Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim en500 o zamanlar benim corsa arabamdan fazla yakıyordu ama basdınmıda racing makina gibi kafa kaldırıp gidiyordu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim en500 o zamanlar benim corsa arabamdan fazla yakıyordu ama basdınmıda racing makina gibi kafa kaldırıp gidiyordu..
    Biraz yakıyormuş ama ne yapalım, ben tipine vuruldum..
    100km de 2 lt fazla yaksa da 1000 km de 80 TL eder,
    çok büyük bir fark değil.
    Sonuçta gezmek için kullanacağım..

Teşekkürler, iyi haftalar..

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Merhaba Arkadaşlar, Gv 250 kullanımdaki tecrübelerinize binaen (yeni bir gv 250 kullanıcısı olarak) bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Motor ısındığı zaman, kontağı kapatınca boş vitese zor geçiyor ve boşa geçtiği halde boş vites göstergesi yanmamakla birlikte marş basmıyor. Soğuduğu zaman sorun çözülüyor. Bazen sıcakkende boş ışığı yanıp marş aldığı oluyor ama büyük oranla almıyor. Açıkcası bulunduğum yerdede yeniyim, onun için ustalara da pek güvenemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, Gv 250 kullanımdaki tecrübelerinize binaen (yeni bir gv 250 kullanıcısı olarak) bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Motor ısındığı zaman, kontağı kapatınca boş vitese zor geçiyor ve boşa geçtiği halde boş vites göstergesi yanmamakla birlikte marş basmıyor. Soğuduğu zaman sorun çözülüyor. Bazen sıcakkende boş ışığı yanıp marş aldığı oluyor ama büyük oranla almıyor. Açıkcası bulunduğum yerdede yeniyim, onun için ustalara da pek güvenemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Motor zaten genel olarak boşa zor geçiyor. Alıştıktan sonra sorun olmaz ama zaten çalıştırmak için boşa almak zorunda değilsin. Yan ayak kapalıyken debriyaja bastığında motor çalışır.

Arkadaşlar bu gv250 yi tavsiye ediyormusunuz? keeway ile bu marka arasında kaldım.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar,

Bazı arkadaşlar beni hatırlar, GV 250 imi satana kadar birçok paylaşımımız olmuştu bu başlık altında. Hala başlığı takip ederim ara sıra..

Dün itibariyle Kawasaki EN500 ile tekrar yollara döndüm. Umarım sizlerle yollarda karşılaşırız..

Başta İlker ve Hakan olmakla birlikte tüm arkadaşlara selamlar...

İyi günle dilerim..
    yasin abi hani enduro alacaktın chooper sevdası başka dimi ?abi motorun hayırlı olsun haberleşelim görüşelim turlayalım bi ara kendine dikkat et..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:18 ----------

Alıntı Serkan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gv250 yi tavsiye ediyormusunuz? keeway ile bu marka arasında kaldım.
    slm kardeş keeway le gv 250 arasında kalınırmı ya..bana göre gv 250 sınıfının en iisidir bütçen müsatse düşünme al derim..şimdiden hayırlı olsun

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçiş sorunu,bazılarında cdi sorunu ve ek olarak bence bir kronik sorun daha: Isınma sorunu...Hem sıvı hem hava soğutmalı olmasına rağmen motor sadece hava soğutmalı olan motorlardan daha fazla ısınıyor.Bunun için gv650'lerde ön silindirin orada fan var.Ben o tarzda ve ısıya dayanıklı bir fan bulup ön tarafa takmayı düşünüyorum.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı Serkan37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorumu almadan önce ben de keeway bakıyordum. Hatta itiraf edeyim Hyosung'u pek duymamıştım bile. Sonra benim motorun ilanını gördüm ve biraz araştırdım. Kalitesinden bahsediyordu herkes, bir de gücünden. Ancak motorun kalitesinden bakımları için motoru söktükçe emin oldum. Kullanılan her parça incelikle düşünülmüş ve güzel tasarlanmış. Sonuç olarak Keeway fiyatına göre güzel motor ikinci tercihim o olurdu, fakat fiyat/performans açısından bakarsan Hyosung u tavsiye ederim.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Alıntı mosfet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeş keeway le gv 250 arasında kalınırmı ya..bana göre gv 250 sınıfının en iisidir bütçen müsatse düşünme al derim..şimdiden hayırlı olsun
    Evet sıfır almayı tercih ediyorum. Teşekkürler

Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorumu almadan önce ben de keeway bakıyordum. Hatta itiraf edeyim Hyosung'u pek duymamıştım bile. Sonra benim motorun ilanını gördüm ve biraz araştırdım. Kalitesinden bahsediyordu herkes, bir de gücünden. Ancak motorun kalitesinden bakımları için motoru söktükçe emin oldum. Kullanılan her parça incelikle düşünülmüş ve güzel tasarlanmış. Sonuç olarak Keeway fiyatına göre güzel motor ikinci tercihim o olurdu, fakat fiyat/performans açısından bakarsan Hyosung u tavsiye ederim.
    Uzun süre kullanacağım. Japon almak isterdim fakat öğrenci olduğum için bütçemi keeway ve ya hyosung a ayarladım. Kaliteli olsun istiyorum. Hyosung nede olsa çin malı değil. Tercihim Hyo dan yana olabilir. İlgin için teşekkür ederim.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gv250 ile keeway kıyaslanamaz ki.arada baya fark var.ya motor güçleri arasında bile baya fark var.gv250 tavsiyemizdir.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Artık Yok...
    şimdi benim gv250 cilerden bir ricam var. artık yıllardır kullana kullana bu gv250 nin eksi yanları artı yanları yapılması gereken iyileştirmeler aksesuarlar ince ayar ve trickler belli artık.. ama forumlarda genelde bu tür bilgiler bölük pörçük oluyor ve sayfalar ilerledikçe insanlar geçmiş sayfalardaki konuları okuyamıyor haliyle..

benim bir fikrim var en azından bir tane walkthrough tarzında yol gösterici bir dökuman bilgi kılavuz tarzında bir blogda bütün ana bilgiler anlaşılır basit şekilde toplansa listelense bu kadar bilgide çöpe gitmemiş olur..

474 sayfanın da bir özeti olmuş olur çok faydalı olur..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    yapalım hocam tabiki ama sen bize yol göster nası yapcaz vs.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    bu blog fikrini ben de dusunmustum, hatta ilk bos zaman buldugumda baslayacaktim yoruk abimizin son sayfalarda verdigi yararli bilgilerden.

ugrasacak olanlar varsa beraber biseyler yapabiliriz.

bu arada hala alamadim gv 250'mi, beyin bekleniyormus daha, nasil bir teknik servisi varsa kanuninin, yaklasik 10 gundur bos bos duruyor orda motor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:36 ----------

burdan link paylasmak kurallara aykiri mi bilmiyorum, eger oyleyse ozelden de yollayabilirm linki. cok basitinden bir blog olusturdum, bloga da yazdigim uzere tecrubem yok pek, yardimlarinizi esirgemeyin;

http://gv250.blogspot.com/

olmasi gerekenler hakkinda fikirlerinizi soylerseniz yavas yavas eklemeye baslayabiliriz bloga.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Arkadaşlar merhaba.Benim Gv 250'ye sis farı takmak istiyorum.Uzun süredir araştırıyorum pek bir şey bulamadım.Kadıköyde veya Sirkeci'de yada ne bilim biryerde bu işten anlayan elinde çeşit yada bizim makineye uygun far'ı olan gidince taktırabileceğim ilerde aküden de eletrik tesisatından da sorun yaşamayacağım bildiğiniz bir dükkan var mıdır acaba?

Ne biçim yazdım ben bu yazıyı
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Benim Gv 250'ye sis farı takmak istiyorum.Uzun süredir araştırıyorum pek bir şey bulamadım.Kadıköyde veya Sirkeci'de yada ne bilim biryerde bu işten anlayan elinde çeşit yada bizim makineye uygun far'ı olan gidince taktırabileceğim ilerde aküden de eletrik tesisatından da sorun yaşamayacağım bildiğiniz bir dükkan var mıdır acaba?

Ne biçim yazdım ben bu yazıyı
    tayfun en çok bu konuda hata yapılıyor yapmaman için bizin cihan audo sana yol gösteriri hatta yapabilir sanırım sen garaja yakınsın gel tanış burda yardımlaşın

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayfun en çok bu konuda hata yapılıyor yapmaman için bizin cihan audo sana yol gösteriri hatta yapabilir sanırım sen garaja yakınsın gel tanış burda yardımlaşın
    Evet bende araştırınca gördüm ki işlevsiz veya ömrü kısa ürünler montajlar var.Hatta yanlış ve eksik elektronik bilgisi sebebi ile akü bitmeleri hatta elektrik tesisatına verilen zararlar mevcut.O yüzden sordum.

Doğru garaj'ın içerenköy'de olduğunu okumuştum formunda
    Müsait bir gün uğrayayım forumda ki bir çok arkadaş ilede tanışma fırsatı yakalarım

Teşekkürler
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Teşekkürler

[QUOTE=mosfet;2378646]yasin abi hani enduro alacaktın chooper sevdası başka dimi ?abi motorun hayırlı olsun haberleşelim görüşelim turlayalım bi ara kendine dikkat et..[COLOR="Silver"]

Teşekkürler Ahmet,
    Chopper aşkı başka dediğin gibi..

Bir ara turlayalım gerçekten, güzel olur..
    Hatta fırsat bulabilirsem cumartesi veya pazar, Sakaryadaki şenliğe gideyim diyorum, İzmitten arkadaşları da ayarlayabilirsem güzel olur..

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @slayerrr

tesekkurler cevap icin.

tek farki karburator yerine enjeksiyonsa daha iyi olmus diyebilir miyiz yani?

fazla para verip 2010 almaya deger mi'yi de, tecrubem yok diye soruyorum. gv 250'yi bilen birisi olarak, ilanda verdigim motorun bir sorunu falan yoksa o parayi verip alir misin mesela sen?
    Merhaba, ben bu sitede canan taş'ın motorunu aldım 4 ay önce. Ancak sürekli seyahat ettiğimden binemiyorum bir türlü. Bir de şirket aracım oldu. O nedenle satmaya karar verdim. Aldım paraya vereceğim (tabi aksesuarlar için harcadığım parayı ilave ederek). Sahibinden.com da 51920635 nolu ilan benim motordur. İlgilenen olursa 05333886774 ten ulaşabilir bana. bu formu takip eden herkes motoru ve Cananı zaten bilir. O nedenle fazla söze gerek yok.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapalım hocam tabiki ama sen bize yol göster nası yapcaz vs.
    arkadaş bence güzel bir start vermiş http://gv250.blogspot.com/ burdan devam edilebilinir ... her kez bilgilerini yapılabilicek şeyleri fabrikadan çıkıpda hysoungun yapmadığı ama yapılması mecburi yada olsa çok daha iyi olur denebilicek şeyleri burda yazabilir..

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdan link paylasmak kurallara aykiri mi bilmiyorum, eger oyleyse ozelden de yollayabilirm linki. cok basitinden bir blog olusturdum, bloga da yazdigim uzere tecrubem yok pek, yardimlarinizi esirgemeyin;

http://gv250.blogspot.com/

olmasi gerekenler hakkinda fikirlerinizi soylerseniz yavas yavas eklemeye baslayabiliriz bloga.
    bence güzel bir başlangıç olmuş.. ama ayarlardan comments kısmınıda açık tutarsan insanlar yorumlarınıda yazabilir etkileşim olur.. birazda tabi görsellik olursa görsellik her zaman okumayı teşvik eder.. ortak bir bilgi havuzu oluşturula bilinir..

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    @logaritma

yorum kismi acik, ancak yorum yapmak icin giris yapmak gerekiyor google hesabindan.

hic giris yapmadan da yorum yazabilme ozelligni acabilirim?

gorsellik kismiyla da ilgilenecek olan varsa yetkileri verebilirim, hatta girip yazmak isteyen, biseyler anlatmak isteyen herkese verebilirim yetkileri. bu aralar cok vaktim olmayacak zaten ilgilenmek icin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler