Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250 naked
    Uğur : Debriyaj teli, elcik koruma
    Armağan :
    Hasan : debriyaj teli.gaz teli.baska yok
    Mustafa :
    Salih : Debriyaj teli,gaz teli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Armağan :
    Mustafa :

Emre : gaz/debriyaj teli, başka alacak varsa filtre de alırım

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Armağan :

Mustafa :Debriyaj teli,hava filtresi

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler naptınız ya debriyaj telini ben normal bir motorcudan alıyorum 2 lira kendim değiştriyorum zaten. 20 lira verilirmi? yoksa siz baska bir telden mi bahsediyosunuz?
    Nasıl oluyor 2 lira tel anlamadım bizim bahsettiğimiz bildiğimiz debriyaj teli hani sol el kısmından aşağı motora kadar giden tel.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Furkan:Debriyaj teli
    Armağan :
    Hasan : debriyaj teli.gaz teli.
    ! Rock'N Roll !:bounce:

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armağan :
    Liste büyüyor, gümrük ile uğraşmamak için siparişi böleceksek sipariş verenlerden birisi ben olabilirim bir kişi daha gönüllü olsun 200TL yi aşmayacak şekilde 2 ye belkide 3e böleriz.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Benide ekleyin debriyaj teli gaz teli yazabilirsiniz kimin listesi uygunsa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık 75 € ile sınırlandırıldı diye biliyorum ben.
    Evet gümrük sınırı 75€. Hatta 2 ayda 1, yılda toplam 5 alışveriş gibi sapıkça bir kısıtlama daha var. Çin'den getirdiği ürünleri 10 (yazıyla on) katı fiyatına satan, sonra millet uyanıp da kendisi Çin'den alışveriş yapmaya başlayınca satışları düşen, çözüm olarak da sapıkça alışveriş kısıtlaması getiren vekillerimize dualarımı eksik etmiyorum. Allah belalarını verir inşallah. Hatta başka düşüncelerim de var ama legal olmayabilir.

Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler naptınız ya debriyaj telini ben normal bir motorcudan alıyorum 2 lira kendim değiştriyorum zaten. 20 lira verilirmi? yoksa siz baska bir telden mi bahsediyosunuz?
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl oluyor 2 lira tel anlamadım bizim bahsettiğimiz bildiğimiz debriyaj teli hani sol el kısmından aşağı motora kadar giden tel.
    Çinli bir motorun debriyaj teli uydurulursa 2 TL olmasa da 5 TL'ye alınabilir. Ama çinli motorun kalitesiz telini alacağıma 15-20 TL fark verip orjinal debriyaj telini almayı tercih ederim. Sonuçta haftada/ayda bir değiştirmiyoruz, mesela ben debriyaj telini değiştireli 12.000 km oldu ve telde herhangi bir aşınma belirtisi bile yok. Kanuninin satış fiyatı olan 65 TL'den almak zorunda olsaydım düşünürdüm ama.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ben termal içlik alacagım ya... giyerim üşümem heralde ozaman raht rahat giderim..bide su ahmetin zamazingolardan takarım kuryelerin taktıından 10 numara
    ! Rock'N Roll !:bounce:

Motosikleti
    GT250 naked
    Kanuni bu kafayla giderse, mesai bitimi atölyeye girip kendim yapacağım ne lazımsa motoruma...

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Maçı izleyen var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cakirsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni bu kafayla giderse, mesai bitimi atölyeye girip kendim yapacağım ne lazımsa motoruma...
    Şimdilik debriyaj teli hariç pek yamuğu olmadı Kanuni'nin. Her ne kadar hyosungsource gibi bir kaynak olduğundan pek Kanuni'ye yedek parça konusunda pek bağlı olmasam da, ihtiyaç halinde servisten yedek parça alabilmek güzel olur tabii.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar herkese..

bugün orta sehpayla ve elcik rüzgarlığıyla uğraşacağım demiştim..ve uğraştım ama sonuç beklediğim gibi çıkmadı..

öncelikle elcik korumasından bahsedeyim...monte etmek için bizim debriyaj ve fren manetlerini tutan vidaların biraz daha uzun olması gerek..ama vidaları çıkarttığımda gördüğüm manzara bu vidaların özel yapım olması ve hırdavatçılarda asla bulunmaması..ancak tornacı yapar fakat bu da çok uğraştırıcı ve tornacının yapmama olasığı yüksek olduğundan bu iş yattı..

gelelim orta sehpa işine..

evet çokta güzel gidiyordu , malzemeleri de çok güzek tedarik ettim sevinçliydim.. taa ki orta sehpayı monte edip gördüğüm manzararnın üzüntüsünü yaşayana kadar..

ve fotolu anlatım..

bunlar tedarik edilmesi gereken malzemeler:
    1 adet 8 metrik vida ve uygun somun
    1 adet baya sert olacak şekilde yay
    1 adet hem vidaya hemde orta sehpanın bağlantısına uyumlu içi boş boru

Bu boru parçasını çok tesadüf bir şekilde bizim evin altında oto tamircisi ustamdan tedarik ettim..bir arabanın debriyaj bağlantı parçasıymış..o kadar uyumlu olduki cuk diye orta sehpaya uydu..sadece biraz uzunluğunu kısaltmak gerekli

vidanın borunun içndeki hali..

bu da orta sehpamız..

orta sehpanın vida giren kısımları normalde motorun altındaki monte yeri için büyük geliyor ve bunu jet taşı yardımıyla törpülüyoruz..

orta sehpanın monte edileceği yerin bir fotosu..

bu da monte hali..ve canımın sıkıldığı kareler..

fotodan net olarak anlaşılıyor sorunun ne olduğu ama ben anlayamayan arkadaşlar için izah edeyim..

orta sehpa normalde biraz dik durması gerekiyorki arka tekerlek havada kalsın..ama maalesef orta sehpanın motosikletin monte yerindeki demire açı olarak yetmediğinden ,demir önde kalıyor..

Aklıma gelen tek bir çözüm var, o da orta sehpanın üst kısmına demir kaynatmak..

Başka fikri olan ??
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Uğur o ayağın Yuki'nin olduğuna eminmisin? veya yuki olabilir de YK250 model olmayabilir çünkü benimkinden farklı bi ayak hiç bende böyle bi sorun olmamıştı bak daha önce çektiğim resimler:

Çözüme gelince ancak senin dediğin gibi olur doğru noktayı bulup oraya bir demir kaynatmak fakat çok sağlam kaynatmak lazım.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    herkese günaydın
    uğur dediğin yere demir kaynatacaksın dogru demişssin benim eski motordada böyle sorun çıkmıştı o dediğin yere ufak demir parçası kaynattırdım cillop gibi oldu demirin kalınlıgını iyi ayarla kaynatacagın parçayı

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:44 ----------

Armağan :
    can : Debriyaj teli,gaz teli.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    motorun orjinalinde nasıl omaz ya orta sehpa...motoru doğuş oto getirse anlayacam nedenini ama çok ilginç valla

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Günaydın, Uğur orta sehpanın yatağının üstünde ne işi var yere koyup çekeydin ya resimleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maçı izleyen var mı?
    Ben izledim ama bitince hemen yattım Hamitin iniestayı maymun ettiği poz. gol olsa çok daha değişik bir maç izleyecektik.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Orjinal orta sehpa 70-80 lira olması lazım, senin yaptırdığın ve yaptırıcağın diğer işlemler ile zaten maliyet olarak aynı fiyata gelmez mi?
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşlar ilandaki motor hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71215394/detay

motor koruma demiri, ön cam, orta sehpa yok sanırım...ben nisan mayıs gibi almayı düşünüyorum ama ankara da hiç satılık olmaması bu ilana dikkat etmeme neden oldu...ayriyeten maddi olarak da bahar ayında daha müsait olucam...şimdi alsam hiç bir şekilde binemicem..yaza doğru seçeneğim artar mı ne dersiniz? şu anda ilanlarda daha avantajlı motorlar bulunmakta

teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uğur ben dedim sana boş ver orta sehpayı diye. Mustafa'nın dediği doğru, onun kullandığı orta sehpayla senin aldığın tamamen farklı modeller. Fotoğraflardan da belli oluyor. Dediğin gibi kaynak yaptırırsan olur ama bayağı sağlam yapılması lazım. Çünkü motoru orta sehpaya alırken neredeyse bütün motorun ağırlığı bir anda o parçanın üzerine binecek.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun orjinalinde nasıl omaz ya orta sehpa...motoru doğuş oto getirse anlayacam nedenini ama çok ilginç valla
    Çinliler hariç neredeyse hiç bir motorda orta sehpa motorun üzerinde gelmez. Bazı motorlar için aksesuar olarak satılır, bazılarında takmaya yer bile yoktur. Bu motor için de aksesuar olarak satılıyor. Kargo dahil 160 TL.

Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın, Uğur orta sehpanın yatağının üstünde ne işi var yere koyup çekeydin ya resimleri
    Bunlar görünen tarafı. Uğur gece motoruyla beraber yatıyor.

Uğur, motorum temiz diye reklam yapıp duruyorsun ama sadece görünen yerlerini temizliyorsun. Bu motorun altının hali ne? Çamurla kaplanmış, geçen senenin çamurları duruyor orada

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    prof.Rıdvan faceye girip duruyom resim yok müsait olunca atıver gözümüz yollarda kaldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler