Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    arkadaslar kolaygelsin gv 250 lerin belirli bir zincir ebadı veya kodu varmıdır acaba bide en kaliteli zincir hangisidir yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    [QUOTE=Batuizm;2335514]sinirlendirmek değildi maksadım seni, çok yeni ve bilgisiz birisi olarak yardım almaya çalışıyorum ve kullandığım terimler belki hatalı olabilir... ayrıca motorunla ilgili bilgileri dürüstlükle paylaştığın için de çok teşekkür ederim... dedim ya alışveriş konusunda çok istismara uğratılan insanlar olarak biz türkler yoğurdu üfleyerek yiyer hale geldik...[COLOR="Silver"]

dosdgru ve tastamam konustugum halde burda farklı sekılde yazılırsa halı ıle pık yaptı sınırlerım.

kardes zıncır ebadları 520 genıslıgınde 116 bakla sayısında geenelde d.i.d marka fılan kullanılmak ta ama ben kore malı farklı bır marka ıle yenıledım gayette saglıklı cokda hosuma gttı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ERDINC_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kolaygelsin gv 250 lerin belirli bir zincir ebadı veya kodu varmıdır acaba bide en kaliteli zincir hangisidir yardımcı olursanız sevinirim.
    Bir kaç sayfa önce de yazmıştım. Zincir ölçüsü arkadaşın dediği gibi 520 ebat 116 bakla. Tavsiye edeceğim zincir D.I.D. x-ring'li zincir. Sanıyorum en uygun sitede reklamı olan entelenerji'de. Linki http://magaza.entelenerji.com/520-vx-116-x-ring.html

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    merhaba arkadaşlar..

bugun toplam 3 tane 2. el gv baktım..bakan arkadaşlara da faydalı olması açısından biraz detaylı anlatacağım..alacak olanlar bunları hesaba katarak alsınlar diye..

linklerini atacağım baktığım motorların.. 2 tanesini ustaya gösterdim sonuç ilginçti..

1. si beylükdüzünde olan bu motor:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0000004/detay/

gelelim motorun (-) lerine

- motorun modeli 2008 olmasına rağmen 2006 çıktı (satan abi bile bunu serviste öğrendi )
    - motorun km si 8800 olmasına rağmen ustam bunu pek doğru bulmadı.. çünkü motorun zinciri değişmiş ve dişlisi aşınmıştı..
    -motor sağa yatmasından dolayı egzozta el büyüklüğünde çizik hatta yarıklar mevcut..
    -deponun sağ kısmı boyalı..
    -motorda bilemediğimiz bir çekiş düşüklüğü mevcut
    -ayrıca motorun alt egzosu sarımsı lekeler mevcuttu ustamın söylediğine göre motor tek silindirle çalışmış uzun süre..

motorda egzoz değişmesi ve ıvır zıvır bakımlarını da sayarsak (zincir dişli set, lastik , egzoz )
    yaklaşık 1000 tl lik masraf mevcut..

tek artısı vardı motorun oda dış görünüşü.. iyi muhafaza edilmişti paslı yer yok gibiydi neredeyse..

2. si ise:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...g-gv250/detay/

bu motordaki (-) ler ise:

-motor dış görünüm olarak hiç bakılmamış..çizik dolu.. ön cam aparatları pas içinde
    -egzozta gene standart düşürmeden dolayı çizikler ve ayakkabıyla basıldığından dolayı oluşan lekeler..
    - en önemlisi ise motorun açılmış olmasıydı
    arkadaşın haberi yok bundan.. bunu yapan da ustası! yaklaşık 750 tl masraf yaptığını söyledi ama arkadaşın motorun açıldığından haberi yok..
    - zincir dişli set çok kötü durumda değişmesi şart her an yolda kalma ihtimaliniz var..
    - lastikler yarılmış değişmesi şart..
    - motor açılıp yapılmasına rağmen ( şüpheliyim o ayrı ) motor terleme yapmış ve motor bloğu yağ lekesi doluydu..

bu motordada aldıktan sonra 1500 tl den fazla masraf var (zincir dişli set, lastik, egzoz, motor bloğunun açılması cabası..)

diğer ve son olan ise bu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...g-gv250/detay/

bu motoru ustama gösteremedim satan arkadaş müsait olmadığı için..yarın arkadaşım gösterecek onun da sonuçlarını yazarım buraya..

gözlemleriğim (-) leri ise:

-motorda gene standart sağa yatma ve egzozta çizikler..
    -lastikler değişecek..
    -motor 19000 km ye gelmiş gene zincir dişli set değişecek..
    -motor terleme yaptığı için gene standart yağ lekecikleri.. ao kadar terleme yapmışki arka bloğun alt kısmında yarım parmak yağ birikmişti..
    -motor çok uzun süre yatmış ve hiç çalıştırılmamış..

şimdilik bu kadar benden burada amaç insanları kötülemek değil..sonuçta onlar da bazen işin farkında olmayabiliyorlar.. kimse kolay para kazanamıyor..ama iş aldatmaya gelince cabası..

önemli not: bahsettiğim motor sahipleri değil onlara satanlarda kabahat 2006 model motoru 2008 gösterenden ne beklersinizki ? motoru açılmış motordan ne kadar randıman alabilirsiniz ? açıkçası ben alamam..

herkeze saygı ve sevgiler kazasız sürüşler dilerim..
    umarım bende en kısa sürede bir tane temiz bulurumda burada bol bol takılırım
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bana en ilginç geleni 2008'in 2006 olması. Ruhsatında ne yazıyor bu motorun. 2008 yazıyorsa 2008'dir. 2006 yazsa zaten 2008 diye iddia etmez sanırım. Hani bayide 2 yıl kalmış olsa bile motor 2006 yılında ithal edildiyse 2050'de bile satılsa ruhsatında 2006 yazar. Bir de silindir bloğundaki yağlar. Şimdi dikkakli baktım fotolara yağ görünüyor. Hani olmaması lazım ama terlemeden dolayı belli-belirsiz çok az yağ olabilir. Ama bu kadar varsa bir yerlerinden yağ kaçırıyordur muhtemelen. Ayrıca 3. ilan dediğine de 2. sinin linkini koymuşsun.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinirlendirmek değildi maksadım seni, çok yeni ve bilgisiz birisi olarak yardım almaya çalışıyorum ve kullandığım terimler belki hatalı olabilir... ayrıca motorunla ilgili bilgileri dürüstlükle paylaştığın için de çok teşekkür ederim... dedim ya alışveriş konusunda çok istismara uğratılan insanlar olarak biz türkler yoğurdu üfleyerek yiyer hale geldik...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:04 ----------

cevabın için teşekkürler, yakıt tüketimi açısından bakarsak 10000,20000km civarı 2006-2008 arası karbüratörlü bi modelle 2010 enjeksiyonlu model arasında yakıt tüketimi açısından bi kıyaslama yapma şansımız oldu mu? ve yakıt tüketimi dışında eksi artıları nedir? 3500-4500tl arası eski modelden mi almalı yoksa 2010 çok daha iyi, vereceğin fazladan 2000tl yi hakediyor mu dersiniz?
    arkadaşım bana kalırsa çok farkedeceğini sanmıyorum.yani başlığımızda enjeksiyonlu modelleri kullanan arkadaşlarımız da var ama aradaki fark kuruşlarla ifade edilir o da çok bişi değiştirmez diye düşünüyorum.motorun st yada hyo olsun farketmez önemli olan styleoscar'ın da bahsettiği gibi alacağın motorun bakımlı ve sahibinin titiz biri olmasına dikkat et.bizim motorlara "apaçi" gibi binen drag yapar gibi "redline" da kalkmaya çalışan,hatta komiktir ki bizim motorların önünü kaldırmaya çalışanları gördüm ve duydum.hgal böyle olunca zincir de gider motoru da açarlar herşey olur yana da yatar.valla kötü.ama alırken dikkat etmeniz gerekenlerde bahsetmiş aynı zamanda styleoscar.bahsettiklerini okuyunca karacama şükrettim.çok şükür yatması bile yok inşallah hiçbirimizde de olmaz.

bu arada hala iddialıyım.bizim motorların bakımlarını tam zamanında ve eksiksiz yaparsak 100.000 km leri çok rahat görür.yeterki tarzına göre binilsin.zorlanmasın.

az kalsın unutuyordum; yeni motor alacak arkadaşlar gaz kesme olayını çok kafalarında büyütmesinler.çok rahatsız edici bir durum değil.çok önemli bişi de değil zaten.istenirse 250 tl gibi bir meblağ ile cdi değiştirerek düzeltebilirler.

herkese saygılar sevgiler.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5041682/detay/

evet 3. ilan bu

evet kanka ruhsatta 2008 yazıyor ama motorun şasesine bakıldığında 2006 olduğunu anladı ustam saolsun.. sen gelemedin ama sağlık olsun nabalım :D karşıdaki motorlara senle bakmaya gideriz artıkın

ayrıca kendimce de bu hyosungların orjinal koruma demirlerini hiç tavsiye etmem.. yakından inceleme şansım oldu ve cidden hiç kullanışlı değil ve çok sallanıyor (vidaları sıkılmış olmasına rağmen )

şaka bir yana da temiz bir gv bulamıcam ben galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5041682/detay/

evet 3. ilan bu

evet kanka ruhsatta 2008 yazıyor ama motorun şasesine bakıldığında 2006 olduğunu anladı ustam saolsun.. sen gelemedin ama sağlık olsun nabalım :D karşıdaki motorlara senle bakmaya gideriz artıkın

ayrıca kendimce de bu hyosungların orjinal koruma demirlerini hiç tavsiye etmem.. yakından inceleme şansım oldu ve cidden hiç kullanışlı değil ve çok sallanıyor (vidaları sıkılmış olmasına rağmen )

şaka bir yana da temiz bir gv bulamıcam ben galiba

tam aradığım kişisin ;oD avrupada aklımda olan tüm araçları test etmiş olacaksın sonuncusuyla birlikte ;oD ama hepsinden böyle iç karartıcı sonuçlar elde etmen ;oS yıktı beni ;o( karşıya geçtim bende bugün ama biraz geç kaldım araçları incelemek için kapanmıştı gittiğimde mağazalar... 2-3 model var mağazalardan satılık sanırım sende onlara bakacaksın? bu gidişle bu araçtan başka seçeneğim kalmayacak sanırım ;o(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bana kalırsa çok farkedeceğini sanmıyorum.yani başlığımızda enjeksiyonlu modelleri kullanan arkadaşlarımız da var ama aradaki fark kuruşlarla ifade edilir o da çok bişi değiştirmez diye düşünüyorum.motorun st yada hyo olsun farketmez önemli olan styleoscar'ın da bahsettiği gibi alacağın motorun bakımlı ve sahibinin titiz biri olmasına dikkat et.bizim motorlara "apaçi" gibi binen drag yapar gibi "redline" da kalkmaya çalışan,hatta komiktir ki bizim motorların önünü kaldırmaya çalışanları gördüm ve duydum.hgal böyle olunca zincir de gider motoru da açarlar herşey olur yana da yatar.valla kötü.ama alırken dikkat etmeniz gerekenlerde bahsetmiş aynı zamanda styleoscar.bahsettiklerini okuyunca karacama şükrettim.çok şükür yatması bile yok inşallah hiçbirimizde de olmaz.

bu arada hala iddialıyım.bizim motorların bakımlarını tam zamanında ve eksiksiz yaparsak 100.000 km leri çok rahat görür.yeterki tarzına göre binilsin.zorlanmasın.

az kalsın unutuyordum; yeni motor alacak arkadaşlar gaz kesme olayını çok kafalarında büyütmesinler.çok rahatsız edici bir durum değil.çok önemli bişi de değil zaten.istenirse 250 tl gibi bir meblağ ile cdi değiştirerek düzeltebilirler.

herkese saygılar sevgiler.
    cevabın için teşekkürler... sayende sonuca daha yakınım artık ;oD

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Merhaba, geçenlerde akümü sıfırlayınca daha önce de başka bir forumda bir enduroda gördüğüm akü için göstergelerin oraya bir voltmetre koyma hevesi başgöstermişti. Uzun arayışlar sonrasında biraz basitde olsa kadıköyde bir dükkandan aldığım voltmetreyi motoruma montajını yaptım. Gayet güzel oldu ve de gözümün ucunda akü değerimi görmek hoşuma gitti doğrusu. Uygulayamak isteyen olabilir diye resimleyerek buraya koymak istedim.
    Voltmetreye, kontaktan enerji aldım. Malum kontak soketi farın içinde. Bunun için ön camı ve ön farı söktüm, ölçü aleti ile kontak açık konumda iken enerjinin geldiği uçları saptayarak bu uçlardan göstergelerin yanına çift taraflı bant ile monte ettiğim voltmetreye kablo çekerek bağlantısı yaptım. voltmetreyi cam bağlantı aparatına yapıştırdım. önden bakıldığında belli olmuyor, yalnızca sürücü görebiliyor.

Motosikleti
    gv-250 arıyor
    merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 yıldır motor araştırıyorum ve para biriktiriyorum.en sonunda parama göre alabilecegim en iyi motorun gv 250 olduguna karar verdim.4.000 tl bütçem var.alabilecegim temiz bir motor bilen varmı?birde bugün baktıgım bu motorun fiyatı düşmüş motoru tanıyan,daha önce bakan gören bilen arkadaş varmı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...guclusu/detay/

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    evet merhaba tekrardan arkadaşlar..
    dünkü yorumumda 3. ilandaki mtoora baktıramamıştık sadece ama motorunda sorun olduğunu gözlemlemiştim ve haklı çıkmışım..

arkadaşım saolsun bugun ustama göstermiş motoru ve bununda motoru açılmış keçeler dışarı fırlamış..vidaları bile farklı takmışlar yani sizin anlıyacağınız motoru açan adam işi bilmeyen birisi çıkmış.. bunu da elemiş oldum..

geriye anadolu yakasındaki motorlar kaldı.. ondada ustamı oraya götürmem çok zor oalcağından gv siz kaldım galiba off

[/COLOR]
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam aradığım kişisin ;oD avrupada aklımda olan tüm araçları test etmiş olacaksın sonuncusuyla birlikte ;oD ama hepsinden böyle iç karartıcı sonuçlar elde etmen ;oS yıktı beni ;o( karşıya geçtim bende bugün ama biraz geç kaldım araçları incelemek için kapanmıştı gittiğimde mağazalar... 2-3 model var mağazalardan satılık sanırım sende onlara bakacaksın? bu gidişle bu araçtan başka seçeneğim kalmayacak sanırım ;o(

[

o ilandakine bakmadım ama ustama sorsam görmeden bilir o motoru s malum türkiyede en çok gv satanlardan birisi kendisi..

kırmızı rengi pek beğenmediğim için eledim ben onu..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet merhaba tekrardan arkadaşlar..
    dünkü yorumumda 3. ilandaki mtoora baktıramamıştık sadece ama motorunda sorun olduğunu gözlemlemiştim ve haklı çıkmışım..

arkadaşım saolsun bugun ustama göstermiş motoru ve bununda motoru açılmış keçeler dışarı fırlamış..vidaları bile farklı takmışlar yani sizin anlıyacağınız motoru açan adam işi bilmeyen birisi çıkmış.. bunu da elemiş oldum..

geriye anadolu yakasındaki motorlar kaldı.. ondada ustamı oraya götürmem çok zor oalcağından gv siz kaldım galiba off

[/COLOR]

o ilandakine bakmadım ama ustama sorsam görmeden bilir o motoru s malum türkiyede en çok gv satanlardan birisi kendisi..

kırmızı rengi pek beğenmediğim için eledim ben onu..
    ustana nasıl ulaşabilirim?

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, geçenlerde akümü sıfırlayınca daha önce de başka bir forumda bir enduroda gördüğüm akü için göstergelerin oraya bir voltmetre koyma hevesi başgöstermişti. Uzun arayışlar sonrasında biraz basitde olsa kadıköyde bir dükkandan aldığım voltmetreyi motoruma montajını yaptım. Gayet güzel oldu ve de gözümün ucunda akü değerimi görmek hoşuma gitti doğrusu. Uygulayamak isteyen olabilir diye resimleyerek buraya koymak istedim.
    Voltmetreye, kontaktan enerji aldım. Malum kontak soketi farın içinde. Bunun için ön camı ve ön farı söktüm, ölçü aleti ile kontak açık konumda iken enerjinin geldiği uçları saptayarak bu uçlardan göstergelerin yanına çift taraflı bant ile monte ettiğim voltmetreye kablo çekerek bağlantısı yaptım. voltmetreyi cam bağlantı aparatına yapıştırdım. önden bakıldığında belli olmuyor, yalnızca sürücü görebiliyor.

eline saglik iyi olmus ama djital bir voltmetre olsa daha kolay fark olur birde ibreli olunca titiresimle yanlis deger vermiyormu

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç sayfa önce de yazmıştım. Zincir ölçüsü arkadaşın dediği gibi 520 ebat 116 bakla. Tavsiye edeceğim zincir D.I.D. x-ring'li zincir. Sanıyorum en uygun sitede reklamı olan entelenerji'de. Linki http://magaza.entelenerji.com/520-vx-116-x-ring.html

@erdinç; slayerrr ın önerdiği yer gerçekten ucuz ve bu zinciri kime sorduysam da kaliteli olduğunu vurguluyor. Fakat buraya c.tesi günü gitmemeni tavsiye ederim. Motorcuların çok büyük bir bölümünün işlerini sadece h.sonu halledebileceğini düşünemeyen dingiller c.tesi günü kapalı oluyorlar ! Dün gittim ve zönk diye kaldım ortada. İstanbul motorda var aynı marka model (Kızıltoprak'ta). 202 TL dediler 160 a aldım. Ama perpa'da belki pazarlıkla daha ucuza alırsın. Yani karar senin tabi. Fakat dediğim gibi netten almayacaksan c.tesi günü gitme perpa'ya
    Motosikletli Kaplumbağa...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

voltmetre uygulaması güzel bir fikir gerçekten,bu göstergeyi aldığınız yerde vites göstergesi için de bir panel-gösterge varmıydı hiç dikkatinizi çekti mi?

Alıntı redstar_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 yıldır motor araştırıyorum ve para biriktiriyorum.en sonunda parama göre alabilecegim en iyi motorun gv 250 olduguna karar verdim.4.000 tl bütçem var.alabilecegim temiz bir motor bilen varmı?birde bugün baktıgım bu motorun fiyatı düşmüş motoru tanıyan,daha önce bakan gören bilen arkadaş varmı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...guclusu/detay/
    Aslında olması gereken fiyatta,ve fiyatı en çok motorun model yılı,üzerindeki aksesuvarlar ve aldıktan sonra yapılması/değişmesi gereken parçalar belirler.

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglik iyi olmus ama djital bir voltmetre olsa daha kolay fark olur birde ibreli olunca titiresimle yanlis deger vermiyormu
    Teşekkürler, analog bulacağım diye göbeğimi çatlattım, dijital göstergeden pek haz etmiyorum. Titreşimden dolayı bir sorun olmuyor lakin ibrede yok denecek kadar az bir titreşim oluyor. Video çekebilirsem koyarım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:40 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    voltmetre uygulaması güzel bir fikir gerçekten,bu göstergeyi aldığınız yerde vites göstergesi için de bir panel-gösterge varmıydı hiç dikkatinizi çekti mi?
    vites göstergesi ile ilgili önceki konularda ya da DIY başlığı altında bir arkadaşın başarılı bir uygulaması vardı sanırım, bir bakın isterseniz.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Evet,ilgili başlığı buldum,segment display olarak geçen ufak dijital göstergeymiş işin aslı,ancak bunu motora sudan korunmasını sağlayacak estetik bir biçimde monte etme olayı var...

sparkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar.
    sisybar alacağim sahibindende bir kaç tane var. sisy bar kullanlar siz nerden aldınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sparkhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    sisybar alacağim sahibindende bir kaç tane var. sisy bar kullanlar siz nerden aldınız.
    İkinci el olarak bulabilme ihtimalin hariç tek alabileceğin adres hyosungsource.com. Fiyatı 142 TL ama kargoyla beraber 210 TL civarı bir ücreti var. http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=334

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı sparkhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    yapanlar var ist caglayanda aslan usta var onda uygun ve guzel nasil bir sisi bar istiyorsun oda onemli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler