Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma senide arayıp rahatsiz ettim, bileydim aramazdım.. geçmiş olsun.
    Önemli değil, uyumadığım her zaman arayabilirsin. Uyuyorsam zaten duysam bile meşgule çeviririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkdaşlar bana bir konjektor bulun yaa haberleri okuyorum korkmaya başladım

http://haber.gazetevatan.com/metrobu...03953/1/Gundem

bu arada haberde vefat eden abimize baş salığı diliyorum ..

Bu ölümlerden metrobüsü tasarlıyan öküzler sorumludur unutmamamk lazım..

Şimdi miletin çilesine dikkat cektikten sonra hergün metrobüse iki kere biniyorum bu gidişlle yandık
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman geleceği belli değil mi Can?
    Bu arada haber de zaytung haberi gibi ama maalesef gerçek.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman geleceği belli değil mi Can?
    Bu arada haber de zaytung haberi gibi ama maalesef gerçek.
    Hergün arıyorum valla belli değil onlarda tam birsey diyemiyorlar kuralkan bekliyoruz
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hergün arıyorum valla belli değil onlarda tam birsey diyemiyorlar kuralkan bekliyoruz
    Bu demek oluyor ki henüz kargoya verilmedi. Eğer akşama kadar kargoya veremezlerse haftasonu da motorsuz kalırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    konu kargo olunca orada bi duracan ridvan efendi. burda aras kargo amelesi dururken sana laf dusmez ;oD

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    arkadaşlar selam
    gv250 ne kadar yakıyor
    bir depo ile ne kadar yol yapıyorsunuz
    fuul depo kaca doluyor
    bunları paylaşırsanız sevinirim teskler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu kargo olunca orada bi duracan ridvan efendi. burda aras kargo amelesi dururken sana laf dusmez ;oD

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam
    gv250 ne kadar yakıyor
    bir depo ile ne kadar yol yapıyorsunuz
    fuul depo kaca doluyor
    bunları paylaşırsanız sevinirim teskler
    Ortalama 3,5 lt benzin tüketir 100 km'de. Çok sakin gidip az yakmaya uğraşırsan 3,1 lt'ye düşer. Sert kullanırsan da 4 lt civarında yakar. Deposu 14 lt, mevcut benzin fiyatıyla 60 TL yapar.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    ne amelesi estagpurullah ... Bu arada kuralkanı aradım pazartesi sevkiyat görünüyor hafta sonu gider bir motoruma bakarım healde ne yapıyoermus bir bakayım

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ortalama 3,5 lt benzin tüketir 100 km'de. Çok sakin gidip az yakmaya uğraşırsan 3,1 lt'ye düşer. Sert kullanırsan da 4 lt civarında yakar. Deposu 14 lt, mevcut benzin fiyatıyla 60 TL yapar.
    evet enjeksiyonluda 3,22 lt 100 km de maksimum yujlu ikande 4,10 lt kadar gördüm daha fazla yakar heralde 4,50 lt görürü zotrlarsan ben full alıyorum hep 54 tl doldurdum bir ara ondan daha çok almadı
    S&T kanuni Gv 250

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...t-pmu1735.html
    bu ürün için yorum alabilir miyim.. bi de mont için nelere dikkat etmek gerek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

ya bi de.. bu indirimler doğru mudur.. bu kadar indirim yaptıklarına pek inanasım gelmiyor..
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1721.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya bi de.. bu indirimler doğru mudur.. bu kadar indirim yaptıklarına pek inanasım gelmiyor..
    Linkteki montu Ahmet ve Mesut kullanıyor bir şikayetleri yok bildiğim kadarıyla. Zaten gayet iyi bir şey gibi görünüyor. Eldiveni de ben kullanıyorum. Yağmur geçirir mi denemedim ama kesinlikle sıcak tutuyor. Sabahları ben üşüyorum ellerim terliyor

İndirimler de belki oranlar doğru olmayabilir ama indirimli sattıkları kesin. Çünkü bazı ürünler yurtdışı fiyatlarından bile ucuz oluyor. Türkiye'de yurtdışından daha pahalı satıldığını da düşünürsek bayağı indirim oluyor yani.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

bende ikisinden de var, eldiveni bir defa kullandim, fiyatina gore baya iyi. bir tek parmak uclarinda bosluk olabiliyor, tam oturmuyor benim elime.

mont da gene fiyatina gore iyi. tek rahatsiz eden tarafi, icligini cikarip kullaninca sirt kismindaki yumusak koruma biraz rahatsiz ediyor.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

heheh bu arada nasıl gidiyor işin Ahmet ? bir sıkıntın yoktur umarım..Amelelik dışında
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

antikor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 gv 250 ,2018 rx3i evo , 2019 agility 125
    sendeki akü orjinal.yeni modellerde MF Battery YTX14-BS şeklinde geçiyor.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

http://haber.gazetevatan.com/metrobu...03953/1/Gundem

bu arada haberde vefat eden abimize baş salığı diliyorum ..

Bu ölümlerden metrobüsü tasarlıyan öküzler sorumludur unutmamamk lazım..

Şimdi miletin çilesine dikkat cektikten sonra hergün metrobüse iki kere biniyorum bu gidişlle yandık

avcılar motopark la görüştün mü?
    212-4245045 polat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı antikor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sendeki akü orjinal.yeni modellerde MF Battery YTX14-BS şeklinde geçiyor
    Zaten tüm bakımsız 12ah akülerin üstünde MF Battery YTX14-BS yazar, markayla bir alakası yok. Ama yine de orjinal olabilir tabi, bu ne idüğü belirsiz marka.

Alıntı antikor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avcılar motopark la görüştün mü?
    212-4245045 polat
    Motoru zaten son bir haftadır motoparkta yatıyor. Kuralkan göndermemiş.

Motosikleti
    GV250 istiyor :)
    Merhaba Arkadaşlar,
    Hyosung GV 250 bu aralar ilgimi çekmeye başladı, ama motor hakkında bir bilgim yok. Bu konuda sizden yardım istiyorum. Motor hakkında sorularımı aşağıda belittim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    1. Motor Hyosung GV 250 ve S&T Kanuni GV 250 olarak geçmekte bunların biribirinden bir farkı var mı hangisinin tavsye edersiniz.
    2. Motorda parça sorunu oluyor mu ve parça fiyatları nasıl.
    3. Motorsiklet kullanım ve sağlamlık konusunda nasıl, servisi sürekli ziyaret etmeye gerek oluyor mu.
    4. Bildiğim kadarı ile yeni modelleri 2010 sonrası enjeksiyonlu. Karbüratörlü modeli mi enjeksiyonlu modeli mi tercih edilmeli fark oluyor mu.
    5. 2010 sonrası modelleri tek egzoz bu modellerden öncesi ise çift egzoz görünüş dışında bir farkı var mı.
    6. 2. el bir GV 250 motor alınırken kaç km den fazlası alınmamalıdır?
    7. Son olarak sizler hangi model ve markayı (S&T kanuni mi hyusung mu) tavsiye edersiniz.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İsmailadige, son 50 sayfaya göz gezdirirsen hem sorularına cevap alırsın hemde aklına gelmeyen bir çok sorununda cevabını bulursun daha mutmain olursun gibi geliyor bana gerçi 50 sayfayada bakmak biraz zaman alacak ama emek olmadan doğru bilgiyeulaşmak zor değil mi? öğrencilerime uyguladığım bir taktikdir bu biraz zorlanırlar ama kalıcı etkin bir öğrenme olur onlşar i,çin.. şimdiden kolay gelsin bakalım..hıı yine çözemediğin bir sorun olursa bu sitedeki her kişi samimiyetle sorularına cevap verecektir bilesinn.
    Malum kış geliyor bi,r yazlık eldivenim verdı,birde kışlık olsun dedin geçen hafta sirkecideki tumoporsan dan 29 tlye kışlık aldım bir tane yukarıdaki gibi fakat benim eldığımın avuç işleri deri pakistan malı dün akşma ilk kullandım ellerim terledi yani bugünde yağmur yağıyor su geçirgenliğini denerim sonuç buradn paylaşılır inşaallahh
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı ismailadige adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Hyosung GV 250 bu aralar ilgimi çekmeye başladı, ama motor hakkında bir bilgim yok. Bu konuda sizden yardım istiyorum. Motor hakkında sorularımı aşağıda belittim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    1. Motor Hyosung GV 250 ve S&T Kanuni GV 250 olarak geçmekte bunların biribirinden bir farkı var mı hangisinin tavsye edersiniz.
    3. Motorsiklet kullanım ve sağlamlık konusunda nasıl, servisi sürekli ziyaret etmeye gerek oluyor mu.
    4. Bildiğim kadarı ile yeni modelleri 2010 sonrası enjeksiyonlu. Karbüratörlü modeli mi enjeksiyonlu modeli mi tercih edilmeli fark oluyor mu.
    5. 2010 sonrası modelleri tek egzoz bu modellerden öncesi ise çift egzoz görünüş dışında bir farkı var mı.
    7. Son olarak sizler hangi model ve markayı (S&T kanuni mi hyusung mu) tavsiye edersiniz.
    merhaba ismail, hoşgeldin..
    sorularına bildiğim kadarıyla buradan cevap vereyim.. ama yine de forumu ayrıntılı incelersen çok daha tatmin olacağından eminim..
    1. S&T ve Hyosung denmesinin tek sebebi önceki distribütörüyle şimdikinin değişmiş olması.. birbirinden farkları var.. 2008 ve sonrası modeller (S&T olanlar) enjeksiyonlu, egzoz tek, muhtemelen sesi daha iyidir.. önceki modeller ise karbüratörlü, çift egzozlu.. bunun dışında bir farkları yok..
    2. motorda ekstra parça sıkıntısı bildiğim kadarıyla yok.. birkaç arkadaş konjektör probleminden bahsetmişlerdi, ama akü yeterli olduktan sonra böyle bir problemle karşılaşacağını sanmıyorum, sanırım konjektör sıkıntısı da akülerin zayıflamış olmasından kaynaklanıyordu.. ayrıca 2008den önceki modellerde CDI ünitesinin motorun tüm parçalarına tam zamanlı yeterli yağlama olmadığı durumlarda bir-iki saniyeliğine gazı otomatik olarak kesip sonra tekrar normale dönme olayı var diyolar ancak benim kullandığım 2007 karbüratörlü modelde şimdiye kadar böyle birşeyle karşılaşmadım.. zaten karşılaşanlar da 10-15 defada bir kere ya oluyor ya da olmuyor diyorlardı.. özellikle ilker abinin söylediği birşey var.. 3. vites 6000 devirde bazen yapabiliyo, ama çok nadir demişti.. bunun dışında klasik bakımlarını yapman gerek.. yağ filtresi vs vs gibi.. ki yedek parça temininde de hiç bir sıkıntısı yok.. ve japon markalara göre oldukça ucuz..
    3. dediğim gibi çok fazla olmadı motoru alalı.. ama geçenlerde depoya kadar bi söküp taktım.. motorda herşey çok düzenli yerleştirilmiş.. işçiliği çok beğendim.. bakım yapmak da oldukça kolay olur görüşündeyim.. bu arada bakımlarını da kendin kolaylıkla yapabilirsin bence.. ben kendim yapmayı düşünüyorum.. malzeme kalitesini de çok beğendim doğrusu..
    4. karbüratör ve enjeksiyon olayında yakıt olarak hiçbir fark yok diyebilirim.. forumun en başından bu yana çeşitli yakıt sarfiyat çalışmalarını görebilirsin.. her iki model için de ortalama 3,5-4 litre/100km gibi bir yakıt sarfiyatı mevcut.. ben depoyu 45 liraya fullemiştim, 120km uzun yol, 200km civarında da şehiriçi kullanımı yaptım, halen depoda benzin var, yedeğe düşmedim henüz.. ama sanırım bugün yarın yedeğe alırım, öyle görünüyo..
    5. tek egzoz olayı 2010 değil 2008 sonrasında var.. ve yukarıda söylediklerim dışında hiçbir farkı yok..
    6. buradaki arkadaşların ortak kanaati olduğunu düşünüyorum.. motorun hiç sıkıntısız 100bin km yi göreceğini düşünülüyor.. ikinci el olarak göreceğin çoğu motosiklet 30bin km civarıdır.. ki ben şahsen bu rakam için fazla olduğunu düşünmemen gerek diye düşünüyorum.. zira bu kadar km yapmış ise çok büyük ihtimalle uzun yollarda yapmış demektir.. ki eğer alıp binersen sen de anlarsın.. kısa mesafeler kesinlike bu cihazı kesmez.. binince uzayıp gitmek istiyor insan.. naçizane tavsiyem motoru gör, lastiklerine, zincir ve dişlisini kontrol et, eğer iyi durumdaysa hiçbir sıkıntı çıkarmaz.. (ustaya gösterme kısmını tabi ki söylemeye gerek yok)
    7. bende 2007 üretim 2008 model var..
    şahsen ben neredeyse tüm forumu okudum.. çok vakit alıyo.. ama motoru gerçekten tanıma fırsatın olmuş oluyor.. umarım yardımcı olabilmişimdir.. kafana takılan herşey için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ismailadige adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun uzun cevap yazasın gelmedi hiç. Kısaca sorduklarını cevaplıyım. 2009'dan itibaren motorları Kanuni ithal etmeye başladı ve motorun markası STkanuni oldu. İkisi de aslında tamamen aynı motorlar ama STkanuni olanlar model yılı itibariyle karbüratör sisteminden enjeksiyona geçtiği için üzerinde Stkanuni yazanlar, yani 2009 model ve sonrası olarak enjeksiyonlu ve tek egzozlu. Bunun haricinde iki model arasında bir fark yok. Her iki model için de parça sorunu yok, parça fiyatları gayet makul. Servise sadece yağ değişimi için gidiyorum. Çinliler gibi yolda vidaları dökülen haftada bir bir yerleri bozulan bir motor değil. Motorumun şimdiye kadar hiç bir arızası olmadı. Motor alırken km gibi bir sınırın olmasın. Önemli olan bakımlı olması ve mümkünse zincir-dişlilerin yeni olması. Boş vakitlerinde forumu okursan bilmen gereken her şeye ulaşabilirsin.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese selamlar..ismailadige aramıza hoşgeldin..hüseyin oldukça açıklayıcı sorularının hepsini aydınlatacak yazıyı yazmış..rıdvan da kalanları tamamlamış..bana diyecek pek bişi kalmamış..mithat hocamın da dediği gibi fırsat buldukça baştan sona okuyabilirsen başlığımızı oldukça fazla bilgi sahibi olursun...gönlündeki motora kavuşman dileğiyle..

herkese iyi akşamlar şimdiden..saygılar,sevgiler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler