Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese..

Hasan abi bugün mağazamda, senin şu bulaşık teli olayını denedim..motosikletim üzerinde denemedim ama kromajlı bir eşya üzerinde test ettim ve sonuç söylediğim gibi çıktı..ufakta olsa kılcak çizikler yaratıyor..
    ve bulaşık temizlik reyonuna girdim ne varsa denedim ve bir tane buldum bu teflon temizleme süngeri var..onu sürdüm sonuç mükemmel çizik yok..ama tabi bunu kesin olarak motosikletim üzerinde denediğim zaman buradan tekrardan paylaşımını yapıp tavsiyemi söyleyeceğim büyük olasılıkla yarın denerim
    Uğur büyük bir merakla bekliyorum sonucu Havalar düzelsin bir ara geliyimde sizin mal kabulde bana biraz temizlik dersi ver yada bir gün ben sizn evin oraya çekeyim motoru birlikte temizleyelim

Millet bu aralar dolar biraz düştü gözüme bayadır kestirdiğim kask içi bluetooth intercom sistemini amazon.comdan sipariş ettim. dün 59 dolardı bugün 62 olmuş. Aynı ürün kendi sitesinde ve ebay de 79$ Türkiyede çok çok daha pahalı. Biliyorsunuz amazon.com türkiyeye göndermiyor. Arkadaş önerisi ile dolaylı yoldan sipariş verdim. Toplamda 17dolar kadar bir kargo bedeli ile gekecek inş. Elime ulaşması biraz zaman alacak ama değecek diye düşünüyorum. Sonuç başarılı olursa paylaşıcam.

http://www.amazon.com/SHK4RIDER-moto...pr_product_top

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun iyice düzeldin o zaman.. tekrardan geçmiş olsun
    tesekkurler armagan, yurumede bir sikinti kalmadi, kosmak icin erken daha, iyi yani durum. motora binerken sorun olmuyor

Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet bu aralar dolar biraz düştü gözüme bayadır kestirdiğim kask içi bluetooth intercom sistemini amazon.comdan sipariş ettim. dün 59 dolardı bugün 62 olmuş. Aynı ürün kendi sitesinde ve ebay de 79$ Türkiyede çok çok daha pahalı. Biliyorsunuz amazon.com türkiyeye göndermiyor. Arkadaş önerisi ile dolaylı yoldan sipariş verdim. Toplamda 17dolar kadar bir kargo bedeli ile gekecek inş. Elime ulaşması biraz zaman alacak ama değecek diye düşünüyorum. Sonuç başarılı olursa paylaşıcam.

299'dan 62'ye baya sert bi dusus olmus, bi sikinti olmadan gelir umarim

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uğur büyük bir merakla bekliyorum sonucu Havalar düzelsin bir ara geliyimde sizin mal kabulde bana biraz temizlik dersi ver yada bir gün ben sizn evin oraya çekeyim motoru birlikte temizleyelim
    Bu temizlik olayını abartmayın canım alt tarafı temizliyoruz işte
    Havalar düzelsin benim evin önüne toplucam herkesi zaten
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese selam arkadaşlar..kusura bakmayın bayadır giremiyorum nete..12 marta kadar çok yoğun çalışıyorum..artık akşamları bile 7-8 e kadar çalıştığım oluyor.ayaz paşa ile bile hasret gideremiyorum çok fazla hele bir de 3 gündür soğuk algınlığı başladı bende..hanım direk karantinaya aldı beni başka bir odada yaşamımı sürdürüyorum ve ayaza bulaşmasın diye çok gidemiyorum yanına..böle durumlardayım işte

armağan rodajın bitmiş geçmiş ve hayırlı olsun..yalnız tüketim miktarın bana da az geldi.yani mucize gibi bişi valla

hasan abi motorun gıcır gıcır olmuş walla allah kaza bela vermesin..

bu arada başta rıdvan,uğur,mithat hocam,can olmak üzere tüm arkadaşlarıma sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum..kazasız belasız motorlarınızı kullanmanız dileğiyle..

ya bu arada motorsuz kalmak ne kadar zormuş yaw..walla bazen beklemeyeyim şöyle çinli minli bir scooter alayım diyorum yazın da 650 liğimi alırım diyorum ama hem kış kıyamet hem de bebek, motoru biraz ikinci plana atmış gibi görünüyor.ama tez zamanda hayırlısı ile iki tekerime kavuşacağım inşallah..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Günaydin arkadaslar her zamanki gibi halk Otobusunden saygılar sevgiler tosun garajında kış uykusunda
    Uğur testlerini tamamla sonucu paylaş bekliyoruz Adama bak ya hırs yapmış üsenmemis test etmiş teflon tavada bide omlet yapsaydın bari
    ILKER kaptan gecmis olsun kış bitince ne alicaksan onu al bnce şahsi fikrim hava durumu verdirme bana simdi istanbulda hava karlı ve soğuk otobüste olmama rağmen totis buz tutmuş vaziyette
    Herkese Hayirli işler bol gunesler

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

Geçen ay benzer ürünü Ebay'dan aldım 75 dolara benimkinde o elciğin yanına takılan kumanda kolu yok sadece normal denemelerimde ses olarak falan gayet iyi fakat havalardan dolayı sürüş esnasında deneyemedim.
    Bu da benim aldığım 80 dolar olmuş şu anda:

http://www.ebay.co.uk/itm/2607767377...84.m1497.l2649

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ay benzer ürünü Ebay'dan aldım 75 dolara benimkinde o elciğin yanına takılan kumanda kolu yok sadece normal denemelerimde ses olarak falan gayet iyi fakat havalardan dolayı sürüş esnasında deneyemedim.

Üstadım hayırlı olsun gayet güzele benziyor. Sorunsuz olarak geldi mi gümrükten ? kullanma fırsatın oldu mu? biranda cazip gözüktü gözüme bende alabilirim.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu temizlik olayını abartmayın canım alt tarafı temizliyoruz işte
    Havalar düzelsin benim evin önüne toplucam herkesi zaten
    Sizin evin önünde topluca çekilmiş gv250 yıkama/parlatma resmi çok orijinal olur bence

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydin arkadaslar her zamanki gibi halk Otobusunden saygılar sevgiler tosun garajında kış uykusunda
    Uğur testlerini tamamla sonucu paylaş bekliyoruz Adama bak ya hırs yapmış üsenmemis test etmiş teflon tavada bide omlet yapsaydın bari
    ILKER kaptan gecmis olsun kış bitince ne alicaksan onu al bnce şahsi fikrim hava durumu verdirme bana simdi istanbulda hava karlı ve soğuk otobüste olmama rağmen totis buz tutmuş vaziyette
    Herkese Hayirli işler bol gunesler
    Günaydın bu sabah bende dondum resmen, hava gerçekten çok soğuk

Kargo için ne kadar ödedin?? Ben yeni bir sistem keşfettim karşılaştırmak için soruyorum. İntercom dışında kask da aldım. Denniskirk.com da nolan n43 175$ düşmüştü fakat türkiyeye göndermek için 100$ kargo istiyorlardı. Kaskı denniskirk.com dan intercomu amazon.comdan sipariş edip 2sinide ücretsiz olarak ohio daki DHL merkezinde gönderttim.(hatta hediye kutusu yaptırttım ve türkçe not yazdırdım, gümrükle çok uğraşmamak için ) Ohio daki merkezde 2si birlikte paketlenip bana postalanacak. Aynı kutu olacağı için tek kargo parası ödeyeceğim oda 35$. Amerikadan gelen bir posta için gayet uygun geldi bana kask büyük bişi nihayetinde. Bütün bu hengameden sağlam bir şekilde elime ulaşırsa büyük başarı

Motosikleti
    BMW F650GS

Kargo için ne kadar ödedin?? Ben yeni bir sistem keşfettim karşılaştırmak için soruyorum. İntercom dışında kask da aldım. Denniskirk.com da nolan n43 175$ düşmüştü fakat türkiyeye göndermek için 100$ kargo istiyorlardı. Kaskı denniskirk.com dan intercomu amazon.comdan sipariş edip 2sinide ücretsiz olarak ohio daki DHL merkezinde gönderttim.(hatta hediye kutusu yaptırttım ve türkçe not yazdırdım, gümrükle çok uğraşmamak için ) Ohio daki merkezde 2si birlikte paketlenip bana postalanacak. Aynı kutu olacağı için tek kargo parası ödeyeceğim oda 35$. Amerikadan gelen bir posta için gayet uygun geldi bana kask büyük bişi nihayetinde. Bütün bu hengameden sağlam bir şekilde elime ulaşırsa büyük başarı
    Benim aldığımda kargo ücreti yok free shipping.
    Valla iyi sistem icat etmişin inşallah eline problemsiz ulaşır ilerde bu sistemi bende kullanabilirim.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Benim aldığımda kargo ücreti yok free shipping.
    Valla iyi sistem icat etmişin inşallah eline problemsiz ulaşır ilerde bu sistemi bende kullanabilirim.
    Sen ingiltereden aldın dimi mustafa abi o yüzden freeshipping Benim bulduğum sistem DHL in bir yan uygulaması gibi bişi. www.borderlinx.com sitesine üye oluyorsun. Adamlar sana özel bir adres veriyorlar sen bütün siparişleri o adrese veriyorsun onlar paketleyip sana gönderiyor. Sitede total cost calculator var. Sana ne kadar kargo ücreti alacağınıda bildiriyor. Kısa bir tanıtım videosu şu linkte https://www.borderlinx.com/pages/how-it-works

Motosikleti
    BMW F650GS
    Sen ingiltereden aldın dimi mustafa abi o yüzden freeshipping Benim bulduğum sistem DHL in bir yan uygulaması gibi bişi. www.borderlinx.com sitesine üye oluyorsun. Adamlar sana özel bir adres veriyorlar sen bütün siparişleri o adrese veriyorsun onlar paketleyip sana gönderiyor. Sitede total cost calculator var. Sana ne kadar kargo ücreti alacağınıda bildiriyor. Kısa bir tanıtım videosu şu linkte https://www.borderlinx.com/pages/how-it-works
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

merhaba arkadaşlar bi kaç gündür nete giremiyorum.küçük bir kaza yaptım motorda hiç bir şey yok ama ben biraz darbe aldım dizimden :( her neyse sizler nasılsınız..umarım herkes iyidir

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı raif serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bi kaç gündür nete giremiyorum.küçük bir kaza yaptım motorda hiç bir şey yok ama ben biraz darbe aldım dizimden :( her neyse sizler nasılsınız..umarım herkes iyidir
    Geçmiş olsun kalıcı bişi değildir inşallah, iyimisin şuan

Arkadaşlar ben de bir kaç aydır araştırıyorum ve Hysoung Gv 250 'de karar kıldım.Bu motoru almayı düşünüyorum ayrıca ilk motorum olacağını da belirteyim.Siz deneyimli üstadlar ne diyorsunuz bu motr hakkında.Bir de ikinci el fiyatları nelerdir.Sahibinden de biraz pahalı gibi geldi bana.Bir de 2007 ve sonrası Kanuni ile birleşti o yüzden 2007 ve öncesi daha mı iyidir.Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum herkese.Keyifli sürüşler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı amorcortes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bir kaç aydır araştırıyorum ve Hysoung Gv 250 'de karar kıldım.Bu motoru almayı düşünüyorum ayrıca ilk motorum olacağını da belirteyim.Siz deneyimli üstadlar ne diyorsunuz bu motr hakkında.Bir de ikinci el fiyatları nelerdir.Sahibinden de biraz pahalı gibi geldi bana.Bir de 2007 ve sonrası Kanuni ile birleşti o yüzden 2007 ve öncesi daha mı iyidir.Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum herkese.Keyifli sürüşler.
    kardeşim valla çok bi cevap bekleme sorduğun soruya...sen bu soruları soran 177. arkadaşsın..
    o kadar gönül verdiysen vakit ayırıp geçmiş sayfalara göz atabilirsen sorularına çok güzel cevaplar alabilirsin...geçmiş zamanlarda her 2-3 sayfada bir bu sorulara cevap var..kolay olur yani bulman..yanlış anlama...şimdi diyebilirsin ki o kadar yazacağına sorularıma sen cevap verseydin diye ama ben kullanıcısı olmadığım için sana inandırıcı gelmeyebilir...neyse çok uzattım

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Cümleten hayırlı Cumalar..
    @raif serkan, geçmiş olsun. Ciddi bir şeyin yoktur inşallah. Ben de iki yıl önce acemi bir arkadaşımın artçısıyken kayıp düşmüştük. Dizim fena halde hırpalanmıştı, 3-4 ay dizimi hiç bükememiştim. Çok şükür şu anda diz kapağımın üzerinde 1 TL'den hallice büyük bir iz dışında bir sorun kalmadı.

Bu arada bu intercom cihazları belli kask markalarına/modellerine özel bir şey mi yoksa herhangi bir kaska monte edilebiliyor mu? Sizdeki kaskların intercomlu hallerinin fotoğraflarını ekleyebilir misiniz?

GV250'ler hakkında genel bilgi isteyen pek çok arkadaşımız oldu, bunlardan biri de bendim. @mototor'un blog sayfası sayfası vardı, az önce baktım, uzun zamandır atıl vaziyette. Oraya motorun genel özelliklerini çıkarabiliriz. Sık sorulan sorular şeklinde bir kısım yapabiliriz. Böylece merak eden arkadaşlara nokta atışı yer tarif edebiliriz. Bence çok faydalı olur.. İlker'in hava filtresi değişimi ile ilgili resimli anlatımı var mesela orada.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı Cumalar..
    Bu arada bu intercom cihazları belli kask markalarına/modellerine özel bir şey mi yoksa herhangi bir kaska monte edilebiliyor mu? Sizdeki kaskların intercomlu hallerinin fotoğraflarını ekleyebilir misiniz?
    Elime ulaşmadığı için resim çekemicem ama neredeyse bütün kasklarla uyumlular. Bazı kaskların içinde hoparlör için bölme var. Olmayanlar için de hoparlör kalınlığı 5mm olduğu için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yani bencede çok güzel olur .Ben eski sayfaları karıştırdım bölük pörçük bilgiler var.Pek bi faydalı olmadı.Sonuçta 691 sayfa var şu anda hepsini okuyamayız ya

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    @amorcortes, motor hakkında detaylı bir yorum bekleme bence, çünkü çok geniş bir yelpaze. Pahalı gibi derken kaç model kaç km'de nasıl bir motordan bahsediyoruz. Çin mallarıyla kesinlikle ama kesinlikle ne fiyat olarak ne de kalite olarak kıyaslama. Japon motorlarla kıyas edilebilecek kalitede güzel bir alettir gv250. 2008 model ve üzeri üretimler Türkiye'de st-kanuni ismiyle satılmaya başlandı. Arada kalite farkı, performans farkı bence yok, eğer varsa bile bu son kullanıcının ölçebileceği, hissedebileceği boyutta değil. Yenilerin eskilerden farkları şöyle:
    1.Tek egzozlu.
    2.Enjeksiyonlu.
    3.Bazı ufak tefek görsel değişiklikleri var.
    Bunların dışında kayda değer fark yok, eğer hatırlayamadığım varsa arkadaşlar ekleyebilir. Yakıt tüketimleri de birbirine çok yakın, eskiler ya da yeniler az yakıyor diye bir durum yok, Armağan'ı saymazsak tabi. İstisnalar kaideyi bozmaz. Adam forum rekoru kırdı, hatta bence araştırsa dünya rekoru bile olabilir
    Scooter ya da çin motorlarına bindiysen oturma pozisyonu, sürüş dinamikleri biraz yabancı gelecektir ilk başta ama sonradan alışınca da insanın başka tarz bir motora binesi gelmiyor açıkçası.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar herkese..

Şu benim egzosta oluşan leke (artçının ayakkabı izi) için teflon çizmez süngeri denedim ve sonuç mükemmel

tavsiye ederim arkadaşlar..

vee kesinlikle de bulaşık teli kullanmayın, kılcal çizikler yaratıyor bizzat denedim (Hasan abim kızmaz bu yazdıklarıma umarım )
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler