Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün erken kalktım. Saat 2'yi biraz geçiyordu.
    Aslında şu uyku saatlerini düzenlemek lazım. Sonra geceleri geziyoruz, büyükşehir belediyesi bu motor kirli deyip yıkıyor
    hahahah doğru diyorsun orayı unutmuşuz dünkü halini videoya çekseydim her seyrettiğimde gülmekten yerlere yatardım herhalde
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    teşekkür ederim floy gelmeme yakın sana burdan ulaşırım insallah bı terslık olmazsa..Slayerrr ben sahıbınden.comda bakıyorum motorlara orda bı kactane belırledım kendıme suan ıcın,gosume en hos gelenı ızmırde kı oldu.hayırlısıyla bı aksılık olmazsa almakta kararlıyım.teşekkür ederim yardımlarınız ıcın ıkınızede..

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gül gibi makineyi bedavaya satıyorsunuz.hele bir de dopdolu makine,içim gitti valla.ticaret ile uğraşsam alır,daha yükseğe satardım. hayırlısı tabi sizin için problem yoksa sorun da yoktur ama fiyat çok düşük cidden..
    Hocam sorma, vallahi zaten içim gidiyor amma ve lakin hatun da başımın etini yiyor araba istiyorum diye, bu ara biraz sıkışığım yoksa bu fiyata satmayı bırak hiç satmayı düşünmem.. motoru aldığımdan beri 4000 km yaptım bir kere tık demedi, nazar değmesin.. tekrar alırken de böyle fulll olanı bulmak zor olacak amma elden ne gelir.. :( Hiç olmazsa yabancıya gitmesin de arada bir burada resimlerini neyin görelim diye umut ediyorum

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    selam arkadaslar,

ben birkac sey soracagim, bilgisi olan cevaplayabilirse sevinirim;

1- Enjeksiyonlu modellerde rezerve depo yok mu? gecen Slayer ile baktik, goremedik? Yoksa sebebi ne olabilir?
    2- Benim motorun uzun yol rodaji yapilmadi daha, 4-5km boyunca mi 4-5dk boyunca mi maksimum hizda surup sonra motoru dinlendirmek gerekiyormus. Bunun hakkinda kesin bilgisi olan var mi? Maksimum hiz derken, kaci gormeliyim?
    3- Normal, zorlamadan suruste devir kac civarlarinda olmali?

cevap vereceklere simdiden tesekkurler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

ben birkac sey soracagim, bilgisi olan cevaplayabilirse sevinirim;

1- Enjeksiyonlu modellerde rezerve depo yok mu? gecen Slayer ile baktik, goremedik? Yoksa sebebi ne olabilir?
    2- Benim motorun uzun yol rodaji yapilmadi daha, 4-5km boyunca mi 4-5dk boyunca mi maksimum hizda surup sonra motoru dinlendirmek gerekiyormus. Bunun hakkinda kesin bilgisi olan var mi? Maksimum hiz derken, kaci gormeliyim?
    3- Normal, zorlamadan suruste devir kac civarlarinda olmali?

cevap vereceklere simdiden tesekkurler.
    1. Buna enj. model sahibi biri cevap versin.
    2. Senin motorun yanlış hatırlamıyorsam 4000 km'deydi. Uzun-kısa yol farketmez, rodaj zamanı geçmiş zaten. Yani artık rodaj yapman mümkün değil.
    3. 8 bin devir civarı iyidir. Ama yine de keyfine kalmış, ben şu sıralar biraz ihtiyar modunda kullanıyorum 6-7 bin deviri geçmiyorum.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkadaslar tayfunun motoru alamadım kısmet Manisa'ya geldim buradan bir motor buldum geldim baktım temiz bir makine şimdi aldım yarın yola çıkıp yawas yawas geze geze gelecegim Gökçeada'ya gidip iki gün kamp yapıp oradan istanbula gelecegim artık bir Gv 250 im var )) cok heyecan verici motora asık oldum valla basıyor gidiyor basınca duruyor dururken bosa atmak da zorlanıyorum onun haricinde acemiliğim gecti motora ilk vitesli motorum )
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tayfunun motoru alamadım kısmet Manisa'ya geldim buradan bir motor buldum geldim baktım temiz bir makine şimdi aldım yarın yola çıkıp yawas yawas geze geze gelecegim Gökçeada'ya gidip iki gün kamp yapıp oradan istanbula gelecegim artık bir Gv 250 im var )) cok heyecan verici motora asık oldum valla basıyor gidiyor basınca duruyor dururken bosa atmak da zorlanıyorum onun haricinde acemiliğim gecti motora ilk vitesli motorum )
    Hayırlı olsun. Yola çıkmadan önce yağını değiştirmeni tavsiye ederim. Yolun uzun ve en önemli şey yağ.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    1. Buna enj. model sahibi biri cevap versin.
    2. Senin motorun yanlış hatırlamıyorsam 4000 km'deydi. Uzun-kısa yol farketmez, rodaj zamanı geçmiş zaten. Yani artık rodaj yapman mümkün değil.
    3. 8 bin devir civarı iyidir. Ama yine de keyfine kalmış, ben şu sıralar biraz ihtiyar modunda kullanıyorum 6-7 bin deviri geçmiyorum.
    hadi ya, peki kac km'de iken yapilmaliydi bu uzun yol rodaji? yapilmamis olmasi neyi etkiler?

cevaplar icin tesekkurler bu arada.

@cansalkan

hayirli olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya, peki kac km'de iken yapilmaliydi bu uzun yol rodaji? yapilmamis olmasi neyi etkiler?

cevaplar icin tesekkurler bu arada.
    Rodaj ilk 1000 km'de yapılır. Rodajın uzun yolu da olmaz. Aslında uzun yolda yüksek ve sabit hızla gideceğin için uzun yolda hiç rodaj olmaz. Rodajda önemli olan ani olarak yüksek hızlara / devirlere çıkmamak, sürekli sabit hız ve devirde kullanmamak. Hatta kullanım kılavuzu derki; ilk 800 km gaz kolunun sadece yarısını kullanın daha sonra kademeli olarak gazı arttırın. Ama dediğim gibi artık rodaj seni ilgilendirmiyor zamanı geçti.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkadaslar malum motoru yeni aldım 2009 model 4000 km de temiz bir motor hemen bir sorum olacak yağ bakılan yerden bir iki damla yağ sizdirir gibi olmuş bunun sebebi ne olabilir acaba

---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

Hayırlı olsun. Yola çıkmadan önce yağını değiştirmeni tavsiye ederim. Yolun uzun ve en önemli şey yağ.
    Yağı yeni değişmiş motorun kontrol ediyorum yağı da var yanliz dediğim gibi bir iki damla o çamlık bakılan yerden damlama yaptı acaba yağı faZla mı koydular bilmeden
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı yeni değişmiş motorun kontrol ediyorum yağı da var yanliz dediğim gibi bir iki damla o çamlık bakılan yerden damlama yaptı acaba yağı faZla mı koydular bilmeden
    Fotoğraf koyabilirsen iyi olur. Koyamazsan da herhangi bir gv250 fotoğrafında işaretleyebilirsin.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    mototor enjeksiyonlu kullanıcı olarak 1. sorunun cevabı rezerve yok, benzin filtresi yok, benzin musluğu yok! nedeni nedir bunuda biliyor değilim.Alışılageldiğimiz usulden farklı bir durum
    bakımlarda sıkıntı oluyor biraz bu durm ya ne yapaılım artık..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Fotoğraf koyabilirsen iyi olur. Koyamazsan da herhangi bir gv250 fotoğrafında işaretleyebilirsin.
    CeP telefonundan giriyorum daha detaylı anlatayım bu yağ seviyesinin kontrol edildiği ufak yuvarlak sefaf yağın gözüktüğü bir ufak cam in hemen kenarından bir iki damla yağ akmış bunun nedenini çıkaramadım daha önce basına gelen varmi 2009 model 4000 km de
    S&T kanuni Gv 250

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    benimle ilgilenen arkadaslara teşekkür ediyorum ama gv250 li alma planımı biraz ertelemek zorunda kalacağım ailem bana hediye olarak sıfır kuba KH150-12D almıslar bende heveslerını kıramadım artık bır sene bununla ıdare edecegım tekrar tesekkur edıyorum herkese.iyi sürüşler...

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu sattım bugün.Forumdan çok iyi ve motorun hakkını vererek gözü gibi bakacak bir arkadaşla anlaştık.İçim çok buruk gerçekten enduro-cross hevesine sattım motorumu.Beni ikna eden kardeşime buradan sevgilerimi iletiyorum
    Bende yeni motorumu alınca belki keyfim yerine gelirKapora teklif etti ama kabul etmedim Can arkadaşımdan Pazartesi KAdıköyde buluşup satışı tamamlayacağız.

Herkese merhaba.Motorum tekrar satışta.Bilgilerinize sunarım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3459421/detay/
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese günaydın..

can o zaman bu seferki motorun hayırlı olsun diyelim.o yağ sızdırması olayını ben de tam anlayamadım.yağı yeni değişmişse bence yağ konulan yerden sızıyor da olabilir.yada yağ filtresinden de sızıyor olabilir.yoksa yağ seviyesine bakılan küçük camdan sızma ihtimali olabilir ama bence en son ihtimal olur.yani resim göstermekte fayda var..

g_gokhan kuba hayırlı olsun.kazasız belasız binersin inşallah..

mototor slayerrr tüm sorularını cevaplamış zaten.o yüzden sıkıntı yok gibi..

herkese keyifli sürüşler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

cherkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Motor gayet güzel bakımlı duruyor. biraz fazla km yapmışsın abi ama çalışan demir ışıldar :D . Yarın iş çıkışı Yalova'ya giderken görmek isteri motoru ben bu aralar almayı düşünürum ciddi olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Motor gayet güzel bakımlı duruyor. biraz fazla km yapmışsın abi ama çalışan demir ışıldar :D . Yarın iş çıkışı Yalova'ya giderken görmek isterim motoru ben bu aralar almayı düşünüyorum ciddi olarak.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)

Uçmuşsun hocam sen. Polemik yaratmak için söylemiyorum. Benim fikrim bu.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçmuşsun hocam sen. Polemik yaratmak için söylemiyorum. Benim fikrim bu.
    arkadaşım bence hiç uçmamış hatta tam fiyatını biçmiş ben o arkadaşın yerinde olsam 6000tl den bir kuruş inmem.sen uçmayan bir ilandan motor sahibi ol istersen yada ortaya fikrini soran olmadan söleme.eğer hocana fikrini sölüceksen de özelden mesaj at hocana..benim diyeceğim budur.burada bunların muhabbetini yapmak kadar saçma sapan bişi yok.güzel güzel paylaşımlar olur sonra hep gv250 sahibi olmayan dışarıdan biri gelir bir çomak sokar bir fikir sallar ve kaybolur.ortalığı bulandırmaktan başka bişi değil.gv250 ile ilgili sorun paylaşımın falan varsa güzel güzel konuşalım yoksa buradaki arkadaşları taciz etmek hoş bişi değil..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bence hiç uçmamış hatta tam fiyatını biçmiş ben o arkadaşın yerinde olsam 6000tl den bir kuruş inmem.sen uçmayan bir ilandan motor sahibi ol istersen yada ortaya fikrini soran olmadan söleme.eğer hocana fikrini sölüceksen de özelden mesaj at hocana..benim diyeceğim budur.burada bunların muhabbetini yapmak kadar saçma sapan bişi yok.güzel güzel paylaşımlar olur sonra hep gv250 sahibi olmayan dışarıdan biri gelir bir çomak sokar bir fikir sallar ve kaybolur.ortalığı bulandırmaktan başka bişi değil.gv250 ile ilgili sorun paylaşımın falan varsa güzel güzel konuşalım yoksa buradaki arkadaşları taciz etmek hoş bişi değil..
    burası forum. herkes fikrini söylemekte serbest. amacımın polemik yaratmak olmadığını yazmıştım.
    "biri gelir bir çomak sokar bir fikir sallar ve kaybolur" demişsin. asla kaçmam buradayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler