Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Özür caner yazacağıma canan yazmışım.. küçük bir harf sürçmesi ..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    chopper arıyor (250cc)
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..

öncelikle mithat hocam resimler mükemmel.yan çantalarınızı beğendim.heybe tipi sanırım..orjinal deri galiba.yani bizim armode gibi vasatlardan daha kaliteli gördüm sanki..çok hoş bir gezi olmuş anlaşılan.ağzımı sulandırdınız resmen..

timoti hakan hocam.yolunuz açık olsun.inşallah kazasız belasız ve keyifli bir gezi olur.haberlerinizi bekliyorum.resimlerinizi ve haberlerinizi takip edeceğim..

aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiler..canow arkadaşım 20 bin km eğer bakımlarını düzgün yapıldıysa çok km değil.aslına bakarsan çok bariz bir sorun yok bizim motorların..yani cdi durumu var.ama kronikleşmiş bir durum..başka pek bir sorun yaşayan görmedim..cdi durumunun da sorun olup olmadığı tartışılır.yani bakımları düzgün yapılmışsa 20 bin km deki bir motoru gönül rahatlığı ile alabilirsin..şuan 70 bin km yapan gv250 olduğunu biliyorum..
    Teşekkür ederim Yörük. Bir an için kendimi forumda görünmez gibi hissetmiştim .Saol.

Arkadaşlar merhaba. Bir süredir çinli scooter kullanıyorum. Vitesli makineye geçiş yapmak istiyorum. Sizlere bazı sorularım olacak. Hyosung GV 250 yi trafikte gördüm hayran kaldım. Hayalim ölmeden bir HD sahibi olmak ama tecrübe ve ekonomi olarak daha çok var sanırım. Sorularım;
    1. GV 250 yi ilk vitesli motor olarak öneriyormusunuz?
    2. Hyosung motorları Türkiye de kim satıyor? Yerli bir web sitesi bulamadım.
    3. Servis ağı var mı?
    4. Yedek parça sorunu yaşıyormusunuz.
    5. Motorun sesini çok merak ediyorum.
    6. kullanım konforu nasıl?
    7. Sıfırların fiyatı konusunda bilgisi olan arkadaş var mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Recoil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bir süredir çinli scooter kullanıyorum. Vitesli makineye geçiş yapmak istiyorum. Sizlere bazı sorularım olacak. Hyosung GV 250 yi trafikte gördüm hayran kaldım. Hayalim ölmeden bir HD sahibi olmak ama tecrübe ve ekonomi olarak daha çok var sanırım. Sorularım;
    3. Servis ağı var mı?

Uzun zamandır yazmıyordum ben bişeyler yazayım arkadaşım..
    1. GV 250 benim bırak vitesliyi ilk motorumdu. O kadar kolay alıştım ki kendime inanamıştım. Ama daha öncesinde 2 günlük sürüş eğitimi almıştım. Bunu da gözönünde bulundurmak gerekir.
    2. Hyosung motorlar artık ST Kanuni adıyla geliyor. Dolayısıyla Hyosung olarak artık sıfırları satılmıyor.
    3. Servis ağı Kanuni'nin servisleri bakıyor diye biliyorum benim hiç ihtiyacım olmamıştı. Ayrıca eski Suzuki ustalarıda Hyosung'u bilirler.
    4. Yedek parça sorunu yaşanacağını düşünmüyorum. Türkiye'de bulamazsan Kore'den internet üzerinden en geç 2-3 hafta içinde kendin bile getirtebilirsin ki Kanuni'de varmış artık parçalar.
    5. Motorun sesi derken bu kişiden kişiye göre değişir. Mesela ben çok beğeniyordum motorumun sesini. Sonuçta 250 cc.lik bir motor öyle gökgürültüsü gibi bir ses beklemek doğru olmaz. Gir youtube'a bir çok video bulur dinlersin sesini.
    6. Sürücü konforu olarak mükemmeldi diyebilirim, artçı için aynısını söyleyemiyorum. Çünkü eşim pek rahat edemiyordu. Aslında bu GV'den kaynaklanan bir dert değildi. Cruiserlerin artçı seleleri genelde tam çamurluğun üzerinde olduğundan çok rahat değilmiş.
    7. Sıfır fiyat olarak artık sadece ST Kanuni olarak bulabilirsin. Yada eski Hyosung satan bayilerin elinde kalan stoklardan bulabilirsen alabilirsin.

Sonuçta inşallah gönlüne göre bir GV almanı dilerim. Alırsanda memnun kalacağına garanti verebilirim (temiz bir motor alman durumunda).
    ..::.. GO ..::..

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır yazmıyordum ben bişeyler yazayım arkadaşım..
    1. GV 250 benim bırak vitesliyi ilk motorumdu. O kadar kolay alıştım ki kendime inanamıştım. Ama daha öncesinde 2 günlük sürüş eğitimi almıştım. Bunu da gözönünde bulundurmak gerekir.
    2. Hyosung motorlar artık ST Kanuni adıyla geliyor. Dolayısıyla Hyosung olarak artık sıfırları satılmıyor.
    3. Servis ağı Kanuni'nin servisleri bakıyor diye biliyorum benim hiç ihtiyacım olmamıştı. Ayrıca eski Suzuki ustalarıda Hyosung'u bilirler.
    4. Yedek parça sorunu yaşanacağını düşünmüyorum. Türkiye'de bulamazsan Kore'den internet üzerinden en geç 2-3 hafta içinde kendin bile getirtebilirsin ki Kanuni'de varmış artık parçalar.
    5. Motorun sesi derken bu kişiden kişiye göre değişir. Mesela ben çok beğeniyordum motorumun sesini. Sonuçta 250 cc.lik bir motor öyle gökgürültüsü gibi bir ses beklemek doğru olmaz. Gir youtube'a bir çok video bulur dinlersin sesini.
    6. Sürücü konforu olarak mükemmeldi diyebilirim, artçı için aynısını söyleyemiyorum. Çünkü eşim pek rahat edemiyordu. Aslında bu GV'den kaynaklanan bir dert değildi. Cruiserlerin artçı seleleri genelde tam çamurluğun üzerinde olduğundan çok rahat değilmiş.
    7. Sıfır fiyat olarak artık sadece ST Kanuni olarak bulabilirsin. Yada eski Hyosung satan bayilerin elinde kalan stoklardan bulabilirsen alabilirsin.

Sonuçta inşallah gönlüne göre bir GV almanı dilerim. Alırsanda memnun kalacağına garanti verebilirim (temiz bir motor alman durumunda).
    Orko-ye arkadaşım yanıtınız için çok teşekkür ederim . Ben göremedim bilmiyorum, kanuni nin sitesinde ST modelini göremedim.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    canow arkadaşım rica ederim.bizim başlıktaki arkadaşların hepsi her konuda yardımcı olmaya çalışan ve seviyelidirler.yani bizim başlıkta seviyesizlik görmezsin çünkü buradaki arkadaşların hepsi meslek sahibi ve kendi alanlarında kendilerini ispatlamış insanlardır(ben öyle düşünüyorum) dolayısıyla sen biran görünmez gibi hissetsende aslında arkadaşlar o an başka bişi ile uğraşıyor,yada başka bir düşünceleri vardır.o yüzden yardımcı olamamışlardır.yoksa hepsi yardımsever arkadaşlardır.yani ilk benim gözüme takıldı demekki ben yardımcı olmaya çalıştım sana..neyse sen yinede kafana takılanları yaz ben ve diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırız..

orhan nasılsın abi?nasıl gidiyor hayat?umarım herşey yolundadır.

recoil arkadaşım kanuninin sitesinde yoktur gv250.google dan st kanuni yaz.onun ayrı sitesi var.orada görebilirsin fiyatını..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hoş geldin Orhan Hocam;
    Özletmiştin kendini.
    Merhaba Recoil, Orhan hocam ne diyorsa doğrudur. Söylediklerine aynen katılıyorum....
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Merhaba Arkadaşlar...
    Ben de 2 günlük GV 250 kullanıcısı olarak aranıza katılmak istiyorum
    Kemal Akangöl / İstanbul
    Saygılar...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Key-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar...
    Ben de 2 günlük GV 250 kullanıcısı olarak aranıza katılmak istiyorum
    Kemal Akangöl / İstanbul
    Saygılar...
    Aramıza hoşgeldin.
    Kolpa Adamları

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hoş geldin Key-X( Kemal Bey)
    Sımsıcak bir ortam bulursun inşallah, ben yaklaşık 9 aylık GV250 kullanıcısıyım. Van'da görevli memurum...
    Şarköy'de Sigortacı...

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Hoşgeldin Key-x

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hoşgeldin Key-x,
    Biraz kendinden de bahsedebilirsen seviniriz!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlker kardeşim buralardayım ben sürekli, topici takipteyim herdaim ama fazla yazamadım. Gerçi hiçbir yere yazamıyorum bu aralar nedense

Ayhan Hocam hoşbulduk. İyice alıştınız artık GV ile birbirinize

Herkeslere selam buralardayım ben takipteyim yani
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı Recoil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. Servis ağı var mı?

1. Orko_ye nin yazdığı gibi gerçekten rahat bir motordur. Ben arkadaşımın GV250si ile yaklaşık 30-40 dakika içerenköy carrefour otoparkında boş bi yerde alıştırma yaparak başladım. 30 dakika yetti ve "ben bundan alcam" dedim 2 hafta sonra da aldım Kullanması çok rahat, vites olayını kafana hiç takma bi süre sonra refleks haline geliyor. GV250 nin kronik bir vites sorunu var yalnız. Boşa geçmiyo, bazen de benimki gibi boştan çıkmıyor aslında çıkıyo da uğraştırıyo biraz. Ben bilgisiz, forum üyeliksiz kimseye soramadan 10 daikka da kendi kendime çözdüm motorun doğasını, burda senin işin daha da kolay olur ayrıca düzenli servis ile bu sorun minimuma iniyo zaten.

4. Yedek parça sorun olmaz. İstanbul'da isen İstanbul Motor'dan da yedek parça temin edebilirsin. Kanuni biraz pahalı diye duydum yedek parça işinde. Onun yerine hyosung aksesuarları ve yedek parçaları satan siteler var, başlık içinde bi yerde linki vardır mutlaka. Ordan da parça temin edebilirsin.

5. Sesi güzel ve hoş bence. Tabi kişiden kişiye değişen birşey.

6. Artçı hiç almadım, artçı olarak da binmedim ama sürüşü süper. Yol elverdiği sürece çok rahat bir yolculuk yaparsın.

7. Şimdiki motorun scooter ondan cruiser klansmanına geçeceğin için bunu ilk motorun sayıyorum, çok farkedecek zira. Şöyle söyleyim ben aylarca gv250 kullandım, ilk motorum ve elim ayağım gibi parçam gibi rahat kullanıyorum onu, sonra sürüş okulunun bir günlük sürüş dersine gittim sınav nasıl olcak öğrenmek için, scooter a bindiğim gibi yere kapaklandım :D O yüzden farklı bir deneyim olacak, sıfır alma derim ben. Zaten ST kanuni diye geliyo artık

Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Orko_ye nin yazdığı gibi gerçekten rahat bir motordur. Ben arkadaşımın GV250si ile yaklaşık 30-40 dakika içerenköy carrefour otoparkında boş bi yerde alıştırma yaparak başladım. 30 dakika yetti ve "ben bundan alcam" dedim 2 hafta sonra da aldım Kullanması çok rahat, vites olayını kafana hiç takma bi süre sonra refleks haline geliyor. GV250 nin kronik bir vites sorunu var yalnız. Boşa geçmiyo, bazen de benimki gibi boştan çıkmıyor aslında çıkıyo da uğraştırıyo biraz. Ben bilgisiz, forum üyeliksiz kimseye soramadan 10 daikka da kendi kendime çözdüm motorun doğasını, burda senin işin daha da kolay olur ayrıca düzenli servis ile bu sorun minimuma iniyo zaten.

4. Yedek parça sorun olmaz. İstanbul'da isen İstanbul Motor'dan da yedek parça temin edebilirsin. Kanuni biraz pahalı diye duydum yedek parça işinde. Onun yerine hyosung aksesuarları ve yedek parçaları satan siteler var, başlık içinde bi yerde linki vardır mutlaka. Ordan da parça temin edebilirsin.

5. Sesi güzel ve hoş bence. Tabi kişiden kişiye değişen birşey.

6. Artçı hiç almadım, artçı olarak da binmedim ama sürüşü süper. Yol elverdiği sürece çok rahat bir yolculuk yaparsın.

7. Şimdiki motorun scooter ondan cruiser klansmanına geçeceğin için bunu ilk motorun sayıyorum, çok farkedecek zira. Şöyle söyleyim ben aylarca gv250 kullandım, ilk motorum ve elim ayağım gibi parçam gibi rahat kullanıyorum onu, sonra sürüş okulunun bir günlük sürüş dersine gittim sınav nasıl olcak öğrenmek için, scooter a bindiğim gibi yere kapaklandım :D O yüzden farklı bir deneyim olacak, sıfır alma derim ben. Zaten ST kanuni diye geliyo artık
    Onyx250 arkadaşım ve yanıt veren tüm arkaşlara teşekkürlerimi sunarım.

Bazı arkadaşlarım biraz kafamı karıştırdı. Kanuni olduktan sonra motor eski kalitesinde değil gibi yorumlar geldi. Amerika da satılanlara baktım göstergeler farklı orda, dijital. Gerçi cruiser, copper tarzı motorlarda analog saatler daha hoş bence. Keeway cruiser250 yi tavsiye ediyor özellikle bir motorcu arkadaş. Baktım fiyatı da daha uygun GV250 ye göre. Canlı olarak görmedim ama resimlerde fena durmuyor. Her iki seçeneği de detaylı bir şekilde inceleyeceğim. Mondial MCT alternatifini eledim. Geriye şimdilik iki seçenek kaldı. 250cc segmentinde önerebileceğiniz başka motor var mı. Classic görünümlü cruiser olması şart tabiii . Teşekkürler

Motosikleti
    CBR 600F
    kymco venox 250 lere bakabilirsin. Fiyat olarak biraz daha pahalı ve piyasası daha azdır ama görünüm olarak (gv 250 sahibi olarak) gv 250 den daha iyidir diyebilirim. Biraz daha agresif ve kaslı duruyor bence.

Keeway cruiser 250 liler de aslında gv250 ile yakın fiyattadır. Benzer durumlarda olan 2 motoru kıyaslarsan 500 ile 1000 lira arası daha ucuz olur belki keeway, ancak hyosung biraz daha iyidir diye biliyorum, o fiyat farkını vermeye değer bence. Ama bu konuda pek yorum yapamam cruiser 250 hiç kullanmadım. Bunlar sadece benim motor alacağında çevreden duyduğum yorumlar.

Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco venox 250 lere bakabilirsin. Fiyat olarak biraz daha pahalı ve piyasası daha azdır ama görünüm olarak (gv 250 sahibi olarak) gv 250 den daha iyidir diyebilirim. Biraz daha agresif ve kaslı duruyor bence.

Keeway cruiser 250 liler de aslında gv250 ile yakın fiyattadır. Benzer durumlarda olan 2 motoru kıyaslarsan 500 ile 1000 lira arası daha ucuz olur belki keeway, ancak hyosung biraz daha iyidir diye biliyorum, o fiyat farkını vermeye değer bence. Ama bu konuda pek yorum yapamam cruiser 250 hiç kullanmadım. Bunlar sadece benim motor alacağında çevreden duyduğum yorumlar.
    Tavsiyeniz üzerine Kymco venox un resimlerine baktım. GV250 kesinlikle daha şık bence. Birde keşke tek renk siyahı olsaydı. Yabancı sitelerde turuncu-siyahı da var, çok farklı duruyor. Gri-siyah kromları yeterince göstermiyor sanki ama gene de güzel. Karar vermek zor. Bakalım artık hayırlısı...

Motosikleti
    CBR 600F
    Ya kymco konusunda; o sadece benim görüşüm tabi ki zevkler farklı olabilir.

Renk önemli değil, en kötü boyatır ruhsata işletirsin. Mat siyah yapanlar var gv250 leri. Hoş duruyor. Benimki kırmızı-gri olanında. Kırmızı rengi de hoşuma gidiyor ancak ileriye dönük boyatma planlarım var benim de (eğer motoru değiştirmezsem tabi). Hyosung'ların farklı modelleri de var ancak hepsi gelmemiş buraya sanırım. Örneğin GV650 anniversary edition var siyah-kırmızı, ya da gv250 lerin siyah-kırmızı olan bi özel üretim serisi var sanırım. Onlar da yok.

Motosikleti
    2010 gv 250
    herkese selamlar. hyosung alacak olan arkadaşım arkadaşlarında dediği gibi hyosung türkiyeye 2009 yılından itibaren st kanuni adı altında geliyor. Malzeme kalitesi bakımından ve her bakımdan yenilerin daha iyi olduğunu düşünerek aldım bende motorumu. Boşa geçme gaz kesme problemi yok motorumu getireyim boşa geçiremezsem bir kerede , hediye ederim. enjekiyon gibi yenilik var daha az yakıyor. Motorun beyni bütün arızaları haber veriyor. Sıfırı 2 yıl garantili. Daha uzun süre binmeyeceksen 2 yıl başın ağrımayacak demektir. aşağıdaki vericeğim linkte yenilikleri yazıyor motorun. Ayrıca bir arkadaşım gidondaki kumanda panellerının değiştiğini ve daha kalitesiz olduğunu söylemişti bir keresinde bizim kumanda panellerimiz hyosung gv 650nin kumanda panelleridir araştrılablir.
    http://www.stkanuni.com.tr/BasinOdasi.aspx?ID=2 herkes mutlaka okusun derim*
    saygılar...

Motosikleti
    chopper arıyor (250cc)
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canow arkadaşım rica ederim.bizim başlıktaki arkadaşların hepsi her konuda yardımcı olmaya çalışan ve seviyelidirler.yani bizim başlıkta seviyesizlik görmezsin çünkü buradaki arkadaşların hepsi meslek sahibi ve kendi alanlarında kendilerini ispatlamış insanlardır(ben öyle düşünüyorum) dolayısıyla sen biran görünmez gibi hissetsende aslında arkadaşlar o an başka bişi ile uğraşıyor,yada başka bir düşünceleri vardır.o yüzden yardımcı olamamışlardır.yoksa hepsi yardımsever arkadaşlardır.yani ilk benim gözüme takıldı demekki ben yardımcı olmaya çalıştım sana..neyse sen yinede kafana takılanları yaz ben ve diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırız..

orhan nasılsın abi?nasıl gidiyor hayat?umarım herşey yolundadır.

recoil arkadaşım kanuninin sitesinde yoktur gv250.google dan st kanuni yaz.onun ayrı sitesi var.orada görebilirsin fiyatını..
    Seviyesizlik ile alakalı birşey demedim ben aman ha! ... Ben ufak harflerle bir an iç geçirmiştim. Ramazanın ilk günü bende GV 250 ime kavuşmuş bulunmaktayım. Şimdilik kapalı garajda 1. viteste alışmaya çalışıyorum. Ama çıkar beni dışarı diyor kerata. Az evvel bende gece 2:30 sularında bi çıkardım dışarı nefes aldı biraz motorcağız. Sevdim ben bu motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler