Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sherlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba değerli gv250 kullanan dostlarım ,
    dün başıma gelen ufak çaplı bir kaza sonucu lastik bakmaya karar verdim .
    michelin commander iyi duruyor almayı düşünüyorum fakat bizim gv250 lerim 150/80/15
    buz motor daki listede 150/80/16 var.Bu uyarmı yoksa arayıp 150/80/15 varmı diye sorayım mı ?
    şimdiden teşekkürler
    150/80-16 olan lastik 16" jant için. Yani uymasına imkan yok. 1-2 sayfa önce konusu geçmişti zaten. Tam olarak aynı lastik ne michelin'de var ne başka markada. Michelin'de en uygun ölçüler, arka için 140/90-15 ön için 120/80-16.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bu aralar gv topiği bayaa hareketsiz kaldı ilginç
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    suzuki an125
    sanırım havalar düzelince millet motosikletlerine bakım yapmakla yada gezmekle meşgul
    Hakan GÜNDÜZ

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı sherlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba değerli gv250 kullanan dostlarım ,
    dün başıma gelen ufak çaplı bir kaza sonucu lastik bakmaya karar verdim .
    michelin commander iyi duruyor almayı düşünüyorum fakat bizim gv250 lerim 150/80/15
    buz motor daki listede 150/80/16 var.Bu uyarmı yoksa arayıp 150/80/15 varmı diye sorayım mı ?
    şimdiden teşekkürler
    Arka lastik için buz motorda 140/90/15 vardı sanırım.ben bundan kullanıyorum arada bariz bir fark yok.mecburiyetten kullanılabilir.

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhaba
    İkinci el bu motorun almayı düşünüyorum. İstanbulda yaşıyorum. Eğer satılık temiz bir tane biliyorsanız lütfen bana özel mesaj atın.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Merhaba arkadaşlar burası çok durgunlaştı biraz hareket vermek lazım.
    Konu başka bir yerde açık belki görmüşsünüzdür fakat burayada resimleri eklemek istedim.
    Motoruma taktığım dijital vites göstergesi:

Videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=hOn4GFdmQQE

Konunun linki:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...tergesi-4.html

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    hazer arkadaşım özelden bi msj attım bakabilirmisin acaba

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, teşekkürler. butona basıldığında devreyi tamamlıyor. Dün yerine taktım ve şu an için bir problem yok. Şimdi gelelim ikinci soruna :( Bugün sabah işe gelirken e5' te 10km lik yolda 12-13 defa stop etti. Kontak'ta temassızlık gibi bir problem var. Boşta çalışmıyorken anahtarı takıp çevirip, kontakta iken elle yoklandığında elektrik gidip geliyor. (Boşta ışığı yanıpp sönüyor.) Muhtemelen yolda sarsıntıdan giderken elektriği kesiyor ve motor stop ediyor, anahtarı elliyorum ya da kapatıp açıyorum tekrar çalışıyor. Bunu ayak müşürü kadar kolay halledemeyeceğim galiba. Muhtemelen kontağın değişmesi gerekecek. Bulabileceğim uygun bir servis/parçacı filan biliyor musunuz?
    Aynı sorun bende de var. Bahsettiğin gibi kontak kısmında bir temassızlık yada oksitlenmeden kaynaklanan bir sorun.
    Motoru çalıştırmadan önce kontağı hızlıca 8-10 sefer açıp kapatınca kolay kolay sorun çıkarmıyor. Ana caddelerde özellikle orta ve sol şeritte giderken oldukça tehlikeli sonuçlar doğuruyor. Tedbirli olmanı öneririm. İlk fırsatta "Kilitci" arkadaşımıza gidip bir göstermekte fayda var sanırım. Ne de olsa bu işin ustası. Bize yardımcı olur herhalde

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Key-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var. Bahsettiğin gibi kontak kısmında bir temassızlık yada oksitlenmeden kaynaklanan bir sorun.
    Motoru çalıştırmadan önce kontağı hızlıca 8-10 sefer açıp kapatınca kolay kolay sorun çıkarmıyor. Ana caddelerde özellikle orta ve sol şeritte giderken oldukça tehlikeli sonuçlar doğuruyor. Tedbirli olmanı öneririm. İlk fırsatta "Kilitci" arkadaşımıza gidip bir göstermekte fayda var sanırım. Ne de olsa bu işin ustası. Bize yardımcı olur herhalde
    Olurum tabikide seve seve.Kontağın iç kısmında kabloların çıktığı yerde termik dediğimiz parça oluyor bahsettiğiniz sorun bununla alakalı.Termikte temassızlık var Otomobillerde bu parça ayrı satılıyor alıp takıyorsun.Motorlarda bildiğim kadarıyla kontakla iç içedir.Normalde tamir olabilecek bi parça değil fakat bi açar bakarız olmazsa alternafif bi şeyler üretmenin yollarını ararız.

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olurum tabikide seve seve.Kontağın iç kısmında kabloların çıktığı yerde termik dediğimiz parça oluyor bahsettiğiniz sorun bununla alakalı.Termikte temassızlık var Otomobillerde bu parça ayrı satılıyor alıp takıyorsun.Motorlarda bildiğim kadarıyla kontakla iç içedir.Normalde tamir olabilecek bi parça değil fakat bi açar bakarız olmazsa alternafif bi şeyler üretmenin yollarını ararız.
    İşte işin uzmanı olunca olay böyle çözülüyor.
    Artık geleceğiz bir çayını içmeye

Motosikleti
    BMW F650GS
    Gel tabi ne demek her zaman beklerim.

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Gel tabi ne demek her zaman beklerim.
    Teşekkürler arkadaşlar. Key-x, bahsettiğin gibi yüksek hızda ve trafikte seyrederken aniden stop etmesi sıkıntı yaratıyor. Bir iki motorcuya sorduktan ve kontağın tamir olmadığını söylediklerin dolayı ayın 16'sında yurtdışından sipariş girdim. P.tesi, salı elime ulaşır sanıyorum. Sonrasında kontağı, depo kapağını ve sele altı kilidi değiştirmek kalıyor. Bunları da yaparım artık. Ama çay içmeye sizinle buluşmak isterim, çay bahane tabii, maksat tanışıp muhabbet etmek. Ben Maltepe'deyim, siz nerede oturuyorsunuz?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk 250cc deneyimim Slayerr(Rıdvan) ın gv 250'si ile oldu
    Rıdavana tekrar teşekkürler
    benim ufaklıktan sonraki o ağırlık ve güven hissi gerçekten farklı bişey 1kere stop ettirdim sadece ama 2.vitese atarken biraz vakit kaybediyorum onun dışında bi problemim yok

bu hatunada motor sürmeyi öğrettik ama kaskımız olmadığı için artçı olarak alamadık yanımıza
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Öncelikle herkese merhaba.

Hyosun Gv 250 modelli bir motor almak istiyorum.En mantıklısı size danışmak olur diye düşündüm.Yan komşumda 2007 model 14.000 km'de. Sesini tanıdık bir motorcuya dinlettim.Gayet iyi durumda dedi.Bakımları düzenli olarak yapılmış.
    Sizce 2.el alırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    slm arkadaslar nasılsınız ne var ne yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sidar1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hyosun Gv 250 modelli bir motor almak istiyorum.En mantıklısı size danışmak olur diye düşündüm.Yan komşumda 2007 model 14.000 km'de. Sesini tanıdık bir motorcuya dinlettim.Gayet iyi durumda dedi.Bakımları düzenli olarak yapılmış.
    Bakımları yapıldıktan sonra kmsi bile bakılmayacak bir motor. Hiç bir sıkıntı yaşatmaz.
    Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar nasılsınız ne var ne yok
    GV250 kullanıcıları daha olarak kış uykusundan çıkamadık galiba kimseden ses çıkmıyo.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı sidar1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam sorunuza doğrudan cevap vermek pek mümkün değil. Nedeni ise bizler bahsettiğiniz motoru bilmiyoruz. Fakat şunu söyleyebilirim benim motorum 20 000 km ye yaklaştı ve aldığımdan daha iyi durumda. Özenli kullanılmış ve bakımları yapılmışsa 2. el almanızda sakınca yok diye düşünüyorum.

Bu arada arkadaşlar ben resmi olarak sezonu açtım. Motorumun yağ, yağ filtresi, lastik, fren balatası ve farını değiştirdim. Zinciri de değiştirecektim ama ustam daha değiştirmeye gerek yok dedi.

Kaska yaptığım ses sistemini de deneme şansım oldu. Fena değil ama biraz daha büyük bir kulaklık alsam daha iyi olurmuş.

Bir iki hafta içinde su geçirmeyen çakmaklık ile GPS montajlarını da yapmayı düşünüyorum. Fotoğrafları yayınlarım sonra.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çakmaklık koymayı ben de düşünüyorum ama henüz koyabilecek uygun bir yer bulamadım.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir iki hafta içinde su geçirmeyen çakmaklık ile GPS montajlarını da yapmayı düşünüyorum. Fotoğrafları yayınlarım sonra.
    Aynen Benimde çakmaklık yapmam lazım gps için.Gps tutucu aparat almıştım çakmaklığım eksik şu anda.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Arkadaşlar GV 250 nin ön arka dişli boyutunu değiştiren oldumu hiç. Forumda bulamadım.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler