alabilirsin. Kore kaynaklı bir site ve koruma demirinin kargo maliyeti yüksek olur.
    Hızına göre 5000-8000 devir arası kullanım iyidir. Ben genelde 6000-7000 devir arası kullanırım.

Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar... gt 250 r' ın ön sinyal takımını değiştirmek istiyorum bunun için grenajları sökmek gerekiyor mu sinyalleri takmak için.
    Yanlış forumdasın.

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zarardan ziyade verimsiz çalışır,fazla yakar,ayrıca hafif vuruntu yapar.4000-5000 arası kullanmakta bir mahsur yok.
    Bu arada; audioslave 6500 de nasıl 100 gidiyorsun merak ettim.Benimki 7000 biraz üstünde oluyor hızı 100 e sabitlediğimde.Dişli mi değiştirdin ne yaptın
    Bizim motorlar standart lastik ve dişliyle 6500 devirde 90 km/s hız yapar. 100 km/s hız için 7205 devirde olması gerekir.

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben de GV 250 siparişi verdim Yeşilyurt motordan, ay sonuna fabrikadan çıkacakmış. Fuardaki siyah motoru vereyim en geç salıya hazır dedi Hüseyin bey ama millet üstüne binip zıplıyor yanlış geldi açıkçası o motoru almak. Siyah üstüne bal köpüğü olacak ay sonuna doğru nasipse...
    Hayırlı olsun, hoş geldin.

Düşük devirde kullanmanın bir zararı olmaz ama 3000 devirde 42 km/s, 4000 devirde 55 km/s hız yapabilirsin. Yani o kadar düşük devirde gitmenin bir anlamı olmaz. 5000-5500 devirlerde 70-75 km/s hız arasında daha rahat kullanabilirsin. Hem ani hızlanma ihtiyacın olduğunda da yüksek hızlara çok daha kolay çıkabilirsin.

Bu arada fuarda erro nickli arkadaşa denk geldik. Aslında pek denk gelmedik, o kalabalığın içinde gerçekte hiç tanımadığı beni görmüş, tebrik ediyorum kendisini.
    erro bunu beğendi.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar arkadaşlar nasılsınız bakayım

öncelikle aramıza katılan arkadaşlara hoşgeldiniz deyip, pişman olmayacakları bir tercih yaptıklarını belirtmek isterim..

diğer gerekli açıklamaları Rıdvan yapmış zaten..

bu arada Rıdvan, biraz foto koysaydın be :(
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Merhaba Arkadaşlar,
    Şimdi ihtiyacım olan koruma demiri. Arkadaşlardan elinde orjinal demir olan varsa satın almak isterim. Çıkma da olabilir.Orijinal bulamaz isem arkadaşların genellikle kullandıkları demirden alıcam gibi.
    kardeşim hayırlı olsun
    daha önce bahsettim mi hatırlamıyorum olsun yineden hatırlatma olur. k
    koruma demiri için birçoğumuzun kullandığı koruma demiri aşağıdaki linkte mevcut Ustası iyidir kargo ile dahi yolladı bir kaç kişiye.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50509970/detay
    yok iyi yapmışşın fuardaki baya ellendi (= Hüseyin beye rica et hediye olarak motora alarm taksın. iyi biridir. (=

@ rıdvan:: hocam Bİraz resimlesene forum şenlensin(=
    güneşli bir istanbuldan herkese günaydın....

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Murat bey hayırlı olsun...fuar fiyatı 8100 lira diyorlardı doğru mu acaba? o fiyat teşhir için mi geçerliydi yoksa...kendim konuşmadım ama soran bir arkadaşa öyle demiş görevli...sipariş topluyorum dediğine göre teşhir ürünü için olmadığını düşünüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Merhaba Arkadaşlar,

Nihayet ben de bir gv 250 edindim. 2010 model, 5500 km de. 6700 TL ye aldım. Fiyat biraz fazla gibi ama motor çok temiz göründü. Çanta, sisy bar mevcut. Koruma demiri eksik. Manisa Akhisar dan aldım ve aynı gün Milas'a gelmek için yaklaşık 300 km artçılı olarak yol aldım.

Arkadaşlara motor ilgili geçmiş yorumları için teşekkür ederim. bu anlamda motor benim beklentilerimi karşıladı.

Yakıt biraz fazla gibi geldi. Depoyu fulleyip çıktım. 200 km civarında kırmızıya düştü. Tekrar yakıt aldığımda biraz zorlamayla 10 lt civarında benzin aldı. Depo 14 lt olduğuna göre kırımızıyı gördüğümde yaklaşık 100 km daha yol yapar diye düşünüyorum.

Genelde 90 km civarı duble ve otobanda 100-110 civarı hız yaptım. Rüzgar fazla rahatsızlık vermedi. O yüzden camın çok gerekli olduğu fikrimden vazgeçtim.

Birde deneyimli arkadaşlara sorum var: motor için ideal ilk çalışma ve yol devri kaçtır? hangi devirlerin altında kullanılmamalı?

hayırlı olsun...ilan 7000 den açmıştı ilk diye hatırlıyorum...sonra da 6900 den gördüm...fiyatı da fazla değil bence...kazasız belasız sürmen dileğiyle

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Alıntı leon99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar yardımcı olabilecek birisi var mı ?

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    selamlar,

dün öğlen Örnek mahallesi / Ataşehir Öğrenci yurdunun 2 yanındaki apartmanın girişinde sıfır siyah/kırmızı gv250 gördüm, o arkadaş buralardamı??

gece geçtiğimdee üzeri brandalı duruyordu aynı yerde plakası HZN ye benzer birşeydi bir dahakine durup bir daha bakacağım...

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat bey hayırlı olsun...fuar fiyatı 8100 lira diyorlardı doğru mu acaba? o fiyat teşhir için mi geçerliydi yoksa...kendim konuşmadım ama soran bir arkadaşa öyle demiş görevli...sipariş topluyorum dediğine göre teşhir ürünü için olmadığını düşünüyorum...[COLOR="Silver"]
    Valla teşhir ürünü için olması lazım o fiyatın. Ben normal 8800den aldım; fuara özel fiyat kıracaklarını tahmin etmiyorum çünkü gördüğüm kadarıyla talep çok fazla; ucuzlatmazlar bence. Şu anda da söylenene göre stoklarda GV 250 yokmuş. Koreden yeni bir parti geliyormuş ay sonuna, benim motor da onların arasında.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Valla teşhir ürünü için olması lazım o fiyatın. Ben normal 8800den aldım; fuara özel fiyat kıracaklarını tahmin etmiyorum çünkü gördüğüm kadarıyla talep çok fazla; ucuzlatmazlar bence. Şu anda da söylenene göre stoklarda GV 250 yokmuş. Koreden yeni bir parti geliyormuş ay sonuna, benim motor da onların arasında.
    standdaki adam kapora istedi sipariş geçebilmek için...bu yüzden verdiği fiyatın teşhir ürünü için olmadığı kanısına vardık...eğer öyleyse gerçekten güzel bi indirim olurdu...ya da adam dalga mı geçti acaba

Motosikleti
    GV 250
    Valla o fiyattan sipariş almadıklarını ümit ediyorum, yoksa ben sazan gibi atlamış olurum. Neyse ya kredi kartına taksit yaptırdım peşin fiyatıına, en azından vade farkı der geçerim 800lük fiyatı. Bişey değil yanında kask mask vs. gibi hediye de alamıyorum.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    hasan aga yollarda .. size iyi çalışmalar
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Merhaba Arkadaşlar,

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Dün sabah aquilam bana enayilik yaptı, akü bitene kadar marş bastım çalışmadı. Marş sesi güzel, aküsü yeni çözemedim neden çalışmadığını. Otoparktaki elemandan yardım istedim ittirdi sağolsun vurdurduk çalıştı. Yol boyunca dikkat ettim performansında herhangi bir düşüş yok, sesinde bir gariplik yok anlam veremedim. Akşam işten çıktım gene çalışmadı. Yoldan geçen birine rica ile vurdurup çalıştırdım avcılardaki servise götürdüm. Biraz incelediler ama bir anlam veremediler. Çünkü serviste defalarca kapatıp çalıştırdık sorun çıkmadı. Motorun soğukken böyle bir sorun yaptığını düşündük. Polat abi bırak burada motorunu sabah bakalım dedi. Erdal abi belki jikleyi açık unutmuşsundur bu saba gene dene dedi, tamam dedim aldım motoru bıraktım garaja bu sabah gene çalışmadı. Şimdi hala garajda duruyor. Önerisi olan varmı? Özellikle Rıdvanın okur okumaz çözmesini bekliyorum

Bu olay yüzünden 2 şey öğredim/hatırladım Spacyimle e-5 de nasıl atom karınca gibi gittiğimi ve rüzgarlığın ne kadar güzel birşey olduğunu. 3 aydır scooterıma elimi sürmediğimden kulağımdaki uğultu ve göğsüme yediğim havayı unutmuşum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler