Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ERDINC_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar inanamayacağım birşey oldu sizin tavsiyeniz üzerine izmir buzmotoru aradım çıkma önlastiği ücretsiz olarak bana kargoladılar durumu anlattığımda maduriyetini giderelim dediler valla cok mutlu oldum yaza yeni takım lastiklerin geleceğini söylediler gelene kadar idare ederse hemen lastiklerimi değiştiricem yardımlarınız için çok teşşekkür ederim arkadaslarım
    İyi geçmiş olsun Buz motor'la fuarda görüşmüştüm. Lastik alamadım ama işe yaramış tanıştığım.

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dişli takımı ve zincir değişimi yapacağım biraz önce telefonla fiyat aldım servisten.
    336 TL çekti adamlar !
    Daha uygun bulabileceğim biryer var mıdır acaba ?
    Hyosungsource.com'dan ön ve arka dişliler ve zincir alırsan 180 TL + 80 TL kargo toplam 260 TL'ye mal oluyor. O-ringli bir zincir gönderiyorlar. Ama benim tavsiyem dişlileri servisten al. Kuralkan'da fiyatı 111 TL, zinciri de sitede reklamı olan entelenerji'den D.I.D. marka al. Bence daha kaliteli olur. X-ring zincir, fiyatı 164 TL. Toplamda 275 TL'ye mal olur. Ama muhtemelen servisin sunduğundan daha kaliteli zincirin olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden? yani bilmediğim için soruyorum. Bir de silivri civarında bildiğiniz sağlam bir usta var mıdır?
    karbüratör ayarı çoğu zaman tutmuyor,ya fazla benzin yakıyor yada eski performansı vermiyor motorcular biz hallederiz sorun olmaz diye söküyor sonra kolay kolay düzeltemiyolar..tabi karbüratörde sorun varsa mecbur söktürecen..

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    arkadaşlar merhaba sizlere bişiy danışmak istiyorum bizim motorlarda motor yagından hariç
    şanzıman yada dişliyagı deyişimi oluyormu oluyorsa nerden boşaltılıyo yardım edermisiniz arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

Alıntı mosfet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör ayarı çoğu zaman tutmuyor,ya fazla benzin yakıyor yada eski performansı vermiyor motorcular biz hallederiz sorun olmaz diye söküyor sonra kolay kolay düzeltemiyolar..tabi karbüratörde sorun varsa mecbur söktürecen..
    merhaba arkadaşım sana bişiy önereyim gv 250lerde beyin problemi vardır düşük devir dedigi 4000 ila 5000 arasında benim motorumda böle bişiy var böle gaz kesme gibi oluyor ama gaz kesmedeyil gaz sonuna kadar çevirdiyim halde gaz yemiyor ama motorda devam ediyor kesiklik gibi bişiy ve bu olay 10 saniye felen sürüyor buda motorun beyninden kaynaklı bilgin olsun belki seninde beyindeen olabilir bu olay bizim motorlarda kronik bir sorundur

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...#ixzz1KLfFsGgj

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    evet beyınden kaynaklıymıs. Beyin fıyatı hakkında bilgisi olan varmı bırde sahibinden.com da 250 lira yazmışlar, sizce ne kadar güvenilir.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beyınden kaynaklıymıs. Beyin fıyatı hakkında bilgisi olan varmı bırde sahibinden.com da 250 lira yazmışlar, sizce ne kadar güvenilir.
    ya aslında kafaya takıcak bi problem deyil ama alırsanda sıfır al ikinci el alma derim

ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    voldemort kardeşim ben değiştirdim merkezyedekparçada var istanbulda fiyatı biraz pazarlıkla 210-220 lireya alabilirsin ben GT250 beyni taktım hiçbir problemle karşılaşmıyorum ha bu arada sfır dır beyin kolay gelsin sana kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

ek olarak GV250-GT250 aynı beyini kullanır alırken tereddüt etme.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı floy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba sizlere bişiy danışmak istiyorum bizim motorlarda motor yagından hariç
    şanzıman yada dişliyagı deyişimi oluyormu oluyorsa nerden boşaltılıyo yardım edermisiniz arkadaşlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

merhaba arkadaşım sana bişiy önereyim gv 250lerde beyin problemi vardır düşük devir dedigi 4000 ila 5000 arasında benim motorumda böle bişiy var böle gaz kesme gibi oluyor ama gaz kesmedeyil gaz sonuna kadar çevirdiyim halde gaz yemiyor ama motorda devam ediyor kesiklik gibi bişiy ve bu olay 10 saniye felen sürüyor buda motorun beyninden kaynaklı bilgin olsun belki seninde beyindeen olabilir bu olay bizim motorlarda kronik bir sorundur

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...#ixzz1KLfFsGgj
    beyindeki problemi biliyorum 5500 devirde 5-10 saniye takılıyo sonra devam ediyo o zaten var bu o deil burda motor 4000 devire kolay kolay çıkmıyo sonra uzuyo..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geçmiş olsun Buz motor'la fuarda görüşmüştüm. Lastik alamadım ama işe yaramış tanıştığım.

Hyosungsource.com'dan ön ve arka dişliler ve zincir alırsan 180 TL + 80 TL kargo toplam 260 TL'ye mal oluyor. O-ringli bir zincir gönderiyorlar. Ama benim tavsiyem dişlileri servisten al. Kuralkan'da fiyatı 111 TL, zinciri de sitede reklamı olan entelenerji'den D.I.D. marka al. Bence daha kaliteli olur. X-ring zincir, fiyatı 164 TL. Toplamda 275 TL'ye mal olur. Ama muhtemelen servisin sunduğundan daha kaliteli zincirin olur.
    Sercan tam olarak budur işte Rıdvan özetlemiş durumu,zaten parçaların montajını garajda yapılacak ve sonunda kaliteli bir zincirin olacak düşük bir maliyete
    Benim yaptığım yöntem ise: Ön-arka dişliyi kuralkandan alıp,zinciride İstanbul Motor'dan almıştım.X-ringli Did zincir peşin 170tlydi yanlış hatırlamıyorsam.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
    voldemort aramıza hoşgeldin.motorun hayırlı olsun,tekerin düz bassın inşallah.

mosfet üzüldüm karbüratör durumuna ama eminim iyi bir usta güzel bir ayar yapabilir.bence usta araştırması yapmalısın..

bu arada ben motorun yağını ve bujisini değiştireceğim.yağ olarak bizim motorlar kaç lt yağ alıyordu? 2,5lt diye hatırlıyorum ama size de sorup teyit etmek istedim.

buji olarak ngk iridyum alacam,uzun ömürlü olması açısından zira bizim motorlarda sık buji değişimleri işkence olacak..bir de aklınızda bulunsun normal buji anahtarları bizim motorların bujisini çıkarmaya yetmiyor uzunluk olarak,silindirin en dibine yerleştirildiği için bujileri çıkarmak için uzun bir anahtara ihtiyacınız olacak,paylaşmak istedim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mosfet üzüldüm karbüratör durumuna ama eminim iyi bir usta güzel bir ayar yapabilir.bence usta araştırması yapmalısın..

bu arada ben motorun yağını ve bujisini değiştireceğim.yağ olarak bizim motorlar kaç lt yağ alıyordu? 2,5lt diye hatırlıyorum ama size de sorup teyit etmek istedim.

buji olarak ngk iridyum alacam,uzun ömürlü olması açısından zira bizim motorlarda sık buji değişimleri işkence olacak..bir de aklınızda bulunsun normal buji anahtarları bizim motorların bujisini çıkarmaya yetmiyor uzunluk olarak,silindirin en dibine yerleştirildiği için bujileri çıkarmak için uzun bir anahtara ihtiyacınız olacak,paylaşmak istedim..
    1,5 litre eğer filtreyide değiştirirsen 1,75 falan.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kitapçığında yazdığına göre filtre değişmezse 1450 ml. değişirse 1500 ml. olacak.

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    arkadaşlar merhaba bizim motorlarda şanzıman yagı varmı varsa nerden deyişiyo birbilen varmı acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı floy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bizim motorlarda şanzıman yagı varmı varsa nerden deyişiyo birbilen varmı acaba
    Kullanım kılavuzu ve servis dökümanında böyle bir bilgi yok. Motor yağını kullanıyor demek.

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzu ve servis dökümanında böyle bir bilgi yok. Motor yağını kullanıyor demek.
    bende oralara baktım ama hayret ettim şanzımandaki dişlilere 10/40 yag biraz ince kalmazmı arkadaşlar hayret??

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkür ederim arkadaşlar.kullanıcı kitabının softu vardı ama bilgisayarda bulamadım.o yüzden size sorayım dedim.bu arada ilk işim gaz yağı almak,diş fırçası ve gaz yağı ile zinciri önce temizlemek sonra da güzelce yağlamak istiyorum.sonra yağ ve buji değişimi yapacağım.ardından sissybar çantasını ve sis farını takacağım.daha sonra da seleler için değişik bişiler planlıyorum.bakalım bu işlemler esnasında fotoğraf çekip sizlerle paylaşırım.

floy şanzuman yağı yok,sadece fren hidrolik sıvısı (dot3) ve motor yağı var.

herkese iyi akşamlar.kazasız keyifli sürüşler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Arkadaşlar dişli takımı ve zincir değişimi yapacağım biraz önce telefonla fiyat aldım servisten.
    336 TL çekti adamlar !
    Daha uygun bulabileceğim biryer var mıdır acaba ?
    sercan neden bana sormuyorsun sana uygun zicir bulalim garaj ne gunler icin

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hyosugsource i kullanmaya karar verdim kaya abi buldum şimdi dişli ve zincir bunlar doğrudur değilmi sipariş vereceğim birazdan

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=269

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=298

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1284
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hyosugsource i kullanmaya karar verdim kaya abi buldum şimdi dişli ve zincir bunlar doğrudur değilmi sipariş vereceğim birazdan

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=269

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=298

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1284
    Zincir yanlış. Linki verdiğin egzantrik zinciri. Senin alman gereken zincir şu;
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=882
    Ama kargoyla beraber yaklaşık aynı paraya D.I.D. x-ringli zincir almanı tavsiye ederim. Ayrıca sadece dişlileri alınca kargoyla beraber servistekinden daha pahalıya geliyor.

DID zincir: http://magaza.entelenerji.com/520-vx-116-x-ring.html

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sağolasın slayer. Şimdi başka bir arkadaşla konuştum telefonda, o da senin söylediğin zinciri önerdi kendisi kullanıyormuş şu anda gv 250 de. Oldukça memnun. Dişlileri hyosungsource den getirteceğim zinciride entelenerjiden alacağım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:02 ----------

Yalnız bu hyosungsource den sipariş verirken 50$ ın altında mı göster diyeceğim yoksa hediye olarakmı göster diyeceğim nasıl oluyordu bu muhabbet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan tam olarak budur işte Rıdvan özetlemiş durumu,zaten parçaların montajını garajda yapılacak ve sonunda kaliteli bir zincirin olacak düşük bir maliyete
    Benim yaptığım yöntem ise: Ön-arka dişliyi kuralkandan alıp,zinciride İstanbul Motor'dan almıştım.X-ringli Did zincir peşin 170tlydi yanlış hatırlamıyorsam.
    Senin mesajı gördüm cihan. Kemalle konuştum biraz önce oda öyle yapmış işte. Anladığım kadarıyla oldukça klasikleşmiş bu olay Dişliler hyosungsource den zincir xring did
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sağolasın slayer. Şimdi başka bir arkadaşla konuştum telefonda, o da senin söylediğin zinciri önerdi kendisi kullanıyormuş şu anda gv 250 de. Oldukça memnun. Dişlileri hyosungsource den getirteceğim zinciride entelenerjiden alacağım

Yalnız bu hyosungsource den sipariş verirken 50$ ın altında mı göster diyeceğim yoksa hediye olarakmı göster diyeceğim nasıl oluyordu bu muhabbet
    Gümrük sınırı 150 euro olduğu için öyle bir şeye ihtiyacın yok. Zaten fiyatı düşük göstereceklerini de sanmam. Ayrıca Hyosungsoure'da 72 TL dişliler, 54 TL'de kargo toplam 126 TL tutuyor. Kuralkan'da yani herhangi bir serviste 111 TL ön ve arka dişli. Yani hyosungsource sadece dişlileri aldığın zaman pahalıya geliyor. Ya kuralkan'dan sipariş ver ya da direk servisten al hem ucuza geliyor hem de beklemezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler