Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    egeb aramıza hoşgeldiniz. Umarım motosikletinizle mutlu mesut sürüşler yaparsınız.

Ben motorumda farklı yağlar kullandım. Şu anda ipone yağ var motorda, bundan sonra da castrol kullanacağım. Ipone dan önce başka bir markayı daha denemiştim. Castrol en iyisi diyorlar. Bakalım deneyince anlarız (Ipone ile ilgili de hiç sorun yaşamadım gayet güzel). 10W-40 tavsiye ediliyor fakat ben 10W-50 alacağım castrol u.

Zincir yağında ise ipone ve castrol u karşılaştırırsak ben oyumu ipone dan yana kullanırım.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egeb aramıza hoşgeldiniz. Umarım motosikletinizle mutlu mesut sürüşler yaparsınız.

Ben motorumda farklı yağlar kullandım. Şu anda ipone yağ var motorda, bundan sonra da castrol kullanacağım. Ipone dan önce başka bir markayı daha denemiştim. Castrol en iyisi diyorlar. Bakalım deneyince anlarız (Ipone ile ilgili de hiç sorun yaşamadım gayet güzel). 10W-40 tavsiye ediliyor fakat ben 10W-50 alacağım castrol u.

Zincir yağında ise ipone ve castrol u karşılaştırırsak ben oyumu ipone dan yana kullanırım.
    Daha yeni meşhur niyazi ustaya bakım yaptırdım yağını falan da değiştirdi castol kullanmamamı söyledi liqui moly veya ipon tavsiye etti hakikaten şu anda motorun sesi bile değişti benim tavsiyem castrol kötü yağ olmayabilir ama ipone'dan vazgeçme.

Motosikleti
    SUZUKİ VL 800 İNTRUDER
    Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle...Bende 2007 gv 250 var..Henüz alalı 1 ay oldu.Benim aklıma takılan bir konu var motor ile ilgili.Çalışırken Sanki zızıltı mı derler yoksa gazal sesi mi derler bilmem tarif edebiliyormuyum sani öyle bir ses var.Şöyle TOK bir ses yok...Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bu arada motorumun çalışmasında gidişinde veya herhangi bir yerinde bir sıkıntı yok.Sadece bu ses canımı sıkıyor...Bilgilendiren arkadaşım olursa çok sevinirim...Saygılar...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkercim sen sorunca baktım şimdi benim yakıtlarımı tuttuğum Excel listeme. Benim yakıt değerleri toplam Transalp kullanımımda ortalama 100 km.de 5,36 Lt. En düşük 5,11, en yüksek 5,87 yakmışım. Yani 6 Lt'yi hiç görmemişim. Bu değerler hep şehiriçi değerleri ve sakin kullanımdaki değerlerdir. Yani 90-120 (yeri geldiğinde 140'da yaptım tabi) arası kullanımda, zaten daha fazla hızı sevmeyiz biliyorsun
    abicim tabiki hızı sevmiyoruz ruhumuza aykırı biz rüzgarı seviyoruz
    şehir içi o şekilde ise şehir dışı muhtemelen 4.80 civarına kadar düşer herhalde.benim de maksimum yapacağım yine 120 olur.daha fazlasına gerek yok bence.ya dl650 temizi çok pahalı olacak o yüzden xl650 ye doğru kayıyorum yavaş yavaş bakalım.kısmet.teşekkürler bu arada orhancım.

egeb motorun hayırlı olsun,aramıza hoşgeldin.resimleri bekliyoruz..

bu arada bugün öğle arasında paydos zamanı daha önceden alınan arka çantamızın motora montajını gerçekleştirdik.sissybar şuan krom kaplatamadığım için çirkin görünüyor ama araştırmalarım devam ediyor.onu da halledeceğim.bir de motorun selesini komple değiştirmek için bir projem var.bir tane döşemeci ile görüşeceğim numarasını verdiler.o yardımcı olur dediler.bakalım nasıl olacak.yine sizi bilgilendiririm.işte sissybar çantası ve karacamın şimdilik son hali

çantayı alırken diğer yan çantalarda olduğu gibi kilitli sisteme sahip bir çanta seçtim.

eveet benden şimdilik bu kadar.herkese iyi geceler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim tabiki hızı sevmiyoruz ruhumuza aykırı biz rüzgarı seviyoruz
    şehir içi o şekilde ise şehir dışı muhtemelen 4.80 civarına kadar düşer herhalde.benim de maksimum yapacağım yine 120 olur.daha fazlasına gerek yok bence.ya dl650 temizi çok pahalı olacak o yüzden xl650 ye doğru kayıyorum yavaş yavaş bakalım.kısmet.teşekkürler bu arada orhancım.

egeb motorun hayırlı olsun,aramıza hoşgeldin.resimleri bekliyoruz..

bu arada bugün öğle arasında paydos zamanı daha önceden alınan arka çantamızın motora montajını gerçekleştirdik.sissybar şuan krom kaplatamadığım için çirkin görünüyor ama araştırmalarım devam ediyor.onu da halledeceğim.bir de motorun selesini komple değiştirmek için bir projem var.bir tane döşemeci ile görüşeceğim numarasını verdiler.o yardımcı olur dediler.bakalım nasıl olacak.yine sizi bilgilendiririm.işte sissybar çantası ve karacamın şimdilik son hali

çantayı alırken diğer yan çantalarda olduğu gibi kilitli sisteme sahip bir çanta seçtim.

eveet benden şimdilik bu kadar.herkese iyi geceler..
    Çok yakışıklı kerata.Bende yapıcam

Sissy bar,yan ve arka çanta,sis far ve motor koruma demiri Yine para harcayacağız.

Bu arada Yörük sana mesaj attım.Ama mesajı seni İstanbul'da yaşıyor diyerek göndermiştim.Dikkate alma arkadaşım
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlkercim maşallah yakıyor güzelim GV
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    merhaba ilker gercekten sisibarda çantada çok yakışmış harika ama sanırım sisi barı nikelaj yaptıramadın oralarda yaptıramadıysan yine sölüyorum kargo yada otobüsle bana yolla ben burda bi günde hallettire bilirim maliyetli bişiy deyil çünkü bilgin olsun tekerin hep düz bassın kardeşim

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    İlker Hocam çanta çok güzel olmuş güle güle kullanın. Nacizane bir tavsiyem olacak. Döşemeciye gitmişken, sissybarın yaslanma süngerini, sissybarın şaseden uzantısının içe doğru kıvrılıp bittiği noktaya kadar uzatsanız daha süper bir görüntü olur bence.

kilitci Hocam aslına bakarsanız belki de ustanız haklıdır, fakat benim ruhumda var farklılıkları deneme isteği, seviyorum karşılaştırıp sentezler yaratmayı (tabi kendimce sınırlar çerçevesinde ) Dolayısıyla, castrolu bir deneyeceğim. Sonuç itibariyle o da kötü yağ değil. Ancak şimdi aklıma geldi hem marka hem de 10w-40----10w-50 değişiminin ikisini birden yaptığımda iki bağımsız değişkenden hangisinin sonucu etkilediğini bilemem. Dolayısıyla sağlıklı bir analiz için ikisinden birini değiştirmek lazım.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar..

orhan teşekkür ederim.xl650 ile düşüncemi yazmıştım herhalde resimlerden o kısma dikkat edemedin.teyidini bekliyorum dostum..

hakan teşekkür ederim.sissybarın kaplamasını yaptıracağım ama fırsatım olmadı,sanayide burada yapan bir eleman varmış.yaptıramazsam sana yollarım abi tekrar teşekkürler..

hakan hocam teşekkürler,ilgin için.normalde bu haftasonu da bahsettiklerimi yapacaktım ama memleketten anam babam kardeşlerim gelecek,misafirler olunca bir sonraki haftaya kalacak artık..

bu arada ben de castrol kullanacağım yakın zamanda değişecek yağı.7200 km deyim..aslına bakarsanız daha henüz hakkını veremedim motorun,şimdi bebek de bekliyoruz hanım da eşlik edemiyor bana.bakalım herhalde hakkını veremeden tüm kafamdakileri yaptırıp satacağım böle giderse

tayfunbora,bu aksesuar olayı tamamen zevk ve hayal meselesi.ben bir ara sissybarın yanlarına da kolları dayamak için iki tane kol dayama demiri düşündüm ama şimdilik iice hesap edemediğim için kaldı.kafamdakileri bitireyim de bakalım artık..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan teşekkür ederim.xl650 ile düşüncemi yazmıştım herhalde resimlerden o kısma dikkat edemedin.teyidini bekliyorum dostum..
    İlkercim haklısın kusura bakma dostum atlamışım orayı ben Vallahi uzun yolda 4,80'e düşermi bilemiyorum çünkü hiç uzun yola çıkamamıştım ben Transalp ile. Ama Murat (Rebel) iyi geziyor benim motorla ona sorabilirsin. Her ne kadar topiğe çok sık gelmese de ara ara yazar
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkürler dostum.murat abiye özelden mesaj attım bakalım cevap verir herhalde uygun bir zamanında..iyi akşamlar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arkadaşlar bir süre önce hava filtresi sorunu vardı sanırım bir kaç kişide bulunamıyordu hatırladığım kadarıyla... Konuyu takip etmedim ama eğer hala ihtiyaç varsa kartal yeşilyurt motorda var 6 taneydi ben alırken 5e düştü

Bu arada karşınıza çok dehşet bir gv250 ile gelmeye hazırlanıyorum umarım beğenirisniz
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaşlar herkese selamlar tekrar,
    Daha önceki mesajlarda Gv250 alacağımı yazmıştım sonradan 2. el almaya karar kılmıştım ancak 2. el almadan önce sıfır olanına galerinin birinde bakmak istedim. Haftalardır Antalya ve çevresindeki galerilere bakıyorum fakat hiçbir yerde bir tane bile Gv250 yok. Çoğu zaten motordan habersiz ama fabrikada bile yokmuş söylediklerine göre. 2-3 ayda bir geliyor dediler bu motorun üretimi falan mı durdu acaba aranızdan durum hakkında bilgisi olan var mı? Gerçekten acayip asabım bozuldu, bugün motorun kendisini bulamıyorsak yarın parçası falan lazım olduğunda bulmak işkence olacak gibi gelmeye başladı.
    [B][I][COLOR="Blue"]I believe I can see the future
    because I repeat the same routine.[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum üretimden kalkmadı diye biliyorum ama kanuni bayilerinde st kanuni olarak araştırmalısın.bildiğim kadarıyla talebe göre sipariş veriyolar.yani sipariş vermenden önce istersen kuralkanı arayıp stok durumunu sor.eğer başka illerde varsa antalya bayisine gönderirler ve alabilirsin.telden bir araştır derim..

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Herkese selamlar.

Uzun zamandan beri forumda sizleri takip ediyorum. Yapmış olduğum araştırmaların ve incelemelerim sonucunda bende bir ikinci el GV250 satın almaya kara verdim ve bir süredir de araştırmalarıma devam ediyorum. Hafta sonu iki tane motosiklete bakmak için sahipleriyle sözleştik. A2 ehliyetimi yeni aldım ama motor konusunda hiç tecrübem yok diyebilirim. Nelere dikkat etmeli neleri gözden kaçırmamam gerekiyor. Bakacağım motorların ikisi de 2007 model. yaklaşık olarak 5.000-10.000 km aralığında ve fiyat olarak 4.500 gibi bir rakama anlaşmayı umut ediyorum. Motorun birinde tüm aksessuarlar mevcut ama diğerinde motor koruma demiri dahil hiç bir aksessuarı yok. Bunları piyasadan ne fiyatlarda temin edebilirim veya gerçekten bulabilir miyim.

Camiaya yeni bir GV250 kullanıcısı kazandırmak adına yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    street avanger 150
    arkadaşlar merhaba bende gv 250 nin 2011 sıfırını arıyorum internetten araştırdım ama yine fikir verecek arkadaşlar varsa (fiyat konusunda) haber cevap bekliyorum

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı IzuaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar tekrar,
    Daha önceki mesajlarda Gv250 alacağımı yazmıştım sonradan 2. el almaya karar kılmıştım ancak 2. el almadan önce sıfır olanına galerinin birinde bakmak istedim. Haftalardır Antalya ve çevresindeki galerilere bakıyorum fakat hiçbir yerde bir tane bile Gv250 yok. Çoğu zaten motordan habersiz ama fabrikada bile yokmuş söylediklerine göre. 2-3 ayda bir geliyor dediler bu motorun üretimi falan mı durdu acaba aranızdan durum hakkında bilgisi olan var mı? Gerçekten acayip asabım bozuldu, bugün motorun kendisini bulamıyorsak yarın parçası falan lazım olduğunda bulmak işkence olacak gibi gelmeye başladı.
    merhaba dostum öncelikle..
    yaklaşık 5 aydır bende sıfır gv arıyordum..ve bu gv leri türkiyeye getiren distribitör ile yüz yüzüze konuşmuş biri oalrak yaklaşık 2 seneye yakın sıfır gv gelmiyecveğini söyledi..sebep ise bu global ile kanuni arasında yaşanan isim hakkı muhabbetinden kaynaklanıyor..hala bir çözüme kavuşmadığı içinde motoru fabrika vermiyormuş..üretiminin durduğu yok yani..
    parça konusundada buradaki arkadaşlar benden daha tecrübeliler ama bende bilgi ve yorumları iyi takip ettiğimden gv nin parça sıkıntısı yok..hyosungsource den istediğin parçayı getirtebiliyorsun ondan yana sıkıntı yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:58 ----------

Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

Uzun zamandan beri forumda sizleri takip ediyorum. Yapmış olduğum araştırmaların ve incelemelerim sonucunda bende bir ikinci el GV250 satın almaya kara verdim ve bir süredir de araştırmalarıma devam ediyorum. Hafta sonu iki tane motosiklete bakmak için sahipleriyle sözleştik. A2 ehliyetimi yeni aldım ama motor konusunda hiç tecrübem yok diyebilirim. Nelere dikkat etmeli neleri gözden kaçırmamam gerekiyor. Bakacağım motorların ikisi de 2007 model. yaklaşık olarak 5.000-10.000 km aralığında ve fiyat olarak 4.500 gibi bir rakama anlaşmayı umut ediyorum. Motorun birinde tüm aksessuarlar mevcut ama diğerinde motor koruma demiri dahil hiç bir aksessuarı yok. Bunları piyasadan ne fiyatlarda temin edebilirim veya gerçekten bulabilir miyim.

Camiaya yeni bir GV250 kullanıcısı kazandırmak adına yardımcı olursanız çok sevinirim.

selamlar..
    eğer istanbul ve avrupa yakasında oturuyor isen almadan kesinlikle bana danışmanı şiddetle tavsiye ederim bundan 3 sayfa önce yaklaşık istatisliklerimi tutmuştum..sahibinden com da ilan numaralarıyla birlikte.. toplam 6 tane gv baktım.. ancak sonunda adam gibi bulabildim
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 tane gv baktım.. ancak sonunda adam gibi bulabildim
    Uğur aldın mı sonunda?

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vee söylemeyi unuttum.. en sonunda bir tanede ben GV buldum bende şaşırdım valla içinde heyecan falan yok hiç.. zannedersem şu ana kadar baktırdığım GV lerin hep haşat çıkmasından kaynaklı galiba..bundada umut beklemiyordum tabi

henüz motoru teslim almadım.. yarın hayırlısıyla notere gidip işlemleri halledeceğim..aldıktan sonrada gece fotolarını koyarım..

aldığım motor bu..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle

aranıza katılmak çok mutluluk verici birşey valla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur aldın mı sonunda?
    aynen. ama hala inanamıyorum heheh
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hayırlı olsun. Rengi de pek güzelmiş
    (bir ay öncesine kadar kırmızı [bordo] motor alacağıma hiç almam derdi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler