Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı €rK@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben foruma kayıtlıyım niye öyle bir şey dedi ki anlamadım. Tamam yarın antalya bayisine tekrar sorarım. Ben bu motoru sıfır aldığımda hiç bir şeyi olmayacak haliyle, ben bu rüzgarlık camını, sisybarını nerden alabilirim???
    Kanuni maalesef aksesuarlarını getirmiyor bu motorun. Tek seçenek www.hyosungsource.com bu sitede tüm aksesuarlarını bulabilirsin. Ön cam, koruma demiri, sissy bar, geniş ayaklık. Ama kargo biraz fazla tutuyor. Mesela 115 TL olan sissy bar kargoyla 175 TL, 85 TL olan ön cam 157 TL tutuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Yaz havaları uzun sürdü, bayram tatili uzundu ve motorcular için kısa yada uzun mesafe için tamda keyifle gezilecek zamandı şu kasım günlerinde ama ben üzüntü içinde bu bayram servisin azizliğine uğrayıp tam 10 gündür motoruma binemiyorum.8000 km bakımından sonra elektrik ve elektronik kaynaklı sorunu izmit servisi çözemeyince bize ye yaya kalmak düştü çok acı verici bir durum ... garanti kapsamında olması muhtemel arızanın maliyetinin yüksek çıkma ihtimali beni eyüp peygamber sabrına zorluyor yoksa şimdiye kadar çoktan motoru "iyi bir ustaya" getirmiştim ya .. el kol bağlı motorda serviste yatıyor bakalım yarınlar neler getirecek umarım usta bu hafta benim işi çözer yoksa işi kuralkana bilgi olarak aktaracağımm veselam...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2010 gv 250
    senin derdinin dermanı bende mithat hocam raaaad ol çözümün bende
    gül gibim motorlarımız var sabıra gerek yok çözüm bende diorum sanaaa.

Motosikleti
    Hysoung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni maalesef aksesuarlarını getirmiyor bu motorun. Tek seçenek www.hyosungsource.com bu sitede tüm aksesuarlarını bulabilirsin. Ön cam, koruma demiri, sissy bar, geniş ayaklık. Ama kargo biraz fazla tutuyor. Mesela 115 TL olan sissy bar kargoyla 175 TL, 85 TL olan ön cam 157 TL tutuyor.
    Sisy bar, geniş ayaklık, koruma demiri ve ön camı toplu bir şekilde aldığım zaman sanırımı kargo fazla tutmaz... Ne kadar tutarsa mecbur getirteceğiz artık. Sıfır motor alıyorum üzerinde hiç bir şey yok. Peki kaç günde gelir acaba?

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Erkan; Allah hayırlı uğurlu etsin, Kore'den gelmesi 1 hafta 10 gün içerisinde geliyor.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Hysoung GV 250
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Erkan; Allah hayırlı uğurlu etsin, Kore'den gelmesi 1 hafta 10 gün içerisinde geliyor.
    Hocam Merhaba,
    İnşallah allahtan bir mani çıkmazsa motorun siparişini 1 haftaya kadar veriyorum. Allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah.

Vandan - Şarköy seyahatinize hayran kaldım. Nasip olursa bende öyle seyahatler planlayacağım. :-)

Hocam bu konuda biraz yardımcı olursan sevinirim. Daha önce bu siteden hiç ürün getirtdin mi? Sorunsuz geliyor mu? ben şimdi o siteye üye oldum. Bazı ürünler ekledim. O ürünler olup olmadığını teyit edebilir miyiz? Birde koruma demirini bulamadım ben o sitede.
    Sisybar
    http://www.hyosungsource.com/parts/g...5250-sissy-bar
    Geniş ayaklık
    http://www.hyosungsource.com/hyosung...-set-gv250-oem
    Ön cam
    http://www.hyosungsource.com/parts/g...all-windshield

Bu ürünler doğru mudur? Ayaklık ben 2 takım sipariş etmeyi düşünüyorum. Arkaya oturan için rahatlık olsun diye. Takılabilinir mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:31 ----------

Your Total
    TL368.40Sub-Total:

TL154.14Zone Rates (Shipping to TR (1 x 11.50kg(s))):

TL522.55Total:

yukarıda ki yazdığım 3 ürüne kargo ücreti 154,14 tl mi? Valla yuhhh.... :-))

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Erkan;
    Evet ben bir çok sefer malzeme getirttim, sitede daha önceden yazılmıştı, sanırım 200 euronun üzerinde vergi alıyorlardı. Ama tam miktarını bilmiyorum. Onun için hepsini bir anda değil, bölümler halinde getirtmende fayda var. Gümrükte açıp içindeki malzemeler hakkında tutanak tutuyorlar. Ayak pedi ve sisy barı çok iyi düşünmüşsün. Benim ön cam ufak diye senin siparil verdiğin ön camdan getirttim. Benim ön cam ile aynı olunca Ankaradan Kadir Hocama sattım. Türkiye'de de bunun parçalarını bulmak mümkün. Ama ordan getirtmekle biraz daha ucuza maledebiliyorsunuz. Çanta konusunda, Timotiden yardım alabilirsin, saygılar...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Hysoung GV 250
    Merhaba Erkan;
    Evet ben bir çok sefer malzeme getirttim, sitede daha önceden yazılmıştı, sanırım 200 euronun üzerinde vergi alıyorlardı. Ama tam miktarını bilmiyorum. Onun için hepsini bir anda değil, bölümler halinde getirtmende fayda var. Gümrükte açıp içindeki malzemeler hakkında tutanak tutuyorlar. Ayak pedi ve sisy barı çok iyi düşünmüşsün. Benim ön cam ufak diye senin siparil verdiğin ön camdan getirttim. Benim ön cam ile aynı olunca Ankaradan Kadir Hocama sattım. Türkiye'de de bunun parçalarını bulmak mümkün. Ama ordan getirtmekle biraz daha ucuza maledebiliyorsunuz. Çanta konusunda, Timotiden yardım alabilirsin, saygılar...
    Çok Teşekkür Ederim. Bölümler halinde getirirsem bu sefer sanki daha çok kargo parası çıkıyor gibi. Az önce sadece sisybar ı ekledim 50 tl. kargo ücreti çıktı. Eğer siteden koruma demiri bulabilirsem birde bu siparişlerimin üzerine koruma demirini ekleyip 2 parça halindede getirtebilirim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Erkan Hocam;
    Koruma demirini sanırım gittigidiyor dan olacak, bende ordan aldım, sağolsun bir arkadaşım yardımcı oldu, Van'a gönderdi, tıpatıp uydu. Üstelik çok kaliteli de bir ürün. Burdan almanı tavsiye ederim...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ayhan Hocam, gitti gidiyor değilde sahibinden.com da vardı.
    Keyifler nasıl bu arada?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı €rK@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Teşekkür Ederim. Bölümler halinde getirirsem bu sefer sanki daha çok kargo parası çıkıyor gibi. Az önce sadece sisybar ı ekledim 50 tl. kargo ücreti çıktı. Eğer siteden koruma demiri bulabilirsem birde bu siparişlerimin üzerine koruma demirini ekleyip 2 parça halindede getirtebilirim.
    Koruma demiri kore için:

http://www.hyosungsource.com/parts/g...uards?cPath=71

Bu da sahibinden.com'da:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-demiri/detay?

Bu arada sahibinden.com'daki adam sisi bar da yapıyor haberin olsun istersen ona da bi göz atarsın.

Bu da linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30908403/detay

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    s.a., caner nedir o çözüm bildir de binelim artık şu motora *Adem ustaya da fikir vermiş oluruz böylece?
    bugün gene aradım? ne oldu motor diye hala bir el atamadım dedi?Yarın belki diyor yarın ola hayr ola bakalım

vesselam
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

öncelikle herkese slm arkadaşlar benim racer 200 motorum vardı onu ihtiyactan dolayı sattım. şimdi kendime güzel bir motor almak istiyorum. motorlara baktıgımda ilk gözüme carpan Hyosung oldu sizce nasıl güzelmi alırsam memnun olurmuyum yada başka spor olarak önereceginiz motor varmı şimdiden tşkler...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar.

erkan arkadaşım,öncelikle aramıza hoşgeldin,umarım motoruna ve bu doyumsuz keyfe biran önce kavuşursun hayırlısıyla.

gelelim sipariş etmek istediğin ürünlere.ben de o siteden 2 kez alışveriş yaptım ve ayhan abinin de dediği gibi en geç 10 gün içinde sana geliyor malzemeler ve bu çok müthiş bir hız.yani ben amazon yada ebay dan da sipariş veriyorum çoğunun gelmesi 1 ayı buluyor.o yüzden güzel bir olay.

almak istediğin ürünler doğru ve orjinal ürünler.ben de ayaklıkları o siteden sipariş vermiştim ama orjinal koruma demiri bana hoş görünmediği için o sahibinden.com da gösterilen yerden yaptırdım ve ömür boyu pazlanmazlık garantisi olan bir ürün ve çok memnun kaldım diyebilirim.tabi inşallah dayanıklılığını da denemek zorunda kalmayız.yanlış hatırlamıyorsam 200 avro değil de 300 avro diye hatırlıyoruz sınırı.onu bir araştır istersen sipariş vermeden önce.eğer 300 ise problem yok.kargo normalde en düşün 70 tl civarında ama senin sipariş ettiğin ürünlerin ağırlığı ve hacmi fazla olduğu için kargonun o şekilde çıkmış olması normal.ve oradan almışken birkaç tane hava filtresi de sipariş et istersen kargo fiyatını arttırmayacak şekilde dene.ne kadar alabilirsen o şekilde o kadar al.
    ben 3 tane hava,5 tane yağ filtresi de sipariş vermiştim.

neyse yine kafan takılan olursa çekinmeden sorabilirsin.

mithat hocam umarım yakın zamanda motorunuza kavuşursunuz,sağ salim.

canan abi saygılar..

tolga65 arkadaşım aradığını yanlış başlıkta belirtiyorsun.git spor tarzı başlıklara sor lütfen..

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler.tekrar iyi akşamlar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hysoung GV 250
    Erkan Hocam;
    Koruma demirini sanırım gittigidiyor dan olacak, bende ordan aldım, sağolsun bir arkadaşım yardımcı oldu, Van'a gönderdi, tıpatıp uydu. Üstelik çok kaliteli de bir ürün. Burdan almanı tavsiye ederim...
    Tavsiyelerin için tşk ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:47 ----------

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri kore için:

http://www.hyosungsource.com/parts/g...uards?cPath=71

Bu da sahibinden.com'da:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-demiri/detay?

Bu arada sahibinden.com'daki adam sisi bar da yapıyor haberin olsun istersen ona da bi göz atarsın.

Bu da linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30908403/detay
    Çok tşk ederim evet baktım gayet güzel dışarıdan getirmeye uğraşmayabilirim. allahın izni ile şu motorumun bir siparişini vereyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar.

erkan arkadaşım,öncelikle aramıza hoşgeldin,umarım motoruna ve bu doyumsuz keyfe biran önce kavuşursun hayırlısıyla.

gelelim sipariş etmek istediğin ürünlere.ben de o siteden 2 kez alışveriş yaptım ve ayhan abinin de dediği gibi en geç 10 gün içinde sana geliyor malzemeler ve bu çok müthiş bir hız.yani ben amazon yada ebay dan da sipariş veriyorum çoğunun gelmesi 1 ayı buluyor.o yüzden güzel bir olay.

almak istediğin ürünler doğru ve orjinal ürünler.ben de ayaklıkları o siteden sipariş vermiştim ama orjinal koruma demiri bana hoş görünmediği için o sahibinden.com da gösterilen yerden yaptırdım ve ömür boyu pazlanmazlık garantisi olan bir ürün ve çok memnun kaldım diyebilirim.tabi inşallah dayanıklılığını da denemek zorunda kalmayız.yanlış hatırlamıyorsam 200 avro değil de 300 avro diye hatırlıyoruz sınırı.onu bir araştır istersen sipariş vermeden önce.eğer 300 ise problem yok.kargo normalde en düşün 70 tl civarında ama senin sipariş ettiğin ürünlerin ağırlığı ve hacmi fazla olduğu için kargonun o şekilde çıkmış olması normal.ve oradan almışken birkaç tane hava filtresi de sipariş et istersen kargo fiyatını arttırmayacak şekilde dene.ne kadar alabilirsen o şekilde o kadar al.
    ben 3 tane hava,5 tane yağ filtresi de sipariş vermiştim.

neyse yine kafan takılan olursa çekinmeden sorabilirsin.

mithat hocam umarım yakın zamanda motorunuza kavuşursunuz,sağ salim.

canan abi saygılar..

tolga65 arkadaşım aradığını yanlış başlıkta belirtiyorsun.git spor tarzı başlıklara sor lütfen..

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler.tekrar iyi akşamlar..
    Çok teşekkür bütün önerilerini ve tavsiyelerini dikkate alacağım. Ve artık bir an önce motorumun siparişini verip tadını çıkartmak istiyorum daha çok havalar soğumadan...
    Forumda belirttiğim malzemeleri getirteyim sadece o zaman koruma demiri ile çantaları buradan alayım. Geniş ayaklık 2 takım getirmem doğrumudur acaba? Arkaya oturan kişi için düşünmüştüm. Birde çantaları nerden temin edebilirim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

Qty. Item Name Unit Total

Aftermarket Engine Guard SET for Single Exhaust Muffler
    TL153.41 TL153.41

New Footboard set GV250 "OEM"
    TL83.10 TL166.20

Small Windshield GV250
    TL86.93 TL86.93

Backrest GV125 GV250
    TL115.06 TL115.06

Sub-Total: TL521.60

şu anda hava filtresi ve yağ filtresi hariç bir yörük hocam hava filtresi ve yağ filtresi linki verebilir misin sana zahmet ona göre sepete ekleyip hazır bulundurayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gümrük verigisinde sınır 150 Euro. Bu sınır bayram yılbaşı gibi dönemlerin bir ay öncesi ve bir ay sonrasında 300 Euro'ya çıkıyor. Ama bunun için gönderenin şirket değil kişi olması ve kargo yaparken hediye seçeneğini işaretlemiş olması gerekiyor. Yani bu kısım senin için uygun değil. Sınır 150€ (yaklaşık 300 TL). Aslında o kadar da sorun değil. Sınırı aşan postalarda sadece sınırı aşan kısmının %10'u kadar tek bir vergi ödüyorsun. Yani 700 TL sipariş verdin diyelim, 700-300=400 TL sınır aşıyor. Yani 40 TL vergi çıkar sadece. Ayrıca gözden kaçma ihtimali de var. 1000 TL üzeri sipariş verip hiç vergi ödemeyen de var. Ama sorun şu ki; gümrüğe takılırsa normalde UPİM'e (uluslararası posta işleme merkezi) gidiyorsun ve bu İstanbul Topkapı'da. Sen Isparta'dasın sanırım. Upim'e mi çağırırlar yoksa orada bir posta merkezine mi onu bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Edit: aynı mesaj iki kere gitmiş. İlginçtir ki normalde yapmak istesem ikisini birleştirirdi sistem

Motosikleti
    Hysoung GV 250
    Slayer bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Vergi oranı pek fazla değişmiş o sorun değilde gümrükte sorun çıkıp beni İstanbul'a çağırma ihtimalleri kötü :-(
    Tam olarak nasıl öğrenebiliriz ki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    İşte onu bilmiyorum ama en iyi kaynak www.iyibey.com forum bölümüne bakabilirsin. Orada belki bulabilirsin bu bilgiyi. Ebay alışveriş rehberi şeklinde bir site.

Motosikleti
    Hysoung GV 250
    ayhan hocam ve yörük arkadaşta devamlı getirtmişler bir sorun çıkmamış... Olmazsa bir parça getirtip şansımı deneyeyim gerekirsede giderim artık. Öncelikle allahın izniyle şu motorumun siparişini vereyim daha sonra tekrar irtibata geçeriz ve bende adım adım bilgilendiririm sizleri.
    İnşallah sorun çıkmazsada bir an önce istediklerime kavuşurum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler